PDA

Επιστροφή στο Forum : Ebay Ερωτήσεις! (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε. και κάνουμε υπομονή)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119

iliteo
03-10-15, 20:37
Ναι το ξέρω φίλε μου.... Αλλά μέχρι τώρα έχω κάνει 72 αγορές. Από Κίνα. Ξέρεις πόσες από αυτές είχα πρόβλημα που δεν ήρθαν;;;

Μία..; Δύο..;
Αν έχεις παρα πάνω..... κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά, πώς λειτουργεί το σύστημα. Ειδικά στο Ebay και με Paypal.
Ή κάτι δεν κάνεις σωστά..

tsavman
03-10-15, 21:06
Μία..; Δύο..;
Αν έχεις παρα πάνω..... κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά, πώς λειτουργεί το σύστημα. Ειδικά στο Ebay και με Paypal.
Ή κάτι δεν κάνεις σωστά..

Προσωπικά 1/4 παραγγελίες από Κίνα αργεί πάντα εκτός προθεσμίας, με αρκετά από αυτά να μην έρχονται ποτέ.

Godian
04-10-15, 15:27
μου ηρθε σημερα αυτο παιδια. Case automatically closed
Hello ioannis,

Payment for this item hasn't been received during the past 37 days.

Please contact the seller to arrange for payment.

If you don't pay, an unpaid item may still be recorded on your account, which could lead to your account being suspended.

If you've paid and think payment should have been received by now, please contact Customer Support.

μπορει καποιος να μου πει τι λεει? εχω στειλει πανω απο 30 μυνηματα στο γερμανο αλλα δεν απανταει

stefp
04-10-15, 16:09
μου ηρθε σημερα αυτο παιδια. Case automatically closed
Hello ioannis,
Payment for this item hasn't been received during the past 37 days.
Please contact the seller to arrange for payment.
If you don't pay, an unpaid item may still be recorded on your account, which could lead to your account being suspended.
If you've paid and think payment should have been received by now, please contact Customer Support.

μπορει καποιος να μου πει τι λεει? εχω στειλει πανω απο 30 μυνηματα στο γερμανο αλλα δεν απανταει
Εννοείς ως μετάφραση?
Σε γενικές γραμμές ότι "Εδω και 37 ημέρες δεν έχει γίνει πληρωμή (από σένα προφανώς) για αυτό το αντικείμενο. Σε παρακαλούμε επικοινώνησε με τον πωλητή για να κανονίσεις για πληρωμή. Εαν δεν πληρώσεις τότε θα (ή 'μπορεί να') καταγραφεί στο λογαριασμό σου ότι έχεις ένα απλήρωτο αντικειμενο, κάτι το οποίο θα μπορούσε να οδηγήσει στο να απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου. Αν εσύ εχεις πληρώσει και πιστεύεις ότι θα'πρεπε να έχει πάρει τα λεφτά ο άλλος (ο πωλητής), τότε σε παρακαλούμε επικοινώνησε με την Υποστήριξη Πελατών."
Αυτά που λέγαμε σε γενικές γραμμές παραπάνω ότι συμβαίνουν εάν κάποιος δεν πληρώσει ένα αντικείμενο που δήλωσε (δεσμεύτηκε, έκανε confirm κτλ) ότι θα πάρει.

Hengeo
05-10-15, 00:16
μου ηρθε σημερα αυτο παιδια. Case automatically closed
Hello ioannis,

Payment for this item hasn't been received during the past 37 days.

Please contact the seller to arrange for payment.

If you don't pay, an unpaid item may still be recorded on your account, which could lead to your account being suspended.

If you've paid and think payment should have been received by now, please contact Customer Support.

μπορει καποιος να μου πει τι λεει? εχω στειλει πανω απο 30 μυνηματα στο γερμανο αλλα δεν απανταει

Αφού του έχεις στείλει μηνύματα και δεν έχει απαντήσει, πιθανολογώ ότι συμβαίνει αυτό που γράφτηκε παραπάνω, ότι το case άνοιξε αυτόματα και αυτός μπορεί να λείπει και να μην είδε κανένα από τα μηνύματα ακόμα. Θα πρότεινα υπομονή μερικές μέρες.

