PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

-21grams
21-01-16, 03:10
Καλησπέρα, όσοι δεν έχουμε σύνδεση Forthnet δεν παίζει καλά, κάνει σπασίματα ή δεν μπαίνει καν. Όσοι έχουν Forthnet, δεν κολλάει μπαίνει κατευθείαν, αυτό μου το 'πε τεχνικός της Forthnet, γενικά τα 'χουν κάνει μπάχαλο.
I beg to differ.
Εγώ παρακολούθησα τον χθεσινοβραδινό αγώνα στην Ξάνθη χωρίς κανένα πρόβλημα, «bufferιάσματα» και λοιπά συμπτώματα.
Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι το νέο plugin δεν (δείχνει να) συνεργάζεται ομαλά με τον Firefox και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον IE11.

manos80
21-01-16, 05:43
Εγω πάντως έχω hol και παίζει απροβλημάτιστα σε iPad και παλιότερα σε κινητό. Βασικά και σε ΟΤΕ παίζει μια χαρά οπότε μάλλον ο τεχνικός έλεγε ο,τι να ναι :p

Nikiforos
21-01-16, 07:36
καλημερα! εγω βλέπω μονο απο κινητο και παιζει αψογα κανενα απολυτως προβλημα. Δεν ξερω αν το προβλημα που λετε αφορα και κινητα ή μονο υπολογιστες.
Ειχα ξαναρωτησει παλιοτερα και απαντηση δεν πηρα. Παιζει και σε desktop pc? γιατι εχω ακουσει πως επειδη παιζεις με μεγαλη οθονη δεν το επιτρεπουν και παιζει μονο σε λαπτοπς και οχι αμα μπει εξωτερικη οθονη πανω! αυτα αληθευουν ή οχι?

tsorbi
21-01-16, 08:35
[QUOTE=-21grams;5861175]Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα στα «Τρία-Πέντε Πηγάδια» (πόσα είναι τελικά ρε παιδιά, αποφασίστε επιτέλους!)
Λίγη Γεωγραφία
Τα τρία πέντε πηγάδια είναι στην Νάουσα.
Το γήπεδο της Ξάνθης είναι σκέτο πηγάδια.

jmakro
21-01-16, 08:44
παιδιά παιζει κανονικότατα με vdsl cosmote

Nikiforos
21-01-16, 10:39
παιδιά παιζει κανονικότατα με vdsl cosmote

απο που παιζει? απο τι βλεπεις? υπολογιστη? λαπτοπ, επιτραπεζιο? κινητο, ταμπλετ? τι λειτουργικο? αν ειναι υπολογιστης απο ποιον browser?
τα προβληματα που λενε τα παλικαρια ποιο πριν δε νομιζω οτι ειναι θεμα συνδεσης ή γραμμης.

jmakro
21-01-16, 11:13
χθες εβλεπα σε φιλο χωρις να ξερω οτι εχει γινει αναβαθμηση του plugin διαβασα ποιο πισω οτι εγινε αναβαθμιση.Θα ρωτησω και θα σας πω win 10 pro laptop firefox.

ilaspap19
21-01-16, 15:57
Καλησπέρα σε όλους
Όσον αφορά το nova go και την σύνδεση με τηλεόραση μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το MurGeeMon με την λειτουργία του window cloner και μου είχε λύσει τα χέρια.
Αυτό μέχρι τις τελευταίες δύο μέρες και όπου έγινε η τελευταία αναβάθμιση του Nova GO, και πλέον πριν καν ανοίξει το stream αναγνωρίζει το καλώδιο σύνδεσης και μπλοκάρει το steaming
Έχει κανείς κάποια λύση για streaming σε τηλεόραση?

-21grams
21-01-16, 16:55
Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα στα «Τρία-Πέντε Πηγάδια» (πόσα είναι τελικά ρε παιδιά, αποφασίστε επιτέλους!)
Λίγη Γεωγραφία:
Τα «Τρία-Πέντε Πηγάδια» είναι στην Νάουσα.
Το γήπεδο της Ξάνθης είναι σκέτο «Πηγάδια».
Εμμμμμμμμμ, ναι. Μπλέξαμε τους δημοφιλείς προορισμούς για προετοιμασίες ποδοσφαιρικών ομάδων με το γήπεδο της ομάδας του «Περίεργου». :whistle:
Έλα μωρέ τώρα, τι Λωζάνη τι Κοζάνη!
Τι (Dennis) Bergkamp, τι (David) Beckham, κι οι δυο στην Ινγκλατέρα δεν παίζανε; Για να μην πω για εκείνο τον Αρνί (Thierry Henry).
Ρε μάθε μπαλίτσα στον Άρχοντα! :crazy:

Pepina 1975
22-01-16, 13:05
Καλημερα εγω μπαινω απο τον Opera browser (Laptop windows 10).Λιγο πριν που μπηκα λογω του σχολιου που εκανες οντως το plugin το αλλαξαν.Για το μονο που σπαστηκα ηταν οτι το National Geographic και το E, μου τα εχει κλειδωμενα και οταν κανω κλικ μου γραφει να μπω στο my nova ενω πριν βλεπαμε κανονικα.Τα nova sports παλι παιζουν μια χαρα. Στο μονο που δεν δοκιμασα ηταν να μπω απο τον firefox...H αληθεια ειναι οτι πριν μου αρεσε καλυτερα..
YΓ: Τελικα στον firefox μου ζηταει να εγκαταστησω το plugin αλλα οταν κανω εγκατασταση παροτι βγαινω τελειως απο μεσα οταν ξαναμπαινω και παταω καποιο καναλι μου ξαναζηταει εγκατασταση.Δεν ξερω αν εχει να κανει επειδη συνδεθηκα πρωτα μεσω του Opera.Παντως πριν την αναβαθμιση εμπαινα και απο τους δυο browsers χωρις κανενα προβλημα.Εχει καποιος παρομοιο προβλημα?

Nikiforos
22-01-16, 14:42
Καλημέρα, τελικά ρε παιδιά όσοι έχετε δοκιμάσει ισχύει ότι δεν παίζει από επιτραπέζιο desktop υπολογιστή? και θέλει από laptop και κάτω;

-21grams
23-01-16, 20:05
Καλημέρα, εγώ μπαίνω από τον Opera browser (Laptop Windows 10).
Λίγο πριν που μπήκα λόγω του σχόλιου που έκανες όντως το plugin το άλλαξαν. Για το μόνο που σπάστηκα ήταν ότι το National Geographic και το E μου τα έχει κλειδωμένα και όταν κάνω κλικ μου γράφει να μπω στο MyNova, ενώ πριν βλέπαμε κανονικά.
Τα NovaSports πάλι, παίζουν μια χαρά. Το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν να μπω από τον Firefox. H αλήθεια είναι ότι πριν μου άρεσε καλύτερα...
YΓ: Τελικά στον Firefox μου ζητάει να εγκαταστήσω το plugin αλλά όταν κάνω εγκατάσταση, παρότι βγαίνω τελείως από μέσα, όταν ξαναμπαίνω και πατάω κάποιο κανάλι μου ξαναζητάει εγκατάσταση.
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει επειδή συνδέθηκα πρώτα μέσω του Opera. Πάντως πριν την αναβάθμιση έμπαινα και από τους δυο browsers χωρίς κανένα πρόβλημα.
Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
Επιβεβαιώνω πως ο πιο πρόσφατος Opera [v34.0.2036.50 32-bit stable] δουλεύει με το νέο plugin [το οποίο παρεμπιπτόντως ανανεώθηκε χθες-προχθές και βρίσκεται πλέον στην έκδοση 20.0.3.6]
Για τον IE11 τα είπαμε παραπάνω...

Υποψιάζομαι πως το πρόβλημα με τον Firefox εντοπίζεται σε κάποιον περιορισμό του. Είναι γνωστό άλλωστε, πως εφαρμόζει αυστηρότερα standards σε σχέση με τους άλλους browsers.
Επιχείρησα να παραμετροποιήσω τα settings για την σελίδα του NovaGO (http://p1-kln.novago.gr:33200/EPG/jsp/webtv/) κάνοντας "allow" ό,τι υπήρχε.
Το αναφέρω γιατί αν clickάρετε στο εικονίδιο της URL bar, θα εμφανιστεί μήνυμα για φραγή "Insecure content" βλ. Mixed content blocking (https://support.mozilla.org/en-US/kb/mixed-content-blocking-firefox).
Πριν ενημερώσουν το plugin βεβαίως, και χρησιμοποιώντας την ίδια ακριβώς έκδοση Firefox, δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα.
Η ευθύνη συνεπώς βαρύνει αποκλειστικά τους *developers* του NovaGO, όχι τον browser.


