PDA

Επιστροφή στο Forum : Ημερομηνία διάθεσης ADSL2 από τον ΟΤΕ;



Σελίδες : [1] 2

webspy
27-01-07, 18:57
Γνωρίζει κανείς πότε θα ξεκινήσει ο ΟΤΕ να δίνει μεγαλύτερες ταχύτητες (ADSL2) πέραν της 2Mbps;

Γιατί "αφήνει" τους εναλλακτικούς να δίνουν ταχύτητες έως και 12 Mbps χωρίς να παρέχει και αυτός αντίστοιχες ταχύτητες;

deniSun
27-01-07, 19:04
Γιατί απλά δεν διαθέτει την ανάλογη υποδομή.
Μέχρι πέρσι διαφήμιζε το ISDN γιατί είχε αποθέματα netmod και έπρεπε να τα ξεφορτωθεί.
Τώρα με το ΑΡΥΣ βλέπεις ότι καλά-καλά δεν μπορεί να δώσει 100KB/s σε 1024 γραμμή.
Τι νόημα έχει να συζητάμε για μεγαλύτερες ταχύτητες.
Και τις τιμές αν δεις, θα δεις ότι είναι ο ακριβότερος (έχει και χάλια Modem/router).

sdikr
27-01-07, 19:20
Γνωρίζει κανείς πότε θα ξεκινήσει ο ΟΤΕ να δίνει μεγαλύτερες ταχύτητες (ADSL2) πέραν της 2Mbps;

Γιατί "αφήνει" τους εναλλακτικούς να δίνουν ταχύτητες έως και 12 Mbps χωρίς να παρέχει και αυτός αντίστοιχες ταχύτητες;

Αρκετά απο τα κέντρα του είναι adsl2+ ready, τώρα γιατί δεν δίνει;



Γιατί απλά δεν διαθέτει την ανάλογη υποδομή.
Μέχρι πέρσι διαφήμιζε το ISDN γιατί είχε αποθέματα netmod και έπρεπε να τα ξεφορτωθεί.
Τώρα με το ΑΡΥΣ βλέπεις ότι καλά-καλά δεν μπορεί να δώσει 100KB/s σε 1024 γραμμή.
Τι νόημα έχει να συζητάμε για μεγαλύτερες ταχύτητες.
Και τις τιμές αν δεις, θα δεις ότι είναι ο ακριβότερος (έχει και χάλια Modem/router).

συνεχίζεις να ξεχνάς οτι το adsl είναι μοιράζομενη τεχνολογία, 1:20 -1:25 αυτή την στιγμή
Το έχει χαλιά Modem/router μου άρεσε, φιάχνει router o OTE;

mafiaboy
27-01-07, 19:28
εδω ρε παιδια με 2 μβιτ και δινει 384.θελετε και παραπανω?χιχι

deniSun
27-01-07, 19:52
συνεχίζεις να ξεχνάς οτι το adsl είναι μοιράζομενη τεχνολογία, 1:20 -1:25 αυτή την στιγμή


Το "συνεχίζεις" δεν το κατάλαβα.
Και που είναι μοιραζόμενη τεχνολογία τι πάει να πει.


Το έχει χαλιά Modem/router μου άρεσε, φιάχνει router o OTE;

Γιατί είπα εγώ ότι φτιάχνει modem/router ο ΟΤΕ. Στα πακέτα που προσφέρει αναφέρομαι.
Και μην μου πεις τώρα ότι δεν τα προσφέρει ο ΟΤΕ αλλά η ΟΤΕΝΕΤ

RyDeR
27-01-07, 21:40
Το "συνεχίζεις" δεν το κατάλαβα.
Και που είναι μοιραζόμενη τεχνολογία τι πάει να πει.
ψάξε λίγο να δείς τι σημαίνει η τεχνολογία xDSL. Μπορεί να δώσει και πολύ χαλαρά μάλιστα σε πάρα πολλές περιοχές... άχετα αν μπορεί να μην έχεις τα αποτελέσματα των ενναλακτικών.




