PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβληματα με το τηλεφωνο



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

jimmad
27-01-07, 20:20
είναι η 3 η 4 φορά που βρίσκω το τηλέφωνο μου νεκρό και χωρίς να το χρησιμοποιώ σχεδόν
καθόλου μέσα πολύ μικρό χρονικό διάστημα που και να το χρησιμοποιούσα δλδ
Ξέρει κανείς που οφείλετε αυτό το down time στην υπηρεσία phone του ZISTO
το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος η είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ?

giwrgosth
27-01-07, 20:38
Συχνό πρόβλημα σε όλους, αλλά σε μένα τελευταία έχει λυθεί, δεν το έχω παρατηρήσει εδώ και 2-3 βδομάδες.
Πάρε ένα τηλέφωνο στο 13800 και πες το να το έχουν στα υπόψιν, γιατί μάλλον κάποια αναβάθμιση το software/hardware κάνουν και αν τους το πεις θα το φτιάξουν.

jimmad
28-01-07, 01:29
καποια στιγμη που τους ειχα παρει να τους ρωτησω κατι τετοιο μου ειπαν
δεν εδωσα σημασια απο τοτε γιατι δεν με απασχολει πολυ
δεν ειναι το κυριο τηλεφωνο μου
δεν θα μου αρεσε να παρω τηλ να γκρινιαζω για ενα down time
του τηλ απλα ηθελα να δω αν συμβαινει και σε αλλους και
ποσο συχνα ετσι για να το εχω κατα νου

englishman
28-01-07, 01:54
Εγώ στην μία βδομάδα που έχω το Zisto έχω παρατηρήσει όσον αφορά το τηλέφωνο ότι κάποιες φορές όταν ανοίγω την γραμμή για να πάρω αργεί να μου δώσει το σήμα (και κάνει κάτι περίεργους θορύβους σαν παράσιτα πρώτα) και επίσης, δύο από τις ελάχιστες φορές που έχω πει να με καλέσουν στο νούμερο της Tellas το τηλέφωνο δεν χτύπαγε καθόλου αλλά ο άλλος το άκουγε να καλεί.

Υποθέτω ότι ακόμα δεν έχουν κάνει το fine tune στην υπηρεσία γενικά. Πάντως ούτε εγώ πολυκαίγομαι γιατί δεν είναι το κυρίως νούμερό μου αυτό.

jimmad
28-01-07, 02:03
μηπως εχεις φορητοτιτα και σου κανει τετοια τετοια ?
εμενα απλα ειναι νεκρο οταν το σηκωνω
κανα 2 φορες που το πετυχα ετσι το καλεσα απο το κινητο μου
και κτυπησε κανονικα και μετα ειχε και σημα
και 2 αλλες φορες που δεν ειχε και το καλεσα ελεγε δεν λειτουργει για τεχνικους λογους
και δεν επανηλθε βεβαια

englishman
28-01-07, 03:14
Όχι δεν έχω φορητότητα, έχω αριθμοδότηση από τελλας. Τσέκαρε αν έχει κουνηθεί τίποτα στο splitter ή στο φίλτρο στο τηλέφωνο αλλιώς πάρε την τεχνική υποστήριξη και ανέφερε το πρόβλημά σου.

Godaemon
28-01-07, 03:23
Μια φορά στις πολύ αρχές είχε ενα downtime μερικών λεπτών.
Απο τότε δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κανένα prob, ούτε στις κλήσεις που κάνω αλλά και κανένα παράπονο απο κανέναν για νεκρό τηλέφωνο κτλ.

BTW ο bro μου το έχει σκίσει το τηλ :p
Παίρνει ενα φιλαράκι.. παίζουν online και το τηλεφωνο το έχει δίπλα μόνιμα ανοιχτο σε στυλ ασύρματου και όποτε θέλει να μιλήσει κατευθείαν το παίρνει και μιλάει..
Που ορεξη να ξανακαλέσεις τον αλλον :p

giwrgosth
28-01-07, 10:20
To θέμα της τηλεφωνίας ήταν (είναι?) το βασικό πρόβλημα της Tellas, οι περισσότεροι συνδρομητές είχαν πρόβλημα με μικρές αλλά και μεγάλες διακοπές, αλλά νομίζω ότι το εχουν λύσει σε μεγάλο βαθμό, ειδικά στις νέες ενεργοποιήσεις.
Οπότε αν έχετε πρόβλημα ένα τηλέφωνο στην τεχνική εξυπηρέτηση για να το ξέρουν και να το λύσουν και σε σας κάποια στιγμή, μην το αφήνετε γιατί αν το χρειαστήτε θα σας αφήσει ;)

kerko
28-01-07, 10:41
και εγω θέλω να καταθέσω το σημαντικό πρόβλημα που έχω με το τηλ
πήρα πολλές φορές να το δηλώσω βλάβη (θα είναι και πέντε) αλλά ακόμα και σήμερα δεν έχει διορθωθεί. εκτός από τις καθημερινές διακοπές που διαρκούν από 1 έως 4 ώρες, αλλά μιλάμε για καθημερινές έτσι; (Καλλιθέα), έχω και φοβερή ηχώ. πολύ ενοχλητική. εκτός από αυτό υπάρχει και κάτι σαν να φυσάει δυνατός αέρας. μερικές φορές δεν ακούω τον συνομιλητή μου.
Αυτά με το τηλ.
κάτι από αυτά μπορώ να διορθώσω μόνος μου;
ευχαριστώ

polo_cult
28-01-07, 13:11
Κάντε λίγη υπομονή, ακριβώς τα ίδια είχαμε όλοι μας στις αρχές και πλέον τα προβλήματα αυτά έχουν λυθεί.

sam_
28-01-07, 15:42
καποια στιγμη που τους ειχα παρει να τους ρωτησω κατι τετοιο μου ειπαν
δεν εδωσα σημασια απο τοτε γιατι δεν με απασχολει πολυ
δεν ειναι το κυριο τηλεφωνο μου...


δηλαδη εσυ πληρωνεις για 2 τηλεφωνα??

Ειναι απαραδεκτο παντως για γινονται διακοπες στο τηλεφωνικο δικτυο της tellas.
Δηλαδη δεν υπαρχει η αξιοπιστια του ΟΤΕ σε αυτο το θεμα?

ermis333
28-01-07, 16:14
δηλαδη εσυ πληρωνεις για 2 τηλεφωνα??

Ειναι απαραδεκτο παντως για γινονται διακοπες στο τηλεφωνικο δικτυο της tellas.
Δηλαδη δεν υπαρχει η αξιοπιστια του ΟΤΕ σε αυτο το θεμα?