Hengeo
07-10-15, 14:13
Να ρωτήσω και εγώ κάτι όσους πουλούν στο ebay. Πέρα των ΕΛΤΑ, έχετε βρει κάποιον άλλο τρόπο αποστολής στο εξωτερικό που τα έξοδα να είναι σε λογικά πλαίσια;

Godian
07-10-15, 14:19
Να ρωτήσω και εγώ κάτι όσους πουλούν στο ebay. Πέρα των ΕΛΤΑ, έχετε βρει κάποιον άλλο τρόπο αποστολής στο εξωτερικό που τα έξοδα να είναι σε λογικά πλαίσια;

Δεν υπαρχει φιλε μου. ΕΛΤΑ και ξερο ψωμι

Hengeo
07-10-15, 16:11
Δεν υπαρχει φιλε μου. ΕΛΤΑ και ξερο ψωμι

Κατάλαβα. Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!

michpan
07-10-15, 22:25
Να ρωτήσω και εγώ κάτι όσους πουλούν στο ebay. Πέρα των ΕΛΤΑ, έχετε βρει κάποιον άλλο τρόπο αποστολής στο εξωτερικό που τα έξοδα να είναι σε λογικά πλαίσια;

Οχι, δυστυχώς, οι courier χρεώνουν ότι θέλουν με αποκορύφωμα τις μεγάλες εταιρίες DHL, UPS κλπ. που μπορούν να σε χρεώσουν μέχρι και 100 ευρώ για ένα απλό δεματάκι. Η φθηνότερη εταιρία είναι τα ΕΛΤΑ courier αν σ'ενδιαφέρει.

tsioy
12-10-15, 11:14
Επεδή έχω μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις...
Θέλω να αγοράσω ένα αντικέιμενο μικρής αξίας (€6) από Γερμανία, με ebay.de. Επειδή θα χρησιμοποιήσω paypal συνδεδεμένο με alpha χρεωστική, αν λόγω cc δε πληρωθεί ο πωλητής, τί συμβαίνει μετά; Το αντικέιμενο καταχωρείται ως unpaid και επικοινωνώ μαζί του για ακύρωση/πληρωμή με άλλο τρόπο κτλ;

jap
12-10-15, 13:30
Όχι, εδώ και αρκετό καιρό, εφόσον ισχύουν κάποιες προϋποθέσεις, βασικά να μην είναι δημοπρασία και επίσης να μην είναι πολύ μεγάλης αξίας αντικείμενο. Αν θες να είσαι βέβαιος, μπες μέσα στο ebay.de και βάλε το στο καλάθι (Wahrenkorb - από το .com ή το .co.uk πιθανότατα δεν θα σε αφήσει). Αν η πληρωμή δεν γίνει, δεν φαίνεται πουθενά ως αγορά.

tsioy
12-10-15, 13:48
Δηλαδή τα βάζω στο καλάθι και προχωράω την αγορά από εκεί;

jap
12-10-15, 15:05
Ναι, έτσι δεν δεσμεύεις τίποτα παρά μόνο όταν πληρώσεις.

tsioy
12-10-15, 17:05
Δυστυχώς από paypal μέσω χρεωστικής alpha δεν περνάει, για την ώρα . Να δοκιμάζω τυχαίες στιγμές στη διάρκεια της μέρας ή πχ. μετά τα μεσάνυχτα;...

skel
12-10-15, 17:20
Δυστυχώς από paypal μέσω χρεωστικής alpha δεν περνάει, για την ώρα . Να δοκιμάζω τυχαίες στιγμές στη διάρκεια της μέρας ή πχ. μετά τα μεσάνυχτα;...

με την alpha μην περιμένεις πολλά
με πειραιως ή eurobank αν έχεις δοκίμασε καλύτερα

RASTAVIPER
12-10-15, 23:21
Δυστυχώς από paypal μέσω χρεωστικής alpha δεν περνάει, για την ώρα . Να δοκιμάζω τυχαίες στιγμές στη διάρκεια της μέρας ή πχ. μετά τα μεσάνυχτα;...

Δοκίμασα χτες με alpha mastercard.
Πάλι άκυρο.

Godian
13-10-15, 09:03
Δοκίμασα χτες με alpha mastercard.
Πάλι άκυρο.