Γιατί είπα εγώ ότι φτιάχνει modem/router ο ΟΤΕ. Στα πακέτα που προσφέρει αναφέρομαι.
Και μην μου πεις τώρα ότι δεν τα προσφέρει ο ΟΤΕ αλλά η ΟΤΕΝΕΤ
Μπορείς να αγοράσεις το δικό σου αν δεν σ'αρέσει, πολύ απλά.;)

8rulos
28-01-07, 01:05
εδω δεν ειναι σε θεση να παρεχει "καθαρα" 768-1024-2048 ,adsl2 σας μυρισε ?:whistle:

No-Name
28-01-07, 01:10
Οι πάροχοι όμως μπορούν εε?
Σκέψου να δώσει 10mbps o ΟΤΕ τι έχει να γίνει με το διεθνές bandwidth και το AIX των παρόχων

STARJOHN
28-01-07, 03:51
Εφω πιστευω οτι μπορει και θα το δειτς συντομα;)

No-Name
28-01-07, 03:55
ο ΟΤΕ μπορεί...από Απρίλιο κατα πάσα πιθανότητα θα έχουμε εκπλήξεις, όπως είχα γράψει και λίγο παλαιότερα
Αλλωστε η ΟΤΕνετ πάιζει ήδη στα 8.5 και έχει και συνέχεια....τους άλλους σκέφτομαι

STARJOHN
28-01-07, 04:26
ο ΟΤΕ μπορεί...από Απρίλιο κατα πάσα πιθανότητα θα έχουμε εκπλήξεις, όπως είχα γράψει και λίγο παλαιότερα
Αλλωστε η ΟΤΕνετ πάιζει ήδη στα 8.5 και έχει και συνέχεια....τους άλλους σκέφτομαι



Συμφωνω απολυτα.

No-Name
28-01-07, 04:29
Τουλάχιστον σε συζήτηση "στρογγυλής τρεπέζης" πήρε το θνητό μου αυτάκι για πιλοτικό από Απρίλιο....οπότε το μόνο που έμεινε είναι να αναμένουμε.

Υ.Γ Κάποιοι θα κλαίνε όταν ο ΟΤΕ δώσει 4 ή 8 mbps....:whistle:(και δεν μιλάω για τους πελάτες/ιδιώτες)

Lord_British
28-01-07, 05:24
Προσωπικα καλυπτομαι απο 3 εναλλακτικους (Hol,ON,Vivodi) αλλα δεν προκειται να κανω καμια αιτηση πριν το πασχα.

Ο κυριοτερος λογος ειναι οτι περιμενω να δω την απαντηση του ΟΤΕ στους εναλλακτικους πριν λαβω την οποια αποφαση.
Ενας δευτερος λογος ειναι τα απαραδεκτα συμβολαια ενος ετους που σε υποχρεωνουν να υπογραψεις.Δεσμευση μεγαλυτερη των 6 μηνων πιστευω οτι ειναι τελειως ασυμφορη.


Φιλικα

Artemius
28-01-07, 06:05
Οι πάροχοι όμως μπορούν εε?
Σκέψου να δώσει 10mbps o ΟΤΕ τι έχει να γίνει με το διεθνές bandwidth και το AIX των παρόχων

δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι...ΜΟΝΟ την ΟΤΕνετ την έχω ικανή να ανταπεξέλθει ένα τέτοιο σενάριο λόγω συσχέτισης "εμμέσως-πλήν-σαφώς" με τον ΟΤΕ...

κάτι backnet και κάτι Hell On Line τις βλέπω να καταρρέουν...πάντως αν το κάνει αυτό ο ΟΤΕ και καταρρεύσουν οι isp,θα ζωστώ εκρηκτικά,σοβαρολογώ απολύτως.:evil:

αν μπουκώσει πάλι το uplink της Hellnet -κατά άλλους backnet- θα πέσει χοντρό μπινελίκι...:evil: :evil:

deniSun
28-01-07, 12:25
ψάξε λίγο να δείς τι σημαίνει η τεχνολογία xDSL. Μπορεί να δώσει και πολύ χαλαρά μάλιστα σε πάρα πολλές περιοχές... άχετα αν μπορεί να μην έχεις τα αποτελέσματα των ενναλακτικών.