Καλημέρα, τελικά ρε παιδιά όσοι έχετε δοκιμάσει ισχύει ότι δεν παίζει από επιτραπέζιο desktop υπολογιστή και θέλει από laptop και κάτω;
Το δοκίμασα μία και μόνο φορά πριν από +1 χρόνο και όντως δεν επέτρεπε αναπαραγωγή σε desktop computer.
Είναι η φύση της υπηρεσίας τέτοια, οι προδιαγραφές αφορούν φορητές συσκευές και μόνο. Πολύ αμφιβάλλω αν θα 'χει αλλάξει κάτι. Αν παρ' ελπίδα έχει συμβεί κάτι τέτοιο, προφανώς με *επέμβαση* τρίτων, you know that to do :whistle:

Nikiforos
23-01-16, 20:13
Η επεμβαση τριτων αφορα το να παιζουν σε συσκευες root και streaming σε mirorcast, chromecast κτλ, επειδη βλεπω μονο απο το κινητο μου και δεν υποστηριζει κατι αλλο μονο το να παιζει σε root εχω δοκιμασει προσωπικα.
Για να παιζει σε επιτραπεζιους υπολογιστες ή σε εξοδο σε οθονες με κανονικη συνδεση δεν εχω δει-ακουσει οτιδηποτε.
Για μενα που το εχω ξαναπει δεν εννοειτω να εχω συσκευη android και να μην εχω πληρη δικαιωματα υπερχρηστη root. Αν ειναι ποτε δυνατον....:down::evil:
ευτυχως που καποιο καλο παλικαρι μου ειπε τον τροπο, αλλιως απλα δεν θα ειχα novago....απο το να μην ειμαι υπερχρηστης στην ΔΙΚΙΑ μου συσκευη!!!! προτιμω να μην εβλεπα novago, λες και βλεπω και πολυ....ενω το root ειναι απλα MUST.

Pepina 1975
24-01-16, 01:08
Σίγουρα ευθύνονται οι developers του nova go.Αύριο θα τους στειλω μνμ για να δω αν τελικά μπορεσουμε να μπαίνουμε και απο firefox!!!

- - - Updated - - -

Σίγουρα ευθύνονται οι developers του nova go.Αύριο θα τους στειλω μνμ για να δω αν τελικά μπορεσουμε να μπαίνουμε και απο firefox!!!

Nikiforos
24-01-16, 09:41
Καλημερα! μακαρι να εκαναν κατι και για linux, αλλα ως συνηθως εμας μας αφηνουν απεξω.....μποικοταζ απο πολλους στο ελευθερο λογισμικο....
Δεν προκειτε να βαλω windows στον laptop για να μπορω να δω novago, που δεν ξερω κιολας στην τελικη αν θα παιζει! και να εβαζα δεν παει πανω απο xp ετσι κι αλλιως παλι δεν θα επαιζε! ΛΟΛ!

Pepina 1975
24-01-16, 18:40
Κανονικα αυτοι οι κυριοι developers της nova go πρεπει να κανουν κατι...Αυτοι ειναι οι ασχετοι με την τεχνολογια.Αφου εβαλαν το Nova go θα επρεπε να το βαλουν να υποστηριζει ολες τις συσκευες...Τουλαχιστον να ενημερωνουν τους χρηστες τους και οχι κατοπιν εορτης...Εμας υποστηριζει στο laptop αλλα μας λενε οτι δεν υποστηριζει στα tablet μας.Ειναι για γελια.Οπως ειπες παλι καλα που ειναι για ενα χρονο!!!

Nikiforos
24-01-16, 19:47
Τι πραγμα ειναι για 1 χρονο? απλα εκανα ανανεωση το συμβολαιο μου για να εχω novago.
Βασικα τα λενε αλλα πρεπει να σκεφτεις για διαβασεις το FAQ στην σελιδα της nova και του novago πριν!
εμ ποιος λογικος ανθρωπος μπορει να σκεφτει οτι δεν θα παιζει αναλογα την εκδοση του android, αναλογα αν ειναι root ή οχι, αναλογα αν το IOS ειναι j/b ή οχι, αναλογα αν εχεις windows ή οχι και αναλογα αν εχεις windows 7 και πανω. Και το κερασακι της υποθεσης οτι ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ σε DESKTOP PCS!!!!!!!!!!!!! EΛΕΟΣ!!!!!!!!!
και οταν ειπες κατι οπως εγω στο SUPPORT λενε το FAQ το διαβασατε???? εμ που να ξερουμε ολα τα παραπανω??? μαντεις ήμαστε ή το μαντειο των Δελφων? :lol::lol::lol:
λες και ξεραμε οτι στην σελιδα της nova μεσα απο μενου-υπομενου και ψαξιμο καπου εχει ενα φακ.
Το ξερω τωρα και παλι κανω ποση ωρα να το βρω να το δειξω σε καποιον, τοσο που βαριεμαι να ξαναβρω το link.....:down:
αμα δεν βαλουν μυαλο θα τους κραζουμε εις τους αιωνες των απαντων.....:yahoo::bless:

polakis
26-01-16, 00:10
Καλα ποσο γελοιο ειναι να μην παιζει σε desktop pc και Mac; Γελάει ο κόσμος! Λες και απο λαπτοπ δεν μπορούσες να στριμαρεις σε τηλεοραση ή προτζέκτορα...Αυτη ηταν η δικαιολογια τους. Οτι απο desktop μπορουσες να δωσεις αλλου εικονα. Λες και δεν μπορουσαν να το κλειδωσουν για πλακα...Για γελια πραγματικα...

John_JJ
26-01-16, 17:22
εχεις streamarei απο laptop?

Aligator21
27-01-16, 22:35
Καλα ποσο γελοιο ειναι να μην παιζει σε desktop pc και Mac; Γελάει ο κόσμος! Λες και απο λαπτοπ δεν μπορούσες να στριμαρεις σε τηλεοραση ή προτζέκτορα...Αυτη ηταν η δικαιολογια τους. Οτι απο desktop μπορουσες να δωσεις αλλου εικονα. Λες και δεν μπορουσαν να το κλειδωσουν για πλακα...Για γελια πραγματικα...

Δεν μπορείς να συνδέσεις το Laptop σου στην TV σου και να παίξει το NovaGO, το έχουν κλειδώσει.

SnakeMJK
29-01-16, 10:59
Window clone. Μια χαρά μπορείς.

Nikiforos
29-01-16, 13:16
Window clone. Μια χαρά μπορείς.

Καλημερα, τι εννοεις με αυτο? πως δηλαδη?
επειδη δεν το επιτρεπουν πες με PM αμα ειναι, ευχαριστω...

nnn
29-01-16, 13:33
Για να παίξει σε firefox, πρέπει μετά την εγκατάσταση του νέου plugin, και του απαραίτητου restart του browser, να επιτρέψετε την μόνιμη εκτέλεση του στο σχετικό μήνυμα που βγάζει την πρώτη φορά που πάτε στην σελίδα.

Επίσης, διαγράψτε ότι bookmarks κλπ είχατε σχετικά με το novago και πηγαίντε απευθείας στην νέα σελίδα.


Να μην ξεχάσω, σταματήστε οποιαδήποτε συζήτηση σχετικά με cloning κλπ, απαγορεύονται από τους όρους χρήσης της υπηρεσίας.

Nikiforos
29-01-16, 19:29
Καλησπέρα! στο κινητό μου που μέχρι χτες έπαιζε το novago τώρα λέει system busy, έχει κανείς άλλος το ίδιο προβλημα?

manos80
29-01-16, 20:28
Εμένα σήμερα από iPad στη live tv με πετάει έξω. Παίζει μόνο on demand
Edit. Τελικά έφτιαξε

tsorbi
29-01-16, 23:59
Ipadair2 δεν παρατήρησα τίποτε.
Έχετε την τελευταία έκδοση 3.0.0;

