PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows 8.1



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

sweet dreams
19-11-14, 22:55
υπαρχει εναλλακτικη?

Δεν έχεις ένα δίσκο WD έστω και εξωτερικό;;;;

blade_
19-11-14, 22:58
Δεν έχεις ένα δίσκο WD έστω και εξωτερικό;;;;

χμ,ισως βρω κατι..

cool11
20-11-14, 23:33
725Mb optional update σημερα;
Τι φαση;

450mb σε μενα.
Φαινεται θα χει 'πολυ πραμα' μεσα.
Service pack ειναι;

OnAl3rt
21-11-14, 00:26
Το optional update έχει conflict με το Avast. Κάντε απεγκατάσταση το Avast αν θέλετε να το περάσετε.
Το έβαλα και μετά την επανεκκίνηση κολλούσε τρομερά, και πολλά πράγματα δεν τα φόρτωνε καν.
Εν τέλει αφαίρεσα το Avast μέσω safe mode και μέχρι στιγμής όλα φαίνονται να δουλεύουν ρολόι.

shocked
21-11-14, 04:01
Service pack ειναι;
συγκεντρωτικη ενημερωση που εχει και νεα χαρακτηριστικα.

flamelab
21-11-14, 14:00
Μην το περασετε, γιατί βλεπω αρκετους με προβλήματα και, επίσης, το Avast (?) μάλλον εχει conflict και κανει συστήματα να σέρνονται με αυτο το update.

djastral232
21-11-14, 15:09
Μην το περασετε, γιατί βλεπω αρκετους με προβλήματα και, επίσης, το Avast (?) μάλλον εχει conflict και κανει συστήματα να σέρνονται με αυτο το update.

Θάνατος κ μαύρη πέτρα σε Avast και Avira. Έχουν καταστρέψει μηχανήματα κ μηχανήματα κ όσο από ασφάλεια δεν το συζητώ καν.

Το μόνο (για την ώρα) αξιόπιστο-δωρεάν κ σοβαρό αντιικό είναι το AVG.

Caret
21-11-14, 15:17
Μπορεί να φανώ υπερβολικός αλλά το ενσωματωμένο των Windows 8 μου φαίνεται αρκετό. :cool:

nikpav
21-11-14, 21:23
Μπορεί να φανώ υπερβολικός αλλά το ενσωματωμένο των Windows 8 μου φαίνεται αρκετό. :cool:

+και από εμένα

-21grams
22-11-14, 00:28
+και από εμένα
Δεν θα πάρω θέση, αλλά το να υποστηρίζει κάτι τέτοιο μέλος με avatar το Karspersky logo, φαίνεται περίεργο...

Morx
22-11-14, 00:30
:lol: μου :lol: εφυγε :lol: μυξα :lol: απο :lol: τα :lol: γελια :lol:

biggeo65
22-11-14, 00:50
Θάνατος κ μαύρη πέτρα σε Avast και Avira. Έχουν καταστρέψει μηχανήματα κ μηχανήματα κ όσο από ασφάλεια δεν το συζητώ καν.

Το μόνο (για την ώρα) αξιόπιστο-δωρεάν κ σοβαρό αντιικό είναι το AVG.

Πληροφοριακά και μόνο, το AVG είναι το antivirus που δημιουργεί τα περισσότερα προβλήματα.
Αν κοιτάξεις στα Forum της Microsoft, οι πιο πολλοί με προβλήματα έχουν AVG.

Kάποιες από τις λειτουργίες του δεν είναι συμβατές με τα Windows και συχνά δημιουργούν πρόβλημα.
Χώρια που στην απεγκατάσταση πάντα αφήνει κάτι πίσω, αν δεν χρησημοποιήσεις τον ειδικό uninstaller.

patch
22-11-14, 01:43
υπαρχει εναλλακτικη?

αφού έχουν native γιατί θες 3d party

stelios4711
22-11-14, 03:02
υπαρχει εναλλακτικη?

