PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα γραμμής CRYPTO F200 KAI LEVELONE FBR-1461



basilfil77
31-01-07, 18:24
Πριν ενάμιση μήνα περίπου αντιμετώπιζα πρόβλημα συγχρονισμού με το μόντεμ f-200 της crypto.έχανε την σύνδεση και μετά από 30 δευτερόλεπτα με 1 λεπτό συνδεόταν πάλι κανονικά.
Σε κάποια φάση δεν συγχρόνιζε καθόλου η γραμμή. Δόθηκε βλάβη στον Forthnet και αυτή με την σειρά της στον ΟΤΕ.
Μετά από 10 μέρες η γραμμή συγχρόνισε με το ίδιο πρόβλημα όμως.. Κοβόταν η γραμμή το λαμπάκι του crypto αναβόσβηνε και μετά από 30 50 sec συγχρόνιζε πάλι
Αποφάσισα να πάρω ένα modem router της Level One FBR 1461.
Παρατηρώ όμως παρόμοια συμπεριφορά.
Ο συγχρονισμός χάνεται

adgpk
31-01-07, 19:11
Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα!!!Το (ιδιο) modem μερικες φορες τη μερα δε συγχρονιζεται και απλα σηκωνοντας το τηλεφωνο συγχρονιζεται μετα απο λιγο,αλλα δεν ειναι αυτη δουλεια καθε φορα που πεφτει να ανοιγοκλεινω το τηλ μεχρι να συγχρονιστει!!!Βεβαια αυτο μου το παρουσιασε 1-2 μηνες τωρα ενω πριν ηταν μια χαρα....Ξερει κανεις τι παιζει η να παρω την Forthnet???(και η μαλακια ειναι οτι το αφηνω το βραδυ να κατεβαζει και το πρωι ξυπναω και το modem αναβοσβηνει!!!!!......ελεος....)

kuti
01-02-07, 14:56
Αν ολες οι τηλεφωνικες συσκευες εχουν τα αναλογα παρελκομενα (filter- spliter)τοτε καλο ειναι να δωθει μια βλαβη ως ασταθεια συχρονισμου.

οσο αφορα το 2ποστ οταν σηκλωνει το τηλ συχρονιζει μου θυμιζει πστν γραμμη και μαλλων θα χρειαστεις spliter. απο την αλλη δωσε σε 2 μοιρα βλαβη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.