Η αξιοπιστία ποιανού;;;:rofl:


Διακοπές υπήρχαν στην αρχή, πλέον έχουν φτιάξει τα πράγματα, σε ορισμένους ναι μπορεί να υπάρχουν ακόμα, στο χέρι τους είναι να καλέσουν την τεχνική υποστήριξη.

ΥΓ. Τρεχάτε λίγο κατά Αγ. Στέφανο (Αττικής) μια βόλτα να δείτε την τρελή αξιοπιστία του ΟΤΕ;)

ΥΓ2. Άντε και σε λίγο καιρό θα έχουμε Video τηλεφωνία, αλλά με καλή ανάλυση;) (μακάρι)

jimmad
28-01-07, 18:47
ναι εχω 2 τηλεφωνα
εγω τελλας εβαλα γιατι θελω το adsl και οχι απο τα αθλια
dslam απο τον οτε
και παρακαλαω να μην παθει ποτε βλαβη γιατι ξερω οτι αν ο οτε εκανε 2 μερες να το φτιαξει στην καλλιτερη η τελλας θα κανει 7 με 10
και αυτο ειναι ρισκο που θα ειμαι προθυμος να το παρω
αλλα να μεινουν δεκα μερες οι γονεις μου χωρις τηλ αυτο
δεν θα το εκανα ποτε γιατι δεν θα αντεχα την γκρινια τους
ασχετα που εχουν και οι 2 κινητα και τα βασικα τους τηλεφωνηματα ειναι ελαχιστα
καλα ειναι τα 17 euro δωρεαν αστικα και υπεραστικα
αλλα επειδη ειμαι ρεαλιστης και ξερω οτι ακομα η Ελλαδα δεν
εχει εναλακτικους φορεις τηλεφωνιας και δεν θα εχει για πολλα χρονια ακομα γιατι
ο μοναδικος που εχει δικαιωμα να ασχοληθει με τις καλωδιωσεις ειναι ο οτε
και ετσι συμφερει και τους παροχους γιατι μετα θα ειχαν τεραστιο κοστος
δεν περιμενω να εχω βλαβη και να με φτιαχνουν σε 2 μερες
δεν ξερω αν καταφερε κανεις να βγαλει νοημα απο αυτα
αλλα καντε μια προσπαθεια

englishman
28-01-07, 19:14
jimmad είσαι μέσα στο μυαλό μου! ακριβώς το ίδιο σενάριο επικρατεί και με μένα σπίτι μου, γι'αυτό δεν με νοιάζει και μένα τόσο η τηλεφωνία της τελλας και συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Παρ'ολα αυτά πρέπει να επιδιώξεις να σου λύσουν το πρόβλημά σου όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Να απαιτείς να σου φτιάχνουν οποιαδήποτε βλάβη μέσα σε 2 μέρες. Άλλωστε είναι δέσμευσή τους αυτό. Εμένα μου δήλωσαν από το τηλέφωνο ότι "Να ξέρετε ότι επειδή πατάτε εξολοκλήρου σε κύκλωμά μας, εντός 48ώρου θα σας έχουμε λύσει το πρόβλημα".

maik
28-01-07, 19:46
ΥΓ. Τρεχάτε λίγο κατά Αγ. Στέφανο (Αττικής) μια βόλτα να δείτε την τρελή αξιοπιστία του ΟΤΕ;)


Πολυ ωραια λογικη .... "αυτοι δεν ειναι σωστοι αρα δικαιουμαστε να ειμαστε και μεις" Αμ δεν μαζευουν ετσι πελατες φιλε μου.

Μιας ομως και το εφερε η κουβεντα η ποιοτητα της ΙΡ τηλεφωνιας ειναι μακραν πισω απο την κλασικη τηλεφωνια. Ειδικα δε οταν αρχισουν να μαζευονται πελατες οπως ο παρακατω



BTW ο bro μου το έχει σκίσει το τηλ :p
Παίρνει ενα φιλαράκι.. παίζουν online και το τηλεφωνο το έχει δίπλα μόνιμα ανοιχτο σε στυλ ασύρματου και όποτε θέλει να μιλήσει κατευθείαν το παίρνει και μιλάει..


τοτε θα γινει το σωσε:rofl:

Επισης και μια ερωτηση για οσους ορυονται για ισονομια κλπ

Γιατι δεν επιτρεπει η tellas την κληση εναλακτικων απο το δικτυο της;;;

DRAKOS70
28-01-07, 20:00
Πολυ ωραια λογικη .... "αυτοι δεν ειναι σωστοι αρα δικαιουμαστε να ειμαστε και μεις" Αμ δεν μαζευουν ετσι πελατες φιλε μου.

Μιας ομως και το εφερε η κουβεντα η ποιοτητα της ΙΡ τηλεφωνιας ειναι μακραν πισω απο την κλασικη τηλεφωνια. Ειδικα δε οταν αρχισουν να μαζευονται πελατες οπως ο παρακατω



τοτε θα γινει το σωσε:rofl:

Επισης και μια ερωτηση για οσους ορυονται για ισονομια κλπ

Γιατι δεν επιτρεπει η tellas την κληση εναλακτικων απο το δικτυο της;;;

Δεν το γνωρίζω καλά το θέμα..δηλαδή αν πάρω κάποιον που έχει Vivodi τηλεφωνία θα χρεώνομαι ή δεν θα μπορώ να καλέσω..Αν θέλεις σε παρακαλώ μια διευκρίνηση..:rolleyes:

ermis333
28-01-07, 20:03
Επισης και μια ερωτηση για οσους ορυονται για ισονομια κλπ

Γιατι δεν επιτρεπει η tellas την κληση εναλακτικων απο το δικτυο της;;;

Άμα αποκτήσει 25% της συνδρομητικής βάσης θα αναγκαστεί και η Tellas και ο οποιοσδήποτε να το κάνει. Κανείς δεν την υποχρεώνει τώρα. Άλλωστε αυτή έβαλε τα λεφτά για να χτίσει το δίκτυό της ότι θέλει το κάνει.

sdikr
28-01-07, 20:08
Άμα αποκτήσει 25% της συνδρομητικής βάσης θα αναγκαστεί και η Tellas και ο οποιοσδήποτε να το κάνει. Κανείς δεν την υποχρεώνει τώρα. Άλλωστε αυτή έβαλε τα λεφτά για να χτίσει το δίκτυό της ότι θέλει το κάνει.


Ενα 2 % εμέινε http://www.tellas.gr/page.asp?gid=29&arid=83&lang=2 :p

nrg_polini
28-01-07, 20:28
maik αδυνατω να πιστεψω οτι σε επιασε ο πονος για τους εναλλακτικους :p Δεν ειναι υποχρεωμενη, και φυσικα δεν το κανει.