Και οι intel εχουν δωρεαν δικό τους εργαλειο για αυτη τη δουλεια
Υποθεση μερικών λεπτων ειναι συνδεεις τον δίσκο τρέχεις το προγραμμα επανεκινεις με τον ssd

stamka
22-11-14, 14:41
Πληροφοριακά και μόνο, το AVG είναι το antivirus που δημιουργεί τα περισσότερα προβλήματα.
Αν κοιτάξεις στα Forum της Microsoft, οι πιο πολλοί με προβλήματα έχουν AVG.

Kάποιες από τις λειτουργίες του δεν είναι συμβατές με τα Windows και συχνά δημιουργούν πρόβλημα.
Χώρια που στην απεγκατάσταση πάντα αφήνει κάτι πίσω, αν δεν χρησημοποιήσεις τον ειδικό uninstaller.

και απο εμεπειρια θα συμφωνήσω +1

rexdimos
22-11-14, 17:04
τελικα τι ειχε αυτη η αναβαθμιση και ηταν τοσο μεγαλη εμαθε καποιος?

OnAl3rt
22-11-14, 20:29
Ένα Service Pack είναι στην ουσία.

- Refreshed language packs
- Defence-in-depth security and Schannel hardening
- Support for newer hardware (boot order allowance, SD card improvements, USB debugging)
- Improved Web Services for Devices (WSD) printer support during network switches
- Performance and reliability improvements in clustered virtual machine mission-critical environments
- Improved manageability
- Additional hardware support (devices that have third-party disk encryption software enabled can now be upgraded to Windows 8.1 more easily)

This November update rollup also includes all previous updates since our last image update in April 2014.

Περισσότερα εδώ (http://support.microsoft.com/kb/3000850).

rexdimos
23-11-14, 02:16
:respekt:

djastral232
23-11-14, 23:23
ο καθένας λέει το δικό του από τη δική του εμπειρία, αλλά κ συναδέλφων φίλων γνωστών forum κλπ, οπότε είναι λίγο πολύ όλα σχετικά
κατά γενικότερη ομολογία τα "χειρότερα" Antivirus είναι τα προαναφερθέντα, σ' αντίθεση του AVG που όταν ξέρεις να δουλέψεις το σύστημά σου σωστά δεν περνάει τπτ "εν αγνοία σου"
τέλος, σημαντική πρόοδος έχει σημειωθεί κ στη λειτουργικότητα του antivirus της Microsoft

cool11
24-11-14, 09:06
Αυτο το antivirus της ms που λετε, χρειαζεται να κανω κατι εγω;
Μονο του ανανεωνεται, μονο του σκαναρει;
Ουτε καν ασχοληθηκα ποτε μαζι του, κι αναρωτιεμαι αν οντως κανει κατι, ή πρεπει εγω να το βαλω να κανει κατι.

onewarmslime
24-11-14, 13:11
Αυτο το antivirus της ms που λετε, χρειαζεται να κανω κατι εγω;
Μονο του ανανεωνεται, μονο του σκαναρει;
Ουτε καν ασχοληθηκα ποτε μαζι του, κι αναρωτιεμαι αν οντως κανει κατι, ή πρεπει εγω να το βαλω να κανει κατι.

στα Windows 8 δεν νομιζω πως χρειαζεται να κανεις τιποτα...

Caret
24-11-14, 15:15
Αυτο το antivirus της ms που λετε, χρειαζεται να κανω κατι εγω;
Μονο του ανανεωνεται, μονο του σκαναρει;
Ουτε καν ασχοληθηκα ποτε μαζι του, κι αναρωτιεμαι αν οντως κανει κατι, ή πρεπει εγω να το βαλω να κανει κατι.

Η ανανέωσή του γίνεται μέσω του Windows Update. Αν το έχεις στο αυτόματο ανανεώνεται μόνο του. Σκανάρει κατά το maintenance αν δεν κάνω λάθος.

cool11
24-11-14, 15:19
Η ανανέωσή του γίνεται μέσω του Windows Update. Αν το έχεις στο αυτόματο ανανεώνεται μόνο του. Σκανάρει κατά το maintenance αν δεν κάνω λάθος.

