PDA

Επιστροφή στο Forum : Όπου φύγει φύγει...!



Σελίδες : [1] 2

Mohican
28-06-13, 16:26
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στο φόρουμ!
Είναι το πρώτο θέμα που γράφω και δυστυχώς όχι για καλό σκοπό!
Θα παραθέσω εδώ την εμπειρία μου στον 1 χρόνο συνεργασίας με την wind.

Για τους πρώτους 6 μήνες δεν έχω να πω τίποτα μιας και δεν προέκυψε κάποιο πρόβλημα!
Η ιστορία ξεκινάει απο τα τέλη του Φλεβάρη,όταν έκανα αίτηση μεταφοράς της γραμμής μου σε νέα διεύθυνση, λόγω μετακόμισης.
Η διαδικασία όλη θα διαρκούσε 15-20 εργάσιμες μέρες,δηλαδή 1 μήνα περίπου!
5 μέρες αφού έκανα την αίτηση με παίρνει μια κοπέλα απο τη wind να επιβεβαιώσουμε τα στοιχεία της νέας διεύθυνσης γιατί προέκυψε κάποιο πρόβλημα.
Αφού διορθώθηκε το λάθος (που ήταν δικό τους, γιατί στο αντίτυπο της γραπτής αίτησης που είχα, ήταν όλα σωστά), η διαδικασία ξεκίνησε από την αρχή, (5 μέρες χαμένες ήδη)!
Στο μήνα επάνω ενώ δεν είχα καμιά επικοινωνία μαζί τους και φυσικά ούτε τηλεφωνική γραμμή στο νέο σπίτι, καλώ στο 13800 απο το κινητό μου (Vodafone) να μάθω τι γίνεται!
Με ενημερώνουν οτι η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί και οτι πρέπει να κλείσω ραντεβού με τεχνικό του ΟΤΕ και της Wind να κάνουν τις τελικές ενέργειες στο κουτί του ΟΤΕ ώστε να
πάρω γραμμή τηλεφώνου και τους κωδικούς για το Internet! Το ραντεβού κλείστηκε για 6 μέρες μετά και ημέρα Τετάρτη. Δεν πάω στη δουλειά για να περιμένω τους τεχνικούς
που θα περνούσαν απο τις 12.00-16.00. Απο τον ΟΤΕ δεν ήρθαν ποτέ, ενώ κατα τις 16.30 έρχεται ο τεχνικός της wind, ο οποίος δεν έκανε τίποτα, γιατί έπρεπε πρώτα να περάσει ο τεχνικός του ΟΤΕ.
Επικοινωνεί ο ίδιος με την εταιρεία όπου και δηλώνει κάποια βλάβη (δεν κατάλαβα γιατί). Την ίδια μέρα με παίρνουν απο τη wind και κλείνουμε νέο ραντεβού μετα από άλλες 5 μέρες!!
Η διαδικασία όλη έχει πάει ήδη 1,5 μήνα!!
Στο επόμενο ραντεβού δεν εμφανίστηκε κανένας τεχνικός, ούτε απο τον ΟΤΕ, ούτε απο τη wind!! Την ημέρα εκείνη δέχτηκα μια κλήση απο τον τεχνικό του ΟΤΕ, ο οποίος έψαχνε το σπίτι.Μετα από 1-2 λεπτά κουβέντα
συνειδητοποιώ οτι ο άνθρωπος είναι σε μια οδό ίδια με τη δικιά μου, αλλά σε άλλη περιοχή της Αθήνας!!! Προσπαθώ να του εξηγήσω πως θα έρθει και έκπληκτος τον ακούω να μου λέει: "Φίλε... η γραμμή σου έχει ενεργοποιηθεί εδώ!!!"
Δηλαδή στη λάθος περιοχή!!!Κλείνω και παίρνω τη wind, όπου μέχρι να καταλάβουν στο "εξαιρετικό" τηλεφωνικό τους κέντρο τι έχει συμβεί, για 4-5 μέρες το δήλωναν σαν βλαβη, η οποία έκλεινε αυτόματα γιατί
δεν υπήρχε καμία βλάβη.Το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά, απλά σε λάθος διεύθυνση!
Όταν με τα πολλά τηλέφωνα στο 13800, κατάλαβαν τι έιχε συμβεί, η διαδικασία της μεταφοράς έπρεπε να ξαναγίνει από την αρχή, αυτή τη φορά από τη λάθος διεύθυνση, στην κανονική!!(Άλλον 1 μήνα δηλαδή χωρίς τηλέφωνο!!!)
Ένα πρωί λοιπόν σηκώνομαι και πάω στο κεντρικό τους κατάστημα στην Κηφησίας στο Μαρούσι.Εξηγώ στα παιδιά τι έχει συμβεί, και ζητάω να δω κάποιον υπεύθηνο! Το ίδιο είχα κάνει πολλές φορές
στο τηλεφωνικό κέντρο, αλλά μου έλεγαν οτι δεν υπάρχει εκεί υπεύθηνος τη μια, την άλλη αφηνα τηλέφωνο να με με πάρουν αυτοί, αλλά μάταια,κανένας δε με έπαιρνε πίσω!
Εκεί λοιπόν στο κατάστημα ο μόνος υπεύθηνος που μου μίλησε ήταν ο υπεύθηνος του καταστήματος ο οποίος προσφέρθηκε να βοηθήσει. Του εξήγησα για την κατάσταση, και του ζήτησα, λόγω της ταλαιπωρίας που έιχα υποστεί
και ακόμα το περνούσα βέβαια, λόγω του οτι ακόμα τηλέφωνο δεν είχα, να πιστωθώ έστω τα έξοδα μεταφοράς της γραμμής που ανέρχονταν σε 70ευρώ περίπου!!
Τα τηλέφωνα που είχα πάρει απο το κινητό μου στο 13800, και τα μεροκάματα που είχα χάσει για τα ραντεβού με τους τεχνικούς που δεν έγιναν ποτέ, ήταν πολύ παραπάνω απο τα 70ευρώ αυτά!!
Έκανα λοιπόν όπως με συμβούλεψαν απο το καταστημα της Κηφησίας, μια αίτηση που ζητούσα την πίστωση αυτή και να πάρει επίσης προτεραιότητα η νέα μεταφορά ώστε να έχω τηλέφωνο άμεσα!
Το τηλέφωνο τελικά ενεργοποιήθηκε στη σωστή επιτέλους διεύθυνση στις 02 Μαίου (2,5 μήνες περίπου μετά την αρχική αίτηση)!!
Έρχεται και ο πρώτος λογαριασμός, με όλα τα αξεσουάρ μέσα, τέλη ενεργοποίησης, 1,5 πάγιο προχρεωμένο, και μένω έκπληκτος! Τους ξαναπαίρνω τηλέφωνο όπου με ενημερ΄νουν οτι το 1,5 πάγιο χρεώθηκε γιατι με τη μεταφορά
έγινε και ανανέωση συμβολαίου για άλλον 1 χρόνο (κάτι που δεν υπέγραψα ποτέ!!), και οτι ακόμα δεν είχαμε απάντηση για το αίτημα που είχα κάνει.Με προέτρεψε η κοπέλα τότε να πληρώσω μόνο το λογαριασμό, και τα τέλη
να τα αφήσω για τον επόμενο λογαριασμό όπου κατα 99% θα είχαν πιστωθεί.Αυτό έκανα λοιπόν, πλήρωσα μόνο το πάγιο καζι περίμενα τον επόμενο λογαριασμό, ο οποίος όταν ήρθε με έβγαλε πραγματικά εκτός εαυτού!!
Υπήρχαν όντως πιστωμένα τα τέλη (που εδώ αξίζει να πώ οτι ενώ στον προηγούμενο λογαριασμό ήταν χρεωμενα με το ΦΠΑ, σ' αυτόν είχαν πιστωθεί σαν καθαρή αξία!!!), υπήρχε όμως νέα χρέωση με τέλη μεταφοράς που με έκαναν να απορίσω.Τους ξαναπαίρνω ένα ακόμα τηλέφωνο οπου και με ένα φυσικό τρόπο με ενημέρωσαν οτι βεβαίως έχουν πιστωθει τα τέλη μεταφοράς απο την παλιά μου διεύθυνση στην ΛΑΘΟΣ διεύθυνση, και στον τελευταίο λογαριασμό
υπήρχε χρέωση απο τη ΛΑΘΟΣ διεύθυνση στη ΣΩΣΤΗ!!!!
Έχασα πραγματικά τα λόγια μου.Έφυγα έξαλλος και πήγα ξανά στο κατάστημα στο Μαρούσι.Η κοπέλα αυτη τη φορά υπεύθηνη, όταν της είπα τι είχε συμβεί, τράβαγε τα μαλλιά της... με έβαλα να κάνω νέα αίτηση για πίστωση,
και για το λάθος με το ΦΠΑ στο πιστωτικό, και πήρα απάντηση προχθες, όπου και με ενημέρωσαν οτι δεν έχουν βρει κάποιο λάθος στις χρεώσεις μου!!!Να σηυμειωθει εδω οτι τον τελευταίο λογαριασμό δεν τον πλήρωσα μέχρι να δω τι γίνεται με το πιστωτικό και στις 5 μέρες μετα την ημερομηνία πληρωμής, είχα φραγή εξερχομένων και internet!!Τη φραγή την άνοιξε η κοπέλα χαριστικά μέχρι να έχουμε απάντηση στο αίτημα!