Οσο για τα προβληματα του τηλεφωνου, διαβαστε τι λεει το συμβολαιο και ζητηστε αποζημειωση.Και χρηματα θα κερδισετε και το προβλημα θα σταματησει (χαλαρα).

jimmad
28-01-07, 23:01
ρε παιδες το παρατραβηξατε δεν μας υποχρεωσε κανεις να παρουμε το προιον
μονοι μας το πηραμε και αν εχει καποιο προβλληματα
δεν φταιει αυτος που μας το πουλησε
εγω προσωπικα το πηρα για τις δωρεαν κλησεις αυτο μου πουλησαν
και οχι αξιοπιστια και ποιοτητα
ασχετα οτι επερνες στο 13800 και σου ελεγαν οτι ειναι pstn
γιατι απλα δεν ξερανε και εσυ ελεγες δεν ειναι δυνατον να εινα pstn
εγω παντως τηλ σε νουμερα vivodi κανω αν χρεωνται δεν το εχω κοιταξει

sdikr
29-01-07, 00:08
ρε παιδες το παρατραβηξατε δεν μας υποχρεωσε κανεις να παρουμε το προιον
μονοι μας το πηραμε και αν εχει καποιο προβλληματα
δεν φταιει αυτος που μας το πουλησε
εγω προσωπικα το πηρα για τις δωρεαν κλησεις αυτο μου πουλησαν
και οχι αξιοπιστια και ποιοτητα
ασχετα οτι επερνες στο 13800 και σου ελεγαν οτι ειναι pstn
γιατι απλα δεν ξερανε και εσυ ελεγες δεν ειναι δυνατον να εινα pstn
εγω παντως τηλ σε νουμερα vivodi κανω αν χρεωνται δεν το εχω κοιταξει


Τι άλλο θα ακούσουμε ποια !!! :worthy:
Ημάρτον

maik
29-01-07, 03:28
maik αδυνατω να πιστεψω οτι σε επιασε ο πονος για τους εναλλακτικους :p Δεν ειναι υποχρεωμενη, και φυσικα δεν το κανει.

.

Δηλαδη στον ΟΤΕ μπορουμε να λεμε οτι επιβαλετε να δεχετε τους εναλακτικους αλλα στην tellas οχι;;;;;;
Οταν ενας ειναι στην tellas μπορει να βαλει προθεμα εναλακτικου και να καλεσει;;; Φυσικα οχι. Αυτη λοιπον ειναι η ισονομια :rofl: Αυτη την ισονομια ευαγγγελιζονται πολλοι εδω μεσα
Τοσο καλα και δικαια.

ermis333
29-01-07, 07:59
Δηλαδη στον ΟΤΕ μπορουμε να λεμε οτι επιβαλετε να δεχετε τους εναλακτικους αλλα στην tellas οχι;;;;;;
Οταν ενας ειναι στην tellas μπορει να βαλει προθεμα εναλακτικου και να καλεσει;;; Φυσικα οχι. Αυτη λοιπον ειναι η ισονομια :rofl: Αυτη την ισονομια ευαγγγελιζονται πολλοι εδω μεσα
Τοσο καλα και δικαια.

Το δίκτυο της Tellas και του κάθε εναλλακτικού έχει κτιστεί με ιδία κεφάλαια και όχι με τα λεφτά του δημοσίου.

Σε όλον τον κόσμο μόνο ο πρώην μονοπωλιακός οργανισμός υποχρεούται σε κάτι αντίστοιχο, εκτός και αν ξεπεραστεί το 25% σε ύπαρξη συνδρομητών από κάποιον πάροχο.

maik
29-01-07, 17:00
Το δίκτυο της Tellas και του κάθε εναλλακτικού έχει κτιστεί με ιδία κεφάλαια και όχι με τα λεφτά του δημοσίου.

Σε όλον τον κόσμο μόνο ο πρώην μονοπωλιακός οργανισμός υποχρεούται σε κάτι αντίστοιχο, εκτός και αν ξεπεραστεί το 25% σε ύπαρξη συνδρομητών από κάποιον πάροχο.

Και φυσικα η tellas δεν προκειται να παισει ποτε αυτο το ποσοστο. Προτιμα να απομυζα το ευκολο κερδος στηριζομενη σε καταφανως αδικους νομους και στις μονοπλαυρες αποφασεις της ΕΕΤΤ.

ΥΓ 11 μηνες ακομα!!!!!

ermis333
29-01-07, 20:39
Και φυσικα η tellas δεν προκειται να παισει ποτε αυτο το ποσοστο. Προτιμα να απομυζα το ευκολο κερδος στηριζομενη σε καταφανως αδικους νομους και στις μονοπλαυρες αποφασεις της ΕΕΤΤ.

ΥΓ 11 μηνες ακομα!!!!!

Έχει πολλά ακόμα να κάνει η ΕΕΤΤ....το υπάρχον νομικό πλαίσιο δεν προωθεί καθόλου τον ανταγωνισμό.

Οι άδικοι νόμοι που λές εφαρμόστηκαν μετά από αφόρητες πιέσεις της ΕΕ. και δεν ρυθμίζουν απολύτος τίποτα.

Ας είναι ο ΟΤΕ σωστός με τις παραδόσεις των κέντρων του αλλά και των γραμμών στους ISP και θα φανεί ποιοι θέλουν να φύγουν από την αγκαλιά της σταθερής σχέσης.


ΥΓ. Τι θα γίνει σε 11 μήνες;; Θα συγχωνευτεί η ΟΤΕΝΕΤ με τον ΟΤΕ ; Ή θα κατέβουν εξωγήινη και θα δώσουν νέα τεχνολογία στο δίκτυο του ΟΤΕ για να μην πιττάρουν οι ADSL του;;

jimmad
30-01-07, 03:26
Τι άλλο θα ακούσουμε ποια !!! :worthy:
Ημάρτον

δεν καταλαβενω γιστι παραξενευεσαι
δεν σε αναγκαζει κανεις να παρεις ενα προιον απο μια συγκεκριμενη
εταιρα
δλδ αν πας και παρεις ενα αμαξι και δεν εχει τελικα τα γκαζια
που ονοιρευοσουν φταει η εταιρια που στο πουλουσε?
αμα παρεις ενα ολοκαιρνουργιο S3A3 σου βγαλει
ενα προβλημα παει να πει οτι h audi δεν αξιοπιστη εταιρια ?

nickpgr
03-02-07, 12:34
δεν καταλαβενω γιστι παραξενευεσαι
δεν σε αναγκαζει κανεις να παρεις ενα προιον απο μια συγκεκριμενη
εταιρα
δλδ αν πας και παρεις ενα αμαξι και δεν εχει τελικα τα γκαζια
που ονοιρευοσουν φταει η εταιρια που στο πουλουσε?
αμα παρεις ενα ολοκαιρνουργιο S3A3 σου βγαλει
ενα προβλημα παει να πει οτι h audi δεν αξιοπιστη εταιρια ?

