PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο HOL ADSL σε WIND VDSL



maestros82
19-06-13, 23:30
Παιδια καλησπερα κι απο εμενα.

Ειμαι στην Πατρα και εχω HOL Double Play εδω κ 3 χρονια χωρις κανενα προβλημα.

Ανηκω στο DSLAM Σκαγιοπουλειο και μενω 2 οικοδομικα τετραγωνα απο αυτο.

Σε λιγες μερες ληγει η 12-μηνη δεσμευση που ειχα απεναντι στην HOL λογω μιας εκπτωσης και σκεφτηκα να προχωρησω σε WIND VDSL μιας και εχει μια πολυ καλη τιμη με την online αιτηση.

Μπαινοντας στο site της WIND και βαζοντας τον αριθμο του τηλεφωνου και διευθυνση μου στο wizard της WIND μου εβγαλε οτι το VDSL ειναι διαθεσιμο για την γραμμη μου.

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

Ενδιαφερομαι να κανω την αιτηση online για το πακετο WIND Double Play M & VDSL. Απο 44,00 € ευρω ανα μηνα ερχεται στα 29 € ανα μηνα αν κανω την αιτηση online.

Ομως επειδη διαβασα οτι το wizard της WIND πολλες φορες δεν ειναι αξιοπιστο 100%, θα ηθελα να ξερω τι γινεται στην περιπτωση που μου πουν απο την WIND οτι δνε μπορουν να μου παρεχουν VDSL;

Με πανε στο WIND Double Play M με ADSL ιντερνετ ή παραμενω στην HOL;

Αυτο θα ηθελα να ξερω.

Αν ημουν εξ'αρχης στην WIND ξερω οτι θα εμενα σε ADSL.

Τωρα ομως ερχομαι απο την HOL και δεν ξερω τι γινεται σε περιπτωση που απορριφθει η αιτηση μου για VDSL λογω μη διαθεσιμοτητας.

Εδω ειναι τα στατιστικα μου στην HOL. Με αυτα τα στατιστικα θα μου δωσουν VDSL;

http://img97.xooimage.com/files/3/4/7/1-3f0ece5.jpg

sharky
06-08-13, 23:45
Βάση λογικής εσύ ζητάς να αλλάξεις πάροχο για ένα συγκεκριμένο προϊόν. Αν δεν μπορούν να στο προσφέρουν δεν μπορούν να σου σπρώξουν κάτι άλλο με το έτσι θέλω.

Λογικά VDSL θα μπορέσεις να βάλεις χωρίς κανένα πρόβλημα. Από εκεί και πέρα αν δεν γίνεται τελικά, κάνεις ότι θες εσύ. Είτε πας wind aDSL ή μένεις εκεί που είσαι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.