PDA

Επιστροφή στο Forum : Κακή εξυπηρέτηση σε κατάστημα Wind



Σελίδες : [1] 2

jff02
22-05-13, 17:02
Έχοντας διαβάσει πολλές δημοσιεύσεις σε αυτό το forum, και αναζητώντας νέο πάροχο κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, επισκέφτηκα το κατάστημα της Wind στα Βριλήσσια. Δυστυχώς αποκόμισα πολύ αρνητική εικόνα για την εξυπηρέτηση της συγκεκριμένης εταιρίας. Οι πωλητές ήταν τελείως αδιάφοροι και καθόλου εξυπηρετικοί. Μου έδωσαν την εντύπωση εργαζομένων που είτε βαριούνται τη δουλειά που κάνουν είτε είναι πολύ κακοπληρωμένοι για να ενδιαφερθούν να ασχοληθούν με τον πελάτη.
Αυτή ήταν η πρώτη εικόνα μου για τη Wind και με αποθάρρυνε εντελώς για περαιτέρω συνεργασία με την εταιρία...

nikos salonika
28-05-13, 23:33
αν σου πω τι μου εχουν πει εμενα απο καταστημα wind δε παιζει να με πιστεψει κανεις ,μεχρι και οτι θελει να παει σπιτι της γιατι θελει να κανει μπανιο η υπαλληλος μου εχει πει , γενικα σε κοιτανε στα ματια μονο αν τους πεις για κανα συμβολαιο κινητης τοτε τα παρατανε ολα ... τι να πω ...

OxAp0d0
01-06-13, 19:43
αν σου πω τι μου εχουν πει εμενα απο καταστημα wind δε παιζει να με πιστεψει κανεις ,μεχρι και οτι θελει να παει σπιτι της γιατι θελει να κανει μπανιο η υπαλληλος μου εχει πει , γενικα σε κοιτανε στα ματια μονο αν τους πεις για κανα συμβολαιο κινητης τοτε τα παρατανε ολα ... τι να πω ...

Μήπως ήταν υπονοούμενο για να την κάνεις εσύ μπάνιο; :lol: :lol: :lol: :lol:

balandis
01-06-13, 20:41
και να πουλανε καρτοσυμβολαιο εξω απο το μετρο.οχι ρε μεγαλε οποια θελω εταιρια θα εχω στο κινητο μου και για το internet επισης:p

kage
01-06-13, 20:59
υπαρχουν franchise +μη

nikos salonika
02-06-13, 15:52
Μήπως ήταν υπονοούμενο για να την κάνεις εσύ μπάνιο; :lol: :lol: :lol: :lol:

ελπιζω πως οχι :scared: λογω κυβικων κ μονο..

jalexiou
02-06-13, 22:53
μαλλον το χουν συστημα σε ολα τα καταστηματα τους γιατι κ εγω που στο παρελθον ειχα συνδεση τους με απαθεια κ αδιαφορια με αντιμετωπιζαν.εκοψα κ ησυχασα!!!!! βεβαια απο την ημερα που εκοψα αρχισαν να ενδιαφερονται για μενα!!!! αλλα πλεον τους αντιμετωπιζω εγω με απαθεια!!!

Helene
04-06-13, 02:37
Εγώ μολονότι είμαι γενικά ικανοποιημένη από την εταιρεία και την εξυπηρέτηση στα καταστήματα που πηγαίνω (στο Παγκράτι και στο Μαρούσι), θεωρώ ότι το θέμα του franchise ίσως θα έπρεπε να το κοιτάξει λίγο γιατί για μερικά καταστήματα αναφέρονται κάπως παράξενα τα πράγματα... Πάντως γενικά το franchise τό 'χει αυτό.

iznodur
04-06-13, 09:28
Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ σε όσα καταστήματα έχει τύχει να μπω ήταν όλα οκ και εξυπηρετικότατοι, και έχω μπει σε αρκετά καταστήματα εδώ που τα λέμε. Νομίζω η εικόνα ενός και μόνο υπαλλήλου ή ενός καταστήματος δεν πρέπει να χαλάει την εικόνα για την εταιρεία. Εμείς ξέρουμε πως είναι η οικονομικότερη από όλες και η πιο σωστή στα πακέτα της κλπ

nikos salonika
04-06-13, 10:45
κοιτα σε σχεση με το franchise του γερμανου πχ τα καταστηματα της wind ειναι για μενα τουλαχιστον 2 επιπεδα κατω

techgirl
04-06-13, 17:17
στο Γερμανό και αν σε έχουν γραμμένο...Εγώ πάντως που πάω κυρίως σε δυο καταστηματα (Αλεξάνδρας και κέντρο Αθήνας), στο πρώτο κάναν λάθος μεν με τη σταθερή συνδεσή μου, αλλά το διορθωσαν δε-και με ταπεινότητα, και στο δευτερο, έχω να πω μόνο τα καλύτερα. Πάντως μια χαρά εξυπηρετήσε και από το τηλ. δεν χρειαζεται να τρέχεις...

