PDA

Επιστροφή στο Forum : Ebay Ερωτήσεις! (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε. και κάνουμε υπομονή)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119

Alexcxvtr
23-08-18, 15:24
Ο Κωτσό έχει ανοσία ή αναισθησία σε οποιαδήποτε κριτική...:lol:

jap
23-08-18, 15:45
Καλά έχει και τον μαγικό αλγόριθμο του skroutz με το μέρος του :p

196453

Alexcxvtr
23-08-18, 18:14
Τραγικοί.
Και οι δύο εταιρείες.
Προσωπικά, αγοράζω μόνο tv από Κωτσόβολο.

cool11
04-09-18, 10:53
Μου χει ξανατυχει, και δεν θυμαμαι να εχω βρει λυση:
γιατι σε καποιες παραγγελιες, δεν δινει επιλογη για 'Hide order';
Παρηγγειλα κατι, ηρθε, πρεπει να το βλεπω στο summary για τις επομενες μερες μεχρι να φτασει το οριο των 60 ημερων;
Γιατι επιλεκτικα σε καποιες παραγγελιες, δεν δινει το hide order?

Godian
04-09-18, 12:56
Έχω παρατηρήσει ότι σε διάφορα προϊόντα ίδιας ποιότητας και (μάρκας) όπως θήκες, τζαμακια, κατσαβίδια κτλπ το alliexpres έχει μέχρι και στη μισή τιμή πιο φθηνά προϊόντα από το ebay.
Βρήκα εχθές μια θήκη κινητού που είναι σαν πορτοφόλι ίδια που πήρα τη κοπέλα μου από ebay είχε 5.80€ και στο alliexpres είχε 3.40€

patrickdrd
04-09-18, 13:37
μαλλον επειδη το ali δεν εχει paypal, αρα γλιτωνει απο εκει;

psolord
04-09-18, 19:13
Δεν ειναι τοσο μεγαλη η επιβαρυνση του Paypal. Απλα ειναι η πρωτη πηγη εκει πιστευω. Οντως εχω δει και εγω καλυτερες τιμες σε καποια πραγματα.

RASTAVIPER
04-09-18, 19:17
Έχω παρατηρήσει ότι σε διάφορα προϊόντα ίδιας ποιότητας και (μάρκας) όπως θήκες, τζαμακια, κατσαβίδια κτλπ το alliexpres έχει μέχρι και στη μισή τιμή πιο φθηνά προϊόντα από το ebay.
Βρήκα εχθές μια θήκη κινητού που είναι σαν πορτοφόλι ίδια που πήρα τη κοπέλα μου από ebay είχε 5.80€ και στο alliexpres είχε 3.40€

Ισχύει εδώ και χρόνια αυτό.
Για αυτό ενώ έκανα παλιά το 80% των αγορών από ΕΒΑΥ πλέον έχει πέσει στο 5%.
Aliexpress καλύπτει την μάζα των φτηνών πραγμάτων και μετά έχουμε άλλα κινέζικα μαγαζιά και Αμαζον για κάποια άλλα.

sdikr
04-09-18, 20:31
Καλό είναι να ψάχνετε και στα δυο, μου έχει τύχει μερικές φόρες να βρω καλύτερη τιμή στο ebay.
Πχ έψαχνα ενα fingerprint module, το φθηνότερο είχε 18 δολάρια στο Ali στο ebay 11 δολάρια.
Το συνηθισμένο βέβαια είναι να έχεις καλύτερες τιμές στο ali.

Ακόμα στο ebay μερικές φορές μπορείς να πετύχεις και κάτι σε δημοπρασία και να το πάρει ακόμα φθηνότερα

skel
04-09-18, 20:36
Καλό είναι να ψάχνετε και στα δυο, μου έχει τύχει μερικές φόρες να βρω καλύτερη τιμή στο ebay.
Πχ έψαχνα ενα fingerprint module, το φθηνότερο είχε 18 δολάρια στο Ali στο ebay 11 δολάρια.
Το συνηθισμένο βέβαια είναι να έχεις καλύτερες τιμές στο ali.