Nikiforos
30-01-16, 00:24
εγω οχι, εχω παλιοτερη διοτι το κινητο μου ειναι root. Αλλα επαιζε πριν. Και πριν αρχισει κανεις να λεει, το root ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ κυριως για εναν λογο, για να εχεις αλλη rom καλυτερη απο την μαμα και κυριως σε νεοτερη εκδοση android, εγω τωρα ετσι εχω Kitkat 4.4.2 εχει και 4.4.4 αλλα δεν την εχω περασει, ενω η μαμα ηταν 4.2.1 και η κινεζικη εταιρια μας εχει ξεχασει οπως πολλα αλλα μοντελα της!
επισης για να μπορεις να πηγαινεις εφαρμογες στην καρτα μνημης με το link2sd, ή το internal2external script ή με ΜΤΚ cpu οπως εχω κανει στο κινητο ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου παλι θες root.
Συνεπως ειναι ΑΚΡΩΣ απαραδεκτο να μην παιζει σε root συσκευες που ειναι απλα MUST στο android.
Δεν μπορουμε να μισερωσουμε καθε συσκευη για χαρη της nova. Sorry κιολας δλδ....
Και να πω να αφηνα χωρις root το παλιο μου ταμπλετ που δεν υπαρχει αλλη rom, εχει android 4.1 και θελει απο 4.2 και πανω, ΕΛΕΟΣ!!!!! :down:
με παιρνουν συνεχεια συχνα για προσφορες μαλιστα καλες τιμες για ολα τα καναλια και τους λεω αμα φτιαξετε το novago να παιζει σε ολα τα μηχανηματα κανονικα (root/jb,desktop,linux κτλ) και ολα τα καναλια των πακετων που εχουμε το συζηταμε, εγω αλλον δεκτη δεν παιρνω, ουτε θα κανω το σπιτι απο ακρη σε ακρη σουρωτηρι να περναω καλωδια και να δινω και 10 ευρω παραπανω τον μηνα για το multiview! (εκτος και αν τα δωσουν δωρεαν αυτα), αλλιως ετσι τις αποριπτω ολες τις προσφορες τους.....
αμα ειναι "παω" και σε ενα "βιντεοκλαμπ" και βρισκω οτι θελω....

tsorbi
30-01-16, 11:21
Novago update 3.0.1 σήμερα από Appstore.
Έστειλαν και mail
http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/nova/newsletter-newnovago-friendlyview.html

kwmiaki21
30-01-16, 18:11
Καλησπέρα! στο κινητό μου που μέχρι χτες έπαιζε το novago τώρα λέει system busy, έχει κανείς άλλος το ίδιο προβλημα?

Και γω σημερα πηγα να μπω και μου λεει το ιδιο. Εχουμε καμια ενημερωση παιδια?

Pepina 1975
30-01-16, 19:38
Συμφωνω απολυτα μαζι σου Νικηφορε,και εμεις με την αννανεωση το βαλαμε απλα δεν το διευκρινησα...Οντως λες και ο καθενας που βαζει nova go ππρεπει να μπαινει να τα διαβαζει ολα αυτα.Ποιες συσκευες υποστηριζει και ποιες οχι.Αυτη ειναι δικη τους δουλεια και οχι των συνδρομητων τους.Αλλα χαζοι ειναι να το κανουν και να χασουν το χρημα?Εδω το γραφουν www.nova.gr/gr-upiresies-/nova-go/suhnes-erotiseis αλλα και εγω πολυ μετα μπηκα αφου μου το ειπαν απο την τ.υποστηριξη....Οπως ειπες ΕΛΕΟΣ!!!:shock:

- - - Updated - - -

Στειλτε τους ενα μηνυμα στην σελιδα που εχουν παιδια η απο εδω μεσα.Σας εκαναν τετοια ζημια με την ας την πουμε αναβαθμιση....Πιο πανω εισα σε σχολιο οτι για αppstore τους εστειλαν email γιατι οχι και σε εσας?

Nikiforos
31-01-16, 15:05
Και γω σημερα πηγα να μπω και μου λεει το ιδιο. Εχουμε καμια ενημερωση παιδια?

καλησπέρα, εσενα ειναι root η συσκευη σου? εμενα λεει ακομα system busy στο κινητο και δεν παιζει.
Ξαναλεω οτι το root χρειαζεται πχ για να παμε σε νεοτερη εκδοση android οταν η εταιρια μας εχει ξεχασει οπως στο δικο μου πχ που απο 4.2.1 εχω 4.4.2
και επισης οταν την 1η εσωτερικη την εχουν μικρη και δεν μπορεις καποια στιγμη να βαζεις εφαρμογες!!!! εγω ετσι εκανα ενοποιηση και εχω 13.37GB ακου να εχεις 16αρι κινητο και να βαζει τις εφαρμογες σε χωρο μολις 1.5GB! και εχεις τη nova να σου λεει να μην ειναι root για να παιζει η εφαρμογη! εγω θα τους γραψω στο support να πεσει κραξιμο.....