Φυσικά δυσαρεστημένος στο έπακρο ζήτησα να μάθω την ποινή αν φύγω τώρα απο τη wind, και μου είπαν 160ευρώ γιατί το συμβόλαιο ανανεώθηκε τώρα!!!(Αλλά μάλλον λέει σε μένα δε θα τα χρεώσουν γιατί είμαι πάνω απο 1 χρόνο συνδρομητής!!)

Για να μη γίνομαι άλλο κουραστικός και να κλείσω το θέμα, ανακεφαλαιωνοντας,
2 μεροκάματα χαμένα, άπειρα τηλέφωνα απο το κινητό και τόση αναμονή δεν άξιζαν ώστε να προσπαθήσουν να κερδίσουν τον πελάτη τους πιστώνοντας αυτά τα τέλη!!!
Η κοροιδία απο μερος τους με την ψευτοπίστωση του λάθους τους (λές και έπρεπε να αιτηθώ για να μην πληρώσω το λάθος το δικό τους, δεν ήταν αυτονόητο!!), και η απαράδεκτη εξυπηρέτηση του τηλεφωνικού τους κέντρου,
οι οποίοι μετά απο ένα σημείο με είχαν μάθει και δεν με εξυπηρετούσαν πέραν του τυπικού χρέους τους,
με ώθησαν να γράψω εδώ για να ξέρει και ο κόσμος με τι έχει να κάνει όταν αποφασίζει να βάλει με τηλεφωνική εταιρεία σπίτι του, και συγκεκριμένα όταν η εταιρεία αυτή λέγεται wind!