Χαχαχα σωστός. Μπορώ να πώ με πρόλαβες... αλλά θα έλεγα για μηχανή εγώ. :p

Ενεργοποιήθηκα χθές και ως τώρα κανένα πρόβλημα με το τηλ.

Παρόλο που στι 12 η ώρα νταν... για κανα 20λεπτο δε μπορούσα να συνδεθώ net.

kerko
08-02-07, 13:30
Αναρρωτιέμαι γιατί σταμάτησαν τα πόστ με ποστ με τις βλάβες με τα τηλ. Μάλλον θα φτιάχτηκαν όλα ή θα συμβιβαστήκατε οτι τι να γίνει θα κάνουμε υπομονή ένα χρόνο, θα λήξει η σύμβαση και θα φύγουμε. Παιδιά εγώ τα έχω παίξει με το τηλεφωνικό μπάχαλο. κάθε μέρα έχω ίσαμε 5 διακοπές! Εχω δηλώσει πολλές φορές βλάβη, αλλά αισθάνομαι οτι με δουλεύουν αφού κάθε φορά, μου λένε, ναι ναι ξέρουμε, το βλέπουμε τι να κάνουμε όμως, να στείλουμε μια φόρμα και τα ίδια κάθε φορά. όμως δεν βλέποω καμια βελτίωση, τα ίδια και χειρότερα, αλλά αρχίσαμε και πτώσεις του δικτύου....Ζήτησα αρμόδιο, δεν μου δώσανε...και αυτά...
Τι να κάνω;...εκτός από υπομονή; Πως μπορώνα πιέσω για να έχω αυτό που πληρώνω;

ermis333
08-02-07, 14:06
Αναρρωτιέμαι γιατί σταμάτησαν τα πόστ με ποστ με τις βλάβες με τα τηλ. Μάλλον θα φτιάχτηκαν όλα ή θα συμβιβαστήκατε οτι τι να γίνει θα κάνουμε υπομονή ένα χρόνο, θα λήξει η σύμβαση και θα φύγουμε. Παιδιά εγώ τα έχω παίξει με το τηλεφωνικό μπάχαλο. κάθε μέρα έχω ίσαμε 5 διακοπές! Εχω δηλώσει πολλές φορές βλάβη, αλλά αισθάνομαι οτι με δουλεύουν αφού κάθε φορά, μου λένε, ναι ναι ξέρουμε, το βλέπουμε τι να κάνουμε όμως, να στείλουμε μια φόρμα και τα ίδια κάθε φορά. όμως δεν βλέποω καμια βελτίωση, τα ίδια και χειρότερα, αλλά αρχίσαμε και πτώσεις του δικτύου....Ζήτησα αρμόδιο, δεν μου δώσανε...και αυτά...
Τι να κάνω;...εκτός από υπομονή; Πως μπορώνα πιέσω για να έχω αυτό που πληρώνω;

5 διακοπές την ημέρα;;; Κάτι δεν πάει καλά με εσένα φίλε, εγώ έχω ξεχάσει τι σημαίνει διακοπή.

Το ενδεχόμενο να φταίει καμιά ψηφιακή υπηρεσία ψάξε, πχ μήπως δεν έχεις την αναμονή κλήσεων και όταν σε καλεί κάποιος ενώ μιλάς να τα παίζει η γραμμή σου.

villasg
08-02-07, 16:27
Φιλε κατι παιζει
Απο την μερα που ενεργοποιηθηκα ΔΕΝ εχω καμμια διακοπη.


Φτου Φτου

kerko
09-02-07, 12:20
Φιλε κατι παιζει
Απο την μερα που ενεργοποιηθηκα ΔΕΝ εχω καμμια διακοπη.


Φτου Φτου

Στ' αλήθεια είστε τυχεροί! σκέφτηκα μήπως φταίνε οι ψηφιακές υπηρεσίες, αλλά δοκίμασα και έχω την υπηρεσία. Παρατήρησα πως την ώρα που παίρνειδ κάποιος την ώρα εκείνη ακούγεται σαν να σπάει κάτι και σαν να τρίζει κάτι. Μερικές φορές τότε για λίγο κόβεται το τηλ. νεκρώνει. δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό. Οπως το ακούται το δήλωσα. Περιμένω.

giwrgosth
09-02-07, 12:44
Ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα, ακόμη και μια φορά που κόπηκε την ώρα που μιλούσα πήγε μια και έξω χωρίς θορύβους κλπ, οπότε κάτι άλλο έχεις εσύ, ίσως κάτι στο κέντρο του ΟΤΕ, από χαλαρή σύνδεση μέχρι προβληματική κάρτα. Αφού το δήλωσες σα βλάβη πιστεύω ότι θα το δουν και θα το φτιάξουν σύντομα. Από την τεχνική υποστήριξη δεν υπάρχει πρόβλημα.

geodimis
11-02-07, 18:41
Καλησπέρα παίδες!Δυστυχώς δεν μπορώ αν βγάλω άκρη σεχτικά με την αξιοπιστία ή μη της Τελλάς στο Zisto Telephony. Προσωπικά με ενδιαφέρει μόνο η τηλεφωνική υπηρεσία full llu με φορητότητα προφανώς και όχι το προαιρετικό inet.Υπάρχουν τόσα παράπονα και για αυτή όσο και για την adsl?Τέλος από χρόνους ενεργοποίησης πως πάμε;Πληροφοριακά η περιοχή μου είανι το κάτω Χαλάνδρι.

DRAKOS70
11-02-07, 19:40
Καλησπέρα παίδες!Δυστυχώς δεν μπορώ αν βγάλω άκρη σεχτικά με την αξιοπιστία ή μη της Τελλάς στο Zisto Telephony. Προσωπικά με ενδιαφέρει μόνο η τηλεφωνική υπηρεσία full llu με φορητότητα προφανώς και όχι το προαιρετικό inet.Υπάρχουν τόσα παράπονα και για αυτή όσο και για την adsl?Τέλος από χρόνους ενεργοποίησης πως πάμε;Πληροφοριακά η περιοχή μου είανι το κάτω Χαλάνδρι.