Συμφωνω απολυτα μαζι σου Νικηφορε,και εμεις με την αννανεωση το βαλαμε απλα δεν το διευκρινησα...Οντως λες και ο καθενας που βαζει nova go ππρεπει να μπαινει να τα διαβαζει ολα αυτα.Ποιες συσκευες υποστηριζει και ποιες οχι.Αυτη ειναι δικη τους δουλεια και οχι των συνδρομητων τους.Αλλα χαζοι ειναι να το κανουν και να χασουν το χρημα?Εδω το γραφουν www.nova.gr/gr-upiresies-/nova-go/suhnes-erotiseis αλλα και εγω πολυ μετα μπηκα αφου μου το ειπαν απο την τ.υποστηριξη....Οπως ειπες ΕΛΕΟΣ!!!:shock:

- - - Updated - - -

Στειλτε τους ενα μηνυμα στην σελιδα που εχουν παιδια η απο εδω μεσα.Σας εκαναν τετοια ζημια με την ας την πουμε αναβαθμιση....Πιο πανω εισα σε σχολιο οτι για αppstore τους εστειλαν email γιατι οχι και σε εσας?

καταρχην δε νομιζω οτι μπορει ο καθενας να ειναι μαντης να σκεφτει σε ποιες συσκευες δεν θα παιζει, το FAQ ειναι κρυμμενο μεσα σε μενου και υπομενου.
Οταν απο την σελιδα του λογαριασμου πηγα να κανω ανανεωση για να παρω το novago εκει δεν μπορουσε να το δειχνει το ρημαδι το FAQ?
Επισης ειναι ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην υποστηριζει συσκευες root γιατι οπως ειπα ειναι ΑΝΑΓΚΑΙΟ στις περισσοτερες συσκευες της αγορας για να μπορεις να βαζεις εφαρμογες!!!!! ή και για νεοτερη εκδοση android.
Eιναι λοιπον ΕΝΤΕΛΩΣ αδικο αυτο.
Επισης δεν υποστηριζει linux οκ να το καταλαβω αυτο.....
εχω και ενα παλιο ταμπλετ που δεν το δουλευω τωρα (και εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δλδ δεν εχει και root) και εκει δεν παιζει επειδη εχει android 4.1!!! EΛΕΟΣ και παλι!!!!!:down::twisted:

στο email μου ηρθε αυτο http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/nova/newsletter-newnovago-friendlyview.html
τι να το κανουμε ομως οταν δεν παιζει ΠΟΥΘΕΝΑ!!!?????
δλδ πρεπει να αγορασω ενα laptop πχ με windows απο 7 και πανω ή ταμπλετ που να εχει ενοποιημενη εσωτερικη μνημη (να μην ειναι χωρισμενη δλδ σε 2 μερη) για να μπορουμε χωρις root για να δουμε novago?
τι να πει κανεις.....

μηπως εχει δοκιμασει κανεις αν παιζει το novago σε raspberry pi το καλο μοντελο με windows 10 ?

mike21sta
01-02-16, 00:08
καλησπερα παιδια χρειαζομαι βοηθεια...... χθες μπηκα απο laptop win 8.1pro...με firefox στο nova go....εχει αναβαθμιστει κατεβασα το plugin εγκατασταση,μπαινω στο nova go κανονικα παω να ανοιξω live tv και γυρναει ασταματητα ο κυκλος χωρις να δωσει εικονα, ενω πριν αναβαθμιστει το nova go δεν ειχα καποιο θεμα ολα λειτουργουσαν κανονικα...το plugin εβαλα πανω απο 4 φορες με επανεκινησεις ομως τιποτα... βοηθεια please....

-21grams
01-02-16, 02:45
Για να παίξει σε Firefox, πρέπει μετά την εγκατάσταση του νέου plugin, και του απαραίτητου restart του browser, να επιτρέψετε την μόνιμη εκτέλεση του στο σχετικό μήνυμα που βγάζει την πρώτη φορά που πάτε στην σελίδα.
Επίσης, διαγράψτε ότι bookmarks κ.λπ. είχατε σχετικά με το NovaGO και πηγαίνετε απευθείας στην νέα σελίδα.

Να μην ξεχάσω, σταματήστε οποιαδήποτε συζήτηση σχετικά με cloning κ.λπ., απαγορεύονται από τους όρους χρήσης της υπηρεσίας.
Είμαι ο πρώτος που έθιξα το πρόβλημα με του νέου plugin με τον Firefox και, πίστεψε με, έχω δοκιμάσει τα πάντα χωρίς αποτέλεσμα.