Το 'maintenance' το κανω χειροκινητα εγω, ή γινεται 'αυτοματα' μονο του;

Caret
24-11-14, 17:26
Το 'maintenance' το κανω χειροκινητα εγω, ή γινεται 'αυτοματα' μονο του;

Γίνεται αυτόματα εκτός και αν έχεις αλλάξει τις ρυθμίσεις.

cool11
25-11-14, 15:04
Υπαρχει κανενα προγραμματακι (free) να καθαριζει (με ασφαλεια φυσικα) την registry στα 8.1?
Παλια χρησιμοποιουσα το (shareware) tuneup utilities.

flamelab
25-11-14, 15:29
Υπαρχει κανενα προγραμματακι (free) να καθαριζει (με ασφαλεια φυσικα) την registry στα 8.1?
Παλια χρησιμοποιουσα το (shareware) tuneup utilities.

Δεν υπαρχει νόημα στην εκκαθάριση της registry.

babis3g
25-11-14, 15:33
Δεν υπαρχει νόημα στην εκκαθάριση της registry.

ααα και εγω εχαχνα να βρω κατι αναλογο μπας και καθαρισει τιποτα εκει μεσα ... οκ ευχαριστω

stamka
25-11-14, 15:46
Υπαρχει κανενα προγραμματακι (free) να καθαριζει (με ασφαλεια φυσικα) την registry στα 8.1?
Παλια χρησιμοποιουσα το (shareware) tuneup utilities.

εγω χρησιμοποιώ το ccleaner

cool11
25-11-14, 19:06
εγω χρησιμοποιώ το ccleaner

Thanks για την προταση.

OnAl3rt
25-11-14, 20:15
Είναι σαν να βγάζεις σταγόνα από την θάλασσα και να λες ότι κατέβηκε η στάθμη της... :p

Την registry την ψάχνεις μόνο αν έχεις πρόβλημα, αλλιώς (όπως σου είπε και ο @flamelab) δεν έχει νόημα.

To ccleaner είναι το ποιο διαδεδομένο. :)

cranky
25-11-14, 21:15
Είναι σαν να βγάζεις σταγόνα από την θάλασσα και να λες ότι κατέβηκε η στάθμη της... :p
Έτσι ακριβώς. :oneup:
Μερικά kilobytes είναι όλη κι' όλη.

vgiozo
26-11-14, 02:03
Δεν καθαρίζεις το μητρώο για να μειώσεις το μέγεθός του...δυστυχώς πολλα προγράμματα δεν απεγκαθίστανται καλά, αφήνουν πολλά υπολείμματα και στο μητρώο αλλά και άχρηστα αρχεία...προσωπικά μου έχει τύχει να έχω προβλήματα από κάτι τέτοιο
Ακόμη κι αν θες να καθαρίσεις πλήρως τις ρυθμίσεις ενός προγράμματος ώστε να το επανεγκαταστήσεις, χρήσιμο είναι.

Το καλύτερο που έχω χρησιμοποιήσει από τα στοχευμένα προγράμματα είναι το Winaso Registry Cleaner...αλλά είναι εμπορικό...και με το CCleaner βολεύομαι, αν και δεν σου δίνει όλες τις πληροφορίες που μπορεί να θες όταν είναι να αποφασίσεις να διαγράψεις κάποιες αναφορές. Σου δίνει τη δυνατότητα να κρατήσεις αντίγραφο πριν την εκκαθάριση, αλλά υπάρχουν κι άλλα πιο ασφαλή και σίγουρα πιο πληροφοριακά.

Για δωρεάν είναι μια χαρά, κι εγώ το άλλο το έχω καταργήσει στην πράξη.

cranky
26-11-14, 02:07
...δυστυχώς πολλα προγράμματα δεν απεγκαθίστανται καλά, αφήνουν πολλά υπολείμματα και στο μητρώο αλλά και άχρηστα αρχεία...
Revo Uninstaller (http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html), και καθάρισες.

biggeo65
26-11-14, 02:12
Δεν καθαρίζεις το μητρώο για να μειώσεις το μέγεθός του...δυστυχώς πολλα προγράμματα δεν απεγκαθίστανται καλά, αφήνουν πολλά υπολείμματα και στο μητρώο αλλά και άχρηστα αρχεία...προσωπικά μου έχει τύχει να έχω προβλήματα από κάτι τέτοιο
Ακόμη κι αν θες να καθαρίσεις πλήρως τις ρυθμίσεις ενός προγράμματος ώστε να το επανεγκαταστήσεις, χρήσιμο είναι.