Μπορείς να αγοράσεις το δικό σου αν δεν σ'αρέσει, πολύ απλά.;)

Παρακολούθα λίγο σε παρακαλώ την συζήτηση.
Σε άλλο πράγμα αναφέρομαι.
Μην βιάζεσαι να απαντήσεις.

Φιλικά.

RyDeR
28-01-07, 12:28
Παρακολούθα λίγο σε παρακαλώ την συζήτηση.
Σε άλλο πράγμα αναφέρομαι.
Μην βιάζεσαι να απαντήσεις.

Φιλικά.

Σε τι αναφέρεσαι;:hmm:


Γιατί απλά δεν διαθέτει την ανάλογη υποδομή.
Μέχρι πέρσι διαφήμιζε το ISDN γιατί είχε αποθέματα netmod και έπρεπε να τα ξεφορτωθεί.
Τώρα με το ΑΡΥΣ βλέπεις ότι καλά-καλά δεν μπορεί να δώσει 100KB/s σε 1024 γραμμή.
Τι νόημα έχει να συζητάμε για μεγαλύτερες ταχύτητες.
Και τις τιμές αν δεις, θα δεις ότι είναι ο ακριβότερος (έχει και χάλια Modem/router).

deniSun
28-01-07, 12:37
Αναφέρομαι στο σχολιασμό που έκανε ο sdikr.
Μου λέει "συνεχίζεις να ξεχνάς..." και αναρωτιέμαι πότε έχω κάνει λάθος πάνω στο θέμα και δεν το θυμάμαι.
Όσο για τα Modem/router σχολιάζει ότι ο ΟΤΕ δεν φτιάχνει Modem/router.

Δεν καταλαβαίνω τα δικά σου σχόλια πάνω σε όλα αυτά που κολλάνε.

Ίσως παρεξηγήσαμε και οι δύο.
Ας σταματήσουμε γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος.
Συγνώμη, πάντως, αν έκανε κάπου λάθος εγώ ή δεν κατάλαβα κάτι σωστά.

Και πάλι φιλικά.

RyDeR
28-01-07, 12:45
ΟΚ ξέχνα το.

deniSun
28-01-07, 12:52
ok. Σωστά.
Ίσως ήταν λάθος δικό μου, αλλά δεν το κατάλαβα έτσι που το έγραφες. :oops:

Για να επανέλθουμε στην συζήτηση.
Γνωρίζω ότι το adsl είναι μοιράζομενη τεχνολογία. Αλλά γιατί πχ όταν είχα LLU πήγαινε σφαίρα και με ΑΡΥΣ σχεδόν όλοι έχουν προβλήματα με την ταχύτητα. Μήπως δεν είναι μόνο θέμα τεχνολογίας ADSL; Δεν λέω, και με LLU υπάρχουν προβλήματα αλλά πολύ λιγότερα από το ΑΡΥΣ. Και δεν νομίζω να είναι θέμα το ότι το ΑΡΥΣ έχει πολλούς περισσότερους χρήστες από τα LLU.

Τώρα για τα modem και η forthnet, altec, hol δίνουν τζάμπα αλλά δεν νομίζω να συγκρίνονται με αυτά που δίνει ο ΟΤΕ.