Πολλοί θα πουν γιατί κάθεσαι τα λες και δεν τους κάνεισ μήνυση...!Δυστυχώς είναι έτσι οι εποχές που τα οικονομικά καμια φορά δεν μας επιτρέπουν ούτε τα δίκαιά μας να υπερασπιστούμε!
Και η ουσία του θέματος είναι να ενημερωθεί ο κόσμος και να κρίνει λίγο καλύτερα όταν κάνει τέτοιες επιλογές!

tarantules9
28-06-13, 17:28
Εγώ πάλι προκαλώ τον οποιονδήποτε να μου δείξει έστω ΕΝΑΝ (ΕΝΑΝ όχι παραπάνω) που δεν έχει δεινοπαθήσει από τραγελαφικές καταστάσεις παρόμοιες με τη δική σου από ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΙΚΤΥΟ σταθερής τηλεφωνίας και internet.Είτε λέγετε HOL, είτε CYTA, είτε Forthnet, είτε Wind, είτε OTE κλπ.
Αυτός δεν είναι λόγος να αποφεύγουμε μια εταιρία γιατί στο τέλος δεν θα υπάρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ για δείγμα που να πληρεί τις προυποθέσεις "αξιοπιστίας".
Στην περίπτωσή σου τώρα, είναι εξόφθαλμο οτι από υπαιτιότητα της εταιρίας έγιναν τα όσα έγιναν οπότε εγώ στη θέση σου αβλεπί θα έκανα καταγγελία στην προστασία καταναλωτή.Όχι μόνο θα δικαιωθείς αλλά θα σου επιστρέψουν τα όποια έξοδα έκανες.Αν το αφήσεις έτσι και απλά μπαίνεις σε διάφορα forum να μας λες τον πόνο σου, δυστυχώς δεν θα καταφέρεις κάτι.Εμείς το μόνο που μπορούμε να σε βοηθήσουμε είναι σαν ψυχολογική συμπαράσταση στην κατάστασή σου.

Mohican
28-06-13, 18:33
Φίλε μου σίγουρα δε θα το αφήσω έτσι.Έχω στείλει mail στο ΙΝΚΑ, και Δευτέρα θα επικοινωνίσω με πρστασία καταναλωτή.
Αυτά που έγραψα, ο πόνος μου όπως λες και συ, τα έγραψα για να βάλω και γω μέσα απο αυτή την ιστορία ένα λιθαράκι στην ενημέρωση του κόσμου
προς αποφυγή παρόμοιων καταστάσεων!
Ευχαριστώ για τη συμβουλή σου!

tarantules9
28-06-13, 19:00
Εγώ προχτές έκανα αίτηση να πάω στη Wind μετά από τόσα χρόνια στον ΟΤΕ :)
Λες να φάω κι εγώ κανένα πακέτο; :lol:

Mohican
28-06-13, 19:18
Ρε φίλε τι να σου πω... μετά τα δικά μου, αυτό που σου εύχομαι είναι να μην χρειαστεί να πάρεις ποτέ το 13800, και να μην έχεις ποτέ κάποιο πρόβλημα, γιατί
δε νομίζω να βρείς λύση!!
Α και που σαι... μετακόμιση ούτε που να τη σκέφτεσαι!!:lol:

nyannaco
28-06-13, 22:03
Φίλε μου σίγουρα δε θα το αφήσω έτσι.Έχω στείλει mail στο ΙΝΚΑ, και Δευτέρα θα επικοινωνίσω με πρστασία καταναλωτή.
Αυτά που έγραψα, ο πόνος μου όπως λες και συ, τα έγραψα για να βάλω και γω μέσα απο αυτή την ιστορία ένα λιθαράκι στην ενημέρωση του κόσμου
προς αποφυγή παρόμοιων καταστάσεων!
Ευχαριστώ για τη συμβουλή σου!Με την ΕΕΤΤ να επικοινωνήσεις.

dionisis1925
01-07-13, 02:14
Εγώ προχτές έκανα αίτηση να πάω στη Wind μετά από τόσα χρόνια στον ΟΤΕ :)
Λες να φάω κι εγώ κανένα πακέτο; :lol:

Και εγώ το Σάββατο έκανα αίτηση να πάω Wind μετά από 6 χρόνια στον ΟΤΕ,στο τέλος θα παρακαλάω αύριο να με πάρουν από τον ΟΤΕ για άλλη προσφορά..:(

ntinter
01-07-13, 16:49
Και εγώ το Σάββατο έκανα αίτηση να πάω Wind μετά από 6 χρόνια στον ΟΤΕ,στο τέλος θα παρακαλάω αύριο να με πάρουν από τον ΟΤΕ για άλλη προσφορά..:(

χαχα, καλή τύχη σου εύχομαι, να μην σου κάτσει η στραβή

dionisis1925
01-07-13, 20:10
Δυστυχώς δεν τα είχα υπολογίσει σωστά και το συμβόλαιο μου τελειώνει στις 2 Αυγούστου,αλλά πλέον σίγουρα φεύγω από ΟΤΕ η προσφορά που μου έκαναν είναι της πλάκας 2mbps με 17 ευρώ τον μήνα όταν η Wind μου δίνει με 19ευρώ 24mbps ?? και ας πιάνω 4-5 δεν με ενδιαφέρει,είναι ξεφτίλες...

xatzikiriakos
02-07-13, 15:13
Δυστυχώς δεν τα είχα υπολογίσει σωστά και το συμβόλαιο μου τελειώνει στις 2 Αυγούστου,αλλά πλέον σίγουρα φεύγω από ΟΤΕ η προσφορά που μου έκαναν είναι της πλάκας 2mbps με 17 ευρώ τον μήνα όταν η Wind μου δίνει με 19ευρώ 24mbps ?? και ας πιάνω 4-5 δεν με ενδιαφέρει,είναι ξεφτίλες...

χαχα, αυτά τα 2 mbps, καταντάν ανέκδοτο, ειδικά στην τιμή που τα δίνουν.

gk201i
11-07-13, 23:30
παιδια καλησπερα και απο εμενα.Εγω παντως 2,5 χρονια στη wind , προβλημα δεν εχω (εκτος απο κατι ψιλα που αφορουν το κινητο μου).Δεν εχω μεινει χωρις τηλ & ιντερνετ ουτε λεπτο

kmpatra
12-07-13, 14:36
Δυστυχώς δεν τα είχα υπολογίσει σωστά και το συμβόλαιο μου τελειώνει στις 2 Αυγούστου,αλλά πλέον σίγουρα φεύγω από ΟΤΕ η προσφορά που μου έκαναν είναι της πλάκας 2mbps με 17 ευρώ τον μήνα όταν η Wind μου δίνει με 19ευρώ 24mbps ?? και ας πιάνω 4-5 δεν με ενδιαφέρει,είναι ξεφτίλες...

