PDA

Επιστροφή στο Forum : JetSpeed 520/520i: Χρειάζεται το SP2;



Stelios GR
27-01-07, 12:34
Καταρχάς έχω 2 ίδια λειτουργικά συστήματα με διαφορετικό Service Pack.

1) Windows XP Professional (English) - Service Pack 2
Όταν έκανα εγκατάσταση το driver του όλα λειτούργησαν άψογα, το μόνο αρνητικό στις ρυθμίσεις (192.168.2.1) επειδή αργούν πολύ να εμφανιστούν οι σελίδες.

2) Windows XP Professional (Greek) - Service Pack 1
Όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω το driver, ακόμα και το τελευταίο που δίνει η Intracom, αργεί πολύ να φορτώσει η μπάρα με τη διαδικασία εγκατάστασης και όταν φτάσει στο τέλος μου ανακοινώνει τα δυσάρεστα με μήνυμα του τύπου "The installation was cancelled.... an error occured...'" κτλ. Τότε γίνεται rollback και πρέπει να αποσυνδέσω το καλώδιο.

Μήπως το πρόβλημα είναι με το Service Pack; Γιατί αν θυμάμαι καλά, κάποτε που δεν είχα σε κανένα λειτουργικό το SP2 είχα το ίδιο πρόβλημα. :hmm:
Και αν είναι έτσι υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσω σε Ελληνική έκδοση;

sdikr
27-01-07, 19:02
Οχι δεν έχει κάποιο πρόβλημα με sp1,2 αλήθεια γιατί δεν το βάζεις μέσω δικτύου;

Stelios GR
28-01-07, 02:16
Απλό: Δεν έχω κάρτα δικτύου, μια και έχω 1 PC. Τώρα που το λες (και νωρίτερα διάβασα τα πλεονεκτήματα της Ethernet έναντι USB) σκέφτομαι να βάλω.:hmm:
Πόσο περίπου κοστίζει μια;:cool:

nnn
28-01-07, 14:12
Είναι φτηνές,από 10 € και πάνω.

plouf
28-01-07, 15:11
αν και παει καιρος αυτο το προβλημα(αργες σελιδες) το αντιμετωπιζα πριν αναβαθμισω το firmware του jetspeed ου

Stelios GR
03-02-07, 03:01
Πριν απο λίγο τελείωσα τις συνδέσεις, ρυθμίσεις και είμαι on-line (όχι Hellas) μέσω Ethernet. Και οι βασικές ρυθμίσεις απλές, όπως του USB. Και το σημαντικότερο; Χρησιμοποιώ το λειτουργικό των XP που από το οποίο δεν μπορούσα να συνδεθώ. Ευχαριστώ για τη συμβουλή, είχε αρκετά οφέλη.


Είναι φτηνές,από 10 € και πάνω.

10 Ε και κάτω θα έλεγα (για την ακρίβεια 9.99 Ευρώ) από Media Markt. Πήγα σήμερα (καλύτερα χθες, Παρασκεύη) και πέρα απ'την καθυστέρηση 30 λεπτών λόγω βλάβης εκτυπωτή στο ταμείο (άστα καλύτερα... σαν να γύριζαν candid camera) τελικά πήρα το κουτάκι με την πολυπόθητη πλακέτα. :lol:

Για να συνδέσω και άλλους υπολογιστές σε Lan θέλω hub ε;

@ ADSLgr.com All rights reserved.