PDA

Επιστροφή στο Forum : θα παιξει ο παλιος δεκτης;



alekosk75
27-05-13, 12:46
Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν κανω το 3play της forthnet θα παιξει ο παλιος δεκτης panasat που εχω μιας και ημουν συνδρομητης στη nova απο το 2007;

NoMoreDos
27-05-13, 12:59
Γιατί; δεν δίνουν δέκτη αυτοί;;
Πρέπει να τους ρωτήσεις αυτούς αν μπορούν να σου δώσουν κάρτα που είναι συμβατή με τον panasat αφού κάνανε πολλές αλλαγές τα τελευταία χρόνια λόγο των πειρατών.

alekosk75
27-05-13, 13:28
Γιατί; δεν δίνουν δέκτη αυτοί;;
Πρέπει να τους ρωτήσεις αυτούς αν μπορούν να σου δώσουν κάρτα που είναι συμβατή με τον panasat αφού κάνανε πολλές αλλαγές τα τελευταία χρόνια λόγο των πειρατών.


Δε γνωριζω,θα παω το απογευμα να ρωτησω.Απο το τηλ μου ειπαν παντως να αγορασω καινουργιο δικο τους δεκτη.Ευχαριστω για την συμβουλη

gkamared
27-05-13, 13:30
Οχι δεν παιζει.

alekosk75
27-05-13, 13:52
Οχι δεν παιζει.

Το οτι μπορω και βλεπω αυτη τη στιγμη τα ελευθερα μεσω του panasat μπορει να σημαινει κατι;

NoMoreDos
27-05-13, 14:05
Το οτι μπορω και βλεπω αυτη τη στιγμη τα ελευθερα μεσω του panasat μπορει να σημαινει κατι;
Το θέμα είναι ότι για να βλέπεις την nova θέλεις την καρτούλα τους,και λόγο τον αλλαγών που έχουν κάνει παίζει μόνο με τους δέκτες που θέλουν αυτοί.

alekosk75
27-05-13, 14:13
Κάρτα παντρεμένη με τον δεκτή έχω απλά έλεγα μήπως είναι θέμα ενεργοποίησης μονο

NoMoreDos
27-05-13, 15:20
Κάρτα παντρεμένη με τον δεκτή έχω απλά έλεγα μήπως είναι θέμα ενεργοποίησης μονο
Έχεις την παλιά κάρτα από τότε;;;;Δεν δουλεύει πλέον,αυτό λέμε, ότι έχουν αλλάξει της κάρτες.

alekosk75
27-05-13, 18:04
Τότε εντάξει δεν ήξερα ότι δε δουλεύει η παλιά κάρτα.Ευχαριστω για την απαντηση

FSHOPAXD
27-05-13, 22:53
Εαν έχεις παλιό δέκτη αυτή την εποχή στον αλλάζουν δωρεάν, άρα δεν υπάρχει θέμα συζήτησης.

alekosk75
27-05-13, 22:56
Kι ομως,σημερα που πηγα σε καταστημα forthnet και αφου μιλησαν με τα κεντρικα οπως μου ειπαν για να κανω το 3play πρεπει να πληρωσω δεκτη αξιας 49E

FSHOPAXD
27-05-13, 23:03
Kι ομως,σημερα που πηγα σε καταστημα forthnet και αφου μιλησαν με τα κεντρικα οπως μου ειπαν για να κανω το 3play πρεπει να πληρωσω δεκτη αξιας 49E

Πρώτα θα κάνεις την διαδικασία αλλαγής είσαι ενεργός πελάτης ; Ρώτα για την διαδικασία αλλαγής του δέκτη. Στο αλλάζουν δωρεάν !!
(Προσοχή μην μπερδεύεσαι με την προσφορά αυτή δεν ισχύει για υφιστάμενους Nova) Εκτός και εαν θέλεις νέα εγκατάσταση κλπ... εαν σου δίνουν την προσφορά... τότε καλύτερα να τον πληρώσεις ζύγισέ το , τι να πω.

Κάτι μπερδέψατε, ο νέος δέκτης για εσένα είναι δωρεάν πες τους την λέξη ΤΙΚ-ΤΑΚ :)

alekosk75
27-05-13, 23:18
ΘΑ ΤΗΝ ΠΩ:rofl:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

@ ADSLgr.com All rights reserved.