για να ειμαστε ακριβεις δεν σου δινουν 2mbps με 17 ευρώ,σου τα δινουν με 15+17=32

blkik
13-07-13, 20:32
Τέτοια χοντρά σκηνικά ανικανότητας μόνο η Wind μπορεί να προσφέρει.
Αλλά συνεχίζουν και τσιμπάνε οι πελάτες έστω και για -5€.

Καταγγελία φίλε μου θα δικαιωθείς όπως δικαιώθηκα εγώ και ενα σωρό άλλοι

- - - Updated - - -


για να ειμαστε ακριβεις δεν σου δινουν 2mbps με 17 ευρώ,σου τα δινουν με 15+17=32


Αυτή την αυθαίρετη πρόσθεση από που προέκυψε;
Συγκρίνουμε όμοια πράγματα Wind M 19,90 και οτε dp 2(που θα γίνει 4 σύντομα) 26,90

dark0r
14-07-13, 13:16
Συγκρίνουμε όμοια πράγματα Wind M 19,90 και οτε dp 2(που θα γίνει 4 σύντομα) 26,90

για να συγκρίνουμε λοιπόν όμοια πράγματα WIND M 19,90 ευρώ / OTE DP 24mb 34 ευρώ και κάτι (31,8 6 πρώτοι μήνες - 36,8 οι υπόλοιποι)

kmpatra
15-07-13, 01:05
Αυτή την αυθαίρετη πρόσθεση από που προέκυψε;
Συγκρίνουμε όμοια πράγματα Wind M 19,90 και οτε dp 2(που θα γίνει 4 σύντομα) 26,90
H "αυθαιρετη" προσθεση αφορούσε το απλο πακέτο connx 2 mbps,(τα +15 ειναι το πάγιο τηλ. γραμμής) νόμισα οτι η προσφορα που εκαναν στο φίλο στα 17 ευρω 2Mbps αφορουσε το απλό πακέτο και οχι το dp:

Δυστυχώς δεν τα είχα υπολογίσει σωστά και το συμβόλαιο μου τελειώνει στις 2 Αυγούστου,αλλά πλέον σίγουρα φεύγω από ΟΤΕ η προσφορά που μου έκαναν είναι της πλάκας 2mbps με 17 ευρώ τον μήνα όταν η Wind μου δίνει με 19ευρώ 24mbps ?? και ας πιάνω 4-5 δεν με ενδιαφέρει,είναι ξεφτίλες...

Zinc
15-07-13, 16:45
Εγώ προχτές έκανα αίτηση να πάω στη Wind μετά από τόσα χρόνια στον ΟΤΕ :)
Λες να φάω κι εγώ κανένα πακέτο; :lol:

Εγώ που έφυγα από ΟΤΕ πάντως δεν έφαγα κανένα πακέτο. Ίσα, ίσα που έδωσα ανάσα στην τσέπη μου.

gkazantzis
16-07-13, 18:01
Τον αλλο μηνα κλεινω το πρωτο 12μηνο στη wind (double play M) και θελω μολις συμπληρωθει να αποχωρησω. Εχω καποια υποχρεωση απεναντι στη wind (π.χ επιστροφη ρουτερ) ή τους κουναω μαντιλι και τη κοπαναω;

blkik
16-07-13, 21:26
Εγώ που έφυγα από ΟΤΕ πάντως δεν έφαγα κανένα πακέτο. Ίσα, ίσα που έδωσα ανάσα στην τσέπη μου.


Σε αυτή την ανάσα ακριβώς ποντάρει η Wind. Όλοι αλλάζουν πακέτο για το έστω και 2 ή 3€ φθηνότερα πάγιο.
Αυτό ενδιαφέρει τους πάντες. Κανένας δεν κοιτάει πίσω από την κουρτίνα τις υπηρεσίες που πραγματικά προσφέρει η εταιρεία. Μέσα στις υπηρεσίες είναι και η τεχνική υποστήριξη και η εξυπηρέτηση πελατών κάτι που στην Wind αγνοούν ότι πρέπει να παρέχουν
Εύχομαι μόνο να μη τους χρειαστείς.


Τον αλλο μηνα κλεινω το πρωτο 12μηνο στη wind (double play M) και θελω μολις συμπληρωθει να αποχωρησω. Εχω καποια υποχρεωση απεναντι στη wind (π.χ επιστροφη ρουτερ) ή τους κουναω μαντιλι και τη κοπαναω;

Εχω την εντύπωση οτι δεν έχεις καμιά άλλη υποχρέωση εκτος απο την εξόφληση. Το router νομίζω σου μένει(τουλάχιστον έτσι έγινε σε μένα πριν 4 χρόνια)
Θεωρώ ότι θα ενημερωθούν ότι φεύγεις από την εταιρεία που θα πας μετά.
Αλήθεια γιατί εγκαταλείπεις αυτήν την τόσο καλή και φτηνή εταιρεία;:whistle:

graal
17-07-13, 08:43
Εγώ που έφυγα από ΟΤΕ πάντως δεν έφαγα κανένα πακέτο. Ίσα, ίσα που έδωσα ανάσα στην τσέπη μου. όπως ανέφερε και ο φίλος blkik πιο πάνω, εύχομαι να μην τους χρειαστείς! Ολόκληρο τον Απρίλη του 2012 δήλωνα βλάβη αποσυνδέσεις, και οταν τον επόμενο μήνα έκανα αίτηση για άλλο πάροχο, (κόντευα τα 2χρόνια) και με πήραν να με ρωτήσουν το γιατί και τους απάντησα, χώρια που με γείωσαν μου το'κλεισαν καταμουτρα από την τηλ. εξυπηρέτηση πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, έμεινα εμβρόντητος όταν μπήκε στην καρτέλα μου, και μου ανέφερε πως η τελευταία δηλωθείσα βλάβη ήταν τον Γενάρη του 2011!!!!!!!!! :censored::censored::censored: Μακάρι να μην τους χρειαστείς!!! :)

dark0r
17-07-13, 10:34
εγώ τους χρειάστηκα, μέσα σε 4 μέρες είχε λυθεί το θέμα αφού μου έστειλαν τεχνικό σάββατο! έχω δουλέψει με cyta kai οτε σε παρόμοιο πρόβλημα και έκαναν το διπλάσιο χρόνο τουλάχιστον να μου το λύσουν με πολλαπλάσια τηλέφωνα από εμένα.