RyDeR
28-01-07, 12:54
Απλά οι ενναλακτικοί το έχουν έτσι για να τραβήξουν πελάτες... να δούμε για πόσο.:)

deniSun
28-01-07, 12:59
Απλά οι ενναλακτικοί το έχουν έτσι για να τραβήξουν πελάτες... να δούμε για πόσο.:)

Πάντως τα πακέτα αυτά τα έχουν περίπου 1 χρόνο. Πολύς καιρός δεν είναι για να τραβήξουν πελάτες;
Εγώ νομίζω ότι ΟΤΕ δεν ενδιαφέρεται για την ποιότητα. Αν το έβλεπε ανταγωνιστικά θα έριχνε και τις τιμές (είναι ο ακριβότερος) και θα έδινε και κάτι καλύτερο από αυτά που δίνει τώρα. Έστω σε ένα πακέτο. Νομίζω διαθέτει 2-3 διαφορετικά Modem. Ένα δεν θα μπορούσε να έχει ένα ποιοτικό modem και ας το είχε ποιο ακριβά, και όποιος το πάρει.

8rulos
28-01-07, 13:03
οταν ο οτε θα δινει 8 οι υπολοιποι θα δινουν 16 ..ο οτε παντα θα ειναι ενα βημα πισω οπως ηταν παντα αλλωστε.. :whistle: ... δεν το κοβω να δινει παντως 8 μεχρι τον απριλιο με καμια δυναμη.. ισως 3 η 4 παραπανω δεν το βλεπω

RyDeR
28-01-07, 13:05
Βγήκαμε τελείως offtopic.


Είναι ορισμένο απο την ΕΕΤΤ οτι η ελάχιστη διάρκεια full llu πρόσβασης θα είναι 12 μήνες. Κάτι θα κάνει πάντως, δεν μπορεί...:biggrin:
Μα επιλέγεις εσύ τo modem σου, στο πακέτο του ΟΤΕ [Conn-X] και σε σκέτη γραμμή [αν θές].

Chris_Nik
28-01-07, 13:11
Εγω παντως δεν βλεπω να κανει καμια κινηση ακομα ο ΟΤΕ......
Για το 2008 το βλεπω......

STARJOHN
28-01-07, 14:22
Παιδια διαβασα στον κοσμο του επενδυτη ενα Αρθρο σχετικο που ελεγε οτι μεχρι τον Απριλιο ο ΟΤΕ θα παρουσιασει νεα προιοντα μεταξυ αυτων κινητη σταθερη μαζι και νεα πακετα ευρωζωνικων συνδεσεων λογω ανταγωνισμου.
Μαλιστα ελεγε οτι Υψηλοβαθμα στελεχη ανησυχουν για τους ενναλακτικους.
Ιδωμεν .

EvilHawk
28-01-07, 15:14
Νομίζω διαθέτει 2-3 διαφορετικά Modem. Ένα δεν θα μπορούσε να έχει ένα ποιοτικό modem και ας το είχε ποιο ακριβά, και όποιος το πάρει.

Ποιά modem/routers από αυτά που δίνει θεωρείς μή ποιοτικά?? :whistle:

deniSun
28-01-07, 15:31
speedtouch, speedstream, jetspeed, sagem, xpresslink δεν νομίζω να μπορείς να τα βάλεις στην ίδια κατηγορία με τα fritz, Linksys.
Το μόνο που παραδέχομαι είναι ότι το speedtouch παίζει παντού.

EvilHawk
28-01-07, 16:15
speedtouch, speedstream, jetspeed, sagem, xpresslink δεν νομίζω να μπορείς να τα βάλεις στην ίδια κατηγορία με τα fritz, Linksys.
Το μόνο που παραδέχομαι είναι ότι το speedtouch παίζει παντού.

Kάνε τον κόπο να κάνεις update τις πληροφορίες σου για τα ποια moded δίνει ;) :lol:

deniSun
28-01-07, 16:32
Για πακέτα Conne-x (χαρακτηριστικά):
http://www.conn-x.gr/page_content.asp?id=1
Για ondsl kit υπάρχουν τα παρακάτω:
http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslkit/ondslkitmodem/
http://www.otenet.gr/hd/HTML/ondslkit_menu.htm
Για ondsl home-economy-bundle υπάρχουν τα παρακάτω:
http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslhome/
http://www.otenet.gr/hd/HTML/ondslkit_menu.htm

Για πες μου που αναφέρει κάποιο άλλο Modem εκτός από αυτά που γράφω παραπάνω. :hmm:

lewton
28-01-07, 17:12
Προσωπικα καλυπτομαι απο 3 εναλλακτικους (Hol,ON,Vivodi) αλλα δεν προκειται να κανω καμια αιτηση πριν το πασχα.

