PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα αλλαγης fritz



sp3ed
26-01-07, 16:39
σημερα ηρθε συνεργειο απο τον οτε σπιτι μου για να ελεγξουν γιατι εχω χαμηλες ταχυτητες.Λες και δεν ξερω οτι φταινε τα πιταρισμενα dslam ..Εκαναν καποιες μετρησεις με δικο τους ρουτερ και κατεληξαν οτι φταιει το ρουτερ μου (fritz .box) και στο τελος υπεγραψα ενα χαρτι για 38 ευρω.

Παιρνω τηλ την χολ και τους το ειπα και μου ειπαν να τους στειλω με fax το λογαρισμο και θα πιστωθει το ποσο στο e-money. και ζητησα να μου αλλαξουν ρουτερ γιατι μου ειπαν οτι αυτο φταιει και εχω μεγαλη εξασθενηση αλλα μου ειπαν οτι δεν γινεται να μου το αλλαξουν και οτι ειναι οκ. τι να κανω ?

nm96027
26-01-07, 16:47
Παιρνω τηλ την χολ και τους το ειπα και μου ειπαν να τους στειλω με fax το λογαρισμο και θα πιστωθει το ποσο στο e-money. και ζητησα να μου αλλαξουν ρουτερ γιατι μου ειπαν οτι αυτο φταιει και εχω μεγαλη εξασθενηση αλλα μου ειπαν οτι δεν γινεται να μου το αλλαξουν και οτι ειναι οκ. τι να κανω ?

Δεν καταλαβαίνω...Αφου η HOL αναγνωρίζει την βλάβη και θα σου πληρώσει το συνεργείο του ΟΤΕ, γιατί δεν αλλάζει το fritzbox? Τί σου είπαν απο την HOL?
Αν έχεις καποιο άλλο router ή αν βρεις κάποιο απο κανέναν φίλο σου, για κανε και μονος σου μια δοκιμή, για να δεις αν όντως φταίει το fritz

sp3ed
26-01-07, 17:01
μου ειπαν να τους στειλω με φαξ το λογαριασμο οταν ερθει.. και οτι το fritz μου δεν εχει κανενα προβλημα.. που οντως δεν πρεπει να εχει γιατι τα πρωινα εχω καλες ταχυτητες μετα πευτουν και πανε στα 20-30 ! οποτε δεν πρεπει να εχει προβλημα το φριτζ μου.

τωρα παρατηρω οτι το Signal/Noise ratio ειναι στο 7 ενω πριν ηταν στο 31 !!

nm96027
26-01-07, 17:24
μου ειπαν να τους στειλω με φαξ το λογαριασμο οταν ερθει.. και οτι το fritz μου δεν εχει κανενα προβλημα.. που οντως δεν πρεπει να εχει γιατι τα πρωινα εχω καλες ταχυτητες μετα πευτουν και πανε στα 20-30 ! οποτε δεν πρεπει να εχει προβλημα το φριτζ μου.

Άρα βλακείες ελεγαν απο τον ΟΤΕ! Τί πρωτότυπο! :whistle:

Tem
27-01-07, 11:04
πάντως είναι γεγονός ότι με άλλο μοντεμ θα έπαιρνες καλύτερες τιμές. Πολύ καλό το ΦΡΙΤΣ αλλά μάλλον κατώτερο από άλλα. Μήπως παίζει ρόλο και η χαμηλή συμβατότητα με τα DSLAM στην Ελλάδα ? :hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.