gkazantzis
17-07-13, 12:15
Αλήθεια γιατί εγκαταλείπεις αυτήν την τόσο καλή και φτηνή εταιρεία;:whistle:

Δεν εχω καποιο παραπανο απο τις υπηρεσιες της εταιριας, απλα η sister μου αλλαξε το συμβολαιο του κινητου της απο wind σε vodafone και οπως το βλεπω οικονομικως με συμφερει η μεταγραφη σε Hol.

dionisis1925
19-07-13, 22:23
Παιδιά η προσφορά του ΟΤΕ είναι 17 ευρώ δηλαδή 34 ευρώ το δίμηνο μαζί με το ΦΠΑ για γραμμή 2 mbps και 240 λεπτά για σταθερά και κινητά...η Wind μου έχει κάνει προσφορά για 24mbps και 180 λεπτά προς σταθερά και κινητά με 19 ευρώ τον μήνα(38 το δίμηνο μαζί με ΦΠΑ) και τα τέλη ενεργοποίησης δωρεάν..

Δεν με ενδιαφέρει αν η Wind ποντάρει εκεί δηλαδή στα φτηνά πακέτα,ούτε με απασχολεί αν έχει κακή εξυπηρέτηση Πελατών,δηλαδή ο ΟΤΕ έχει καλύτερη ? η εξυπηρέτηση πελατών δεν είναι μόνο όταν έχεις βλάβη,δεν με πήρε πότε ένας άνθρωπος από τον ΟΤΕ να με ενημερώσει ότι βγήκανε νέα πιο φτηνά προγράμματα,αν δεν το έψαχνα εγώ ούτε νέο συμβόλαιο θα είχανε κάνει ούτε τίποτα...6 χρόνια έχω οτενετ ποτέ δεν καθυστέρησα στην πληρωμή του λογαριασμού...τίποτα δεν σέβονται..σου κάνουν προσφορές με δωροεπιταγές από τον Γερμανό και ιστορίες για αγρίους...

tarantules9
20-07-13, 10:48
Παιδιά η προσφορά του ΟΤΕ είναι 17 ευρώ δηλαδή 34 ευρώ το δίμηνο μαζί με το ΦΠΑ για γραμμή 2 mbps και 240 λεπτά για σταθερά και κινητά...η Wind μου έχει κάνει προσφορά για 24mbps και 180 λεπτά προς σταθερά και κινητά με 19 ευρώ τον μήνα(38 το δίμηνο μαζί με ΦΠΑ) και τα τέλη ενεργοποίησης δωρεάν..

Δεν με ενδιαφέρει αν η Wind ποντάρει εκεί δηλαδή στα φτηνά πακέτα,ούτε με απασχολεί αν έχει κακή εξυπηρέτηση Πελατών,δηλαδή ο ΟΤΕ έχει καλύτερη ? η εξυπηρέτηση πελατών δεν είναι μόνο όταν έχεις βλάβη,δεν με πήρε πότε ένας άνθρωπος από τον ΟΤΕ να με ενημερώσει ότι βγήκανε νέα πιο φτηνά προγράμματα,αν δεν το έψαχνα εγώ ούτε νέο συμβόλαιο θα είχανε κάνει ούτε τίποτα...6 χρόνια έχω οτενετ ποτέ δεν καθυστέρησα στην πληρωμή του λογαριασμού...τίποτα δεν σέβονται..σου κάνουν προσφορές με δωροεπιταγές από τον Γερμανό και ιστορίες για αγρίους...
Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες.Τα ίδια και σε μένα.Ήμουν τόσα χρόνια στον ΟΤΕ και μόλις τους την έκανα για Wind με παίρνανε τηλέφωνο να μου πασάρουν δωροεπιταγές.
Όσο για την προσφορά στα 34 ευρώ το δίμηνο , δεν ξέρω εαν την έβγαλαν τώρα , πάντως εμένα πριν 2 βδομάδες που είχαν πάρει τηλέφωνο δεν μου είπαν κάτι σχετικό.
Το γελοίο είναι οτι ένας γνωστός μου τεχνικός στον ΟΤΕ, τον συνάντησα στο δρόμο και ο βλάκας ούτε μου μίλησε.Γύρισε τη μούρη του αλλού.Μάλον έμαθε οτι την έκανα.Κομπλεξισμός σε όλο του το μεγαλείο που δείχνει και τη νοοτροπία όλων αυτών που έχουν ποιάσει τις καρέκλες και δεν λένε να ξεκολλήσουν

dionisis1925
20-07-13, 21:22
Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες.Τα ίδια και σε μένα.Ήμουν τόσα χρόνια στον ΟΤΕ και μόλις τους την έκανα για Wind με παίρνανε τηλέφωνο να μου πασάρουν δωροεπιταγές.
Όσο για την προσφορά στα 34 ευρώ το δίμηνο , δεν ξέρω εαν την έβγαλαν τώρα , πάντως εμένα πριν 2 βδομάδες που είχαν πάρει τηλέφωνο δεν μου είπαν κάτι σχετικό.
Το γελοίο είναι οτι ένας γνωστός μου τεχνικός στον ΟΤΕ, τον συνάντησα στο δρόμο και ο βλάκας ούτε μου μίλησε.Γύρισε τη μούρη του αλλού.Μάλον έμαθε οτι την έκανα.Κομπλεξισμός σε όλο του το μεγαλείο που δείχνει και τη νοοτροπία όλων αυτών που έχουν ποιάσει τις καρέκλες και δεν λένε να ξεκολλήσουν