Το καλύτερο που έχω χρησιμοποιήσει από τα στοχευμένα προγράμματα είναι το Winaso Registry Cleaner...αλλά είναι εμπορικό...και με το CCleaner βολεύομαι, αν και δεν σου δίνει όλες τις πληροφορίες που μπορεί να θες όταν είναι να αποφασίσεις να διαγράψεις κάποιες αναφορές. Σου δίνει τη δυνατότητα να κρατήσεις αντίγραφο πριν την εκκαθάριση, αλλά υπάρχουν κι άλλα πιο ασφαλή και σίγουρα πιο πληροφοριακά.

Για δωρεάν είναι μια χαρά, κι εγώ το άλλο το έχω καταργήσει στην πράξη.

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι ο καθαρισμός του μητρώου δεν προσφέρει απολύτως τίποτα στην πράξη.
"Νεκρά" κλειδιά απλά δεν διαβάζονται από τα Windows. Άλλα κλειδιά που απλά φαίνονται σαν "μηδενικά",
μπορεί να χρειάζονται κι αν τα σβύσεις να δημιουργήσουν πρόβλημα. Μου έχει τύχει με εφαρμογές της ADOBE.

Ευτυχώς υπάρχει η επαναφoρά των Windows οπότε μικρό το κακό. Αλλά γιατί να μπλέκεις σε "περιπέτειες",
όταν στην ουσία δεν κερδίζεις κάτι σε ταχύτητα, με τον καθαρισμό μητρώου.

Αλλά κλειδιά που έχουν μείνει από ημιτελής απεγκαταστάσης τα καθαρίζεις είτε μόνος,
είτε με το Revo Uninstaller, που ψάχνει κλειδιά της συγκεκριμένης εφαρμογής \ προγράμματος.

vgiozo
26-11-14, 02:16
Και το ccleaner κάτι παρόμοιο κάνει, σε αφήνει δλδ να διαλέξεις τί θα σβήσεις...το revo uninstaller το είχα χρησιμοποιήσει θυμάμαι στο παρελθόν, κάποια ζημιά μου είχε κάνει, είχε αφαιρέσει ό,τι νά'ναι...

biggeo65
26-11-14, 02:32
Και το ccleaner κάτι παρόμοιο κάνει, σε αφήνει δλδ να διαλέξεις τί θα σβήσεις...το revo uninstaller το είχα χρησιμοποιήσει θυμάμαι στο παρελθόν, κάποια ζημιά μου είχε κάνει, είχε αφαιρέσει ό,τι νά'ναι...

To Revo ψάχνει κλειδιά μιας συγκεκριμένης εφαρμογής.
Το CCleaner ψάχνει για οτιδήποτε φαίνεται σαν "μηδενική" ή άκυρη καταχώρηση.
Για κάποιον που δεν ξέρει πιο ασφαλές είναι το REVO.

Aλλά γενικά ΔΕΝ χρειάζεται καθαρισμός του μητρώου.

sweet dreams
26-11-14, 10:39
Όσα προγράμματα registry cleaners υπάρχουν, άλλα τόσα και περισσότερα άρθρα βρίσκεις ότι ΔΕΝ χρειάζεται καθαρισμός. Φυσικά για βελτίωση

επιδόσεων ούτε λόγος, τίποτα. Ποιο κάτω ενδεικτικά μερικά και από την Microsoft.

http://windows.microsoft.com/en-gb/windows/are-registry-cleaners-necessary#1TC=windows-7

http://www.makeuseof.com/tag/registry-cleaner-difference/

http://www.computerhope.com/issues/ch001077.htm

Eπίσης επειδή εγκαθιστώ και απεγκαθιστώ για δοκιμές πολλά προγράμματα κάθε μέρα, το REVO εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν μου έχει δημιουργήσει

πρόβλημα.