Ακόμα στο ebay μερικές φορές μπορείς να πετύχεις και κάτι σε δημοπρασία και να το πάρει ακόμα φθηνότερα

απο ali ομως τα περισσότερα που έχω πάρει έχουν έρθει (90%)

στο ebay είχα πολλές απώλειες μέχρι που βαρέθηκα να περιμένω τσάμπα και πήγα προς ali

sdikr
04-09-18, 20:46
απο ali ομως τα περισσότερα που έχω πάρει έχουν έρθει (90%)

στο ebay είχα πολλές απώλειες μέχρι που βαρέθηκα να περιμένω τσάμπα και πήγα προς ali

Μπα το ίδιο ποσοστό έχω και στα δυο, δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου με το να περιμένεις τζάμπα, αλλά συνήθως στο ebay ήταν 45 μέρες, στο ali είναι πάνω απο 60 για κάθε τι.
Χώρια του ότι μπορεί ο πωλητής να ξεκινήσει τα extend ξανά και ξανά.

Δεν ξέρω να σου πω πιο protection προτιμώ παραπάνω, είχα και στους δυο μερικά case, στο ali πάντα πρέπει να περιμένω να γίνει escalate το case για να πάρω τα λεφτά μου, στο ebay συνήθως με το που γίνει case τα επιστρέφει ο πωλητής.

Ακόμα στο Ebay, έχεις και την ασφάλεια του Paypal που είναι 180 ημέρες, στο ali απο την στιγμή που περάσει το protection σου λένε να πας να κουρευτείς

skel
04-09-18, 20:53
Μπα το ίδιο ποσοστό έχω και στα δυο, δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου με το να περιμένεις τζάμπα, αλλά συνήθως στο ebay ήταν 45 μέρες, στο ali είναι πάνω απο 60 για κάθε τι.
Χώρια του ότι μπορεί ο πωλητής να ξεκινήσει τα extend ξανά και ξανά.

Δεν ξέρω να σου πω πιο protection προτιμώ παραπάνω, είχα και στους δυο μερικά case, στο ali πάντα πρέπει να περιμένω να γίνει escalate το case για να πάρω τα λεφτά μου, στο ebay συνήθως με το που γίνει case τα επιστρέφει ο πωλητής.

Ακόμα στο Ebay, έχεις και την ασφάλεια του Paypal που είναι 180 ημέρες, στο ali απο την στιγμή που περάσει το protection σου λένε να πας να κουρευτείς

πίστεψε έχω χρησιμοποιήσει όλες τις ασφάλειες και των δύο :p

προτιμώ απλά να έρχεται το δέμα σωστά

sdikr
04-09-18, 21:00
πίστεψε έχω χρησιμοποιήσει όλες τις ασφάλειες και των δύο :p

προτιμώ απλά να έρχεται το δέμα σωστά

Απο το 2016 μέχρι σήμερα έχω 60 cases στο ali για πράγματα που δεν ήρθανε που είναι περίπου 10% απο το σύνολο των παραγγελιών, κάτι ξέρω και εγώ

spartak
04-09-18, 21:17
To ali είναι περισσότερο με τη μερια του εμπόρου ενώ το ebay με τον αγοραστή.

RASTAVIPER
05-09-18, 12:00
Εντάξει τυχερά είναι αυτά.
Ελάχιστα έχω χάσει στο Αλί, ίσως κάτω από 1/10