Άμα μου δώσεις ένα Email μπορώ να σου στείλω φίλε μου.... Στο balance σου

RASTAVIPER
13-10-15, 11:22
Άμα μου δώσεις ένα Email μπορώ να σου στείλω φίλε μου.... Στο balance σου

Νόμιζα ότι παρακολουθείς καιρό την συζήτηση.
Δεν χρειάζομαι εξωτερική βοήθεια, καθώς μένω εξωτερικό και χρησιμοποιώ σαν καβατζα μια virtual credit card.
Απλά δοκιμάζω και την Ελληνική που και που.

sdikr
13-10-15, 12:26
Δοκίμασα χτες με alpha mastercard.
Πάλι άκυρο.

Εχτές με alpha visa, δυο συναλλαγές, ~1,5 ευρώ δεν πέρασε, ~6 ευρώ περάσανε, ούτε τζόκερ να ήταν :p

stefp
13-10-15, 22:55
Εχτές με alpha visa, δυο συναλλαγές, ~1,5 ευρώ δεν πέρασε, ~6 ευρώ περάσανε, ούτε τζόκερ να ήταν :p
33% επιτυχία.. :hmm: Αρχίζει κι έχει πλάκα στοιχηματικά το θέμα!
10€ ότι στις επόμενες 10 συναλλαγές σου θα περάσουν το πολύ οι 2 :cool:
:p

spawn21
14-10-15, 21:12
Καλησπέρα θα ήθελα να αγοράσω το εν λόγω mobo

http://www.ebay.com/itm/201107142239?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου πει ποσό θα πάει το μαλλί σχετικά με το τελώνιο...

Hengeo
15-10-15, 01:57
Καλησπέρα θα ήθελα να αγοράσω το εν λόγω mobo

http://www.ebay.com/itm/201107142239?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου πει ποσό θα πάει το μαλλί σχετικά με το τελώνιο...

Αφού δεν αναφέρει κάτι ξεχωριστά, περιλαμβάνεται στα 47 ευρώ που λέει έξοδα αποστολής.

RASTAVIPER
15-10-15, 08:51
Αφού δεν αναφέρει κάτι ξεχωριστά, περιλαμβάνεται στα 47 ευρώ που λέει έξοδα αποστολής.

Κανονικά πρέπει να προχωρήσει λίγο την παραγγελία για να βγει πόσο εκτελωνισμου.
Αφού στέλνει Ευρώπη πρέπει να εμφανίζεται έξτρα και όχι μέσα στα μεταφορικά.

michpan
15-10-15, 09:09
Αυτή η επιλογή (για τα έξοδα τελωνείου) είναι προαιρετική, αν θέλει την βάζει ο πωλητής. Το πόσο θα πληρώσεις τελωνείο είναι ανεξάρτητο από το κόστος αποστολής και δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτό. Αν στο στείλει με USPS μπορεί και να την γλυτώσεις, αν όχι κανά 30άρι. Αν έρθει με courier βάλε συν 50 τουλάχιστον..

blade_
15-10-15, 12:13
καλημερες.περιεργη ερωτηση..

πηρα 3 προιοντα...τα δυο καταφερα να τα πληρωσω μεσω paypal παντα,το τριτο μου βγαζει σφαλμα...και χθες και σημερα..τι φαση?εννοειται υπαρχουν χρηματα μεσα.

ethnik471
15-10-15, 15:59
Παιδιά επειδή δεν έχω καμια εμπειρία στο ebay και το paypal και έχω κάνει μόλις 2-3 αγορές, τις προάλλες δοκιμασα να πάρω κάτι με την προπληρωμένη μου και πέρασε κανονικά η παραγγελία.Περιμένω παραλαβή τέλος του μήνα.Σήμερα προσπαθώ να πάρω κάτι άλλο (φυσικα με γεματη κάρτα) και μου βγάζει αυτό το (παράξενο) μήνυμα:

-picture deleted-

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ

sdikr
15-10-15, 16:05
Είναι απο τα capital controls, δες το σχετικό νήμα με το paypal

ethnik471
15-10-15, 16:31
πφφ μάλιστα...
Ευχαριστώ πολύ!!

blade_
15-10-15, 17:44
το ιδιο πραμα βγαζει και σε μενα..πως γινεται ομως να καταφερα πληρωμη πριν κ μετα απο αυτο?

ethnik471
15-10-15, 17:46
Τελικά έκανα το κόλπο με το request money και έγινε κανονικά η δουλειά !!

