PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ .....



nickvog
29-01-07, 23:48
Την Παρασκευή πήρα το 134 για να πάρω ξανά το conn-x με τη νέα τιμή των 39.90 (για γραμμή 2048 που έχω στο όνομά μου).

Ολα καλά, ο υπάλληλος μου είπε ότι η γραμμή δεν θα κοπεί (πολύ σωστά γιατί είναι στο όνομά μου) και δεν θα διακοπεί το internet, απλά θα ισχύουν εφεξής οι νέες τιμές.

Επίσης μου είπε, σχετικά με το δώρο των 50 €, ότι στις 6.2.2007 θα έρθει ένας courier με το πακέτο του Speedtouch 585 (για PSTN), στον οποίο θα πληρώσω επιπλέον 9,50 ευρώ (έκπτωση ΟΤΕ για conn-x modem 17,85 € + δωροεπιταγή 50 € = συνολική έκπτωση 67,85 €, οπότε έναντι της τιμής του 77,35 € μένει η παραπάνω διαφορά των 9,50 €).

Ολα καλά μέχρι εδώ....

Απόψε με παίρνει μία από τον ΟΤΕ και μου λέει το εξής κουλό... Εσείς που είσαστε ήδη κάτοχος conn-x και όχι νέος πελάτης, το modem θα το πάρετε πληρώνοντας διαφορά 27,35 (δηλαδή χωρίς την αρχική έκπτωση των 17,85 €) !!!!!!

Εκεί άναψα... Η κοπέλα πρέπει να είχε "πρόβλημα" να καταλάβει ότι ΔΕΝ είμαι παλιός πελάτης αλλά υφιστάμενος πελάτης αορίστου χρόνου (αφού το conn-x μου ΕΛΗΞΕ μετά την πάροδο του 6μήνου, μετά τη σχετική ρητή δήλωσή μου στο 134) και πλέον είμαι ΝΕΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ CONN-X. :rtfm:

Στο site conn-x το λέει ρητά ....

Όροι - Προϋποθέσεις:
6μηνη παραμονή στην υπηρεσία.
Αφορά νέους πελάτες conn-x και υφιστάμενους πελάτες αορίστου χρόνου.Aσε που ποτέ δεν πήρα modem από το conn-x. Επειδή είχα ήδη την γραμμή αρνήθηκαν και με την έναρξη του πακέτου να μου δώσουν έστω το usb modem (παρόλο που τους έχωσα πολλά για αυτή την παραπλάνηση του πελάτη, αφού ΠΟΥΘΕΝΑ, σε κανέναν όρο δεν έλεγε κάτι τέτοιο).


Με κάτι τέτοιες ΓΥΦΤΙΕΣ ο οτε θα χάσει πάρα πολλούς πελάτες σίγουρα.... :mad::mad::mad:

NUTSIS
30-01-07, 00:29
Και εγω τοσα πληρωσα, 27,35 , απο αοριστου σε connex ,
αλλα ,παναγια κοντα της , καταεξυπηρετηθηκα ναναι καλα
και παντα τετοια ..........

No-Name
30-01-07, 00:49
Γελοίο;)

diamat
30-01-07, 01:52
nickvog την έδωσες μόνος σου την απάντηση.Το connx μόλις περάσει το εξάμηνο της δέσμευσης ΔΕΝ λήγει, ανανεώνεται αυτόματα και γίνεται αορίστου χρόνου για άλλους έξι μήνες.Το ότι έχει περάσει το εξάμηνο και έχει γίνει αορίστου χρόνου η συνδρομή σου, όπως είπες και εσύ σε καθιστά ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟ πελάτη και όχι νέο. Νέος πελάτης θεωρείται εκείνος που κάνει αίτηση από την αρχή
για το πακέτο (ενεργοποίηση γραμμής, 6μηνη δέσμευση κλπ.). Όσον αφορά την δωροεπιταγή, λογικά δικαιούσαι να πάρεις το μόντεμ στα 9,5 ευρώ ως υπάρχων ή υφιστάμενος πελάτης και όχι με τα 27,35 που σου είπαν. Το κακό είναι ότι μέσα σε ένα Σαβ/κο το πάγιο έπεσε 4 ευρώ (από 39,90 σε 35,90)...

