PDA

Επιστροφή στο Forum : Παράνομα τέλη επανασύνδεσης;;



KallaiR
01-06-13, 13:57
Καλησπέρα. Στους προηγούμενους παροχούς που ήμουν, συνήθιζα να αφήνω απλήρωτο τον λογαριασμό και όταν έκαναν φραγή, έμπαινα online και τον πλήρωνα. κακιά συνήθεια αλλά δεν είχε καμια οικονομική επιπτωση πέρα από 1-1μιση ώρα χωρίς νετ. Στην wind όμως όταν μου έκαναν φραγή, στον επομενο λογαριασμό είδα ότι χρεώνει τέλος επανασύνδεσης. οπότε φρόντιζα να τον πληρώνω έγκαιρα. Σήμερα μπηκα να πληρώσω και είδα ότι με χρέωσαν τέλη επανασύνδεσης ενώ δεν μου το είχαν κόψει το τηλέφωνο! Ο λογαριασμός ήταν μεν ληξιπρόσθεμος και είχε λήξει στις 25/5 αλλά δεν είχε πραγματοποιηθεί φραγή. Eπιτρέπεται να με χρεώνουν τέλη επανασύνδεσης σε αυτή την περίπτωση;

Νikosanagn
01-06-13, 13:59
Προφανώς και δεν επιτρέπεται.

Επικοινώνησες μαζί τους;

Επίσης είσαι σίγουρος οτι δεν έγινε φραγή; Γιατί μπορεί να έγινε φραγή και να συνέχιζες να είχες ίντερνετ μέχρι να κάνει ανανέωση η ip.

KallaiR
01-06-13, 14:11
Ναι είμαι 1000% σιγουρος γτ χρησιμοποιούσα μια χαρά το τηλέφωνο και το ίντερνετ όλες αυτές τις μέρες και σμρ πριν πληρώσω τους λογαριασμούς. Προφανώς με το που περάσει η ληξιπροθεσμη ημερομηνία, χρεώνουν αυτομάτως τέλη επανασύνδεσης ακόμα και αν δεν έχει γίνει διακοπή/φραγή. θα τους πάρω τώρα τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν.

OxAp0d0
01-06-13, 19:41
Ναι είμαι 1000% σιγουρος γτ χρησιμοποιούσα μια χαρά το τηλέφωνο και το ίντερνετ όλες αυτές τις μέρες και σμρ πριν πληρώσω τους λογαριασμούς. Προφανώς με το που περάσει η ληξιπροθεσμη ημερομηνία, χρεώνουν αυτομάτως τέλη επανασύνδεσης ακόμα και αν δεν έχει γίνει διακοπή/φραγή. θα τους πάρω τώρα τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν.

Bugιά μου φαίνεται. Πάρε τηλέφωνο να στο αφαιρέσουν, αν έγινε έτσι όπως τα περιγράφεις δεν έχει νόημα αυτή η χρέωση.

mobile_32
02-06-13, 02:16
Δες το site της εεττ η του συνηγόρου του καταναλωτή. Πριν λίγο καιρο είχε βγει μια ανακοίνωση για τη φραγη, τόκους υπερημεριας κτλ. Αλλα δεν θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε κτλ

@ ADSLgr.com All rights reserved.