Και από Ebay χάνονται και από όλους

cool11
18-09-18, 13:25
Υπαρχει τροπος, χρηστης που δεν εχει account στο ebay, με καποιο τροπο, εστω και ανωνυμα ως απλος περιηγητης, να οριζει την χωρα που βρισκεται, ωστε να βλεπει ακριβεις τιμες με μεταφορικο κοστος;
Πραγματοποιω μικροαγορες για ατομα του συγγενικου μου περιβαλλοντος, τους εξυπηρετω δηλαδη γιατι δεν εχουν ebay/paypal και ιδιαιτερες γνωσεις υπολογιστων, και ενω εντοπιζουν μονοι τους το τι θελουν στο ebay, οταν θελουν να επιλεξουν κατι και να μου στειλουν λινκ αλλα και γενικοτερα να υπολογισουν συνολικο κοστος (τιμη+μεταφορικα), δεν μπορουν να το κανουν, γιατι μπορει πχ σε αυτους να δειχνει μηδενικα μεταφορικα, αλλα οταν παω εγω να κανω αγορα που εχω δηλωμενη χωρα Ελλαδα, να μου δειχνει τα πραγματικα μεταφορικα κοστη.
Θα πρεπε νομιζω, και ο guest user, να εχει ακριβη εικονα συνολικου κοστους, κι οχι να εισαι registered user για να το δεις.

sdikr
18-09-18, 13:28
Υπαρχει τροπος, χρηστης που δεν εχει account στο ebay, με καποιο τροπο, εστω και ανωνυμα ως απλος περιηγητης, να οριζει την χωρα που βρισκεται, ωστε να βλεπει ακριβεις τιμες με μεταφορικο κοστος;
Πραγματοποιω μικροαγορες για ατομα του συγγενικου μου περιβαλλοντος, τους εξυπηρετω δηλαδη γιατι δεν εχουν ebay/paypal και ιδιαιτερες γνωσεις υπολογιστων, και ενω εντοπιζουν μονοι τους το τι θελουν στο ebay, οταν θελουν να επιλεξουν κατι και να μου στειλουν λινκ αλλα και γενικοτερα να υπολογισουν συνολικο κοστος (τιμη+μεταφορικα), δεν μπορουν να το κανουν, γιατι μπορει πχ σε αυτους να δειχνει μηδενικα μεταφορικα, αλλα οταν παω εγω να κανω αγορα που εχω δηλωμενη χωρα Ελλαδα, να μου δειχνει τα πραγματικα μεταφορικα κοστη.
Θα πρεπε νομιζω, και ο guest user, να εχει ακριβη εικονα συνολικου κοστους, κι οχι να εισαι registered user για να το δεις.

Μα βλέπει απο που είσαι μέσω Ip.
Μπορούνε πάντα να πάνε στο shipping and payments και αν δεν έχει εκεί την χωρά να επιλέξουν και να δούνε το κόστος

cool11
18-09-18, 13:41
Μα βλέπει απο που είσαι μέσω Ip.
Μπορούνε πάντα να πάνε στο shipping and payments και αν δεν έχει εκεί την χωρά να επιλέξουν και να δούνε το κόστος

A μαλιστα...οποτε γινεται....να σαι καλα.

slalom
18-09-18, 22:43
Υπαρχει τροπος, χρηστης που δεν εχει account στο ebay, με καποιο τροπο, εστω και ανωνυμα ως απλος περιηγητης, να οριζει την χωρα που βρισκεται, ωστε να βλεπει ακριβεις τιμες με μεταφορικο κοστος;
Πραγματοποιω μικροαγορες για ατομα του συγγενικου μου περιβαλλοντος, τους εξυπηρετω δηλαδη γιατι δεν εχουν ebay/paypal και ιδιαιτερες γνωσεις υπολογιστων, και ενω εντοπιζουν μονοι τους το τι θελουν στο ebay, οταν θελουν να επιλεξουν κατι και να μου στειλουν λινκ αλλα και γενικοτερα να υπολογισουν συνολικο κοστος (τιμη+μεταφορικα), δεν μπορουν να το κανουν, γιατι μπορει πχ σε αυτους να δειχνει μηδενικα μεταφορικα, αλλα οταν παω εγω να κανω αγορα που εχω δηλωμενη χωρα Ελλαδα, να μου δειχνει τα πραγματικα μεταφορικα κοστη.
Θα πρεπε νομιζω, και ο guest user, να εχει ακριβη εικονα συνολικου κοστους, κι οχι να εισαι registered user για να το δεις.
Δηλαδη μπορουν να το ψαξουν, αλλα δε μπορουν να πατησουν buy now, χμ

sdikr
18-09-18, 23:37
Δηλαδη μπορουν να το ψαξουν, αλλα δε μπορουν να πατησουν buy now, χμ