http://www.insomnia.gr/topic/579289-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-paypal-ebay-%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-request-money/

απλο, γρηγορο , αξιοπιστο

esykas
15-10-15, 18:31
συγνώμη εκ των προτέρων
1)Paypal με alpha debit yok!!!! και γενικά με όλες τις συναλλαγές paypal ή μπορεί και όχι ανάλογα την ώρα και την ημέρα να περάσει ή συναλλαγή.
2)με το καλάθι που έχει αναφερθεί ποιο πριν στο ebay.com πως το γεμίζω για να δω αν περνάει η κάρτα, έτσι το κατάλαβα :)
3)Τέλος μπορώ να ρωτήσω των πωλητή (Αγγλία) αν μπορεί να τα ταχυδρομήσει όλα μαζί (τρεις θήκες κινητού αξίας 15 ευρώ έξοδα 3 ευρώ η μία) και αν μετά γίνει μια μια η αγορά καλή την πίστη περιμένω μια επιστροφή?
ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση

Hengeo
16-10-15, 01:19
Πριν μία εβδομάδα εγώ αγόρασα κανονικά με κάρτα eurobank πάντως.


Κανονικά πρέπει να προχωρήσει λίγο την παραγγελία για να βγει πόσο εκτελωνισμου.
Αφού στέλνει Ευρώπη πρέπει να εμφανίζεται έξτρα και όχι μέσα στα μεταφορικά.

Τι να σου πω, εμένα δε μου έχει τύχει ποτέ τόσες φορές που έχω κάνει αγορές εκτός ΕΕ να μου βγουν εκ των υστέρων πρόσθετα έξοδα..

RASTAVIPER
16-10-15, 07:59
Πριν μία εβδομάδα εγώ αγόρασα κανονικά με κάρτα eurobank πάντως.



Τι να σου πω, εμένα δε μου έχει τύχει ποτέ τόσες φορές που έχω κάνει αγορές εκτός ΕΕ να μου βγουν εκ των υστέρων πρόσθετα έξοδα..
Δεν έγραψα εκ των υστέρων, είπα να προχωρήσει τα βήματα της παραγγελίας. Θα πρέπει να βγει η έξτρα χρέωση πριν πληρώσει φυσικά.

Και εσύ Όταν λες ότι αγοράζεις εκτός ΕΕ, εννοείς από Ασία; Γιατί δεν έχουν σχέση οι συνθήκες πώλησης μεταξύ Ασίας και Αμερικής.

Hengeo
17-10-15, 19:25
Δεν έγραψα εκ των υστέρων, είπα να προχωρήσει τα βήματα της παραγγελίας. Θα πρέπει να βγει η έξτρα χρέωση πριν πληρώσει φυσικά.

Και εσύ Όταν λες ότι αγοράζεις εκτός ΕΕ, εννοείς από Ασία; Γιατί δεν έχουν σχέση οι συνθήκες πώλησης μεταξύ Ασίας και Αμερικής.

Και από Κίνα και από ΗΠΑ έχω αγοράσει και ποτέ δε μου έχει τύχει να βγουν μετά και άλλες χρεώσεις πέρα από αυτές που αναφερόντουσαν στην περιγραφή.

stefp
17-10-15, 23:16
Δεν έγραψα εκ των υστέρων, είπα να προχωρήσει τα βήματα της παραγγελίας. Θα πρέπει να βγει η έξτρα χρέωση πριν πληρώσει φυσικά.

Και εσύ Όταν λες ότι αγοράζεις εκτός ΕΕ, εννοείς από Ασία; Γιατί δεν έχουν σχέση οι συνθήκες πώλησης μεταξύ Ασίας και Αμερικής.
Ούτε εγώ θυμάμαι κάτι τέτοιο, μάλιστα θυμάμαι να γράφουν κάποιοι πωλητές πως "ότι προκύψει με customs κτλ είναι δική σας ευθύνη, να είστε σίγουροι πριν αγοράσετε το προϊόν". Μήπως το μπερδεύεις με το Amazon.com?

RASTAVIPER
18-10-15, 02:18
Ούτε εγώ θυμάμαι κάτι τέτοιο, μάλιστα θυμάμαι να γράφουν κάποιοι πωλητές πως "ότι προκύψει με customs κτλ είναι δική σας ευθύνη, να είστε σίγουροι πριν αγοράσετε το προϊόν". Μήπως το μπερδεύεις με το Amazon.com?