Ο κυριοτερος λογος ειναι οτι περιμενω να δω την απαντηση του ΟΤΕ στους εναλλακτικους πριν λαβω την οποια αποφαση.
Ενας δευτερος λογος ειναι τα απαραδεκτα συμβολαια ενος ετους που σε υποχρεωνουν να υπογραψεις.Δεσμευση μεγαλυτερη των 6 μηνων πιστευω οτι ειναι τελειως ασυμφορη.


ΦιλικαΗ δέσμευση αυτή υπάρχει επειδή ο ΟΤΕ τους χρεώνει τις LLU γραμμές ανά δωδεκάμηνο.
Έτσι έχει πετύχει να μη μπορούν να πάνε σε εναλλακτικό όσοι δεν είναι σίγουροι ότι δε θα μετακομίσουν στο επόμενο διάστημα.
Προς τιμήν της η Vivodi δε βάζει με το ζόρι δωδεκάμηνη δέσμευση, αλλά ίσως αυτό να είναι και ο λόγος που δεν έχει τόσο ανταγωνιστικές τιμές.
Η πλέον απαράδεκτη είναι η HOL, που και μετά τον πρώτο χρόνο σου ανανεώνει διαρκώς το συμβόλαιο ανά 12 μήνες, δηλαδή μπορείς να διακόψεις μόνο σε πολλαπλάσια των 12 μηνών. Οι άλλοι δεν το κάνουν αυτό, παρόλο που ο ΟΤΕ τους χρεώνει σε μόνιμη βάση ανά 12 μήνες.

EvilHawk
28-01-07, 17:13
Για πακέτα Conne-x (χαρακτηριστικά):
http://www.conn-x.gr/page_content.asp?id=1
Για ondsl kit υπάρχουν τα παρακάτω:
http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslkit/ondslkitmodem/
http://www.otenet.gr/hd/HTML/ondslkit_menu.htm
Για ondsl home-economy-bundle υπάρχουν τα παρακάτω:
http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualsondsl/ondslhome/
http://www.otenet.gr/hd/HTML/ondslkit_menu.htm

Για πες μου που αναφέρει κάποιο άλλο Modem εκτός από αυτά που γράφω παραπάνω. :hmm:

Kαι θεωρείς μη ποιοτικά τα SpeedTouch 536 ή 585 και τα TELINDUS 1130 ή 1131? :hmm:
Οκ τότε πάω πάσο ... :rofl: :rofl:

deniSun
28-01-07, 17:23
Γιατί εσύ τα βάζεις στην ίδια κατηγορία με τα fritz, Linksys;
Τότε άσε το Zyxelάκι σου και βάλε ένα SpeedTouch ή TELINDUS.

hemlock
28-01-07, 17:24
Γιατί εσύ τα βάζεις στην ίδια κατηγορία με τα fritz, Linksys;
Τότε άσε το Zyxelάκι σου και βάλε ένα SpeedTouch ή TELINDUS.
Δεν μιλας για την ιδια κατηγορια τιμης...
Αυτο δεν εχεις καταλαβει...;)

EvilHawk
28-01-07, 17:26
Γιατί εσύ τα βάζεις στην ίδια κατηγορία με τα fritz, Linksys;
Τότε άσε το Zyxelάκι σου και βάλε ένα SpeedTouch ή TELINDUS.