jalexiou
04-06-13, 23:49
οταν καποια στιγμη εστειλα mail για συμπεριφορα συστηματικα απο συγκεκριμενο καταστημα επειδη το τηλ ηταν στο ονομα της γυναικας μου η απαντηση η επισημη απο την εταιρεια ηταν οτι η γραμμη δεν ηταν στα δικα μου στοιχεια.αντιλαμβανεστε οτι οταν μια εταιρεια αντι να σταθει στο γεγονος και την κατασταση στην οποια ερχομουν αντιμετωπος καθε μηνα ασχοληθηκε με τα στοιχεια μου ενω διευκρινιζα τα στοιχεια του συνδρομητη!!!!!! στο παρελθον μας ειχαν χρεωσει 500 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! υποτιθεται απο χρηση ιντερνετ ενω ειχα ζητησει απο την πρωτη μερα να ειναι κλειδωμενο!!!!!! με μια καταγγελια στην εεττ δικαιωθηκα και φυσικα διεκοψα χωρις να χρεωθω και οποιοδηποτε κοστος!!!!!!!!!!!!!!!!!! κατα καιρους τους εχει επιβληθει προστιμο για χρεωσεις που δεν ηταν απο τον πελατη!!! οχι μονο απο την wind αλλα και σε ολες τις εταιρειες κινητης. απλα το γυρισα σε καρτοκινητο που μπορω να το ελεγχω οποιαδηποτε στιγμη και με αιτηση που υπαρχει ζητησα να μην με ενοχλησουν ξανα!!!!!

nyannaco
05-06-13, 08:37
... και με αιτηση που υπαρχει ζητησα να μην με ενοχλησουν ξανα!!!!!Για πες, πια πες! Πού υπάρχει η αίτηση; Γιατί με έχουν πρήξει, δεν τους αντέχω άλλο!

PerseasG
05-06-13, 11:51
Έχοντας διαβάσει πολλές δημοσιεύσεις σε αυτό το forum, και αναζητώντας νέο πάροχο κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, επισκέφτηκα το κατάστημα της Wind στα Βριλήσσια. Δυστυχώς αποκόμισα πολύ αρνητική εικόνα για την εξυπηρέτηση της συγκεκριμένης εταιρίας. Οι πωλητές ήταν τελείως αδιάφοροι και καθόλου εξυπηρετικοί. Μου έδωσαν την εντύπωση εργαζομένων που είτε βαριούνται τη δουλειά που κάνουν είτε είναι πολύ κακοπληρωμένοι για να ενδιαφερθούν να ασχοληθούν με τον πελάτη.
Αυτή ήταν η πρώτη εικόνα μου για τη Wind και με αποθάρρυνε εντελώς για περαιτέρω συνεργασία με την εταιρία...

Kακοπληρωμένοι σίγουρα θα είναι, δεν νομίζω να χαιρόσουν κι εσύ εάν εργαζόσουν 10 ώρες την ημέρα για 480 Ευρώ καθαρά, ξέρω ότι ΔΕΝ είναι δικαιολογία για κακή εξυπηρέτηση αλλά το mood εκεί θα οφειλόταν.

Άντε και λίγο στον καλό καλοκαιριάτικο καιρό!:rofl:

- - - Updated - - -


κοιτα σε σχεση με το franchise του γερμανου πχ τα καταστηματα της wind ειναι για μενα τουλαχιστον 2 επιπεδα κατω

Ναι πως...που πας να πληρώσεις λογαριασμό κινητού και δεν σου λένε καν καλημέρα...ειδικά στον ΓΕΡΜΑΝΟ Αμπελοκηπων (Αθήνα) μέσα στο χαμόγελο βρε!

Για διαφήμιση της Colgate είναι!

Τέτοια χαρά σου λέω που αλλάζουν βρακί κάθε φορά που βλέπουν πελάτη!

FuS
05-06-13, 15:11
οταν καποια στιγμη εστειλα mail για συμπεριφορα συστηματικα απο συγκεκριμενο καταστημα επειδη το τηλ ηταν στο ονομα της γυναικας μου η απαντηση η επισημη απο την εταιρεια ηταν οτι η γραμμη δεν ηταν στα δικα μου στοιχεια.αντιλαμβανεστε οτι οταν μια εταιρεια αντι να σταθει στο γεγονος και την κατασταση στην οποια ερχομουν αντιμετωπος καθε μηνα ασχοληθηκε με τα στοιχεια μου ενω διευκρινιζα τα στοιχεια του συνδρομητη!!!!!!