Εκτός απο ένα μικρό έκο (κάποιες φορές) κατα τα άλλα η τηλεφωνία είναι άψογη.
Δεν καταλαβαίνεις διαφορά απο τον ΟΤΕ.
Στην αρχή είχα κάποια προβλήματα..τώρα όμως έχουν εκλείψει.
Απο χρόνους ενεργοποίησης τηλεφωνίας δεν ξέρω.
Εγώ πάντως με το ZIsto χρειάστηκα 2 μήνες.

kerko
13-02-07, 22:26
Εγώ πάλι παιδιά θα συνεχίζω να λέω τον πόνο μου. Σήμερα ήταν μιά μέρα τρομερά εκνευριστική. Το πράγμα ΄΄εφτασε στα όριά του. Μένω στην Καλλιθέα, άν λέει κάτι αυτό, και είχα από 12-3 διακοπή και μετά κάθε λίγο και λιγάκι το τηλέφωνο ήταν νεκρό. ακόμα νέκρωσε την ώρα που μιλούσα στις βλάβες. Κουφό δεν είναι; επενεργοποίησα την αναμονή μήπως πέταγε έξω το σύστημα αλλά τίποτα. Εγραψα ένα φάξ να στείλω αύριο. Τι άλλο να κάνω; Πραγματικά έχουν σπάσει τα νεύρα μας όλων στο σπίτι. απαράδεκτη κατάσταση. Κάθε μέρα παίρνω και δηλώνω βλάβη. Που θα πάει αυτό; Εχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να κάνω κάτι ώστε να τελειώσει η ιστορία μου; Αναρρωτιέμαι είμαι τόσο γκαντέμης ώστε έτυχε σε μένα όλη η αναποδιά της τηλεφωνίας; λέω να πάρω στα κεντρικά άυριο. Δεν ξέρω είμαι απελπισμένος.

giwrgosth
13-02-07, 23:09
@kerko όπως ίσως θα διάβασες σχεδόν όλοι είχαμε κατά καιρούς προβλήματα με την τηλεφωνία, εγώ πάρα πολλά, αλλά όλα δείχνουν ότι έχουν λυθεί.
Όταν έγιναν έντονα και τους τα έχωσα χοντρά τα παιδιά στην τεχνική υποστήριξη μου υποσχέθηκαν ότι θα λυθεί σύντομα και ότι γνώριζαν το πρόβλημα.
Στείλε το φαξ, πάρτους και κανένα τηλέφωνο σε έντονο ύφος και ελπίζω να το λύσουν το πρόβλημά σου. Το να πας στα κεντρικά δε νομίζω να αλλάξει και κάτι, αλλά αν δεις ότι δε λύνετε το πρόβλημα υπάρχει και ο συνήγορος του πολίτη http://www.synigoros.gr/.
Μια καταγγελία εκεί και copy/paste στην Tellas.

DRAKOS70
14-02-07, 00:04
Μάλλον τη μάτιασα την τηλεφωνία..
Εδώ και 2 ώρες είμαι χωρίς τηλέφωνο..
Παίρνω στο 1212 και λένε ότι θα έχουν προβλήματα σε κάποιες περιοχές και να τους δείξουμε κατανόηση..Περιμένω ενα τέταρτο κι ακόμα δεν το έχουν σηκώσει..
Τι πιπίλα είναι αυτή περί κατανόησης ρε παιδιά??
Αυτοί θα δείξουν κατανόηση αν εγω δεν τους πληρώσω ένα λογαριασμό..??
Φτιάχτε μου το κολοτηλέφωνο ρεεεεεεεεεε

maik
14-02-07, 02:39
Φτανουν στο σημειο οι πελατες να πρεπει να τα χωσουν χοντρα για να εχουν το αυτονοητο,δηλαδη τηλεφωνια χωρις διακοπες.
Το παραδοξο ειναι οτι μερικοι ειναι ευχαριστημενοι και υποστηριζουν οτι ετσι πρεπει να γινεται.

ermis333
14-02-07, 08:09
Φτανουν στο σημειο οι πελατες να πρεπει να τα χωσουν χοντρα για να εχουν το αυτονοητο,δηλαδη τηλεφωνια χωρις διακοπες.
Το παραδοξο ειναι οτι μερικοι ειναι ευχαριστημενοι και υποστηριζουν οτι ετσι πρεπει να γινεται.

Δεν πάτε να διορθώσεται τον Άγιο Στέφανο Αττικής εσείς;;; Να δείτε εκεί τι ωραίες διακοπές κάνει το τηλέφωνο:whistle: :whistle: :whistle:

Eίναι τουλάχιστον αστείο να συγκρίνεις κάτι καινούργιο με κάτι που υπάρχει δεκαετίες τώρα, η Tellas δουλεύει πάνω σε NGN, δικαιολογούνται κάποια μικροπροβλήματα τα οποία θα έχουν όλοι οι εναλλακτικοί.

Εγώ προτιμώ να δίνω πολλά λιγότερα και να υποστώ κάποια μικροπροβλήματα στην αρχή, πλέον είναι πολύ μικρά τα προβλήματα εώς μηδαμινά, παρά να κάθομαι να τα σκάω στον ΟΤΕ.

Και πάλι η τηλεφωνία της Tellas είναι πιο σταθερή από το ADSL του ΟΤΕ που ΣΕΡΝΟΤΑΝ, οπότε για κάποιον σαν και εμένα που με ενδιαφέρει κυρίως το ΝΕΤ, η Tellas λέει με τα χίλια.

rfp
14-02-07, 09:06
συμφωνώ απόλυτα
με μια μικρή διαφορά
Στην Τρελλας δεν σκάμε κάθε μήνα τα 47 €? για να δείχνουμε "κατανόηση" ή για "μικροπροβλήματα"? ΑΣ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΑΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ
και πολύ σωστά ΟΤΕ ΣΕΡΝΟΤΑΝ και τον βρίζαμε
ενώ τώρα είναι όλα ωραία με την ΑΝ ΤΟ ΖΗΣΕΙΣ. Εχω και μια καλύτερη ιδέα για το ¨δημιουργικό της" τμήμα:
Για να την δικαιολογήσουμε μπορούμε να συγκρίνουμε τις υπηρεσίες που προσφέρει με τις χώρες για παράδειγμα της Αφρικής (προσοχή μόνο όσες είναι σε χειρότερη κατάσταση)
Αλήθεια θα μειώσουν το πάγιο για το σύνολο της χρονικής διάρκειας των βλαβών?
Πως απαιτούν και εισπράττουν χρήματα για υπηρεσίες που δεν παρέχουν? (ας ρωτήσουν τους νομικούς τους )
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ 13/02/2007 - 20/02/2007 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ (5 - 15 ΛΕΠΤΑ) ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (ΞΕΡΩ ΞΕΡΩ "ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΟΝΤΑΙ " ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΛΟΓΩ 2 ΜΙΚΡΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΧΑΖΟΠΠΑΠΟΥΔΩΝ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ "ΤΙΣ ΤΣΙΜΠΑΩ" ΤΙΣ ΒΛΑΒΕΣ)
9 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ (ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΝΑΛΑΚΤΙΚΟΣ ΠΑΡΟΧΟΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥΤΖΩΣΩ ΤΗΝ Κ@@@ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥΣ)

