PDA

Επιστροφή στο Forum : WIND VDSL



platfocus
25-06-13, 15:59
Για όσους σκέφτονται να αναβαθμίσουν την γραμμή τους σε vdsl στην wind σας αναφέρω ότι μετά την αίτηση που έκανα τηλεφωνικά με άφησαν χωρίς ίντερνετ για 5 μέρες και βλέπουμε ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ WIND....

nicolaos
25-06-13, 16:29
Σε ποια περιοχη εισαι;

rc31
25-06-13, 17:20
μην μου λες τέτοια γιατί την κατσαμε

jpcupra
25-06-13, 23:39
πες μας λιγο την περιοχη σου.
ειμαι στην 7η εργασιμη απο τις 10 που χρειαζονται και φυσικα ουτε ο εξοπλισμος δεν εχει ερθει.

CybeRNerO
26-06-13, 00:13
Εγώ παρέλαβα εξοπλισμό σχεδόν την επόμενη μέρα. Θα ήταν δηλαδή την επόμενη, αν ο courier με έβρισκε σπίτι (το παρέλαβα μόνος μου από το κατάστημα της εταιρίας courier).
Έχει περάσει μια εβδομάδα και ακόμα περιμένω, αλλά φυσικά, είναι εντός του χρονικού περιθώριου που έδωσαν.
Από internet όλα κανονικά (αν και το router που μου έδωσαν, ΖΤΕ, συγχρονίζει λίγο περισσότερο από το DGN2200, γενικά δεν φαίνεται σταθερό όπως το Netgear).

thenetpoet
26-06-13, 08:49
τι σου λένε για την διακοπή του Internet? έχεις και διακοπή τηλεφώνου ή μόνο Internet?
εγώ το modem το πήρα την επόμενη μέρα της αίτησης και βρίσκομαι στην 3η εργάσιμη από τις 10 που τυπικά απαιτούνται.

jpcupra
26-06-13, 11:41
Εγώ παρέλαβα εξοπλισμό σχεδόν την επόμενη μέρα. Θα ήταν δηλαδή την επόμενη, αν ο courier με έβρισκε σπίτι (το παρέλαβα μόνος μου από το κατάστημα της εταιρίας courier).
Έχει περάσει μια εβδομάδα και ακόμα περιμένω, αλλά φυσικά, είναι εντός του χρονικού περιθώριου που έδωσαν.
Από internet όλα κανονικά (αν και το router που μου έδωσαν, ΖΤΕ, συγχρονίζει λίγο περισσότερο από το DGN2200, γενικά δεν φαίνεται σταθερό όπως το Netgear).


τι σου λένε για την διακοπή του Internet? έχεις και διακοπή τηλεφώνου ή μόνο Internet?
εγώ το modem το πήρα την επόμενη μέρα της αίτησης και βρίσκομαι στην 3η εργάσιμη από τις 10 που τυπικά απαιτούνται.

Παιδες μην με αρρωσταινετε!!! Ειμαι στην 8η μερα και ακομα δεν εχω λαβει τπτ!!!!! Τους πηρα και περιμενουμε μεχρι τις 10 εργασιμες. Στην γραμμη η παραμικρη αλλαγη ακομα.

thenetpoet
26-06-13, 11:48
Παιδες μην με αρρωσταινετε!!! Ειμαι στην 8η μερα και ακομα δεν εχω λαβει τπτ!!!!! Τους πηρα και περιμενουμε μεχρι τις 10 εργασιμες. Στην γραμμη η παραμικρη αλλαγη ακομα.
καταλαβαίνω την πίκρα σου, αλλά τι σου λένε ρε φίλε για την διακοπή του ιντερνετ από τη wind? Τηλέφωνο έχεις η και αυτό έχει διακοπεί?

platfocus
26-06-13, 13:12
Λοιπόν παιδιά ,η περιοχή είναι Άλιμος .Τηλέφωνο ευτυχώς έχω. Είμαι πλέον στην έκτη ημέρα χωρίς ιντερνετ ,έχω επικοινωνησει μαζί τους πάνω από 10 φορές και οι απαντήσεις είναι οι εξής : η γραμμή είναι λίγο πριν την ενεργοποίηση, δυστυχώς έπεσε αργία ,πρώτη φορά συμβαίνει,είναι πολύπλοκη διαδικασία,απορούσαν που δεν μου ήρθε το router κ.τ.λ. Προσπάθησα να βρω έναν υπεύθυνο ή προϊστάμενο αλλά τίποτα. Με τα πολλά και αφού άφησα μήνυμα να επικοινωνησει ένας υπεύθυνος μαζί μου με πήρε χθες μια κυρία στην οποία είπα τον πόνο μου για χιλιοστή φορά. Απάντησε ότι έχω δίκιο και ότι θα με ενημερώσει μέσα στην ημέρα για το τι συμβαίνει, αλλά όπως καταλαβαινετε ακόμα περιμένω. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ WIND!!!

thenetpoet
26-06-13, 15:33
Λοιπόν παιδιά ,η περιοχή είναι Άλιμος .Τηλέφωνο ευτυχώς έχω. Είμαι πλέον στην έκτη ημέρα χωρίς ιντερνετ ,έχω επικοινωνησει μαζί τους πάνω από 10 φορές και οι απαντήσεις είναι οι εξής : η γραμμή είναι λίγο πριν την ενεργοποίηση, δυστυχώς έπεσε αργία ,πρώτη φορά συμβαίνει,είναι πολύπλοκη διαδικασία,απορούσαν που δεν μου ήρθε το router κ.τ.λ. Προσπάθησα να βρω έναν υπεύθυνο ή προϊστάμενο αλλά τίποτα. Με τα πολλά και αφού άφησα μήνυμα να επικοινωνησει ένας υπεύθυνος μαζί μου με πήρε χθες μια κυρία στην οποία είπα τον πόνο μου για χιλιοστή φορά. Απάντησε ότι έχω δίκιο και ότι θα με ενημερώσει μέσα στην ημέρα για το τι συμβαίνει, αλλά όπως καταλαβαινετε ακόμα περιμένω. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ WIND!!!

