PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!



grgnik
26-01-07, 22:05
παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.Σημερα ενεργοποιηθηκε η γραμμη μου αλλα το modem επιμενει να μενει σε training mode!!!Το λαμπακι αναβοσβηνει συνεχεια και δεν κλειδωνει ποτε!!!τι μπορει να συμβαινει?ευχαριστω!!(εχω το linksys WAG354G με forthnet)Εχω απελπιστει:(

kostas76
26-01-07, 23:46
δοκιμασε να κατεβασεις τους τελευταίους drivers απο το internet
Μαλλον αυτό φταίει.

grgnik
26-01-07, 23:51
φιλε μου εννοεις το firmware upgrade?Αν εννοεις αυτο το εχω κανει αλλα παλι τα ιδια!!

anthem
26-01-07, 23:54
Μάγκα μου πηγαινέ στο http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10008160

και στο http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817
όπου μπορείς να κάνεις αναβάθμιση το firmware.

Ελπίζω να σε βοηθήσει...

grgnik
27-01-07, 04:21
δοκιμασα τα παντα!!!Το modem εξακολουθει να μην συχγρονιζεται....

katafitos
27-01-07, 05:05
Δοκιμασες να βαλεις καποιο αλλο modem στη γραμμη?
π.χ crypto ή οτι άλλο
Η forthnet σε ενημερωσε για την ενεργοποιηση?

grgnik
27-01-07, 13:37
Mε ενημερωσε η forthnet.Mου εστειλε μεσω sms τους κωδικους.Δυστυχως αλλο modem δεν εχω να δοκιμασω.Μετα απο πολλες προσπαθειες να βρς το προβλημα καπου διαβασα οτι μπορει να παιζει ρολο ο συνεγερμος που εχω στο σπιτι!!!Πηρα τηλ τον τεχνικο που τον εγκατεστησε και μου ειπε οτι χρειαζεται και εκει filter!!!!Ιδωμεν!!!

katafitos
27-01-07, 14:58
Παρε πρωτα ενα τηλεφωνο στο 134 και ρωτησε αν εισαι ενεργοποιημενος. Με Forthnet μου ετυχε να εχω τους κωδικους αλλα να μην με εχει συνδεσει ακομη ο οτε. Αν ειναι αυτο τοτε σε 1-2 μερες θα εισαι ok

kostas76
27-01-07, 20:10
Παρε και τη forthnet και δηλωσε βλαβη
Θα επικοινωνησουν αμεσως μαζί σου
(απο Δευτερα)

vaggos_fromhell
27-01-07, 20:38
Εδώ 2 πράγματα μπορούν να συμβαίνουν. Η έχει βλάβη η γραμμή σου ή δεν εχεις κάνει σωστά τις ρυθμίσεις του router και δεν συγχρονίζει με τη γραμμή.

kuti
29-01-07, 12:57
Mε ενημερωσε η forthnet.Mου εστειλε μεσω sms τους κωδικους.Δυστυχως αλλο modem δεν εχω να δοκιμασω.Μετα απο πολλες προσπαθειες να βρς το προβλημα καπου διαβασα οτι μπορει να παιζει ρολο ο συνεγερμος που εχω στο σπιτι!!!Πηρα τηλ τον τεχνικο που τον εγκατεστησε και μου ειπε οτι χρειαζεται και εκει filter!!!!Ιδωμεν!!!


καλημερα αν εχεις συναγερμο να ξερεις οτι πρεπει να τον απομονωσεις απο την γραμμη ADSL θα στο κανει ο ηλεκτρολογος. αν ειναι οκ απο εκει και μετα δοκιμασε με το καλωδιο που εχει η συσκευασια που στην μια μερια ειναι rj45 και η αλλη ακρη rj11. το rj45 κουμπωσε το στο linksys και μεσα στο router στο setup επελεξε G.dmt;)

Τελος αν ολα εχουν γινει πας για βλαβη

grgnik
31-01-07, 00:29
Να ευχαριστησω ολου σας που βοηθησατε με τισ απαντησεις σας!!!Τελικα εφταιγε ο συναγερμος του σπιτιου οπου και χρειαζοταν ενα filter!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.