PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά σε Forthnet?



jimger
02-06-13, 16:15
Καλησπέρα παιδιάέχ τον double play economy 2 και σκέφτομαι μήπως βάλω forthnet με τα δωρεαάν κινητά κλπ με 30 ευρώ... το θέμα είναι ότι έχω συμβόλαιο με τον ΟΤΕ μέχρι κάπου 11 Ιουλίου.... Μπορώ να κάνε αίτηση στη forthnet και να μου το ενεργοποιήσουν μετά από έναν μήνα? γτ να σκάσω 85 ευρώ δεν παίζει...


P.S Αυτός ο ρημάδης ο ΟΤΕ δεν παίζει να βγάλει 24άρι χωρίς καθόλου τηλεφωνία μαζί με tv κανένα 40άρι? τόσο δύσκολο είναι ποια? Έλεος

jalexiou
02-06-13, 20:30
καλησπερα φιλε, απ οσο γνωριζω η ενεργοποιηση θελει περιπου ενα μηνα πανω κατω τωρα μπορει να γινει λιγο γρηγοροτερα η λιγο αργοτερα.πανω κατω θα υπολογισεις 1 μηνα ομως. η προσφορα που λες με τα 30 ευρω στην φορθνετ ειναι μεχρι τις 10/6/2013. μπορεις να κανεις εκεινη την ημερα την αιτηση. λογικα δεν υπαρχει μαλλον τροπος να παγωσουν την αιτηση. οσο για τον οτε ειναι παγια η τακτικη του να ξεζουμιζει τους καταναλωτες.κατι που θα μπορουσες να κανεις που ισως να σου βγαινε στις ημερομηνιες (χωρις να ξερω αν υπαρχει βεβαια σαν διαδικασια) αν επαιρνες τηλεφωνο στην φορθνετ και τους ελεγες να σου στειλουν την αιτηση με courier ? λιγες μερες μεχρι να ρθει λιγες μερες μεχρι να την παει πισω ο courier + το διαστημα που θελει να ενεργοποιηθει.....λογικα θα περασεις τις 11 ιουλιου που ληγει η δεσμευση σου!!! δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις!

dynamic woman
03-06-13, 16:03
Οταν από wind πήγα σε Forthnet μου είχαν πει από το κατάστημα, ότι η αλλαγή παρόχου θα γίνει περίπου σε έναν μήνα, αλλά τελικά έγινε σε 10 μέρες. Βέβαια εγώ δεν ήμουν πλέον δεσμευμένη με συμβόλαιο στην wind και χάρηκα για την τόσο γρήγορη ενεργοποίηση της γραμμής.

jimger
03-06-13, 16:41
Μπορώ να κάνω λέτε αίτηση και αν μου ζητήσουν κερατιάτικα από τον ΟΤΕ να μην τη συνεχίσω?

jalexiou
03-06-13, 17:12
σκεψου τον τροπο που σου ειπα παντως για να κατοχυρωσεις την προσφορα.κανε την την τελευταια μερα τηλεφωνικα να φαινεται η μερα που την εκανες και μετα βλεπεις.κριμα ειναι να την χασεις εφοσον σ ενδιαφερει.αξιζει παντως σαν τιμη και παροχες πολυ!!!

jimger
03-06-13, 17:20
Αυτό βλέπω... και από τον ΟΤΕ δεν νομίζω να μου κάνουν καμιά καλή προσφορά.... Πρακτικά δεν με πολυενδιάφέρουν ούτε οι κλήσεις ούτε η TV αλλά εφόσον θα είναι δωρεάν θα κόψω τα voip...ε και πλέον θα έχουμε tv k στο χωριό :)
Αν πάω τελικά....

jalexiou
03-06-13, 17:57
ε καλοκαιρακι ειναι θα πεταχτεις σιγουρα και θα χεις και τηλεοραση χα χα χα :oneup:

jimger
03-06-13, 20:56
Γονείς κλπ... Ε αυτό λέω όποτε πάμε:P

@ ADSLgr.com All rights reserved.