αφού δεν έχουν λογαριασμό ebay/paypal και να πατήσουν το Buy now Που θα βοηθήσει;

slalom
19-09-18, 00:43
Λογαριασμο φτιαχνεις (ή σου φτιαχνουν) μια φορα

sdikr
19-09-18, 00:46
Λογαριασμο φτιαχνεις (ή σου φτιαχνουν) μια φορα


Αν δεν θέλεις/δεν γουστάρεις να κάνεις λογαριασμό τι κάνεις, όπως στην περίπτωση πιο πάνω;
Στο λέει δεν έχουν λογαριασμό, όποτε δεν μπορούν να πατήσουν και το Buy now, αν είχανε δεν θα έκανε και την ερώτηση

japetus
19-09-18, 08:58
A μαλιστα...οποτε γινεται....

Και γενικά, πες τους να χρησιμοποιούν το ιρλανδικό ebay (.ie)
Τα προϊόντα που φαίνονται διαθέσιμα εκεί, χώρια που οι τιμές εμφανίζονται κατευθείαν σε ευρώ και η γλωσσα είναι τα αγγλικά, είναι προϊόντα που αποστέλλονται γενικά σε χώρες της Ευρώπης άρα και στην Ελλάδα, και συνήθως με τα ίδια μεταφορικά έξοδα.

cool11
19-09-18, 19:40
Ευχαριστω για τις απαντησεις!

slalom
19-09-18, 21:15
Αν δεν θέλεις/δεν γουστάρεις να κάνεις λογαριασμό τι κάνεις, όπως στην περίπτωση πιο πάνω;
Στο λέει δεν έχουν λογαριασμό, όποτε δεν μπορούν να πατήσουν και το Buy now, αν είχανε δεν θα έκανε και την ερώτηση
το "δε θελω/δε γουσταρω να εχω λογαριασμο" με το "θελω να αγορασω" ειναι πραγματα ασυμβατα

γι'αυτο και το εχω κοψει σε ολους, το παρε μου το ταδε

sdikr
19-09-18, 21:39
το "δε θελω/δε γουσταρω να εχω λογαριασμο" με το "θελω να αγορασω" ειναι πραγματα ασυμβατα

γι'αυτο και το εχω κοψει σε ολους, το παρε μου το ταδε

Μπράβο σου, καλά κανείς στην δική σου περίπτωση, υπάρχουν όμως και άλλες περιπτώσεις όπως βλέπεις, αφού λοιπόν εσύ τους το έχεις κόψει δεν μπορείς να βοηθήσεις κάποιον που δεν τους το έχει κόψει.

slalom
19-09-18, 23:04
Δεν υπαρχουν περισσοτερες περιπτωσεις απο 2

slow
20-09-18, 00:50
Με καινούριο ρεκόρ 7,5 μηνών τελικά ήρθε στις 16 Αυγούστου, πάμε για το ολυμπιακό καθυστέρησης :lol:

Για να μην λέω μόνο για καθυστέρηση, να πω και για απίστευτη ταχύτητα

ORDER DATE Aug 27, 2018 με Estimated delivery Sep 11, 2018 - Sep 17, 2018 (το οποίο Estimated delivery -μιας και δεν βιαζόμουν- το παρατήρησα μετά)
Γελούσα και έλεγα ότι έκανε λάθος ο κινέζος τις ημερομηνίες, και θα έπρεπε για πρώτη φορά να ανοίξω case για προιόν από Κίνα σχεδόν ενάμιση μήνα από την παραγγελία :lol:
Και το απίστευτο έγινε... δεν έκανε λάθος ο κινέζος 18 του μηνός το πακέτο ήρθε (1 μέρα μόλις μετά το Estimated delivery)

