PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη συνδεσης



SeRGiOPaOk4
22-06-13, 00:35
Υπαρχει τροπος να μην πληρωσω την διακοπη συνδεσης λογο του οτι ξενοικιαζω το σπιτι που μενω;

balander
22-06-13, 07:53
Οχι δεν υπαρχει

ZORO
23-06-13, 00:23
Όχι, θα μπορούσες βέβαια αν σε ενδιαφέρει να έκανες αίτηση να γίνει μεταφορά της σύνδεσής σου στην καινούργια διεύθυνση. Βέβαια θα πληρώσεις κάποιο τέλος μεταφοράς. Αλλά έτσι και αλλιώς στην καινούργια διεύθυνσή σου αν κάνει αίτηση για σύνδεση θα πληρώσεις το τέλος σύνδεσης.
Η μοναδική περίπτωση που θα μπορούσες να διακόψεις την σύνδεση χωρίς να πληρώσεις κάτι, είναι αν η forthnet δεν μπορούσε να σου προσφέρει την υπηρεσία για τεχνικούς λόγους.

BARKOULETOS
23-06-13, 01:04
Η' εκτος αν εισαι πανω απο ενα χρονο στο ιδιο πακετο...

ZORO
23-06-13, 01:18
Ναι φυσικά, γιατί τότε είσαι στο αορίστου.

FSHOPAXD
29-06-13, 12:43
Οικονομικά αυτό που σε συμφέρει είναι η αίτηση μετακόμισης στην νέα διεύθυνση όσο ταχύτερα και νωρίτερα γίνεται.

Hengeo
01-11-13, 18:31
Στις 15/10 έκανα τηλεφωνικώς αίτημα διακοπής υπηρεσίας 2play στη Forthnet. Περίπου μία εβδομάδα μετά έπαψε να ισχύει ο κωδικός σύνδεσης στο internet και στο e-mail, η γραμμή όμως (ADSL και τηλέφωνο) λειτουργούσε κανονικά. Μετά από 3-4 μέρες σε ερώτηση στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση η απάντηση ήταν έχει δρομολογηθεί και εντός της ημέρας(!) θα κοπεί εντελώς. Την Τρίτη, άλλες 5 μέρες μετά δηλαδή (μεσολάβησε και το τριήμερο), κόπηκε το τηλέφωνο. Όμως, το router συνεχίζει να συγχρονίζει κανονικότατα μέχρι και αυτή τη στιγμή! Έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία; Και αν ναι, πόσες μέρες χρειάστηκαν τελικά για πλήρη διακοπή και μέχρι πότε χρέωσε η forthnet; Διότι αν πάμε με την ημερομηνία που έκανα την αίτηση πρέπει να μου επιστρέψουν πάγιο ενός μήνα, ήδη όμως έχει περάσει άλλος μισός!

Dimeos
01-11-13, 22:49
αν μπορείς κάνε μεταφορά γραμμής. και εγώ αυτό είχα κάνει.
επίσης το ίδιο είχε συμβεί με το διαδίκτυο....ενώ δεν είχα τηλ είχα διαδίκτυο μέχρι την ημέρα που μετακόμισα. επίσης μου πίστωσαν τα πάγιο ενός μήνα (διότι τόσο διαρκεί περίπου η μεταφορά) αλλά επειδή πλήρωσα τη μεταφορά μου ήρθε ο λογαριασμός σαν να πλήρωνα πάγιο κανονικά.

Hengeo
05-11-13, 19:59
Ευχαριστώ για την απάντηση!

Είχα σοβαρό λόγο που δεν προτίμησα τη μεταφορά. Δυστυχώς ακόμα συγχρονίζει και σκέφτομαι να τους πάρω να τους τρίξω να τα δόντια λίγο..

mikroman
07-11-13, 13:35
Υπαρχει τροπος να μην πληρωσω την διακοπη συνδεσης λογο του οτι ξενοικιαζω το σπιτι που μενω;

Το πιο συμφέρον είναι να κάνεις μεταφορά της γραμμής εκεί που θα πας γτ έτσι γλυτώνεις και τα λεφτά για την διακοπή και τα λεφτά για το τέλος ενεργοποιήσης σε καινούργια γραμμή

prometheas
07-11-13, 14:28
Πάντως όταν κάνουμε διακοπή σύνδεσης ειναι απαραίτητο να ζητάμε αντίγραφο της αίτησης το οποίο κρατάμε κάπου μαζί με τον τελευταίο λογαριασμό..

Και όχι FAX. Καλύτερα σε κατάστημα κατευθείαν

Hengeo
09-11-13, 21:18
Εγώ έχω sms που μου στείλανε στο κινητό όταν έγινε τηλεφωνικά η αίτηση διακοπής με αριθμό αναφοράς. Δεν αρκεί αυτό;

- - - Updated - - -

Απλά να ενημερώσω ότι η γραμμή μας τελείωσε οριστικά. Αιωνία η μνήμη της.. :bless:

@ ADSLgr.com All rights reserved.