PDA

Επιστροφή στο Forum : Απάντηση από ΟΤΕ!!!



Doxaios
27-01-07, 15:35
Κάνω νέο thread γιατί θεωρώ ιστορικό το γεγονός.Μόλις είχα τηλεφωνική επικοινωνία με υπάλληλο του οτέ ύστερα από καταγγελία που έκανα μέσα Νοεμβρίου στην ΕΕΤΤ και που με τη σειρά της την προώθησε. Η αλήθεια είναι οτι ήμουν απροετοίμαστος και ίσως δεν είπα όσα έπρεπε να πώ. Δεν θυμόμουν καν το ύφος του mail που είχα στείλει μετά από τόσον καιρό. Ο λόγος που είχα στείλει ήταν οι απαράδεκτες ταχύτητες που επικρατούσαν για 2+ μήνες στην περιοχή μου. Το κλού της συνομιλίας μας για να μην τα πολυλέω είναι οτι θα γίνουν από την μεριά του οτε ενέργειες για την ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΑΓΙΩΝ ΤΕΛΩΝ για τους μήνες που υπήρχε το πρόβλημα. Δεν ξέρω καν πόσους μήνες μπορεί να πάρει κάτι τέτοιο ή αν θα γίνει και τελικά τί ποσό θα επιστραφεί ,αλλά εάν πάρω έστω και 1ε το θεωρώ μεγάλο κατόρθωμα ,γιατί στο κάτω κάτω έχω απόλυτο δίκιο και η ταλαιπωρία στο να ψάχνω για να βρώ τον υπαίτιο ήταν απίστευτη.

InCoRrEcT
27-01-07, 15:56
Μηπως θα ηταν πολυ πιο χρησιμο αν μπορουσες να βρεις το τι τους ειχες στειλει,να το εκανες Post,μηπως κι εμεις βρουμε καμια ακρη?

deniSun
27-01-07, 16:00
Και σου είπαν ότι θα σου δώσουν χρήματα γιατί δεν είχες ικανοποιητική ταχύτητα; :hmm:

balander
27-01-07, 17:24
Πάντως πρόσεχε μην κάνεις το λάθος και στείλεις ε-μαιλ στον ΟΤΕ όπου να λες οτι λύθηκε το πρόβλημα των ταχυτήτων. Ετσι έκανα εγώ, σταμάτησε η καταγγελία και μετά το πρόβλημα υπήρχε ξανά.

Doxaios
27-01-07, 18:15
Μα και να τους είπες οτι το πρόβλημα λύθηκε δεν σημαίνει οτι χάνονται έτσι απλά 3 μήνες.

pappoulis
27-01-07, 20:59
Σε εμένα πάντως μετά το καλοκαίρι που είχα κάνει έναν χαμό στον ΟΤΕ γιατί έχοντας γραμμή των 2Mbit συγχρόνιζα στα 96/1024, για το διάστημα του ενός μηνός που είχα το πρόβλημα, μου επεστράφη το ποσό των 8,40 ευρώ + ΦΠΑ.......

@ ADSLgr.com All rights reserved.