Η προσφορά αυτή έγινε μετά από την αίτηση που έκανα στην Wind,βασικά από τι έχω καταλάβει φίλε από παραδείγματα γνωστών μου,πρέπει να έχεις θράσος και να τους πεις χύμα τι θέλεις για να παραμείνεις στον ΟΤΕ και αυτό θα κάνω όταν τελειώσει το συμβόλαιο μου στις 2/8 με τον ΟΤΕ..

Τα είχα υπολογίσει λάθος τον Ιούνιο είχα ακόμα συμβόλαιο με τον Οτε και θα έπρεπε να πληρώσω 85 ευρώ για να το σπάσω,πράγμα που ούτε καν το σκέφτηκα..για αυτό έκανε την προσφορά αυτή,επειδή ήξερε ότι για τουλάχιστον 2 μήνες θα με έχουνε...βέβαια δεν σταμάτησε εκεί μου είπε να ανανεώσουμε από τώρα για 12 μήνες με το πακέτο που μου πρότεινε,για μαλάκες ψάχνουν..

OxAp0d0
21-07-13, 17:38
Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες.Τα ίδια και σε μένα.Ήμουν τόσα χρόνια στον ΟΤΕ και μόλις τους την έκανα για Wind με παίρνανε τηλέφωνο να μου πασάρουν δωροεπιταγές.
Όσο για την προσφορά στα 34 ευρώ το δίμηνο , δεν ξέρω εαν την έβγαλαν τώρα , πάντως εμένα πριν 2 βδομάδες που είχαν πάρει τηλέφωνο δεν μου είπαν κάτι σχετικό.
Το γελοίο είναι οτι ένας γνωστός μου τεχνικός στον ΟΤΕ, τον συνάντησα στο δρόμο και ο βλάκας ούτε μου μίλησε.Γύρισε τη μούρη του αλλού.Μάλον έμαθε οτι την έκανα.Κομπλεξισμός σε όλο του το μεγαλείο που δείχνει και τη νοοτροπία όλων αυτών που έχουν ποιάσει τις καρέκλες και δεν λένε να ξεκολλήσουν

Μεγαλομέτοχος της DT που για χόμπι πάει και φτιάχνει καφάο είναι ο φίλος σου; :lol:

tarantules9
22-07-13, 09:08
Μεγαλομέτοχος της DT που για χόμπι πάει και φτιάχνει καφάο είναι ο φίλος σου; :lol:
Γνωστός είπα.Όχι φίλος...Άλλο το ένα , άλλο το άλλο...
Βy the way... είμαι 13 μέρες στο δίκτυο της Wind κλειδωμένος στα 14.605kbps χωρίς ούτε μια αποσύνδεση...

dionisis1925
23-07-13, 21:59
Εγώ μετράω ημέρες για να τελειώσει το συμβόλαιο με τον ΟΤΕ,λες και είμαι φαντάρος νιώθω :lol:

malawi
25-07-13, 09:42
Εγω με ληγμενο συμβολαιο οτε απο το Μαιο ,μετα απο μια 5ετια εκανα αιτηση στη wind... Ελπιζω μονο να μην παω για μαλλι και βγω κουρεμενος γουλί!!!

Να υποθεσω πως θα με παρουν τηλεφωνο και μενα για προσφορα???

dionisis1925
25-07-13, 20:11
Εγω με ληγμενο συμβολαιο οτε απο το Μαιο ,μετα απο μια 5ετια εκανα αιτηση στη wind... Ελπιζω μονο να μην παω για μαλλι και βγω κουρεμενος γουλί!!!

Να υποθεσω πως θα με παρουν τηλεφωνο και μενα για προσφορα???

Θα σε πάρουν σίγουρα,το τι θα σου προτείνουν είναι άλλο θέμα...εσύ θέλεις να φύγεις ή το κάνεις για να πάρεις καλύτερη προσφορά ?

malawi
25-07-13, 21:08
Θελω να μειωσω τα εξοδα μου αισθητα... Και η προταση της wind ειναι η μερα με τη νυχτα , οποτε με κανει να ειμαι αποφασισμενος να φυγω... Οχι, δεν το κανω για τρυκ...

Βεβαια εαν μου προτειναν κατι πολυ ανταγωνιστικο ισως το ξανασκεφτομουν...

dionisis1925
25-07-13, 22:32
Θελω να μειωσω τα εξοδα μου αισθητα... Και η προταση της wind ειναι η μερα με τη νυχτα , οποτε με κανει να ειμαι αποφασισμενος να φυγω... Οχι, δεν το κανω για τρυκ...

Βεβαια εαν μου προτειναν κατι πολυ ανταγωνιστικο ισως το ξανασκεφτομουν...

Μην περιμένεις να σου προτείνει ο ΟΤΕ κάτι πιο ανταγωνιστικό,μαλακίες θα σου προτείνουν,πες εσύ χύμα τι ζητάς και αν θέλουν σε εξυπηρετούν αλλιώς πας αλλού..εγώ αυτό θα κάνω τουλάχιστον...

malawi
26-07-13, 00:25
Το φανταζομαι!!! Γι αυτο κ εγω προβλεπω πως ετσι κ αλλιως θα καταληξω στη wind...

dark0r
26-07-13, 00:49
Το πιο πιθανό είναι να μη σας καλέσουν καν από τον ΟΤΕ.. εγώ 1 μήνα τώρα wind και τα μυαλά στα κάγκελα πάντως

dionisis1925
26-07-13, 02:57
Το πιο πιθανό είναι να μη σας καλέσουν καν από τον ΟΤΕ.. εγώ 1 μήνα τώρα wind και τα μυαλά στα κάγκελα πάντως

Αυτό που αναφέρεις πρώτη φορά το διαβάζω και σε φίλους μου έκαναν ακριβώς το ίδιο τους κάλεσε η εταιρεία..