Δεν ξέρω τι έγινε αλλά έγινε, και τι να πω για τον τύπο και τα ταχυδρομεία :respekt:

Basilhs23_
27-09-18, 22:19
Σε ένα προϊόν που κοιτάω στο ebay, έχει τιμή αγοράς 47$, μεταφορικά 36.34$ και υπολογίζει τους δασμούς για Ελλάδα στα $14.29. Κανονικά όμως δεν θα έπρεπε ο δασμός να ήταν υψηλότερος; Με 23% ΦΠΑ προκύπτουν τουλάχιστον 18$ import fees, υπάρχει περίπτωση το σύστημα να σε χρεώσει λιγότερους δασμούς με αποτέλεσμα να υπάρξει πρόβλημα όταν το πακέτο φτάσει στο τελωνείο;

Επίσης, αρκετοί πωλητές δεν αναφέρουν με τι εταιρεία θα στείλουν το προϊόν, δηλαδή αν θα έρθει με courier ή μέσω κανονικού ταχυδρομείου, στο delivery γράφει varies.

spartak
28-09-18, 07:07
Σε ένα προϊόν που κοιτάω στο ebay, έχει τιμή αγοράς 47$, μεταφορικά 36.34$ και υπολογίζει τους δασμούς για Ελλάδα στα $14.29. Κανονικά όμως δεν θα έπρεπε ο δασμός να ήταν υψηλότερος; Με 23% ΦΠΑ προκύπτουν τουλάχιστον 18$ import fees, υπάρχει περίπτωση το σύστημα να σε χρεώσει λιγότερους δασμούς με αποτέλεσμα να υπάρξει πρόβλημα όταν το πακέτο φτάσει στο τελωνείο;

Επίσης, αρκετοί πωλητές δεν αναφέρουν με τι εταιρεία θα στείλουν το προϊόν, δηλαδή αν θα έρθει με courier ή μέσω κανονικού ταχυδρομείου, στο delivery γράφει varies.

Θα έρθει με κούριερ. Δε θα πληρωσεις κάτι άλλο

Basilhs23_
28-09-18, 16:03
Ωραία. Αυτό το international global shipping programm τι ακριβώς είναι; Διάβασα κάπου οτι τα αντικείμενα από US στέλνονται στην Ε.Ε μέσω γερμανίας και από εκεί στην κάθε χώρα ξεχωριστά.

cool11
28-09-18, 23:22
Ωραία. Αυτό το international global shipping programm τι ακριβώς είναι; Διάβασα κάπου οτι τα αντικείμενα από US στέλνονται στην Ε.Ε μέσω γερμανίας και από εκεί στην κάθε χώρα ξεχωριστά.

Και δηλαδη με το τελωνειο τι γινεται;

thourios
29-09-18, 09:55
Και δηλαδη με το τελωνειο τι γινεται;

Δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί τους έχεις προπληρώσει.

Basilhs23_
30-09-18, 04:54
Ενημερώθηκα από το email μου οτι πριν 7 μέρες είχα επιλέξει να αγοράσω ένα προϊόν και δεν έχω πληρώσει με αποτέλεσμα να ανοίξει unpaid open case. Προφανώς πρέπει να πάτησα buy it now καταλάθος. Μπήκα στο help and support για την περίπτωση του θέματος που έχω αλλά αναφέρει μέσα οτι σε τέτοιες περιπτώσεις είναι γενικός κανόνας οτι πρέπει να πληρωθεί το προϊόν και δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.

Υπάρχει περίπτωση να έχω κυρώσεις στον λογαριασμό μου; Έχει κάποιο νόημα να επικοινωνήσω με τον πωλητή να του πω οτι πάτησα καταλάθος?