Εδώ η wind (και ο όποιος πάροχος) έχουν απόλυτο δίκιο.
Δεν μπορούν να δώσουν (και απαγορεύεται ρητά για προφανείς λόγους) πληροφορίες που αφορούν στοιχεία και ιστορικό συνδρομητή σε τρίτους.
Είναι σαν να πηγαίνω εγώ να παραπονεθώ για κάτι που αφορά την γραμμή σου. Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα και δεν στέκει ούτε προβλέπεται από πουθενά.

nikos salonika
05-06-13, 23:29
τι να πω ρε παιδια εγω στο κεντρο θεσσαλονικης που πηγαινω σε καταστηματα γερμανου παντως ολα τα παιδια με το χαμογελο στα χειλη ειναι ισως παιζει απο περιοχη σε περιοχη , πολυ πιθανο

jalexiou
05-06-13, 23:54
ΑΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΑΦΜ ΤΑΥΤΟΤΗΑΤ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΚΤΛ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΚΟΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ ΤΟ MAIL ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΨΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΛΩΣΩ!!!! ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ !!!!! ΑΠΛΑ Ν ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΗΘΕΛΑΝ!!!!!!!!! :evil:

- - - Updated - - -

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ Σ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ Η ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΛΟΓΟ ΠΡΟΩΘΗΣΗΣ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥ.ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΤΩΡΑ.ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ, ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ

nikos salonika
06-06-13, 00:45
ΑΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΑΦΜ ΤΑΥΤΟΤΗΑΤ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΚΤΛ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΚΟΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ ΤΟ MAIL ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΨΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΛΩΣΩ!!!! ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ !!!!! ΑΠΛΑ Ν ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΗΘΕΛΑΝ!!!!!!!!! :evil:

- - - Updated - - -

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ Σ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ Η ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΛΟΓΟ ΠΡΟΩΘΗΣΗΣ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥ.ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΤΩΡΑ.ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ, ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ

φιλε μου τα 100000 δικια να εχεις , οταν η γραμμη δεν ειναι στο ονομα σου και η επικοινωνια ειναι μεσω μαιλ , καλα εκαναν και σου απαντησαν ετσι , το απολυτος λογικο ειναι αυτο. Αλλο να πας σε καταστημα με καποια εξουσιοδοτηση πχ ή τηλεφωνικα μετα απο ταυτοποιηση στοιχειων.

PerseasG
06-06-13, 09:13
ΑΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΑΦΜ ΤΑΥΤΟΤΗΑΤ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΚΤΛ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΚΟΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ ΤΟ MAIL ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΨΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΛΩΣΩ!!!! ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ !!!!! ΑΠΛΑ Ν ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΗΘΕΛΑΝ!!!!!!!!! :evil:

- - - Updated - - -

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ Σ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ Η ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΛΟΓΟ ΠΡΟΩΘΗΣΗΣ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥ.ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΤΩΡΑ.ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ, ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ

Sorry αλλά καλά έκαναν , σχετικά με την ταυτοποίηση. Εάν δεν ακολουθήσουν κάποιους κανόνες οι υπάλληλοι θα πάνε στον ΟΑΕΔ, εκτός και εάν αναλάβεις εσύ την ευθύνη μετά να του στάζεις μισθό κάθε μήνα.

jalexiou
10-06-13, 20:15
nyannaco ρωτησα γιατι θα εσκαγα τοσες μερες που προσπαθω να το θυμηθω....η αιτηση λεγεται αιτηση διαγραφης στα μητρωα.θα πρεπει να καλεσεις στον παροχο σου (στην wind στην προκειμενη περιπτωση) ωστε να σ ενηεμρωσουν τι να κανεις ωστε να διαγραφεις απο τα μητρωα για να μην σε καλουν για προσφορες η να μην παρεχουν ουσιαστικα τα στοιχεια σου για οποιονδηποτε λογο.

theopan
11-06-13, 10:48
η αιτηση λεγεται αιτηση διαγραφης στα μητρωα.

"Εγγραφή στο μητρώο του άρθρου 11 του Ν. 3471/2006 " λέγεται.
Λεπτομέρειες (ενδεικτικά για τη vodafone-αντίστοιχη διαδικασία υπάρχει σε κάθε πάροχο) εδώ: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11179

Helene
11-06-13, 16:09
Κοιτάξτε, σίγουρα η Wind έχει μακράν τις καλύτερες τιμές και πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών αλλά εγώ προσωπικά, όσον αφορά στο franchise, δεν θα την σύγκρινα καν με το Γερμανό ο οποίος είναι πλέον απαράδεκτος και ΔΕΝ φταίνε τα παιδιά που εργάζονται εκεί αλλά το γεγονός ότι δεν τους εκπαιδεύουν καλά. Στη Wind τουλάχιστον δεν κάνουν τις χοντράδες του Γερμανού και ευτυχώς αν κάνουν κάτι λάθος, το διορθώνουν άμεσα.