psyxakias
14-02-07, 09:38
ermis333, είχα συνηθίσει να υποστηρίζεις την Tellas και αν και ήταν κουραστικό κάποιες φορές, δεν σου έδινα σημασία πλέον διότι και εγώ κατά καιρούς είχα πέσει στη παγίδα να υποστηρίζω την Forthnet. Αυτή η νέα καραμέλα όποτε κάποιος λέει για προβλήματα τηλεφωνίας Tellas, να πετάς για προβλήματα ΟΤΕ στον Αγ. Στέφανο δεν είναι απλώς κουραστικό και βαρετό, αλλά καταντάει εκνευριστικό. Το είπες μία, το είπες δύο, το είπες τρεις... φτάνει πια αγανάκτησα:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=943491
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=973154
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1002244

Εγώ ένας από τους λόγους που δε βάζω ακόμα LLU (ούτε Tellas, ούτε Forthnet, ούτε Hol) είναι αυτός.. ότι νέμεν θέλω γρήγορο Internet, αλλά θέλω να έχω τηλέφωνο σπίτι μου χωρίς προβλήματα και χωρίς να έχω 1002 γραμμές (μία ΟΤΕ, μία Tellas, κτλ), Σε πληροφορώ πάντως ότι προβλήματα τηλεφωνίας (DSL.. άπειρα) με τον ΟΤΕ δεν έχω συναντήσει όσα χρόνια ζω παρά μόνο πολύ παλιά σε γιορτές (πρωτοχρονιά, ανάσταση, γιάννηδων, κατερίνες, μαρίες κτλ). Αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχουν προβλήματα και άλλοι, ούτε υποστηρίζω τον ΟΤΕ, διότι στην πρώτη ευκαιρία επιθυμώ να τον ξηλώσω, αλλά αφού σταθεροποιήσουν τα δίκτυά τους οι providers γιατί ως τώρα οι υπηρεσίες είναι όλων λίγο πολύ για τα πανηγύρια (όχι πως του ΟΤΕ είναι καλύτερα, αλλά τουλάχιστον στον ΟΤΕ δε δεσμεύεσαι απαραίτητα για 1 έτος).

Τώρα όσον αφορά τα παράπονα των συνδρομητών, θα τους πρότεινα υπομονή, αν δεν λυθούν τα προβλήματα καταγραφή παραπόνων με ημέρα/ώρα, καταγγελίες σύμβασης και πάλι υπομονή. Ήταν αναμενόμενο να υπάρξουν προβλήματα (όχι στην Tellas, σε όλες), οπότε αφού βιαστήκατε... τώρα απλώς υπομονή.

ermis333
14-02-07, 10:09
ermis333, είχα συνηθίσει να υποστηρίζεις την Tellas και αν και ήταν κουραστικό κάποιες φορές, δεν σου έδινα σημασία πλέον διότι και εγώ κατά καιρούς είχα πέσει στη παγίδα να υποστηρίζω την Forthnet. Αυτή η νέα καραμέλα όποτε κάποιος λέει για προβλήματα τηλεφωνίας Tellas, να πετάς για προβλήματα ΟΤΕ στον Αγ. Στέφανο δεν είναι απλώς κουραστικό και βαρετό, αλλά καταντάει εκνευριστικό. Το είπες μία, το είπες δύο, το είπες τρεις... φτάνει πια αγανάκτησα:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=943491
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=973154
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1002244




Να δείς ο Θείος μου πως έχει αγανακτήσει, που τους έχει παρει τηλέφωνο μια , δύο, και όλο τα ίδια ακούει......μέχρι και ISDN έβαλε....αλλά τα ίδια προβλήματα συνεχίζει και τα έχει.

Ξέρω και άλλες περιοχές φίλτατε psyxakia και εγώ έχω βαρεθεί την καραμέλα του δήθεν ποιοτικού ΟΤΕ που ακούω, απλά εκεί που δουλεύει καλά ο ΟΤΕ είναι αξιόπιστος, όχι όμως ποιοτικός.....ενώ το ξαναλέω εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός.

Επίσης να ξέρεις πως σε ανθρώπους που επιθυμούν κυρίως και μόνο τηλεφωνία δεν τους λέω να πάρουν Tellas κάποιο άλλο πρόγραμμα μέσω ΟΤΕ όπως αυτό της ALTEC, τουλάχιστον μέχρι να σταθεροποιηθεί η κατάσταση.

Η Tellas όπως και όλοι οι εναλλακτικοί ασχολούνται με ότι αφορά την ευρυζωνικότητα, όλα τα νέα πράγματα χρειάζονται το χρόνο τους αλλά και την υποστήριξή μας, αλλιώς δεν πετυχαίνουμε ούτε άλματα ούτε τίποτα. Δυστηχώς εδώ στην Ελλάδα οι περισσότεροι αντί να υποστηρίξετε το καινούργιο κάνετε τους έξυπνους και λέτε, ας υπάρξουν πρώτα οι άλλοι, τα "θύματα" πάνω στους οποίους θα δοκιμαστεί η υπηρεσία και όταν με το καλό σταθεροποιηθεί, βάζουμε και εμείς.


ΥΓ. Δεν υποστηρίζω μόνο την Tellas αλλά όλους τους εναλλακτικούς, απλά για την Tellas γνωρίζω και ορισμένα πράγματα παραπάνω. Άμα μου έδινε αύριο μια εταιρία τα κανάλια που δίνει η Nova, γρήγορο ίντερνετ, δωρεάν τηλέφωνα και τιμή ΟΛΑ μαζι γύρω στα 50-60 Ε η Τellas θα πήγαινε στον κάδο, θα συνέχιζα όμως να γράφω τα ίδια εδώ.

psyxakias
14-02-07, 10:23
Δυστηχώς εδώ στην Ελλάδα οι περισσότεροι αντί να υποστηρίξετε το καινούργιο κάνετε τους έξυπνους και λέτε, ας υπάρξουν πρώτα οι άλλοι, τα "θύματα" πάνω στους οποίους θα δοκιμαστεί η υπηρεσία και όταν με το καλό σταθεροποιηθεί, βάζουμε και εμείς.Πραγματικά με αφήνεις άφωνο. Ειλικρινά ελπίζω να αστειεύεσαι ή να κάνεις πρωταπριλιάτικο αστείο, 1.5 μήνα πριν την πρωταπριλιά. Ποιος σου είπε οτι επιθυμούν οι καταναλωτές να βοηθάνε τις εταιρείες να δοκιμάζουν υπηρεσίες πληρώνοντας τους; Και δε μιλάω για την Tellas, αλλά για ΟΛΕΣ. Αναφέρει κάτι τέτοιο η σύμβαση της Tellas ή της Forthnet ή της Hol για δοκιμαστική περίοδο;