nickvog
30-01-07, 05:27
nickvog την έδωσες μόνος σου την απάντηση.Το connx μόλις περάσει το εξάμηνο της δέσμευσης ΔΕΝ λήγει, ανανεώνεται αυτόματα και γίνεται αορίστου χρόνου για άλλους έξι μήνες.Το ότι έχει περάσει το εξάμηνο και έχει γίνει αορίστου χρόνου η συνδρομή σου, όπως είπες και εσύ σε καθιστά ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟ πελάτη και όχι νέο. Νέος πελάτης θεωρείται εκείνος που κάνει αίτηση από την αρχή
για το πακέτο (ενεργοποίηση γραμμής, 6μηνη δέσμευση κλπ.). Όσον αφορά την δωροεπιταγή, λογικά δικαιούσαι να πάρεις το μόντεμ στα 9,5 ευρώ ως υπάρχων ή υφιστάμενος πελάτης και όχι με τα 27,35 που σου είπαν. Το κακό είναι ότι μέσα σε ένα Σαβ/κο το πάγιο έπεσε 4 ευρώ (από 39,90 σε 35,90)...

Φίλε diamat, όταν λέμε ΑΟΡΙΣΤΟΥ εγώ θεωρώ ότι ΔΕΝ είμαι πλέον στο πακέτο προσφοράς του conn-x (αυτό ΕΛΗΞΕ) αλλά γυρίζω στις παλιές κλασσικές "υψηλές" χρεώσεις internet με τη δική μου γραμμή.

Συνεπώς ΔΕΝ είμαι υφιστάμενος χρήστης του πακέτου conn-x (αυτό έχει λήξει είπαμε), αλλά υφιστάμενος χρήστης αορίστου DSL σύνδεσης. Και όπως ίσως διάβασες, για τους "υφιστάμενος χρήστες αορίστου" όπως ακριβώς και για τους "νέους αγοραστές conn-x" ισχύει στο ακέραιο η προσφορά των 50 € και η πριμοδότηση με τα 17 € του modem, χωρίς τα "ψιλά γράμματα" και τις λοιπές αηδίες που μου αράδιασαν στο τηλέφωνο....

Tονίζω για άλλη μία φορά .... δεν λέει ΠΟΥΘΕΝΑ ότι αυτός που είχε στο παρελθόν conn-x (και δεν έχει πια) και θέλει να αγοράσει κάποια στιγμή στο μέλλον πάλι conn-x, ότι θα λάβει το δώρο του modem με επιβάρυνση παλαιού συνδρομητή conn-x !!!! :rtfm::rtfm:

diamat
30-01-07, 12:33
Το πακέτο "λήγει" μετά τους 12 μήνες και τότε μπαίνεις στις υψηλές χρεώσεις όπου χρεώνονται ξεχωριστά το πάγιο και η συνδρομή.Όποιος πελάτης δεν κάνει καμία αλλαγή μέσα στο 12μηνο θα έχει για τους 12 αυτούς μήνες την τιμή με την οποία ξεκίνησε...
Επίσης, αν κάποιος έχει το connx, μετά το πρώτο 6μηνο ζητήσει διακοπή (οπότε καταργείται τόσο η γραμμή όσο και η συνδρομή) και κάποια στιγμή στο μέλλον κάνει νέα αίτηση για το connx, τότε θεωρείται ΝΕΟΣ πελάτης άσχετα αν το είχε και παλαιότερα.
Πάντως στη δική σου περίπτωση εξακολουθώ να θεωρώ ότι θα έπρεπε να πάρεις το router στα 9,5 ευρώ, γιατί στους όρους αναφέρει ότι η δωροεπιταγή ισχύει για νέους και υφιστάμενους πελάτες όπως είπες και εσύ...

Wizard
31-01-07, 21:36
Εγώ που βρίσκομαι στο 2ο εξάμηνο του conn-x στα 768kbps και δίνω τώρα πια 22,5 ευρώ, μπορώ να "ξαναπαραγγείλω" το conn-x στην ίδια ταχύτητα (με την υποχρέωση για ένα εξάμηνο φυσικά) τώρα που είναι στα 18,5 ευρώ;

[PWN] ROXAMIS
31-01-07, 21:51
Λοιπόν έκανα ανανέωση 6μηνου conn-x με το 585 ..

Πλήρωσα 9.5 ευρα .. Στο κεντρικό κατάστημα Πατρών μου έλεγαν ότι είναι μόνο για νέους πελάτες
πήγα σε oteshop τις γειτονιάς μου έσκασα 9.5 και έφυγα με το 585.

Οι τύποι είναι ανημέρωτοι και κάνουν ότι θέλουν .

nickvog
31-01-07, 22:50
Γύρνα πίσω να δώσεις τα υπόλοιπα .... ΤΩΡΑ !!! :p :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.