PerseasG
11-06-13, 16:50
Κοιτάξτε, σίγουρα η Wind έχει μακράν τις καλύτερες τιμές και πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών αλλά εγώ προσωπικά, όσον αφορά στο franchise, δεν θα την σύγκρινα καν με το Γερμανό ο οποίος είναι πλέον απαράδεκτος και ΔΕΝ φταίνε τα παιδιά που εργάζονται εκεί αλλά το γεγονός ότι δεν τους εκπαιδεύουν καλά. Στη Wind τουλάχιστον δεν κάνουν τις χοντράδες του Γερμανού και ευτυχώς αν κάνουν κάτι λάθος, το διορθώνουν άμεσα.

Μακράν τις καλυτερες τιμές: όχι, καλύτερη εξυπηρέτηση από ΓΕΡΜΑΝΟ: 100000% ΝΑΙ.

Και για την εκπαίδευση της WIND....είναι τα ίδια χάλια όπως σε όλες τις εταιρίες, δύο εβδομάδες και τους ρίχνουν στον πατσά

jalexiou
11-06-13, 19:57
η εικονα μου για την wind ειναι η χειροτερη και ημουν συνδρομητης για μια 10 ετια οπως κ ολοι στην οικογενεια μου. και για να μην βιαστει καποιος να ρωτησει γιατι εμεινα....γιατι για πολλα χρονια δεν ειχε σημα στην περιοχη μου αλλη εταιρεια. απο εκει κ περα ποτε δεν ειχα την εξυπηρετηση που απαιτω σαν πελατης και δεν εννοω για παραλογισμους ....εννοω για την στοιχειωδη ενημερωση μου στα ερωτηματα μου και για την πρεπουσα ευγενει α.οι λογαριασμοι που εκανα και πληρωνα στην wind δεν το απαιτουσε αλλα θα επρεπε να το επεβαλλε.ολοι ειμαστε εργαζομενοι καπου αλλα το θρασος εινακατι που δεν συγχωρειται.ευτυχως με εχει δικαιωσει πολλακοις η εεττ εχουμε χωρισεις και τα τσανακια μας κ δεν θελω καμια αλλη αναμειξη μαζι τους. ακομα και ενα καρτοκινητο τους που εχω αν χρειαστει ποτε να καλεσω μαλλον θα αναγκαστω να το πεταξω. νομιζω οτι ακομα και αν μου χαριζαν τα παντα κινητο σταθερο ιντερνετ δεν θα γινομουν συνδρομητης τους ποτε ξανα. ειναι το συνολο που με εχει δυσαρεστησει και λυπαμαι που κατεληξε ετσι η συνεργασια με την συγκεκριμενη εταιρεια. μεσα σ ολη αυτη την δυσαρεσκεια οι περιπτωσεις υπαλληλων που πραγματικα ασχοληθηκαν κατα διαστηματα ηταν 4 φορες. στα 10 χρονια υπηρεσιων νομιζω οτι δεν ειναι καλη αναλογια

sdikr
11-06-13, 20:40
η εικονα μου για την wind ειναι η χειροτερη και ημουν συνδρομητης για μια 10 ετια οπως κ ολοι στην οικογενεια μου. και για να μην βιαστει καποιος να ρωτησει γιατι εμεινα....γιατι για πολλα χρονια δεν ειχε σημα στην περιοχη μου αλλη εταιρεια. απο εκει κ περα ποτε δεν ειχα την εξυπηρετηση που απαιτω σαν πελατης και δεν εννοω για παραλογισμους ....εννοω για την στοιχειωδη ενημερωση μου στα ερωτηματα μου και για την πρεπουσα ευγενει α.οι λογαριασμοι που εκανα και πληρωνα στην wind δεν το απαιτουσε αλλα θα επρεπε να το επεβαλλε.ολοι ειμαστε εργαζομενοι καπου αλλα το θρασος εινακατι που δεν συγχωρειται.ευτυχως με εχει δικαιωσει πολλακοις η εεττ εχουμε χωρισεις και τα τσανακια μας κ δεν θελω καμια αλλη αναμειξη μαζι τους. ακομα και ενα καρτοκινητο τους που εχω αν χρειαστει ποτε να καλεσω μαλλον θα αναγκαστω να το πεταξω. νομιζω οτι ακομα και αν μου χαριζαν τα παντα κινητο σταθερο ιντερνετ δεν θα γινομουν συνδρομητης τους ποτε ξανα. ειναι το συνολο που με εχει δυσαρεστησει και λυπαμαι που κατεληξε ετσι η συνεργασια με την συγκεκριμενη εταιρεια. μεσα σ ολη αυτη την δυσαρεσκεια οι περιπτωσεις υπαλληλων που πραγματικα ασχοληθηκαν κατα διαστηματα ηταν 4 φορες. στα 10 χρονια υπηρεσιων νομιζω οτι δεν ειναι καλη αναλογια

Δεν υπάρχει η wind για 10 χρόνια, εσύ πως το κατάφερες;
Hint το 2007 έγινε η wind απο την τιμ και εξαγόρασε την tellas

jalexiou
11-06-13, 20:50
δηλαδη το οτι στο παρελθον την λεγανε tim αλλαζει κατι στα δεδομενα? για μενα οχι.