Και από Κίνα και από ΗΠΑ έχω αγοράσει και ποτέ δε μου έχει τύχει να βγουν μετά και άλλες χρεώσεις πέρα από αυτές που αναφερόντουσαν στην περιγραφή.

Όχι δεν μπερδεύω κάτι.
Απλά προφανώς δεν παρέχεται η δυνατότητα πληρωμής τελωνείου για όλες τις παραγγελίες από Αμερική.
Και εγώ δεν το έχω δει ποτέ σε παραγγελίες από Ασία, αλλά το έχω πετύχει πολλές φορές σε παραγγελίες από Αμερική.

cool11
24-10-15, 18:50
Αλλαζουν τις ονομασιες και μας μπερδευουν, εμας τους λιγοτερο σχετικους....
Το ανοιγμα 'case', τωρα ονομαζεται ανοιγμα 'request' στο ebay?
Γιατι ανοιξα ενα request για το προβλημα που ειχα, και αναρωτιεμαι αν ειναι αλλη διαδικασια απο αυτη που επι χρονια ονομαζαμε ως 'case'.
Παντως, το request ειναι στο resolution center, και αν σε μια βδομαδα δεν εχει απαντησει ο seller, μπορω να ζητησω την βοηθεια του ebay να επιληφθει του θεματος.

Hengeo
25-10-15, 01:43
Αλλαζουν τις ονομασιες και μας μπερδευουν, εμας τους λιγοτερο σχετικους....
Το ανοιγμα 'case', τωρα ονομαζεται ανοιγμα 'request' στο ebay?
Γιατι ανοιξα ενα request για το προβλημα που ειχα, και αναρωτιεμαι αν ειναι αλλη διαδικασια απο αυτη που επι χρονια ονομαζαμε ως 'case'.
Παντως, το request ειναι στο resolution center, και αν σε μια βδομαδα δεν εχει απαντησει ο seller, μπορω να ζητησω την βοηθεια του ebay να επιληφθει του θεματος.

Απάντησες στο τέλος στον εαυτό σου, case λέγεται όταν ζητήσεις τη βοήθεια του ebay, μέχρι τότε request

tsioy
27-10-15, 15:56
Καλησπέρα.
Αγόρασα κάτι μέσω ebay.de (το μαγαζί και η δ/νση παράδοσης στη Γερμανία) με αναμενόμενη ημ/νια παράδοσης 27-28/10.
Από το ebay, μου ήρθε mail ότι το αντικείμενο στάλθηκε στις 24/10 και θα παραληφθεί 26-27/10. Μέχρι και σήμερα δεν το παρέλαβα.

Δεν το βιάζομαι τόσο, απλώς αναρωτίεμαι γιατί μου ήρθε αυτό το mail από το ebay, ενώ στο λογ/μο μου στο summary-->orders το αντικείμενο αναφέρεται ως "not yet sent"...

Collective_Soul
31-10-15, 18:39
Παιδια θελω να αγορασω κατι απο το ebay.uk

Ισχυει αυτο που γραφτηκε στα προηγουμενα ποστ οτι αν βαλεις αυτο που θελεις να αγορασεις στο καλαθι και δοκιμαζεις αν περναει η συναλλαγη γλιτωνεις απο το να σου κανει restrtic το εβαυ τον λογαριασμο ή να εχεις αλλες επιπτωσεις σε περιπτωση μη πληρωμης του αντικειμενου (δλδ να πατησεις buy it now με τον κλασικο τροπο αλλα να μην γινεται η πληρωμη λογω cc αλλα εσυ εχεις ομως ηδη δεσμευτει για αγορα)

Cutthroat
03-11-15, 13:33
Καλημέρα! Είχα κάνει παραγγελιά ένα θερμόμετρο με ένδειξη υγρασίας και ένα καλώδιο από ebay. Το πρώτο δεν δείχνει καθόλου την υγρασία και το δεύτερο ήρθε πιο κοντό από ότι είχα αγοράσει. Να ζητήσω να μου τα στείλουν ξανά; Ευχαριστώ

Tiven
03-11-15, 18:13
Επικοινώνησε με τον πωλητή.

Cutthroat
03-11-15, 19:20
Επικοινώνησε με τον πωλητή.