Το φανταζομαι!!! Γι αυτο κ εγω προβλεπω πως ετσι κ αλλιως θα καταληξω στη wind...

Και εγώ μια από τα ίδια :oneup:

dark0r
26-07-13, 11:28
εμένα και ένα γνωστό μου δεν μας κάλεσαν καν

malawi
26-07-13, 11:35
Και πως παει γενικως με τη wind παιδες???

lex_luthor
05-08-13, 12:21
όπως ανέφερε και ο φίλος blkik πιο πάνω, εύχομαι να μην τους χρειαστείς! Ολόκληρο τον Απρίλη του 2012 δήλωνα βλάβη αποσυνδέσεις, και οταν τον επόμενο μήνα έκανα αίτηση για άλλο πάροχο, (κόντευα τα 2χρόνια) και με πήραν να με ρωτήσουν το γιατί και τους απάντησα, χώρια που με γείωσαν μου το'κλεισαν καταμουτρα από την τηλ. εξυπηρέτηση πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, έμεινα εμβρόντητος όταν μπήκε στην καρτέλα μου, και μου ανέφερε πως η τελευταία δηλωθείσα βλάβη ήταν τον Γενάρη του 2011!!!!!!!!! :censored::censored::censored: Μακάρι να μην τους χρειαστείς!!! :)

Έχω αρκετούς φίλους που έχουν Wind και ποτέ κανείς μας δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα. Πιστεύω ότι είναι και θέμα τύχης, εφόσον όλοι έχουμε κατά περιόδους χρειαστεί τη βοήθεια του παρόχου σταθερής και μας έχει καθυστερήσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Προσωπικά πάντως, τα περισσότερα παράπονα τα έχω από hol και forthnet.

xatzikiriakos
05-08-13, 17:42
Τα περισσότερα προβλήματα τα έχει ο οτε, αλλά αυτό έχει να κάνει και με το πόσους πελάτες έχεις, όχι οτι αυτό δικαιολογεί τα πράγματα, αλλά είναι ένα ελαφρυντικό.

sdikr
05-08-13, 17:49
Τα περισσότερα προβλήματα τα έχει ο οτε, αλλά αυτό έχει να κάνει και με το πόσους πελάτες έχεις, όχι οτι αυτό δικαιολογεί τα πράγματα, αλλά είναι ένα ελαφρυντικό.

Και αυτό που ακριβώς το στηρίζεις;

djpar
06-08-13, 19:43
mohican φιλε μου,με εκανες να γελασω.Εχω περασει και εγω τα ιδια (οχι τοσο χαλια αλλα με 2 μηνες χωρις ιντερνετ και συνεχεια προβλημα στον λογαρισμο και δωστου πιστωτικα καθε μηνα

unitorian
04-09-13, 12:02
Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΙΔΗΣ

Εκανα το λαθος και μετεφερα την γραμμη μου στην WIND, απο οταν ενεργοποιηθηκε 30/07/13 εχει βλαβη(ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΑ 6/8 ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ) την οποια......ΔΕΝ μπορουν....ΔΕΝ ξερουν....ΔΕΝ θελουν, δεν ξερω τι απο ολα τα προυγουμενα αλλα το θεμα ειναι πως εδω και ενα μηνα ειμαι χωρις ιντερνετ και απο τις 29/9 και χωρις τηλεφωνο( μαλλον μου το εκοψαν γιατι ρωτουσα ποτε θα λυθει το προβλημα μου)
Στα αλλεπαληλα τηλεφωνηματα μου κανεις δεν ξερει να μου απαντησει....το μονο που λενε "φταιει ο ΟΤΕ" και στην ερωτηση "εσεις τι κανετε".... "δεν ειμαστε αρμοδιοι να απαντησουμε"
Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το τεχνικο τηλεφωνο να μου πει τι εχουν κανει......
Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το νομικο τμημα τηλεφωνο να μου πει εαν εχουν κανει καποια επιστολη διαμαρτυριας στην ΕΕΤΤ ( ο νομοσ λεει οτι απο την αναγγελια βλαβης ο οτε εχει 48 ωρες να την επιστρεψει διορθωμενη)

ΟΣΟ εχουν παρει εσας τηλεφωνο για να σας ενημερωσουν ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ πηραν και εμενα


ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην WIND ΔΕΝ υπαρχει ουτε τεχνικο τμημα ουτε νομικο τμημα μονο κατι ΑΣΧΕΤΑ παιδακια που ειναι και αναιδη και κλεινουν το τηλεφωνο στον πελατη οπωσ μου εκανε σημερα ο "κυριος" Σ.Π. (το ονοματεπωνυμο διαθεσιμο σε οποιον ενδιαφερεται), "κυριος" με το Μ κεφαλαιο!!!!