FuS
11-06-13, 20:52
Ήταν άλλη εταιρία φίλε μου.
Aλλοι υπάλληλοι (σε ένα βαθμό αυτό), άλλοι στόχοι, άλλο corporate strategy και άλλα πολλά.

jalexiou
11-06-13, 20:54
δηλαδη το οτι στο παρελθον την λεγανε tim αλλαζει κατι στα δεδομενα? για μενα οχι. και για τους πιο μεγαλους που τα χουν τα χρονακια τους σαν εμενα ξεκινησε σαν telestet
http://el.wikipedia.org/wiki/WIND_Hellas#.CE.9E.CE.B5.CE.BA.CE.AF.CE.BD.CE.B7.CE.BC.CE.B1

FuS
11-06-13, 20:58
Και εγώ την θυμάμαι το '93 την telestet αλλά είναι διαφορετικές εταιρίες και δεν έχουν καμία σχέση.

jalexiou
11-06-13, 21:02
η νοοτροπια τους οπως και αν λεγοταν σαν εταιρεια η οσοι διευθυντες και αν περασαν δεν αλλαξε ομως

- - - Updated - - -

και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος ειχα ξεκινησει με καρτοκινητο το 1999 με τα κινητα παντοφλα τοτε και συνδεση με παγιο εκανα καπου μεσα στο 2002

FuS
11-06-13, 21:04
Αυτό ενδέχεται, δε γνωρίζω γιατί συνήθως ασχολιόμουν με τους άλλους δύο παρόχους (κυρίως λόγω σήματος) και δεν έχω κάποια σημαντική εμπειρία.

jalexiou
11-06-13, 21:19
πικρα σου λεω. ακουω wind και νιωθω να βγαινουν καπνοι απο τα αυτια μου! :evil: αλλα ευτυχως τελειωσε ο γολγοθας μου. εκεινο που με εξοργιζε παντα ηταν οτι πραγματικα ολα αυτα τα χρονια εχω δωσει εκατονταδες ευρω και ειλικρινα ποτε δεν ειχα την αντιμετωπιση που θα πρεπε.γιατι ημουν καλος πελατης. και τυπικος στις πληρωμες και σταθερος πελατης και ειχα κ ολη την οικογενεια μ συνδεσεις μαζι τους. δεν μ αρεσουν οι αλλαγες γενικα,ειδικα αν βρω αυτα που θελω απο ολες τις αποψεις. η wind ηταν η εξαιρεση στον κανονα που εμεινα ενω δεν ηθελα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως... μεχρι προτεινως:worthy:

Helene
17-06-13, 20:52
πικρα σου λεω. ακουω wind και νιωθω να βγαινουν καπνοι απο τα αυτια μου! :evil: αλλα ευτυχως τελειωσε ο γολγοθας μου. εκεινο που με εξοργιζε παντα ηταν οτι πραγματικα ολα αυτα τα χρονια εχω δωσει εκατονταδες ευρω και ειλικρινα ποτε δεν ειχα την αντιμετωπιση που θα πρεπε.γιατι ημουν καλος πελατης. και τυπικος στις πληρωμες και σταθερος πελατης και ειχα κ ολη την οικογενεια μ συνδεσεις μαζι τους. δεν μ αρεσουν οι αλλαγες γενικα,ειδικα αν βρω αυτα που θελω απο ολες τις αποψεις. η wind ηταν η εξαιρεση στον κανονα που εμεινα ενω δεν ηθελα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως... μεχρι προτεινως:worthy:

Σε πιστεύω και το δέχομαι αυτό που λες γιατί το λέει πολύς κόσμος και φυσικά πολύ καλά έκανες και έφυγες!
Από τις σπουδές μου όμως γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις (case studies), όπου εταιρείες που ήξεραν ότι έχαναν πελάτες λόγω της κακής τους εξυπηρέτησης, αλλαξαν άρδην την στρατηγική τους και έχτισαν μια νέα εταιρική εικόνα.

Εγώ είμαι ολοκαίνουρια στη Wind με f2g και σταθερή τηλεφωνία (double play S) και η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχουν προκύψει σοβαρά προβλήματα (κάτι θέματα με το χαλκό στα καλώδια είχα όταν έκανα τη σύνδεση αλλά συνεργάστηκαν με τον ΟΤΕ και το έλυσαν, δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω λεπτομέρειες τώρα) αλλά όλα έχουν διευθετηθεί άμεσα οφείλω να παραδεχτώ.
Αλλά οκ, καλό είναι να μην έχεις αρνητική ενέργεια στη συναναστροφή σου με μία εταιρεία :-)

andreasp
17-06-13, 21:22
nyannaco ρωτησα γιατι θα εσκαγα τοσες μερες που προσπαθω να το θυμηθω....η αιτηση λεγεται αιτηση διαγραφης στα μητρωα.θα πρεπει να καλεσεις στον παροχο σου (στην wind στην προκειμενη περιπτωση) ωστε να σ ενηεμρωσουν τι να κανεις ωστε να διαγραφεις απο τα μητρωα για να μην σε καλουν για προσφορες η να μην παρεχουν ουσιαστικα τα στοιχεια σου για οποιονδηποτε λογο.