RASTAVIPER
30-09-18, 11:17
Ενημερώθηκα από το email μου οτι πριν 7 μέρες είχα επιλέξει να αγοράσω ένα προϊόν και δεν έχω πληρώσει με αποτέλεσμα να ανοίξει unpaid open case. Προφανώς πρέπει να πάτησα buy it now καταλάθος. Μπήκα στο help and support για την περίπτωση του θέματος που έχω αλλά αναφέρει μέσα οτι σε τέτοιες περιπτώσεις είναι γενικός κανόνας οτι πρέπει να πληρωθεί το προϊόν και δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.

Υπάρχει περίπτωση να έχω κυρώσεις στον λογαριασμό μου; Έχει κάποιο νόημα να επικοινωνήσω με τον πωλητή να του πω οτι πάτησα καταλάθος?

BUY NOW καταλάθος δεν υπάρχει.
Ζητάει ξανά επιβεβαίωση πριν προχωρήσει στην ολοκλήρωση.

Basilhs23_
30-09-18, 23:11
BUY NOW καταλάθος δεν υπάρχει.
Ζητάει ξανά επιβεβαίωση πριν προχωρήσει στην ολοκλήρωση.

Δεν επιβεβαίωσα κάτι άλλο στην συνέχεια, αλλά το buy now πρέπει να το πάτησα μια φορά.

Basilhs23_
11-10-18, 23:41
Εφόσον νικήσω σε κάποια δημοπρασία, μπορεί να υπάρξει αναμονή δύο ημερών για την πληρωμή του πωλητή ή πρέπει να γίνει άμεσα η πληρωμή; Το ρωτάω καθώς βρήκα ένα προϊόν που η δημοπρασία λήγει σε μερικές ώρες και το κόστος του υπερβαίνει όσα έχω στο paypal, οπότε η μεταφορά χρημάτων από την τράπεζα στο paypal παίρνει δύο ημέρες, δεν έχω καταφέρει να συνδέσω κάρτα στο paypal μόνο τραπεζικό λογαριασμό.

sdikr
11-10-18, 23:44
Εφόσον νικήσω σε κάποια δημοπρασία, μπορεί να υπάρξει αναμονή δύο ημερών για την πληρωμή του πωλητή ή πρέπει να γίνει άμεσα η πληρωμή; Το ρωτάω καθώς βρήκα ένα προϊόν που η δημοπρασία λήγει σε μερικές ώρες και το κόστος του υπερβαίνει όσα έχω στο paypal, οπότε η μεταφορά χρημάτων από την τράπεζα στο paypal παίρνει δύο ημέρες, δεν έχω καταφέρει να συνδέσω κάρτα στο paypal μόνο τραπεζικό λογαριασμό.

Εχεις 48 ώρες και μετά μπορεί κάποιος να ξεκινήσει unpaid item case, εκεί πάλι έχεις άλλες 4 ημέρες μέχρι να περάσει στο staff του ebay.

Πιστεύω πως αν κερδίσεις και απλά του στείλεις ενα καλησπέρα, θα σε πληρώσω σε 2 ημέρες δεν θα υπάρχει θέμα.

Basilhs23_
19-10-18, 03:17
Γνωρίζετε σε ποια ιστοσελίδα πρέπει να βάλω το tracking number για να δω την πορεία της αποστολής;

Έχει σχέση με την εταιρεία αποστολής που θα επιλέξει ο πωλητής; Ακόμα δεν γνωρίζω με ποια εταιρεία στέλνει ο πωλητής το προϊόν, περιμένω απάντησή του.

8anos
19-10-18, 07:51
Γνωρίζετε σε ποια ιστοσελίδα πρέπει να βάλω το tracking number για να δω την πορεία της αποστολής;

Έχει σχέση με την εταιρεία αποστολής που θα επιλέξει ο πωλητής; Ακόμα δεν γνωρίζω με ποια εταιρεία στέλνει ο πωλητής το προϊόν, περιμένω απάντησή του.

δοκίμασε εδώ https://www.17track.net/en

tsavman
19-10-18, 11:21
Γνωρίζετε σε ποια ιστοσελίδα πρέπει να βάλω το tracking number για να δω την πορεία της αποστολής;

Έχει σχέση με την εταιρεία αποστολής που θα επιλέξει ο πωλητής; Ακόμα δεν γνωρίζω με ποια εταιρεία στέλνει ο πωλητής το προϊόν, περιμένω απάντησή του.