εν ετοι 2013 γραμμη με βλαβη μετα απο ενα μηνα και δεν ξερουν τιποτα Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dimitri_ns
04-09-13, 12:19
Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΙΔΗΣ

Εκανα το λαθος και μετεφερα την γραμμη μου στην WIND, απο οταν ενεργοποιηθηκε 30/07/13 εχει βλαβη(ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΑ 6/8 ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ) την οποια......ΔΕΝ μπορουν....ΔΕΝ ξερουν....ΔΕΝ θελουν, δεν ξερω τι απο ολα τα προυγουμενα αλλα το θεμα ειναι πως εδω και ενα μηνα ειμαι χωρις ιντερνετ και απο τις 29/9 και χωρις τηλεφωνο( μαλλον μου το εκοψαν γιατι ρωτουσα ποτε θα λυθει το προβλημα μου)
Στα αλλεπαληλα τηλεφωνηματα μου κανεις δεν ξερει να μου απαντησει....το μονο που λενε "φταιει ο ΟΤΕ" και στην ερωτηση "εσεις τι κανετε".... "δεν ειμαστε αρμοδιοι να απαντησουμε"
Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το τεχνικο τηλεφωνο να μου πει τι εχουν κανει......
Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το νομικο τμημα τηλεφωνο να μου πει εαν εχουν κανει καποια επιστολη διαμαρτυριας στην ΕΕΤΤ ( ο νομοσ λεει οτι απο την αναγγελια βλαβης ο οτε εχει 48 ωρες να την επιστρεψει διορθωμενη)

ΟΣΟ εχουν παρει εσας τηλεφωνο για να σας ενημερωσουν ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ πηραν και εμενα


ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην WIND ΔΕΝ υπαρχει ουτε τεχνικο τμημα ουτε νομικο τμημα μονο κατι ΑΣΧΕΤΑ παιδακια που ειναι και αναιδη και κλεινουν το τηλεφωνο στον πελατη οπωσ μου εκανε σημερα ο "κυριος" Σ.Π. (το ονοματεπωνυμο διαθεσιμο σε οποιον ενδιαφερεται), "κυριος" με το Μ κεφαλαιο!!!!

εν ετοι 2013 γραμμη με βλαβη μετα απο ενα μηνα και δεν ξερουν τιποτα Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρα από το 2008 που έφυγα από την wind για τους ίδιους λόγους, δεν έχει αλλάξει και τίποτα

unitorian
04-09-13, 12:44
Αρα από το 2008 που έφυγα από την wind για τους ίδιους λόγους, δεν έχει αλλάξει και τίποτα

XEIΡΟΤΕΡΑ ΕΓΙΝΑΝ !!!!

techgirl
04-09-13, 15:13
Εμένα πάντως η εμπειρία μου, άλλα λέει. Από εξυπηρέτηση και τεχνική υποστήριξη, δεν έχω παράπονο, οι υπάλληλοι ήταν σωστοί και σούπερ ευγενικοί, ακόμα και όταν τους έβαλα τις φωνές (εχόντας και ψιλό-άδικο)...Εν αντιθέσει έχω πικρές εμπειρίες από άλλη εταιρία στο παρελθόν. Ίσως είναι που πέφτεις...

djpar
04-09-13, 18:24
unitorian κανε στειλε εσυ εεττ καπως γιατι αλλιως δεν θα βρεις λυση...

malawi
05-09-13, 13:38
Εμένα πάντως η εμπειρία μου, άλλα λέει. Από εξυπηρέτηση και τεχνική υποστήριξη, δεν έχω παράπονο, οι υπάλληλοι ήταν σωστοί και σούπερ ευγενικοί, ακόμα και όταν τους έβαλα τις φωνές (εχόντας και ψιλό-άδικο)...Εν αντιθέσει έχω πικρές εμπειρίες από άλλη εταιρία στο παρελθόν. Ίσως είναι που πέφτεις...

τα ιδια εχω να καταθεσω κ εγω σαν εμπειρια απ το μολις ενα μηνα που ειμαι συνδρομητης στη Wind.. απλα αψογοι!!!

unitorian
05-09-13, 16:56
την εχω στειλει
Εαν περιμενω απο τους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ της wind....σωθηκα

andreasp
06-09-13, 12:48
Το γελοίο είναι οτι ένας γνωστός μου τεχνικός στον ΟΤΕ, τον συνάντησα στο δρόμο και ο βλάκας ούτε μου μίλησε.Γύρισε τη μούρη του αλλού.Μάλον έμαθε οτι την έκανα.Κομπλεξισμός σε όλο του το μεγαλείο που δείχνει και τη νοοτροπία όλων αυτών που έχουν ποιάσει τις καρέκλες και δεν λένε να ξεκολλήσουν

xaxaxaxxaxaxaxaxa
τι άλλο θα ακούσω στη ζωή μου! :)

graal
06-09-13, 14:52
15/11 λήγει το συμβόλαιο με τον οτε και ψάχνω άλλο πάροχο. Η αλήθεια είναι πως από τον Φλεβάρη-Μάρτη που αντιμετώπισα κάποια προβλήματα, από τότε λοιπόν δεν είχα κάποιο άλλο θέμα. Δεν περίμενα ως τότε να με καλέσουν για προσφορά και τους πιάνω σήμερα "στον ύπνο" ζητώντας να μου κάνουν κάποια προσφορά. Για DP24 απεριόριστα, 32,90 για το 1ο 6μηνο και 36,90 το 2ο. Είναι αυτό προσφορά? Δεν ενδιαφέρομαι για περιορισμό ταχύτητας όπως μου είπε σε άλλο επιχείρημα ούτε και περιορισμό σε χρόνο ομιλίας. Ζητώ τουλάχιστον αν γίνεται η χρεώσιμη αναγνώριση κλήσεων (1,23 το μήνα) να γίνει δωρεάν και η απάντηση ήταν όχι! Λοιπόν κι εγώ στις 16/11 ΟΠΟΥ ΦΥΓΕΙ ΦΥΓΕΙ!! Ειμαι ανάμεσα σε Forthnet & Wind με την δεύτερη να με τσιγκλάει πιο πολύ με την online αίτηση 19,90 το μήνα, αλλά δεν θέλω να ξαναπεράσω το να τους καλώ και να με "συνδέουν με Κάϊρο", ή να μου το κλέινουν κατάμουτρα!

DrNo
06-09-13, 22:05
Πάνω που έλεγα να παω στην wind ...Καλα τοσο χάλια υπηρεσίες έχουν;

@ ADSLgr.com All rights reserved.