Μόνο στην απεγκατάσταση προγραμμάτων της ίδιας εταιρίας, όπως σωστά λέει και ο biggeo ποιο πάνω για την ADOBE, μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα

και να χρειαστεί να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα που έπαθε βλάβη από την αρχή.

cool11
26-11-14, 11:45
Ρε παιδια, δεν εχετε ακουσει ποτε για 'σκουπιδια' που αφηνουν εφαρμογες οταν τις απεγκαθιστας;
Δηλαδη αν ενα προγραμματακι τα εντοπιζει αυτα και τα βγαζει, κακο κανει; Καλυτερα να συσσωρευονται;

cranky
26-11-14, 11:47
Tα «σκουπίδια», είναι φάκελοι (συνήθως κενοί) στο Program Files.
Πάς εκεί, και τους διαγράφεις χειροκίνητα.
Απλό.

sdikr
26-11-14, 12:11
Ρε παιδια, δεν εχετε ακουσει ποτε για 'σκουπιδια' που αφηνουν εφαρμογες οταν τις απεγκαθιστας;
Δηλαδη αν ενα προγραμματακι τα εντοπιζει αυτα και τα βγαζει, κακο κανει; Καλυτερα να συσσωρευονται;

Ναι πολλές φορές, συνήθως οταν μου λένε γιατί τώρα δεν μπαίνει πλέον στα windows :p

sweet dreams
26-11-14, 12:17
Ρε παιδια, δεν εχετε ακουσει ποτε για 'σκουπιδια' που αφηνουν εφαρμογες οταν τις απεγκαθιστας;
Δηλαδη αν ενα προγραμματακι τα εντοπιζει αυτα και τα βγαζει, κακο κανει; Καλυτερα να συσσωρευονται;

Aναφέραμε όλοι ποιο πάνω τι να χρησιμοποιείς για απεγκατάσταση και συγχρόνως αφαίρεση των άχρηστων φακέλων κ.λ.π. το REVO. 147605

Έχει και επιπλέον λειτουργία καθαρισμού για άχρηστα αρχεία, 147606 απλά την Registry καλό είναι να την αφήνεις στην ησυχία της.

Όλοι στα άρθρα λένε ότι περισσότερο κακό μπορεί να κάνεις παρά καλό, από το καθάρισμα και το σκάλισμα με τα διάφορα προγράμματα που κυκλοφορούν.

vgiozo
27-11-14, 14:22
Χρησιμοποιώ επί σειρά χρόνων -καλά- προγράμματα καθαρισμού του μητρώου και ουδεποτε μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα (εκτός μερικών εξαιρέσεων, όταν δοκίμαζα για να καταλήξω, του Revo συμπεριλαμβανομένου).

Αντιθέτως μου έχουν διορθώσει προβλήματα και μου έχουν δώσει τη δυνατότητα να κάνω ξανά "καθαρές" εγκαταστάσεις προγραμμάτων (και να γλιτώσω επαναγκατάσταση του λειτουργικού), γιατί άσχετα από πόσο καλά τα κάνει η Microsoft ώστε να μην χρειάζονται τέτοια εργαλεία, υπάρχουν και οι διάφοροι προγραμματιστές που δυστυχώς δεν κάνουν προσπάθεια να καθαρογράψουν τις εφαρμογές τους.
...Winaso Registry Cleaner, Ontrack Suite ίσως τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής (το τελευταίο έχω πάψει να το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια γιατί αντιπαθώ πλέον τις "σουίτες εργαλείων")...το CCleaner το έχω πλέον ως το βασικό μου για να μην μπλέκω με εμπορικά.