Αν υπήρχε το telindus στα 42 ευρώ τότε που πήρα το zyxel να είσαι σίγουρος ότι θα το έκανα.. :whistle:

deniSun
28-01-07, 17:27
Αν υπήρχε το telindus στα 42 ευρώ τότε που πήρα το zyxel να είσαι σίγουρος ότι θα το έκανα.. :whistle:

ok.
Κατάλαβα.

l_satsok
28-01-07, 17:43
οσον αφορα τα routers.
καλυτερο απο τα speedtouch δεν θα βρεις πουθενα απο κανεναν εναλλακτικο.
και καλυτερο φτηνο απο το telindus δεν υπαρχει.
εχουν καλυτερη συμπεριφορα με πολλαπλα p2p connections απο πολλα κατα πολυ ακριβωτερα.
δηλαδη σας αρεσει το linksys που δινει η 4νετ??

δοκιμαστε τα πρωτα πριν πετατε πετρες.

sdikr
28-01-07, 20:03
Η δέσμευση αυτή υπάρχει επειδή ο ΟΤΕ τους χρεώνει τις LLU γραμμές ανά δωδεκάμηνο.
Έτσι έχει πετύχει να μη μπορούν να πάνε σε εναλλακτικό όσοι δεν είναι σίγουροι ότι δε θα μετακομίσουν στο επόμενο διάστημα.
Προς τιμήν της η Vivodi δε βάζει με το ζόρι δωδεκάμηνη δέσμευση, αλλά ίσως αυτό να είναι και ο λόγος που δεν έχει τόσο ανταγωνιστικές τιμές.
Η πλέον απαράδεκτη είναι η HOL, που και μετά τον πρώτο χρόνο σου ανανεώνει διαρκώς το συμβόλαιο ανά 12 μήνες, δηλαδή μπορείς να διακόψεις μόνο σε πολλαπλάσια των 12 μηνών. Οι άλλοι δεν το κάνουν αυτό, παρόλο που ο ΟΤΕ τους χρεώνει σε μόνιμη βάση ανά 12 μήνες.

Ξεχνάς την δυνατότητα μετάφορας που έχουν οι εναλακτικοί για την γραμμή ;)

lewton
28-01-07, 20:05
Ξεχνάς την δυνατότητα μετάφορας που έχουν οι εναλακτικοί για την γραμμή ;)
Με χρέωση όσο η ενεργοποήση νέας full LLU.

sdikr
28-01-07, 20:11
Με χρέωση όσο η ενεργοποήση νέας full LLU.

Και; :hmm:

lewton
28-01-07, 20:19
Και; :hmm:
Και επομένως θα το χρεωθεί ο πελάτης.

STARJOHN
28-01-07, 20:20
Βέβαια ο ΟΤΕ αντιδρά καθώς δε βιάζεται να διευκολύνει τους ανταγωνιστές και δημιουργεί προσκόμματα, με αποτέλεσμα να σημειώνονται καθυστερήσεις στις συνδέσεις των εναλλακτικών φορέων τηλεφωνίας. Επιπλέον και ο ΟΤΕ ετοιμάζει μεγάλη εμπορική αντεπίθεση, με νέα πακέτα που συνδυάζουν Ιντερνετ, τηλέφωνο και τηλεόραση και πιθανότατα θα έχουν χαμηλότερη τιμή.

RyDeR
28-01-07, 20:21
Και επομένως θα το χρεωθεί ο πελάτης.
Μα και ο ΟΤΕ χρεώνει την μεταφορά.;)

andreasp
28-01-07, 23:42
ο ΟΤΕ μπορεί...από Απρίλιο κατα πάσα πιθανότητα θα έχουμε εκπλήξεις, όπως είχα γράψει και λίγο παλαιότερα
Αλλωστε η ΟΤΕνετ πάιζει ήδη στα 8.5 και έχει και συνέχεια....τους άλλους σκέφτομαι

Τον απριλιο θα ξεκινησει το ROADSHOW του ΟΤΕ, να οργωνει την Ελλαδα και να διαφημιζει Adsl.
Φυσικα σε μεγαλύτερες ταχύτητες απο τον περασμένο Ιούλιο και Σεπτέμβριο.
Λογικά απο τότε θα ξεκινήσει και ο ΟΤΕ να δίνει μεγαλύτερες ταχύτητες απο 2mbit.

