PDA

Επιστροφή στο Forum : Usb stick boot



Theodoros1
15-06-13, 15:47
Γεια σας,για ακομη μια φορα θα ηθελα την βοηθεια σας,εψαξα στο ιντερνετ για το πως μπορω να κανω format μπουταροντας απο usb stick,βρηκα κατι προγραμματα οπου υποτιθεται σου το φτιαχνουν αυτοματα αλλα δεν αποδωσε καμια προσπαθεια οπια και να ηταν αυτη.Μπορει να μου πει κανεις αναλυτικα πως να κανω το stick να μπουταρει τα win; Εχω τα 7 στου αδερφου μου,αλλα επιδη δεν τα πολυσικωνει θελω να περασω τα xp(αλα με boot απο στικακι)ο λογος που θελω να το κανω ειναι απλα να επεκτινω παραπανω τις λιγες γνωσεις που εχω στους υπολογιστες

NoMoreDos
15-06-13, 16:30
Για να περάσεις τα XP το flashboot (http://prime-expert.com/flashboot/) κάνει πολύ καλή δουλειά,έχει μερικά nag αλλά είναι πλήρως λειτουργικό στην ελεύθερη του έκδοση(φτιάχνει και το mbr μόνο του από ότι θυμάμαι).

Εννοείται ότι πρέπει να ρυθμίσεις και το Bios για να ξεκινήσει από το usb δεν το κάνει μόνο του μόνο επειδή βάζεις στην θύρα...

Theodoros1
16-06-13, 16:56
NoMoreDos το δοκιμασα αλλα και παλι δεν κανει τιποτα,μιπως φταιει ο τυπος αρχειου των windows οπου τα εχω;τα εχω σε μορφη iso αλλα ο κωδικος που εχω ειναι γνησιοτατος ηταν τα πρωτα win που ειχα,το κανονικο cd εχει υπερβολικες γραντζουνιες και δεν μπορει να διαβαστει,εχει χαλαση εντελος.Δεν ξερω για πιο λογο αλα ο υπολογιστης του αδερφου μου γνωριζει το στικακι σαν σκληρο δισκο,η μητρικη του ειναι αυτη,P5gd2-x rev 1

@ ADSLgr.com All rights reserved.