Μου αρέσει που λέτε "κάντο μόνος σου" για διαγραφή αρχείων/φακέλων ή εισαγωγών στο μητρώο ως εναλλακτική λες και αυτή δεν ενέχει πολύ περισσότερους κινδύνους...ή θα κυνηγάω εγώ τους φακέλους έναν-έναν...αν τρέξεις ένα καλό τέτοιο πρόγραμμα θα σου δείξει τί μπορείς να απεγκαταστήσεις και να διαγράφεις και διαλέγεις τί θέλεις να κάνεις.

- Το πρώτο άρθρο της Microsoft δεν λέει τίποτε, πέραν του να προσέχετε τα σχετικά προγράμματα που εγκαθιστάτε.
- Το δεύτερο άρθρο πάλι τσουβαλιάζει μαζί τα adware και τα πάσης (παρα)φύσεως προγράμματα που διαφημίζονται με τα σοβαρά εργαλεία και για την απόρριψη της χρήσης λαμβάνει ως κριτήριο μοναδικό την διαφορά στις επιδόσεις...και πάλι προτείνει το CCleaner και ένα πρόγραμμα defrag του μητρώου.
(μετά τα δύο παραπάνω το τρίτο δεν το διάβασα)

Με άλλα λόγια απαντάνε σε φτηνά πιασάρικα επιχειρήματα διαφόρων "φτηνών" προγραμμάτων...τίποτε παραπάνω.

Comicfan
27-11-14, 16:19
Ποτέ δεν κατάλαβα ποιος ο λόγος του "καθαρισμού" της registry. Ο χώρος που καταλαμβάνει είναι ελάχιστος και όσα κλειδιά έχουν μείνει από απεγκατεστημενα προγράμματα δεν χρησιμοποιούνται (αν και για αυτά υπάρχει το Revo όπως είπαν κι όλα τα άλλα παιδιά), άρα και δεν επηρεάζουν τις επιδόσεις.
Εξάλλου, αν κάτι δουλεύει δεν το πειράζεις.

vgiozo
27-11-14, 17:13
αυτό είναι το θέμα, ότι μπορει να μη δουλεύει...δεν ειναι μόνο ότι μένουν αρχεία και άχρηστες εισαγωγές, αλλά αυτές να επηρεάζουν κι άλλες εφαρμογές αλλάζοντας ρυθμίσεις και δείχνοντας προς ανύπαρκτα αρχεία κοκ.

Ξεκολλήστε και με τις επιδόσεις, περί ορθής λειτουργίας μιλάμε.

OnAl3rt
27-11-14, 19:24
Αν δεν δουλεύει, εστιάζεις ένα ένα τα προβλήματα και ψάχνεις λύση. Έτσι λύνονται.
Συμφωνώ κάποιος να χρησιμοποιήσει πρόγραμμα καθαρισμού, μόνο όταν έχει κάποιο πρόβλημα και δεν έχει καταφέρει να βρει λύση.

Το κακό με αυτά τα προγράμματα είναι ότι στα μερικά χιλιάδες κλειδιά που θα σβήσει, μπορεί να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα, το οποίο μπορεί να το αντιληφθείς μετά από πολλούς μήνες. Άρα και θα θεωρείς ότι είναι άσχετο με τον καθαρισμό.

Πάντως αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα, καλύτερα να μείνει μακριά από τέτοια προγράμματα.
Καλύτερες επιδόσεις δεν του προσφέρουν, άρα δεν έχει νόημα.

sweet dreams
27-11-14, 20:16
- Το πρώτο άρθρο της Microsoft δεν λέει τίποτε, πέραν του να προσέχετε τα σχετικά προγράμματα που εγκαθιστάτε.
- Το δεύτερο άρθρο πάλι τσουβαλιάζει μαζί τα adware και τα πάσης (παρα)φύσεως προγράμματα που διαφημίζονται με τα σοβαρά εργαλεία και για την απόρριψη της χρήσης λαμβάνει ως κριτήριο μοναδικό την διαφορά στις επιδόσεις...και πάλι προτείνει το CCleaner και ένα πρόγραμμα defrag του μητρώου.
(μετά τα δύο παραπάνω το τρίτο δεν το διάβασα)

Με άλλα λόγια απαντάνε σε φτηνά πιασάρικα επιχειρήματα διαφόρων "φτηνών" προγραμμάτων...τίποτε παραπάνω.