Εγραφή στο Μητρώο 11 , λέγεται.

jalexiou
22-06-13, 14:27
μετα απο 10+ χρονια πελατης εχω ξεκαθαρη εικονα για την wind και ειμαι οχι απλα αρνητικος αλλα αηδιασμενος απο την συμπεριφορα τους. θα μπορουσα πλεον να μεινω και χωρις καθολου κινητο αν επρεπε ξανα να εχω την συγκεκριμενη εταιρεια σαν παροχο. τα χτυπηματα ηταν απανωτα. και απο το κεντρο τους (τηλεφωνικο) και απο τα καταστηματα και απο τους εξωτερικους συνεργατες. οποτε μετα απο τοσα χρονια η εικονα μου ειναι ξεκαθαρη. καλη αρχη ευχομαι σε σενα και παλι εδω θα μαστε σε λιγο καιρο να μου πεις :)

- - - Updated - - -


Σε πιστεύω και το δέχομαι αυτό που λες γιατί το λέει πολύς κόσμος και φυσικά πολύ καλά έκανες και έφυγες!
Από τις σπουδές μου όμως γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις (case studies), όπου εταιρείες που ήξεραν ότι έχαναν πελάτες λόγω της κακής τους εξυπηρέτησης, αλλαξαν άρδην την στρατηγική τους και έχτισαν μια νέα εταιρική εικόνα.

Εγώ είμαι ολοκαίνουρια στη Wind με f2g και σταθερή τηλεφωνία (double play S) και η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχουν προκύψει σοβαρά προβλήματα (κάτι θέματα με το χαλκό στα καλώδια είχα όταν έκανα τη σύνδεση αλλά συνεργάστηκαν με τον ΟΤΕ και το έλυσαν, δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω λεπτομέρειες τώρα) αλλά όλα έχουν διευθετηθεί άμεσα οφείλω να παραδεχτώ.
Αλλά οκ, καλό είναι να μην έχεις αρνητική ενέργεια στη συναναστροφή σου με μία εταιρεία :-)


μετα απο 10+ χρονια πελατης εχω ξεκαθαρη εικονα για την wind και ειμαι οχι απλα αρνητικος αλλα αηδιασμενος απο την συμπεριφορα τους. θα μπορουσα πλεον να μεινω και χωρις καθολου κινητο αν επρεπε ξανα να εχω την συγκεκριμενη εταιρεια σαν παροχο. τα χτυπηματα ηταν απανωτα. και απο το κεντρο τους (τηλεφωνικο) και απο τα καταστηματα και απο τους εξωτερικους συνεργατες. οποτε μετα απο τοσα χρονια η εικονα μου ειναι ξεκαθαρη. καλη αρχη ευχομαι σε σενα και παλι εδω θα μαστε σε λιγο καιρο να μου πεις

blkik
23-06-13, 18:28
Jalexiou έχω ακριβώς την ίδια εικόνα για την Wind . Η εταιρεία δεν ενδιαφέρεται καθόλου για την εξυπηρέτηση και αυτό δεν άλλαξε παρόλο που άλλαξε όνομα.
Η ίδια εταιρεία είναι μόνο η βιτρίνα άλλαξε. Και γω με το που ακούω Wind μου ανεβαίνει το αίμα στον εγκέφαλο

Helene
25-06-13, 12:07
Τι να πω ρε παιδιά, με αγχώνετε λίγο τώρα.... :p
Ό,τι προκύψει θα ενημερώσω πάντως!

jalexiou
26-06-13, 20:19
Jalexiou έχω ακριβώς την ίδια εικόνα για την Wind . Η εταιρεία δεν ενδιαφέρεται καθόλου για την εξυπηρέτηση και αυτό δεν άλλαξε παρόλο που άλλαξε όνομα.
Η ίδια εταιρεία είναι μόνο η βιτρίνα άλλαξε. Και γω με το που ακούω Wind μου ανεβαίνει το αίμα στον εγκέφαλο

