PDA

Επιστροφή στο Forum : eBill



sotiros
20-06-13, 19:12
Καλησπερα!
Εχει γραφτει καποιος απο δω στην υπηρεσια eBill ;
Σημερα ελαβα ειδοποιηση στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο μου οτι εκδοθηκε ο νεος λογαριασμος και παω να τον δω .
Παταω να βγει ο λογαριασμος και δεν μου τον βγαζει ,με ξαναγυριζει στην αρχικη σελιδα που μπαινουμε αμεσως μετα την συνδεση στον ηλεκτρονικο λογαριασμο .
Παραξενο δεν ειναι ;

vagefle
20-06-13, 21:00
Καλησπέρα! Και σε εμένα από το Μάρτιο που άρχισε το Nova 3play το ίδιο μου κάνει και από ότι μου είπαν, φταίει η αλλαγή που έγινε στο λογισμικό της εταιρείας για να μπορεί να υποστηρίξει το νέο πρόγραμμα. Φαντάσου ότι έκανε 1 μήνα για να μου το ενεργοποιήσουν!

amnisia
20-06-13, 23:39
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ, μόνο στον τελευταίο λογαριασμό που είμαι σε 3play. Τους προηγούμενους τους κατεβάζω κανονικά. Σκοπεύω να τους πάρω αύριο τηλέφωνο.

sotiros
21-06-13, 09:52
Καλημερα! Να τους παρεις τηλεφωνο και ενηερωσε μας τι σου απαντησανε .Δεν μπορω να τους παρω τηλεφωνο.Τους εστειλα ιμειλ ,ακομα περιμενω απαντηση ......

amnisia
21-06-13, 12:15
Καλημέρα. Επικοινώνησα με την Forthnet και μου είπαν αρχικά ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα στους λογαριασμούς 3 play. Θα το διορθώσουν λέει, αλλά δεν ξέρουν πότε. Τους ενημέρωσα ότι υπάρχουν αρκετοί χρήστες που έχουν το ίδιο θέμα και μου είπε ότι θα το μεταβιβάσει. Επίσης αν κάποιος θέλει να δει ανάλυση των κλήσεων πατώντας στο "Αριθμός Παραστατικού" λειτουργεί κανονικά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορούμε να τυπώσουμε το παραστατικό, αλλά νομίζω ότι θα λυθεί σύντομα και αυτό.

amnisia
26-06-13, 16:25
Σήμερα μου εμφανίζει κανονικά και τα pdf των τελευταίων λογαριασμών (3play). Για δοκιμάστε και οι υπόλοιποι, να δείτε αν έφτιαξε.

makfil
27-06-13, 07:03
Εγώ άλλαξα πακέτο (από 2play economy σε 3play 29,90) και από την 17/6 βλέπω κανονικά την ανάλυση του νέου μήνα (από 13/6) αντί του προηγούμενου (5/6-4/7).
Έχω διαβάσει ότι παρουσιάζεται πρόβλημα σε όσους μπήκαν στο e-bill για πρώτη φορά και περιμένω να εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός του νέου πακέτου για να δω αν ξεπεράστηκε το πρόβλημα που έγραψαν μερικοί παραπάνω.

sotiros
27-06-13, 10:44
Καλημερα,επιβεβαιωνω οτι βλεπω και εκτυπωνω τον μηνιαιο λογαριασμο στο ADSL .

str1979
27-06-13, 15:18
εμενα ακομη δεν μου εχει ερθει με sms ο κωδικος για να μπορω να βλεπω το ebill

xtrem75
29-06-13, 00:18
εμενα μου βγαζει εδω κ δυο ημερεσ ποσ παταω λαθωσ πιν η ιδ και δεν μπορω να μπω.ενω εμπενα κανονικα πριν..

gmdb
02-07-13, 20:14
Αν έκανες αλλαγή και μπήκες τώρα στην τελευταία προσφορά, πάρε τους τηλ. έμενα που ξαναενεργοποίησαν την υπηρεσία επειδή τώρα δεν στέλνουν και έντυπα τον λογαριασμό, ενώ πριν γινόταν.

paodim
11-09-13, 21:54
παιδια για ebill πρεπει να παρω τηλ για ενεργοποιηση???ειναι με χρεωση η δωρεαν?ευχαριστω εκ των προτερων.... :D

billstamaniac
11-09-13, 22:54
παιδια για ebill πρεπει να παρω τηλ για ενεργοποιηση???ειναι με χρεωση η δωρεαν?ευχαριστω εκ των προτερων.... :D

τσαμπε ειναι ενεργοποιειται ειτε τηλεφωνικα ειτε απο καταστημα.
Αν το κανεις σταματας να λαμβανεις εντυπο λογαριασμο.

paodim
11-09-13, 23:49
τσαμπε ειναι ενεργοποιειται ειτε τηλεφωνικα ειτε απο καταστημα.
Αν το κανεις σταματας να λαμβανεις εντυπο λογαριασμο.

α ναι??θα ταν πολυ καλο να υπηρχαν και τα 2 ταυτοχρονα!οπως σε αλλες εταιριεσ....(hol)!κριμα ευχαριστω οπως και να χει!

s.lampros
13-09-13, 13:21
εμενα μου βγαζει εδω κ δυο ημερεσ ποσ παταω λαθωσ πιν η ιδ και δεν μπορω να μπω.ενω εμπενα κανονικα πριν..

Το ίδιο έγινε και με μένα.Πήρα τηλέφωνο και μου έστειλα νέους κωδικούς και ειμαι οκ τώρα.Να ενημερώσω οτι αυτο γίνεται οταν προσθέτεις και αλλα πάνω στο nova3play.Εγω έβαλα τα novasport και μετα απενεργοποιηθηκε μονο του το ebill.Το καλο είναι οτι μεσα σε μια ωρα σου στελνουν νέους κωδικους.

xatzikiriakos
13-09-13, 14:44
Εξυπηρετούν πολύ οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες. Οτιδήποτε μπορείς να κάνεις μέσω ίντερνετ είναι εξυπηρέτηση.

maxdore217
28-09-13, 20:05
τσαμπε ειναι ενεργοποιειται ειτε τηλεφωνικα ειτε απο καταστημα.
Αν το κανεις σταματας να λαμβανεις εντυπο λογαριασμο.

Σε αυτήν την περίπτωση να φανταστώ ότι έχεις 1 κέρδος να το κάνεις αυτό έτσι ?
(Δηλαδή για να είμαι ποιο σαφής προφανώς σου κόβουν κάποιο μικρό ποσό απ τον μηνιαίο λογαριασμό)

Darth21
03-10-13, 14:22
Όχι, δεν σου κόβουν τίποτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.