PDA

Επιστροφή στο Forum : Επεσε ο ΟΤΕ???



Firestorm
28-01-07, 21:45
Ελεος...εκεί που ήμουν στο warcraft ξαφνικά βλέπω 9 φίλους μου να κανουν logout την ίδια στιγμή, ενώ δεν γνωρίζονται μεταξύ τους. Παω στο MSN, βλεπω σχεδόν όλες τισ επαφές offline, ενω πριν λιγα λεπτα ηταν παρα πολλοί μέσα. Τωρα μου λένε οτι έπεσε ο ΟΤΕ σε όλη την Ελλάδα...μαλλον επεσαν παρα πολλες DSL απο ότι φαίνεται..εγω εχω 56k και δεν ενιωσα τιποτα. Οπως και να έχει η κατάσταση ειναι ΠΟΛΥ ΞΕΦΤΙΛΑ...δεν πάει άλλο... ΕΛΕΟΣ!

RyDeR
28-01-07, 21:47
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=72370 ;)

nnn
29-01-07, 00:25
Ποιός έπεσε και που ???

manoulamou
29-01-07, 00:49
Οταν λες warcraft εννοεις το WOW το παλιο ή το καινουργιο το Burning Crusade?
Μηπως επεσε κανενας server και οχι ο ΟΤΕ?
modem crypto εεε χαρας στο κουραγιο σου!



υγ
ελπιζω να μην χτυπησε κανεις απο τους δυο:p

jimaniac
29-01-07, 00:59
Ρε παιδιά τί σχέση έχει η ανακοίνωση του ΟΤΕ για εργασίες αναβάθμισης του κέντρου Κωλέτη???

Η ανακοίνωση έλεγε για διακοπή μικρής διάρκειας απο τις 3:00-8:00....η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε...

Τώρα έχει περάσει κατα πολύ η ώρα αναβάθμισης. Μήπως κάνουν καμιά αναβάθμιση σε διάφορους νομούς και απλά δεν είχαμε ενημέρωση????

jdm
29-01-07, 01:01
σαν να εγινε σεισμος το αναφερεις!!!!! ουτε εγω τον ενιωσα :p

isno
29-01-07, 03:41
καλαματα , τριπολη , αθηνα στο αιγαλεω
ενω συνχρονιζε το μοντεμ δεν ειχες νετ

υ.σ. και οι 3 με οτε για κανα 20λεπτο

deniSun
29-01-07, 09:43
Θεσ/νίκη μέχρι 21:00 όλα καλά.
Στις 04:50-05:00 σήμερα κάποια μικρά disconect.

Trifyllenia
31-01-07, 19:56
28 βράδυ (3:00) προς 29 πρωί μου έκανε disconnect (μένω Ηλιούπολη) ταυτόχρονα με ένα παιδί που μένει Μαρούσι.... Μας επανήλθε μετά από μισή ώρα και επαναλήφθηκε το ίδιο πολλές φορές στη διάρκεια των 3 ημερών (2-3 φορές ξημερώματα και μετά disconnect του 10λέπτου απογευματινές ώρες) μέχρι και χτες το βράδυ όπου δεν έχω παρατηρήσει άλλο disconnect.

Σκέφτηκα μήπως γινόταν κάποια αναβάθμιση παρ'όλ'αυτά μη νομίζετε ότι τώρα ξέρω γω η ταχύτητα πετάει :p

Απλά προσπαθώ από δω από το forum να παρακολουθώ πότε γίνονται και πού τυχόν αναβαθμίσεις , ώστε να προσέξω πότε θα γίνει κάποια επικείμμενη διακοπή και είναι απαράδεκτο χωρίς να ενημερώνουν τον κόσμο έτσι στο άσχετο για 3 μέρες να γίνονται απότομα συνέχεια disconnects.(Μου θυμίζει τη ΔΕΗ :p )

manoulamou
31-01-07, 20:17
Και ειναι σιγουρο ποιος φταιει: ο ΟΤΕ ή ο ISP?
Τι ανακοινωση να βγαλουν εαν ειναι προσωρινο ή ξαφνικο προβλημα?
Πότε και πού στις εφημεριδες, στο ραδιοφωνο, στην τηλεοραση, στο Ιντερνετ ή σε ολα μαζι?
Να μη σας πω οτι πιο γρηγορα το καταλαβαινεις, παρα το μαθαινεις!
Οσο για το Μαρουσι ΝΑΙ το επιβεβαιωνω, επεσε και χτυπησε η ΟΤΕνετ (ολιγολεπτες
διακοπες) πιο πολλες φορες σ αυτο το τριημερο απ ο,τι στα 2 χρονια που εχω ADSL!

STARJOHN
31-01-07, 21:31
Σημερα το πρωι ειχα και εγω κανα τριωρο down και πηρα τηλ την τελλας και μου ειπαν οτι ισως να ειναι απο τον οτε ο οποιος κανει καποιες αναβαθμισεις στα κεντρα του.
Και ενας φιλος στην Ν.Ιωνια τα ιδια το πρωι δεν ειχε Ιντερνετ και του ειπαν οτι γινονται αναβαθμισεις απο τον οτε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.