καλά ξεμπερδέματα... υπομονή, μάλλον έπεσες στην περίπτωση αν και είναι σαφώς απαράδεκτο. Το γεγονός οτι δεν σου ήρθε το router πάντως δείχνει οτι απο την αρχή κάτι πήγε στραβά γιατί συνήθως έρχεται σε 1-2 μέρες.
Κι εγώ Αλιμο είμαι στην αρχή της καλαμακίου και περιμένω ενεργοποίηση..

platfocus
26-06-13, 16:53
Αν ενεργοποιηθει κάποιος ας μας το πει γιατί πολύ αμφιβάλω...

cakavera
26-06-13, 21:35
Εγώ δυο μέρες μετά την αίτηση έμεινα χωρίς τηλέφωνο και το ίντερνετ σέρνεται.
Ελπίζω να είναι τυχαίο.
Μου λένε ότι πρόκειται για βραχυκύκλωμα.
Μάλιστα σήμερα όταν τους ρώτησα για την πορεία της αίτησης μου είπαν ότι απλά με ενημέρωσαν για την τιμή και ότι δε βρίσκουν την αίτηση.
Δε μας τα λένε καλά μέχρι στιγμής.

thenetpoet
26-06-13, 21:51
Εγώ δυο μέρες μετά την αίτηση έμεινα χωρίς τηλέφωνο και το ίντερνετ σέρνεται.
Ελπίζω να είναι τυχαίο.
Μου λένε ότι πρόκειται για βραχυκύκλωμα.
Μάλιστα σήμερα όταν τους ρώτησα για την πορεία της αίτησης μου είπαν ότι απλά με ενημέρωσαν για την τιμή και ότι δε βρίσκουν την αίτηση.
Δε μας τα λένε καλά μέχρι στιγμής.

modem σου εστειλαν?

cakavera
26-06-13, 22:10
modem σου εστειλαν?

Οχι αν και το αιτημα για μοντεμ το βρηκαν. :respekt:

thenetpoet
26-06-13, 22:16
Οχι αν και το αιτημα για μοντεμ το βρηκαν. :respekt:
θα έλεγα κάτι για οίκο ανοχής σχετικά με την οργάνωσή τους, αλλά θα ήταν προσβολή για τους οίκους ανοχής :)

platfocus
27-06-13, 12:46
Λοιπόν παιδιά, μετά από πολλά τηλέφωνα και αφού είμαι για 7η μέρα χωρίς ίντερνετ μου είπε κάποιος (τεχνικός) ότι το ρουτερ είναι της τελας το μαύρο και για αυτό δεν έχω ίντερνετ .Όντως μπαίνοντας στην σελίδα του μόντεμ είδα οτι είναι ενεργοποιημενη η vdsl αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί. Αν έχει κάποιος το oxygen modem και έχει σύνδεση ας μας το πει.

alex.an
01-07-13, 04:33
Το Σααβατο που μας περασε πραγματοποιησα τηλεφωνικη αιτηση για ενεργοποηση της υπηρεσιας vdsl στο πακετο double play s ;) 5 με 7 εργασιμες μερες μου ειπε η κοπελα απο την εξυπηρετηση.Αυριο Δευτερα ή το πολυ Τριτη πιστευω πως θα εχω παραλαβει και τον αντιστοιχο εξοπλισμο.Θα σας ενημερωσω για τη συνεχεια και με το καλο οταν ενεργοποιηθει για τις ταχυτητες στο κεντρο της Θεσσαλονικης(βαρδαρης) :)

platfocus
01-07-13, 11:42
Την Πέμπτη 28/6 παρέλαβα το μόντεμ απο το κούριερ το οποίο είχε ημερομηνία αποστολής 20/06.Το ρυθμίσαμε με τον τεχνικό αλλά τζίφος!!Μετά από απειλές ότι θα φύγω από την εταιρία τους την Παρασκευή νωρίς το πρωί μου το ενεργοποίησαν. Μετά από 10 μέρες ταλαιπωρίας επιτέλους όλα λειτουργούν καλά. Ταχύτητα 49,99999!!!

jpcupra
01-07-13, 11:52
ετσι θελουνε φιλε!!! εχω παρει αναποδες οσο δεν παει!!!
απο 16/06 αιτηση, εξοπλισμος πουθενα και vdsl φυσικα πουθενα!
αν δεν μπορουν ας το κλεισουνε το ρημαδι!

george94
01-07-13, 22:25
Παντως το να παιρνεις μεσω εναλλακτικου VDSL απο καμπινα του ΟΤΕ θυμιζει το αρχαιο ρητο "αλλου τρως αλλου πινεις κι αλλου πας και το δινεις".

jpcupra
02-07-13, 01:13
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

vaggos_fromhell
03-07-13, 15:17
Εμένα επιτέλους σήμερα ήρθε ο εξοπλισμός μετά από αίτηση στις 21/6. Για να δούμε τι θα γίνει με την ενεργοποίηση της γραμμής. Χωρίς να υπολογίζω την Παρασκευή που έγινε η αίτηση, βρίσκομαι στην 8η εργάσιμη μέρα από τις 10 που μου είπανε ότι θέλει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.