δεν νομιζω να τους ενδιαφερει πλεον.αν μετα απο 10 χρονια δεν καταφεραν να με κρατησουν φαντασου στους νεοτερους πελατες! δεν πειραζει καλα να μαστε και εναλλακτικες υπαρχουν. χαμενος εγω σιγουρα δεν ειμαι. 3play εχω φορθνετ με 12 ωρες σε κινητα. οποτε ειμαι υπερ του δεοντος ικανοποιημενος και να σου πω και κατι.....με ελαχιστο κοστος

sdikr
26-06-13, 20:27
δεν νομιζω να τους ενδιαφερει πλεον.αν μετα απο 10 χρονια δεν καταφεραν να με κρατησουν φαντασου στους νεοτερους πελατες! δεν πειραζει καλα να μαστε και εναλλακτικες υπαρχουν. χαμενος εγω σιγουρα δεν ειμαι. 3play εχω φορθνετ με 12 ωρες σε κινητα. οποτε ειμαι υπερ του δεοντος ικανοποιημενος και να σου πω και κατι.....με ελαχιστο κοστος

Κάλα εντάξει μας το είπατε, καταντάει όμως κουραστικό το σπαμινγ υπερ της forthnet

jalexiou
26-06-13, 20:41
Κάλα εντάξει μας το είπατε, καταντάει όμως κουραστικό το σπαμινγ υπερ της forthnet

και το οτι εχουμε ομως αποψη που εσυ δεν ασπαζεσαι και το επαναλαμβανεις και αυτο ειναι λιγο κουραστικο. σαφως και θα κανω την συγκριση. και δεν συγκρινω απλα. τεκμηριωνω. νομιζω οτι η ουσια του forum ειναι να εκφραζει οποιος συμμετεχει την αποψη του. χωρις να προσβαλλει η να θιγει καποιον και σε καμια περιπτωση να χυδαιολογει. εκτος αν εχω αντιληφθει κατι λαθος η απαγορευεται να πω την αποψη μου.

sdikr
26-06-13, 20:43
και το οτι εχουμε ομως αποψη που εσυ δεν ασπαζεσαι και το επαναλαμβανεις και αυτο ειναι λιγο κουραστικο. σαφως και θα κανω την συγκριση. και δεν συγκρινω απλα. τεκμηριωνω. νομιζω οτι η ουσια του forum ειναι να εκφραζει οποιος συμμετεχει την αποψη του. χωρις να προσβαλλει η να θιγει καποιον και σε καμια περιπτωση να χυδαιολογει. εκτος αν εχω αντιληφθει κατι λαθος η απαγορευεται να πω την αποψη μου.

Θα σου ελεγα να διαβάσεις τους όρους χρήσης, έχει κάπου που αναφέρεται σε παρόχους.

Στο είπα και στο άλλο νήμα, τελικά της wind ήσουν ή της forthnet, γιατί το κακό με τα ψέματα είναι ότι κάπου θα την πατήσεις

jalexiou
26-06-13, 20:49
Θα σου ελεγα να διαβάσεις τους όρους χρήσης, έχει κάπου που αναφέρεται σε παρόχους.

Στο είπα και στο άλλο νήμα, τελικά της wind ήσουν ή της forthnet, γιατί το κακό με τα ψέματα είναι ότι κάπου θα την πατήσεις

σου εχω ηδη απαντησει. ψεμματα??? μαλλον κατι εχεις παρεξηγησει!

nikosmelt
26-06-13, 23:04
Προφανώς βέβαια σε κάθε εταιρία υπάρχουν και τα 2 άκρα..εγώ ανήκω σε αυτό των ευχαριστημένων. Έχω TIM-WIND από το 2001, χωρίς προβλήματα, με καλές προσφορές, καλές επιδοτήσεις και άψογη εξυπηρέτηση, τόσο από τεχνικής άποψης όσο και από το λογιστήριό τους, τις 2-3 φορές που χρειάστηκε να μιλήσω μαζί τους. Έχω Wind σταθερό-internet εδώ και 2 χρόνια και με εξαίρεση ένα πρόβλημα που τελικά οφείλονταν στον ΟΤΕ καθώς και ένα τεχνικό δικό τους το οποίο λύθηκε στο διήμερο, δεν αντιμετώπισα κάποιο άλλο σοβαρό θέμα. Προφανώς είναι θέμα τύχης τελικά..

techgirl
02-07-13, 15:20
Προφανώς βέβαια σε κάθε εταιρία υπάρχουν και τα 2 άκρα..εγώ ανήκω σε αυτό των ευχαριστημένων. Έχω TIM-WIND από το 2001, χωρίς προβλήματα, με καλές προσφορές, καλές επιδοτήσεις και άψογη εξυπηρέτηση, τόσο από τεχνικής άποψης όσο και από το λογιστήριό τους, τις 2-3 φορές που χρειάστηκε να μιλήσω μαζί τους. Έχω Wind σταθερό-internet εδώ και 2 χρόνια και με εξαίρεση ένα πρόβλημα που τελικά οφείλονταν στον ΟΤΕ καθώς και ένα τεχνικό δικό τους το οποίο λύθηκε στο διήμερο, δεν αντιμετώπισα κάποιο άλλο σοβαρό θέμα. Προφανώς είναι θέμα τύχης τελικά..

