PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas & Dealers



Dimis
27-01-07, 23:05
Ρε παιδία ΠΟΛΥ μανούρα με αυτούς τους ντήλερς της ΤΕΛΛΑΣ!!
Ποτε ΜΗΝ μιλάτε με ντήλερς που σας καλούν για τέτοιες δουλειές!
Θα παίρνετε ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο τηλεφωνικό κέντρο της εταιρείας που σας ενδιαφέρει και δε θα λέτε ΤΙΠΟΤΑ αληθινό, ούτε τηλέφωνο, ούτε όνομα εκτός αν θέλετε να προχωρήσετε σε σύμβαση!!
Να λέτε ενα τηλέφωνο με αλλαγμένο το τελευταίο νούμερο σε περίπτωση που θέλετε να γίνει έλεγχος για διαθεσιμότητα και όνομα ψεύτικο πχ Παπαδόπουλος...
Επίσης αν μένετε με γονείς ή γιαγιάδες να τους πείτε ΟΠΟΙΟΣ πάρει για τηλέφωνα και ίντερνετ θα το κλείνετε και θα λέτε δεν ενδιαφέρομαι ακόμα και αν σας τάζουν 2000 ευρώ ΣΥΝΤΑΞΗ και κάμπριο αυτοκίνητο τσάμπα!!

ATG
28-01-07, 23:41
Ρε παιδία ΠΟΛΥ μανούρα με αυτούς τους ντήλερς της ΤΕΛΛΑΣ!!
Ποτε ΜΗΝ μιλάτε με ντήλερς που σας καλούν για τέτοιες δουλειές!
Θα παίρνετε ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο τηλεφωνικό κέντρο της εταιρείας που σας ενδιαφέρει και δε θα λέτε ΤΙΠΟΤΑ αληθινό, ούτε τηλέφωνο, ούτε όνομα εκτός αν θέλετε να προχωρήσετε σε σύμβαση!!
Να λέτε ενα τηλέφωνο με αλλαγμένο το τελευταίο νούμερο σε περίπτωση που θέλετε να γίνει έλεγχος για διαθεσιμότητα και όνομα ψεύτικο πχ Παπαδόπουλος...
Επίσης αν μένετε με γονείς ή γιαγιάδες να τους πείτε ΟΠΟΙΟΣ πάρει για τηλέφωνα και ίντερνετ θα το κλείνετε και θα λέτε δεν ενδιαφέρομαι ακόμα και αν σας τάζουν 2000 ευρώ ΣΥΝΤΑΞΗ και κάμπριο αυτοκίνητο τσάμπα!!


Η Tellas δεν εχει δικο της customer αλλα ειναι outsourcing στην Teleperformance. Η οποια και καλει υποψηφιους πελατες για να τους κανει συνδρομητες.

union1
29-01-07, 00:01
Η Tellas δεν εχει δικο της customer αλλα ειναι outsourcing στην Teleperformance. Η οποια και καλει υποψηφιους πελατες για να τους κανει συνδρομητες.

ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑ να λες για την Teleperformance οτι λεει οτι θελει για να σε κανει πελατη!της Τελλας....

ntampa7
29-01-07, 01:07
δε νομίζω πως ο ATG είπε κάτι τέτοιο αλλά το ότι outsourcing ανήκει στην συγκεκριμένη εταιρεία είναι αληθές...



και η λογική λέει πως για να συνεχίσει να διατηρεί τα δικαιωματά του(του outsourcing) θα πρέπει να προσφέρει και καινούργιους πελάτες...

apok
29-01-07, 01:10
Παίδες μην μπερδεύεστε..
Όταν μιλάμε για dealers εννούμε εκτός εταιρείας.. Στην προκειμένη περίπτωση η teleperformance λειτουργεί σαν κομμάτι της Tellas άρα δεν πιάνεται για dealer.

Προχωρείστε παρακαλώ παρακάτω!!!

ntampa7
29-01-07, 01:24
πως έχετε κολλήσει με τους dealers δεν μπορώ να καταλάβω...
μόνο ο Dimis το ανέφερε ως λέξη σε κάποιες συμβουλές που έδωσε.

apok
29-01-07, 01:30
Split από εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=73392)

polo_cult
31-01-07, 15:58
Εχθές πήρα την Hol να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες για το Hibox χ4 καθώς στην νέα μου δουλεία δεν έχει internet και κανονίζουμε να βάλουμε το συγκεκριμένο πακέτο.

Μεταξύ των ερωτήσεών μου ήταν το πόσες μέρες χρειάζεται για ενεργοποίηση στο Sahred LLU της Hol. Διαβάστε διάλογο του οποίου τα στοιχεία είναι αληθινά.

- Πόσες μέρες η ενεργοποίηση?
- 25 εργάσιμες
- Τόσο πολύ?
- Ναι, είναι αρκετές αλλά εμείς σε 25 εργάσιμες ενεργοποιούμε, δεν είμαστε σαν την Tellas.
- Α ναι, γιατί το λέτε αυτό?
- Γιατί η Tellas καθυστερεί πολύ παραπάνω.
- Α γιατί εγώ έχω Zisto και μου ενεργοποιήθηκε σε 25 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ
- Έχετε Zisto?
- Ναι και είναι φοβερό και να σας πω την αλήθεια, επειδή εσείς δεν αργείτε, στην προηγούμενη εταιρεία που εργαζόμουν, το broadband pack 4Mbit έκανε 4 μήνες να ενεργοποιηθεί...

Παύση...