Αν ο καταναλωτής ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ μια εταιρεία την υπηρεσία της, τότε ΝΑΙ είναι ΘΥΜΑ. Δοκιμές στην υπηρεσία γίνονται στο ΠΙΛΟΤΙΚΟ που θα πρέπει να διατίθεται δωρεάν ή σχεδόν δωρεάν, όχι αφού βγει επίσημα στην αγορά και το χρεώνει κανονικά. Ειδάλλως οφείλει η εταιρεία όταν χρεώνει μια υπηρεσία, να την έχει τελειοποιήσει και να την προσφέρει στην τελική της μορφή και εάν δεν καλύπτει τις προδιαγραφές να αποζημιώνει τον πελάτη.

Ας προσφέρουν δωρεάν τους πρώτους μήνες και εάν δε μείνει ευχαριστημένος ο συνδρομητής να μπορεί να διακόψει τη σύμβαση χωρίς καμμία απολύτως χρέωση, αν όντως επιθυμούσαν δοκιμή. Ειδάλλως η υπηρεσία είναι στη τελική της μορφή και οι συνδρομητές οφείλουν να παραπονεθούν και όχι να δείχνουν κατανόηση όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Όπως δεν δείχνουμε κατανόηση στον ΟΤΕ που μας σερβίρει άθλιες υπηρεσίες, έτσι δεν θα πρέπει να δείξει κανείς μας κατανόηση στους ISPs αν σερβίρουν αντίστοιχη αθλιότητα υπηρεσιών.


ΔΟΚΙΜΕΣ εις βάρος του καταναλωτή που ΠΛΗΡΩΝΕΙ = Α-Π-Α-Τ-Ε-Ω-Ν-Ι-Α .-

giwrgosth
14-02-07, 10:28
ΔΟΚΙΜΕΣ εις βάρος του καταναλωτή που ΠΛΗΡΩΝΕΙ = Α-Π-Α-Τ-Ε-Ω-Ν-Ι-Α .
Δε διαφωνεί κανείς σε αυτό πιστέυω. Το θέμα είναι να υπάρχει μια κατανόηση και αν φτάσεις σε σημείο να μη σου δίνουν λύση τότε να καταφεύγεις αλλού για να το βρεις.

ermis333
14-02-07, 10:36
Πραγματικά με αφήνεις άφωνο. Ειλικρινά ελπίζω να αστειεύεσαι ή να κάνεις πρωταπριλιάτικο αστείο, 1.5 μήνα πριν την πρωταπριλιά. Ποιος σου είπε οτι επιθυμούν οι καταναλωτές να βοηθάνε τις εταιρείες να δοκιμάζουν υπηρεσίες πληρώνοντας τους; Και δε μιλάω για την Tellas, αλλά για ΟΛΕΣ. Αναφέρει κάτι τέτοιο η σύμβαση της Tellas ή της Forthnet ή της Hol για δοκιμαστική περίοδο;

Αν ο καταναλωτής ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ μια εταιρεία την υπηρεσία της, τότε ΝΑΙ είναι ΘΥΜΑ. Δοκιμές στην υπηρεσία γίνονται στο ΠΙΛΟΤΙΚΟ που θα πρέπει να διατίθεται δωρεάν ή σχεδόν δωρεάν, όχι αφού βγει επίσημα στην αγορά και το χρεώνει κανονικά. Ειδάλλως οφείλει η εταιρεία όταν χρεώνει μια υπηρεσία, να την έχει τελειοποιήσει και να την προσφέρει στην τελική της μορφή και εάν δεν καλύπτει τις προδιαγραφές να αποζημιώνει τον πελάτη.

Ας προσφέρουν δωρεάν τους πρώτους μήνες και εάν δε μείνει ευχαριστημένος ο συνδρομητής να μπορεί να διακόψει τη σύμβαση χωρίς καμμία απολύτως χρέωση, αν όντως επιθυμούσαν δοκιμή. Ειδάλλως η υπηρεσία είναι στη τελική της μορφή και οι συνδρομητές οφείλουν να παραπονεθούν και όχι να δείχνουν κατανόηση όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Όπως δεν δείχνουμε κατανόηση στον ΟΤΕ που μας σερβίρει άθλιες υπηρεσίες, έτσι δεν θα πρέπει να δείξει κανείς μας κατανόηση στους ISPs αν σερβίρουν αντίστοιχη αθλιότητα υπηρεσιών.


ΔΟΚΙΜΕΣ εις βάρος του καταναλωτή που ΠΛΗΡΩΝΕΙ = Α-Π-Α-Τ-Ε-Ω-Ν-Ι-Α .-



Εσύ έπιασες το άλλο άκρο τώρα, δεν είπα πουθενα να υποστηρίζει κάποιος τυφλά μια νέα υπηρεσία, αλλά όχι και με μερικά μικροπροβλήματα να γκρινιάζουμε και να κάνουμε το τόσο, τοοοοοοσο. Ο Οποιοσδήποτε μπορεί να καταγγήλει οποιαδήποτε σύμβαση όταν ο άλλος δεν είναι σωστός στις υπηρεσίες που παρέχει, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εγκλωβίζεται πουθενά, ανεξαρτήτως συμβολαίων κτλ. Τα συμβόλαια σπάνε πανεύκολα αν το δίκιο είναι με το μέρος σου.

ΥΓ. Εγώ πάντως μέχρι στιγμής το μήνα που είχα προβλήματα δεν τον έχω πληρώσει και αν είχα πρόβλημα ξανά θα έστελνα ΦΑΞ και θα ζήταγα αποζημείωση και να είσαι σίγουρος ότι θα μου έδιναν. Τα δικαιώματα σου πρέπει να τα διεκδικείς.

ΥΓ2. Εγώ προσωπικά δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου με αυτήν την κίνηση που έκανα.

psyxakias
14-02-07, 10:37
Δε διαφωνεί κανείς σε αυτό πιστέυω. Το θέμα είναι να υπάρχει μια κατανόηση και αν φτάσεις σε σημείο να μη σου δίνουν λύση τότε να καταφεύγεις αλλού για να το βρεις.Εγώ κατανοήση δεν δείχνω ούτε στον ΟΤΕ που μου παρέχει άθλιες υπηρεσίες τόσα χρόνια, ούτε στους ISPs που τόσα χρόνια μου σερβίρουν την καραμέλα "φταίει ο ΟΤΕ" για το παραμικρό.