Μια από τα ίδια και εγώ-στους ευχαριστημένους της Wind-και εννοείται ότι κατά καιρούς είχα τα θέματα μου, αλλά βρήκα από τη μεριά τους (σε συγκεκριμένα τουλάχιστον καταστήματα) διάθεση να τα λύσουν...

Zinc
02-07-13, 23:36
Jalexiou έχω ακριβώς την ίδια εικόνα για την Wind . Η εταιρεία δεν ενδιαφέρεται καθόλου για την εξυπηρέτηση και αυτό δεν άλλαξε παρόλο που άλλαξε όνομα.
Η ίδια εταιρεία είναι μόνο η βιτρίνα άλλαξε. Και γω με το που ακούω Wind μου ανεβαίνει το αίμα στον εγκέφαλο

Κατά βάση είναι τι τυχαίνει στον καθένα. Προσωπικά μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι η Forthnet, η οποία στέλνει μπιλιετάκια με ξεχασμένους, τάχα μου, λογαριασμούς, μερικούς μήνες μετά αφού έχεις εγκαταλείψει το δίκτυο της. Έχει συμβεί όχι μόνο σε εμένα προσωπικά, αλλά και σε τρεις ακόμη γνωστούς. Με τη Wind δεν ξέρω τι θα γίνει αν φύγω, αλλά πληρώνω σαφώς λιγότερα, με τις ίδιες ταχύτητες και χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής.

iznodur
02-07-13, 23:49
Όντως επιλέγεις μια εταιρία και μετά αποφασίζεις αν θα μείνεις ή όχι ή οτιδήποτε. Προσωπικά για την Forthnet έχω να πω τα χειρότερα (τα οποία δεν είναι και της παρούσης) ενώ εδώ και μήνες είμαι με Wind VDSL και όλα δουλεύουν άψογα, οπότε so far so good που λένε :)

blkik
03-07-13, 11:07
Κατά βάση είναι τι τυχαίνει στον καθένα. Προσωπικά μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι η Forthnet, η οποία στέλνει μπιλιετάκια με ξεχασμένους, τάχα μου, λογαριασμούς, μερικούς μήνες μετά αφού έχεις εγκαταλείψει το δίκτυο της. Έχει συμβεί όχι μόνο σε εμένα προσωπικά, αλλά και σε τρεις ακόμη γνωστούς. Με τη Wind δεν ξέρω τι θα γίνει αν φύγω, αλλά πληρώνω σαφώς λιγότερα, με τις ίδιες ταχύτητες και χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής.

Δεν είπα ότι η forthnet είναι καλύτερα. Και εκεί μπάχαλο είναι. Ειδικά το λογιστήριο. Ακόμα περιμένω το πιστωτικό λογαριασμό και ας έχουν περάσει 7 χρόνια
Αλλά σαν το καφενείο της Wind δεν έχει. Η ανικανότητα σε όλο της το μεγαλείο

lex_luthor
09-07-13, 22:48
Κατά βάση είναι τι τυχαίνει στον καθένα. Προσωπικά μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι η Forthnet, η οποία στέλνει μπιλιετάκια με ξεχασμένους, τάχα μου, λογαριασμούς, μερικούς μήνες μετά αφού έχεις εγκαταλείψει το δίκτυο της. Έχει συμβεί όχι μόνο σε εμένα προσωπικά, αλλά και σε τρεις ακόμη γνωστούς. Με τη Wind δεν ξέρω τι θα γίνει αν φύγω, αλλά πληρώνω σαφώς λιγότερα, με τις ίδιες ταχύτητες και χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής.

Αυτό με τους "ξεχασμένους λογαριασμούς" είναι "στανταράκι" στη forthnet. Δεν ξέρω χρήστη που να έχει φύγει απ' το δίκτυο της και να μην έχει δεχτεί τηλεφώνημα για ανεξόφλητες οφειλές. Το "μακριά και αγαπημένοι", εδώ σε όλο του το μεγαλείο.

techgirl
10-07-13, 14:58
Αυτό με τους "ξεχασμένους λογαριασμούς" είναι "στανταράκι" στη forthnet. Δεν ξέρω χρήστη που να έχει φύγει απ' το δίκτυο της και να μην έχει δεχτεί τηλεφώνημα για ανεξόφλητες οφειλές. Το "μακριά και αγαπημένοι", εδώ σε όλο του το μεγαλείο.

και η vivodi, τα ίδια...

pavlito
15-07-13, 12:48
H forthnet αυτή τη στιγμή πάντως έχει την καλύτερη προσφορά και σε ταχύτητα δικτύου είναι καλύτερη καθώς μπορείς να ρίξεις το margin στο 6 (όταν σε hol είναι 11 , οτε 9 ,wind 9 ) . Όσο για τους ξεχασμένους λογαριασμούς δεν γνωρίζω κάτι .

@ ADSLgr.com All rights reserved.