Επικοινώνησα και μου απάντησε να μου στείλει άλλο ο ένας. Να συμφωνήσω;

raspoutiv
03-11-15, 21:05
Επικοινώνησα και μου απάντησε να μου στείλει άλλο ο ένας. Να συμφωνήσω;

όχι να του πεις να το στείλει σε μένα. καλά τι ρωτάς;
αν σε ικανοποιεί η πρότασή του δέχεσαι. αν όχι ζητάς refund. Αυτός θα αρνηθεί, θα μπορέσει το PP στη μέση και θα εκδικάσει full ή partial refund.

nbdlvsnn
03-11-15, 22:35
όχι να του πεις να το στείλει σε μένα. καλά το ρωτάς;
αν σε ικανοποιεί η πρότασή του δέχεσαι. αν όχι ζητάς refund. Αυτός θα αρνηθεί, θα μπορέσει το PP στη μέση και θα εκδικάσει full ή partial refund.

:down:

Όχι φυσικα! Να μην συμφωνήσεις.
Μέχρι να έρθει το δεύτερο θα έχει περάσει το χρονικό όριο ασφάλειας από το PP.
Επειδή ο πωλητής το γνωρίζει είναι πολύ πιθανό να μην το στείλει. Εγώ την έχω πατήσει έτσι.
Ζήτα refund και μετά αν θες ξαναπαρήγγειλέ το.

raspoutiv
03-11-15, 23:25
:down:

Όχι φυσικα! Να μην συμφωνήσεις.
Μέχρι να έρθει το δεύτερο θα έχει περάσει το χρονικό όριο ασφάλειας από το PP.
Επειδή ο πωλητής το γνωρίζει είναι πολύ πιθανό να μην το στείλει. Εγώ την έχω πατήσει έτσι.
Ζήτα refund και μετά αν θες ξαναπαρήγγειλέ το.

δεν κατάλαβα που διαφωνείς. εσύ του προτείνεις τι να κάνει ενώ εγώ του περιγράφω τη διαδικασία αν δε δεχτεί.
ανάλογα το κόστος του προϊόντος, το πόσο εύκολα το βρίσκει από άλλον και το πόσο έκανε να φτάσει την 1η φορά, αποφασίζει την πορεία του
full refund χωρίς να επιστρέψει προϊόν δε νομίζω πως θα πάρει όμως, εκτός αν μιλάμε για αγορές με ψιλά

nbdlvsnn
04-11-15, 02:36
δεν κατάλαβα που διαφωνείς. εσύ του προτείνεις τι να κάνει ενώ εγώ του περιγράφω τη διαδικασία αν δε δεχτεί.
ανάλογα το κόστος του προϊόντος, το πόσο εύκολα το βρίσκει από άλλον και το πόσο έκανε να φτάσει την 1η φορά, αποφασίζει την πορεία του
full refund χωρίς να επιστρέψει προϊόν δε νομίζω πως θα πάρει όμως, εκτός αν μιλάμε για αγορές με ψιλά

οκ τότε δεν διαφωνώ.
Θέλω να τονίσω πάντως να μην βασιστεί σε υπόσχεση του πωλητή για resend.
Αν απαιτηθεί επιστροφή και αν δεν βιάζεται τα μεταφορικά θα είναι δωρεάν απ το paypal.


Για το δικό μου ζήτημα γνωρίζει κανείς τίποτα?

badweed
04-11-15, 04:07
μετα απο περισσοτερους απο 11 μηνες αποχης απο την αγορα του ebay σημερα δοκιμασα και ψωνισα απο κινα . χωρις κανενα προβλημα μεσω paypal συνδεδεμενου με αλφα visa (οχι αλφα vita :D ) .
(δεν εχω κοιταξει στον λογαριασμο αν φαινεται η χρεωση )

badweed
05-11-15, 19:40
δυστηχως προσπαθησα να κανω και αλλες 3-4-5 αγορες , και εφαγα πορτα .
κατα τι ωρα πεφτει το παραθυρακι των αγορων ;

skel
05-11-15, 23:08
δυστηχως προσπαθησα να κανω και αλλες 3-4-5 αγορες , και εφαγα πορτα .
κατα τι ωρα πεφτει το παραθυρακι των αγορων ;

συνήθως μετά της 12 τα μεσάνυχτα

@ ADSLgr.com All rights reserved.