Αν τώρα οι ISPs ζητούν την κατανόηση των συνδρομητών, θα πρέπει να το δείξουν με πράξεις και όχι με λόγια. Πράξη = αποζημείωση / έκπτωση ή δωρεάν υπηρεσία κατά τη περιόδο δοκιμών. Όλα τα άλλα είναι αστεία και προτιμώ να παραμείνω στους κακούς "εξυπνάκιδες" που λέει ο ermis333 που ακόμα δε πληρώνουν για να δοκιμάσουν μια υπηρεσία αλλά δε δείχνουν κατανόηση στον ΟΤΕ.

Τέλος πάντων, αρκετά σας ζάλισα με τις απόψεις μου.. καιρός να μείωσω και εγώ την επιθετικότητά μου, απλά αγανάκτησα να ακούω για κατανόηση σε υπηρεσία που πληρώνεται.

ermis333
14-02-07, 11:00
Εγώ κατανοήση δεν δείχνω ούτε στον ΟΤΕ που μου παρέχει άθλιες υπηρεσίες τόσα χρόνια, ούτε στους ISPs που τόσα χρόνια μου σερβίρουν την καραμέλα "φταίει ο ΟΤΕ" για το παραμικρό.

Αν τώρα οι ISPs ζητούν την κατανόηση των συνδρομητών, θα πρέπει να το δείξουν με πράξεις και όχι με λόγια. Πράξη = αποζημείωση / έκπτωση ή δωρεάν υπηρεσία κατά τη περιόδο δοκιμών. Όλα τα άλλα είναι αστεία και προτιμώ να παραμείνω στους κακούς "εξυπνάκιδες" που λέει ο ermis333 που ακόμα δε πληρώνουν για να δοκιμάσουν μια υπηρεσία αλλά δε δείχνουν κατανόηση στον ΟΤΕ.

Τέλος πάντων, αρκετά σας ζάλισα με τις απόψεις μου.. καιρός να μείωσω και εγώ την επιθετικότητά μου, απλά αγανάκτησα να ακούω για κατανόηση σε υπηρεσία που πληρώνεται.

Δεν είσαι γενικά λάθος psyxakia , σωστά τα λές αλλά δεν είναι όλα άσπρο, μαύρο υπάρχει και το γκρί, αυτό προσπαθώ να σου πώ βασικά. Ακόμα και την τέλεια υπηρεσία να προσφέρει κάποιος εναλλακτικός, πάντα κάποιοι θα έχουν πρόβλημα, λόγω παλαιότητας κτιρίων, μάππα γραμμών, μεγάλης απόστασης κτλ. Όσο αυξάνονται οι ταχύτητες αυξάνονται και οι πιθανότητες να μην μπορούν να απολαμβάνουν οι καταναλωτές το μέγιστο της υπηρεσίας (για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω)

ΥΓ. Όλοι πληρώνουμε φόρους και όλοι στεναχωρημένοι είμαστε από το ελληνικό δημόσιο:rofl: , τα ίδια πράγματα ισχύουν παντού δυστηχώς:down: .

no_logo
14-02-07, 11:08
Αν και δεν είμαι χρήστης των "υπηρεσιών" της Tellas οφείλω να ομολογήσω πως οι τελευταίες σελίδες αυτού του νήματος με τα προβλήματα που διηγούνται ορισμένοι από τους χρήστες του Zisto και οι αντιδράσεις των κονδυλοφόρων των providers με έχουν αφήσει κάγκελο.

Σας ικετεύω σε ότι έχετε ιερό και όσιο, προσπαθήστε να μην είσαστε τόσο ξετσίπωτοι στη διάρκεια της υπεράσπισης του αφεντικού σας. Αυτή η τακτική "σφαξε με Αγά μου να αγιάσω" είναι τουλάχιστον εμετική, δείξτε λίγο τακτ και συμπαράσταση στον πελάτη θύμα. Λίγο μάρκετινγκ βρε παιδί μου ;)

DRAKOS70
14-02-07, 11:20
Εχω υποστηρίξει την Tellas πολλές φορές απο αυτό το forum αλλά δυστηχώς το χθεσινό συμβάν με έχει εκνευρίσει υπερβολικά. Αυτό που ξέρω είναι ότι απο εχθές το βράδυ είμαι χωρίς τηλέφωνο..έτσι χωρίς λόγο και αιτία...Τους πήρα πρίν από λίγο και τους τα χωσα χοντρά..αλλά και τι μ' αυτό??
Με ανάγκασαν να τους βρίσω και δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος..για το ΝΕΤ δεν με νοιάζει ρε παιδιά αλλά με το τηλέφωνο..πιστεύω ότι δεν πρέπει να γίνονται τέτοιες λαλακίες..
Μου είπαν να δείξω κατανόηση..το έχω κάνει αρκετές φορές..αυτοί όμως τα λεφτά τους τα παίρνουν.. αν εγω δεν τους πληρώσω θα μου δείξουν την ίδια κατανόηση??
Λυπάμαι γιατί έτσι θα χάσουν πολύ κόσμο..και είναι κρίμα γιατί πιστεύω ότι αξίζουν οι υπηρεσίες που προσφέρουν αλλά δεν μπορόυν (τουλάχιστον όχι ακόμα) να τις υποστηρίξουν..
Είναι η τρίτη φορά μέσα σε 2 μήνες που το τηλέφωνό μου μένει νεκρό για τόσες ώρες..
Έχω δείξει τεράστια υπομονή..Ως πότε...??

ermis333
14-02-07, 11:20
Αν και δεν είμαι χρήστης των "υπηρεσιών" της Tellas οφείλω να ομολογήσω πως οι τελευταίες σελίδες αυτού του νήματος με τα προβλήματα που διηγούνται ορισμένοι από τους χρήστες του Zisto και οι αντιδράσεις των κονδυλοφόρων των providers με έχουν αφήσει κάγκελο.

Σας ικετεύω σε ότι έχετε ιερό και όσιο, προσπαθήστε να μην είσαστε τόσο ξετσίπωτοι στη διάρκεια της υπεράσπισης του αφεντικού σας. Αυτή η τακτική "σφαξε με Αγά μου να αγιάσω" είναι τουλάχιστον εμετική, δείξτε λίγο τακτ και συμπαράσταση στον πελάτη θύμα. Λίγο μάρκετινγκ βρε παιδί μου ;)


Πλάκα έχεις :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.