Σε πρόσφατη εμπειρία με 6γωνική :p αποστολή Κίνα - Χονγκ Κονγκ - Ολλανδία - Αυστρία - Βουλγαρία - Ελλάδα έπαιξαν κινεζοκούριερ, DPD και ACS.

Το 17track έκανε φιλότιμες προσπάθειες εντοπισμού, αλλά τα πιο εξειδικευμένα εργαλεία της κάθε μεταφορικής ήταν πολύ πιο ακριβή τόσο σε χρόνους, όσο και σε διαδρομές.

Basilhs23_
19-10-18, 17:20
Το 17track γράφει οτι έχει αποσταλεί για Ελλάδα. Ελπίζω να με ειδοποιήσουν τηλεφωνικά από την εταιρεία πριν στείλουν το δέμα στο σπίτι για να είμαι εκεί.

Basilhs23_
22-10-18, 02:44
Τελικά κοιτάω την πορεία του δέματος από την ιστοσελίδα του USPS. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το πόσο πολλές στάσεις σε διάφορες υπηρεσίες κάνει το δέμα, μέχρι στιγμής το δέμα έχει περάσει από 4-5 διαφορετικά σημεία, ο αποστολέας το έστειλε από Φλόριντα και τώρα βρίσκεται στο Σινσινάτι.

psolord
08-11-18, 16:39
Παρατήρησα τώρα, ότι στο ebay, μπορώ να δω μέχρι έξι μήνες πριν μηνύματα. Τα παλαιότερα που είναι;

Δεν έχω επιλέξει τις archive επιλογές που έχει στα settings. Για την ακρίβεια είναι στο none.

Πως βλέπω τα παλαιότερα μηνύματα;

sdikr
08-11-18, 16:45
Παρατήρησα τώρα, ότι στο ebay, μπορώ να δω μέχρι έξι μήνες πριν μηνύματα. Τα παλαιότερα που είναι;

Δεν έχω επιλέξει τις archive επιλογές που έχει στα settings. Για την ακρίβεια είναι στο none.

Πως βλέπω τα παλαιότερα μηνύματα;

Δεν τα κρατάει, μπορείς να τα δεις απο τα email σου που λογικά είχες λάβει

psolord
08-11-18, 16:52
ΟΚ αν είναι στανταρ λειτουργία, καλώς! :)

cool11
12-11-18, 14:08
Πως γινεται να μου στελνουν screenshot με το Item number, να το πληκτρολογω στο search box, και να μην μου φερνει το αποτελεσμα-σελιδα;
Μου χει τυχει αρκετες φορες, και δεν μπορω να δωσω εξηγηση.

psolord
03-01-19, 13:23
Μου έχουν έρθει κάτι πακετάκια τελευταία, που ενώ έχουν tracking number που δουλεύει, γράφουν επάνω untracked και τα αφήνει ο ταχυδρόμος στην πόρτα.

Τι παίζει; :hmm:

- - - Updated - - -

Καλη χρονιά!

sdikr
03-01-19, 13:24
Μου έχουν έρθει κάτι πακετάκια τελευταία, που ενώ έχουν tracking number που δουλεύει, γράφουν επάνω untracked και τα αφήνει ο ταχυδρόμος στην πόρτα.

Τι παίζει; :hmm:

- - - Updated - - -

Καλη χρονιά!

κάτι Umxxxxxxxxcn είναι trackable μόνο μέσα στην κίνα

psolord
03-01-19, 14:42
κάτι Umxxxxxxxxcn είναι trackable μόνο μέσα στην κίνα

UQxxxxxxxxCN ήταν. Το 17track μπόρεσε και το παρακολούθησε σε όλη διαδρομή. Τα elta αναφέρουν μόνο την ημερομηνία παράδοσης!

@ ADSLgr.com All rights reserved.