Aπαντάω επειδή εγώ ανέβασα τα άρθρα και όχι για να σε πείσω για κάτι.

Η Microsoft λέει ότι αυτά που μένουν στην registry είναι φυσιολογικά, δεν έχουν μεγάλο μέγεθος και επίσης ότι η registry δεν χρειάζεται κάποια βοήθεια γιατί

είναι αυτάρκης.

Το δεύτερο άρθρο λέει ότι αν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε οπωσδήποτε κάποιο registry cleaner, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το CCleaner που

είναι Free και είναι το ποιο ακίνδυνο.
And by “have better results,” I mean that CCleaner is less likely to break things.

Δεν κάνει διαφήμιση για να αγοράσουμε κάποιο και έχει και δίκαιο για το θέμα της επικινδυνότητας.Eπίσης μας λέει ότι δεν θα δούμε πουθενά κάτι

αξιόπιστο για αύξηση επιδόσεων από το καθάρισμα της registry.

To τρίτο μας το λέει ποιο ξεκάθαρα
Can running a Registry cleaner cause problems?

Yes. Any Registry cleaner or other Registry utility that is poorly written and removes or changes the Registry improperly can cause issues with programs and in some situations cause Windows to stop working.

και τα εξηγεί ποιο κάτω καλύτερα.

Αν μιλήσουμε και από προσωπική εμπειρία, έχω πάνω στον υπολογιστή περίπου 50 προγράμματα και συνέχεια δοκιμάζω καινούργια.

Εγκαθιστώ και απεγκαθιστώ λοιπόν συνέχεια χωρίς να χρησιμοποιώ κάποιο πληρωμένο πρόγραμμα για καθαρισμό. Έχω μόνο γι' αυτή

την δουλειά το REVO και το CCLeaner και ο υπολογιστής δουλεύει για πάρα πολλά χρόνια χωρίς πρόβλημα.

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν για ποιο λόγο να πιέσω την τύχη μου, με κίνδυνο να ψάχνω για επιδιορθώσεις, χρησιμοποιώντας κάτι ποιο

εξειδικευμένο σε κάτι που δεν το χρειάζεται.

blade_
03-12-14, 23:19
εχουμε πισι που τα τιναξε ο ssd δυστυχως..ειχαμε περασει τοτε τα 8 προ,αναβαθμιστηκαν σε 8.1 κτλ κτλ.

περιμενω τον νεο δισκο,θα κατεβασω απο καπου τα 8.1 η τα 8?και βαζω το κλειδακι κανονικα?

sweet dreams
03-12-14, 23:34
εχουμε πισι που τα τιναξε ο ssd δυστυχως..ειχαμε περασει τοτε τα 8 προ,αναβαθμιστηκαν σε 8.1 κτλ κτλ.

περιμενω τον νεο δισκο,θα κατεβασω απο καπου τα 8.1 η τα 8?και βαζω το κλειδακι κανονικα?

Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.pcsteps.gr/14819-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-8-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/#_3_Windows_8_ISO) για κατέβασμα και εγκατάσταση.

blade_
04-12-14, 00:21
Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.pcsteps.gr/14819-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-8-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/#_3_Windows_8_ISO) για κατέβασμα και εγκατάσταση.

τελεια.ευχαριστω :)

-21grams
04-12-14, 09:43
Έχουμε PC που τα τίναξε ο SSD δυστυχώς... Είχαμε περάσει τότε τα 8 Pro, αναβαθμίστηκαν σε 8.1 κτλ.
Περιμένω τον νέο δίσκο, θα κατεβάσω από κάπου τα 8.1 ή τα 8; Και βάζω το κλειδάκι κανονικά;
Δεν μας λες και τη μάρκα του SSD που αποδήμησε εις Κύριον για να έχουμε μια εικόνα για τους κατασκευαστές;
[οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία -π.χ. ημερομηνία αγοράς, χρήση, written data κλπ- ευπρόσδεκτη]

@ ADSLgr.com All rights reserved.