Τα παρακάτω screenshots αφορούν ΦΡΕΣΚΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ Firefox 44.0 με μοναδικό extension το Adblock Plus.
Παρατηρήστε και σχολιάστε αν κάτι μου διαφεύγει:

WebTV PC NPDLL Plug-in [Always allow]

166599

NovaGO Permissions [Allow στα πάντα! Ακόμα και κάποια που πιθανότατα δεν απαιτούνται μπας και δουλέψει επιτέλους το καταραμένο :angryr:]

166598

Ε, τι άλλο να κάνω; (-ουμε) :scratch

Nikiforos
01-02-16, 07:34
καλημερα και καλο μηνα!, απ οτι φαινεται δλδ τα εκαναν μανταρα με ολους!!! εκτος αυτα που ειπα δεν παιζει και σε αυτους που υποτιθεται οτι θα επρεπε! τι να πουμε! δεν δοκιμαζουνε κατι πρωτα πριν το βγαλουν για αναβαθμιση? :hmm:

mike21sta
01-02-16, 15:36
αν βρεις την λυση ανεβασε την.....εγω εχω κανει διαφορα κ τπτ....πηρα τηλ στην nova....δεν γνωριζουν κατι,κ δεν τους ειχε αναφερθει παρομοιο προβλημα μου ειπαν!!

-21grams
01-02-16, 23:10
nnn (http://www.adslgr.com/forum/members/2015-nnn), είδες τα screenshots (http://www.adslgr.com/forum/threads/741964-NovaGO?p=5868252#post5868252) που παρέθεσα νωρίτερα;
What say you?

mike21sta
04-02-16, 11:20
nnn (http://www.adslgr.com/forum/members/2015-nnn), είδες τα screenshots (http://www.adslgr.com/forum/threads/741964-NovaGO?p=5868252#post5868252) που παρέθεσα νωρίτερα;
What say you?

Να ρωτήσω φίλε τι Windows εχεις;

Nikiforos
04-02-16, 11:58
καλημερα! τελικα στο κινητο μετα την αναβαθμιση που εκαναν πλεον δεν παιζει η πολυ παλιοτερη εκδοση που ειχα, να σημειωσω οτι το κινητο ειναι root (για τους λογους που εχω ηδη αναφερει μερικες φορες μην γραφω παλι τα ιδια).
Επειδη ομως εχω 2 ταμπλετς, το ενα ειναι 7αρι και τηλεφωνο αλλα δεν το δουλευω γιατι εχω και 8αρι και 5αρι κινητο, λεω να του αφαιρεσω το root αφου δεν υπαρχει αλλη rom-recovery αλλα και δεν εχω προβλημα χωρου εφοσον δεν το πολυδουλευω, σαν εφαρμογη παιζει πολυ καλα απλα το θεμα ειναι τωρα πως να αφαιρεσω το root χωρις να σβησω μεσα τα παντα. Και στο 8αρι που ετυχε να κανω επαναφορα εργοστασιακων το root εμεινε!
εχει κανεις καμια ιδεα προκειμενου εστω εκει να παιζει το novago?
το root το εκανα με εντολες adb μεσω καλωδιου usb και κονσολας, γιατι αλλιως δεν γινοταν ΟΥΤΕ με σφαιρες!!! Δεν εχει τυχει ποτε αλλωτε να αφαιρεσω το root και δεν μου ρχεται τωρα πως να το κανω.
Θα δοκιμασω τις εντολες αναποδα και βλεπουμε.
Ας ελπισουμε να παιζει αυτη την φορα! το tablet ειναι το eStar 3g Go και εχει android 4.2.2. Ετσι κι αλλιως πριν σε 5αρι κινητο εβλεπα, δεν θα με χαλασει.
Αντε να κανουμε τη χαρη στη Nova.....:oneup:
παντως σαν εφαρμογη απο την παλια που δουλευα ειναι πολυυυυυ καλυτερη! ελπιζω να εχει και τπτ καναλια παραπανω!

-21grams
04-02-16, 12:45
Να ρωτήσω φίλε τι Windows έχεις;
8.1 64-bit [το HP Laptop από τη μάνα του είχε τα 8.0 - διέγραψα τα πάντα και αναβάθμισα με clean install], γιατί ρωτάς;

mike21sta
04-02-16, 14:08
8.1 64-bit [το HP Laptop από τη μάνα του είχε τα 8.0 - διέγραψα τα πάντα και αναβάθμισα με clean install], γιατί ρωτάς;

και εγω hp laptop εχω 8.1pro 32 πριν ειχα vista..... μηπως να κανω format για να μου παιξει το nova go?

nnn
04-02-16, 14:35
nnn (http://www.adslgr.com/forum/members/2015-nnn), είδες τα screenshots (http://www.adslgr.com/forum/threads/741964-NovaGO?p=5868252#post5868252) που παρέθεσα νωρίτερα;
What say you?