webspy
30-01-07, 01:07
Πάντως ένα από τα θετικά τα οποία δεν πρέπει να ξεχνάμε από τον ΟΤΕ είναι ότι καλύπτει και τις ζημιογόνες περιοχές τη χώρας.
Οι εναλλακτικοί δεν πρόκειται ποτέ να εγκαταστήσουν τεχνολογία ADSL σε μικρά χωριά που δεν θα έχουν άμεσο κέρδος.
Παράδειγμα η Vivodi ή οποία στις περιοχές που δεν την συμφέρανε εγκατέλειψε και δίνει προϊόντα μόνο μέσο ΟΤΕ.


Αν και έχει πολλά στραβά ένα μπράβο για αυτό στον ΟΤΕ. :oneup:

Artemius
30-01-07, 02:28
Πάντως ένα από τα θετικά τα οποία δεν πρέπει να ξεχνάμε από τον ΟΤΕ είναι ότι καλύπτει και τις ζημιογόνες περιοχές τη χώρας.
Οι εναλλακτικοί δεν πρόκειται ποτέ να εγκαταστήσουν τεχνολογία ADSL σε μικρά χωρία που δεν θα έχουν άμεσο κέρδος.
Παράδειγμα η Vivodi ή οποία στις περιοχές που δεν την συμφέρανε εγκατέλειψε και δίνει προϊόντα μόνο μέσο ΟΤΕ.


Αν και έχει πολλά στραβά ένα μπράβο για αυτό στον ΟΤΕ. :oneup:

ε όχι και μπράβο για τα αυτονόητα!

ή είναι ΥΠΟ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΝ ΤΗΛΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ή όχι...

να πούμε μπράβο στον ΟΤΕ?δεν νομίζω γιατί υπάρχουν πόσα dslam στην επαρχία που είναι τίγκα και περιμένει κόσμος 6+ μήνες για μία πόρτα...

όχι λυπάμαι ΔΕΝ θα πώ μπράβο στον ΟΤΕ για τα αυτονόητα...θα έλεγα μπράβο αν είχε χαμηλές τιμές,αν είχε σωστές υπηρεσίες,σωστή εξυπηρέτηση,σωστή συντήρηση/αναβάθμιση του δικτύου...αν είχε κάτι από όλα αυτά ή κάποια από αυτά...εφόσον δεν έχει τίποτα από αυτά,λυπάμαι για μένα ο ΟΤΕ είναι ο γίγαντας που έχει φτιάξει το υπέροχο παλάτι του...πανω στον βάλτο και όσο πάει και βουλιάζει και δυστυχώς συμπαρασύρει και τις υποδομές και την οικονομία της χώρας...

κοντολογίς σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν λέω μπράβο γιατί ο ΟΤΕ μας εκμεταλλεύεται,μας έχει χρόνια πίσω,μας δουλεύει κάθε μέρα ψιλό γαζί και οι ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ με τις κουτοπονηριές τους προσπαθούν να μας τραβήξουν ο καθένας προς το μέρος τους...

όλοι τους για ξύλο είναι...:evil:

joseph
20-02-07, 02:20
Εχουμε καμία πληροφορία;

No-Name
20-02-07, 02:21
Μιλάμε για πιλοτική ή εμπορική λειτουργια υπηρεσιών adsl2?

Artemius
20-02-07, 02:27
Μιλάμε για πιλοτική ή εμπορική λειτουργια υπηρεσιών adsl2?

μιλάμε για ελεύθερη πτώση στην αξιοπιστία του δικτύου...

No-Name
20-02-07, 02:30
μιλάμε για ελεύθερη πτώση στην αξιοπιστία του δικτύου...

Ε τότε δεν γνωρίζω και δυστυχώς δεν θα έχω και την χαρά να τη ζήσω στην Ελλάδα τέτοια αξιοπιστία στο δίκτυο

RyDeR
20-02-07, 10:38
Δηλαδή θα δούμε aDSL2+; :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.