- Μήπως είσασταν στο Μαρούσι?
- Μάλιστα κύριε
- Α στο Μαρούσι είχαμε ένα πρόβλημα.
- Δεν με νοιάζει, απλά προσέχετε τί λέτε γιατί βγαίνετε εκτεθημένος...


Αυτά κύριοι και φυσικά ο κύριος της HOL παίρνει τον τίτλο της ρόμπας του μήνα από εμένα!!!

Το να αναφέρω ότι το Zisto είναι Full LLU, κάτι που η Hol δεν προσφέρει ακόμα νομίζω είναι περιττό.

testit
01-02-07, 04:00
Εχθές πήρα την Hol να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες για το Hibox χ4 καθώς στην νέα μου δουλεία δεν έχει internet και κανονίζουμε να βάλουμε το συγκεκριμένο πακέτο.

Μεταξύ των ερωτήσεών μου ήταν το πόσες μέρες χρειάζεται για ενεργοποίηση στο Sahred LLU της Hol. Διαβάστε διάλογο του οποίου τα στοιχεία είναι αληθινά.

- Πόσες μέρες η ενεργοποίηση?
- 25 εργάσιμες
- Τόσο πολύ?
- Ναι, είναι αρκετές αλλά εμείς σε 25 εργάσιμες ενεργοποιούμε, δεν είμαστε σαν την Tellas.
- Α ναι, γιατί το λέτε αυτό?
- Γιατί η Tellas καθυστερεί πολύ παραπάνω.
- Α γιατί εγώ έχω Zisto και μου ενεργοποιήθηκε σε 25 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ
- Έχετε Zisto?
- Ναι και είναι φοβερό και να σας πω την αλήθεια, επειδή εσείς δεν αργείτε, στην προηγούμενη εταιρεία που εργαζόμουν, το broadband pack 4Mbit έκανε 4 μήνες να ενεργοποιηθεί...

Παύση...

- Μήπως είσασταν στο Μαρούσι?
- Μάλιστα κύριε
- Α στο Μαρούσι είχαμε ένα πρόβλημα.
- Δεν με νοιάζει, απλά προσέχετε τί λέτε γιατί βγαίνετε εκτεθημένος...


Αυτά κύριοι και φυσικά ο κύριος της HOL παίρνει τον τίτλο της ρόμπας του μήνα από εμένα!!!

Το να αναφέρω ότι το Zisto είναι Full LLU, κάτι που η Hol δεν προσφέρει ακόμα νομίζω είναι περιττό.

όταν θα κλάψεις κι εσύ με μαύρο δάκρυ (σαν πολλούς άλλους προν από σένα) τότε θα καταλάβεις...

Μ Α Κ Ρ Υ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

polo_cult
01-02-07, 16:03
Να κλάψω για ποιο λόγο?

ermis333
01-02-07, 16:08
Να κλάψω για ποιο λόγο?

Ο testit, απελπίστηκε με την Tellas μέχρι και η πίεση του ανέβηκε, :p και προσπαθεί να μας προστατέψει όλους από αυτούς τους απατεώνες μυρμιγκοτηλεφωνάδες:respekt:

polo_cult
01-02-07, 16:38
Το θέμα είναι ότι δεν κλαίω, είμαι ένας σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος χρήστης.

Από εκεί και πέρα, επειδή δεν είδα και να το σχολιάζετε, δεν είναι για κλάματα κάτι τέτοιοι τύποι?

polo_cult
01-02-07, 17:02
Βασικά testit θα ήθελα να ακολουθήσω τη συμβουλή σου για ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑ όπως λες αλλά έχω συμβόλαιο για 12 μήνες οπότε θα πρέπει να ανεχτώ για άλλους 11 μήνες 4Mbit γρήγορου internet και δωρεάν τηλεφώνων... :D

testit
01-02-07, 17:14
Βασικά testit θα ήθελα να ακολουθήσω τη συμβουλή σου για ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑ όπως λες αλλά έχω συμβόλαιο για 12 μήνες οπότε θα πρέπει να ανεχτώ για άλλους 11 μήνες 4Mbit γρήγορου internet και δωρεάν τηλεφώνων... :D


αν δεν είσαι ικανοποιημένος από το τηλεπικοινωνιακό προϊόν που σου παρέχει και το customer service, και δε δέχονται φιλικά να σε αποδεσμεύσουν - να σταματήσει η "συνεργασία" σας χωρίς άλλα έξοδα, τότε κι εσύ έχεις τρόπους να το απαιτήσεις και να το επιβάλλεις, ανεξάρτητα από το συμβόλαιο που υπέγραψες.
ένας τρόπος είναι η μη πληρωμή αυτών που σου καταλογίζουν σαν συνδρομή -ενώ εσύ δεν θέλεις το προϊόν τους πλέον. συνεργάζεσαι με την τράπεζά σου και ακυρώνεις αυτήν την εντολή. στη συνέχεια ακολουθούν άλλα βήματα . ανέξοδες για σένα καταγγελίες στα όργανα της πολιτείας - ζητάς την παρέμβασή τους (υπουργείο ανάπτυξης όσον αφορά τα του καταναλωτή- εεττ όσοιν αφορά την ποιότητα του τηλεπικοινωνιακού προϊόντος αυτού καθ΄εαυτού.)
κι ύστερα και τα δικαστήρια

δεν είσαι καθόλου αδύναμος απέναντιο σε μια εταιρεία με νομικούς συμβούλους και προϋπολογισμούς....

αλλά όλα αυτά αν δεν είσαι ικανοποιημένος. αν είσαι αγνόησε προς το παρόν τα προηγούμενα,

έχετε τα υπόψη εγκυκλοπαιδικά όλα αυτά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.