Τώρα τα είδα, δεν μπορώ να ξέρω τι άλλο μπορεί να στο μπλοκάρει. Σε Win 10 με 64μπιτο firefox, έπαιξε με τις ενέργεις που έγραψα παραπάνω.

mike21sta
04-02-16, 14:39
Τώρα τα είδα, δεν μπορώ να ξέρω τι άλλο μπορεί να στο μπλοκάρει. Σε Win 10 με 64μπιτο firefox, έπαιξε με τις ενέργεις που έγραψα παραπάνω.

εχω και εγω το ιδιο προβλημα...... κανω κανονικα συνδεση δεν μου ανοιγει κανενα καναλι ΄...

Nikiforos
04-02-16, 15:04
καλησπέρα, εχει δοκιμασει κανεις απο android app να μου πει αν ειναι οκ η νεα εφαρμογη?

-21grams
05-02-16, 10:52
Τώρα τα είδα, δεν μπορώ να ξέρω τι άλλο μπορεί να στο μπλοκάρει. Σε Win 10 με 64μπιτο Firefox, έπαιξε με τις ενέργειες που έγραψα παραπάνω.
Μπα, παίζει και σε 64-bit Firefox; Μέχρι πρότινος δεν ήταν συμβατό.

nnn
05-02-16, 13:37
Μπα, παίζει και σε 64-bit Firefox; Μέχρι πρότινος δεν ήταν συμβατό.

Έχω αναβαθμίσει σε 64μπιτο από όταν βγήκε επίσημα σε αυτό το laptop (αν δεν θυμάμαι λάθος, θα το τσεκάρω μετά).

Nikiforos
06-02-16, 00:06
τελικά στο tabletophone μου το 7αρι eStar go 3g εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων προκειμενου να παιξει το novago. Δυστυχως ενω ΔΕΝ εχω πλεον root, αυτο λενε και τα root checker αλλα και οτι προγραμμα θελει root δεν παιζει, το nova go οταν παει να ανοιξει παραθυρο με το καναλι λεει οτι δεν υποστηριζονται συσκευες root/jailbrake. Τι να κανω τωρα δλδ? εχω κανει και ανανεωση συσκευης απο το nova my account.
Μονο ισως μεσω καλωδιου usb και adb commands αν εχει μεινει τπτ απομειναρι εκει, αλλα αν ισως σβησω κατι μεσα στο /system/bin ή /system/xbin το εχω brikarei το tablet και δυσκολο πολυ να το επαναφερω χωρις recovery και κυριως χωρις να εχω την rom, δεν την εχω βρει πουθενα και ουτε και καμια αλλη!!!
τονιζω οτι δεν εχω αλλη συσκευη για να δοκιμασω γιατι οι αλλες 3 που εχω ειναι ασυμβατες.
1. Tablet 8" εχει android 4.1 (θελει 4.2 και πανω).
2. Κινητό 3.2" εχει android 2.3.7 cyanogenmod rom ετσι κι αλλιως δεν υποστηριζεται :lol:
3. Κινητό 5" εχει android 4.4.2 custom rom + custom recovery twrp + ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου ΜΤΚ οποτε υποχρεωτικα θελει root για ολα αυτα.

εχει κανεις καμια ιδεα ή να γραψω στο support? :hmm:
εκανα θεμα τελικα : http://www.adslgr.com/forum/threads/917792-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-NovaGo-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD

τελικα μπηκα με adb κονσολα και δεν εχω root, τοσο στο /system, /system/bin και /system/xbin δεν εχει ουτε το SU binary, ουτε supersu.apk ή superuser, ουτε busybox δηλαδη κανενα σχετικο αρχειο.
Υποθετω οτι εχει φαει κολλημα το συστημα τους της εφαρμογης δλδ λογω οτι πριν δοκιμαζα και ειχα root. Ελπιζω να ειναι αυτο αλλιως δεν θα βρεθει λυση. Για να δουμε...

nnn
06-02-16, 21:42
Έχω αναβαθμίσει σε 64μπιτο από όταν βγήκε επίσημα σε αυτό το laptop (αν δεν θυμάμαι λάθος, θα το τσεκάρω μετά).

Αυτά παθαίνεις αν έχεις διάφορα μηχανήματα να παίζεις, ξεχνάς τι έχεις κάνει στο καθένα.

Έχει τον 32μπιτο Firefox, όχι 64 όπως έγραψα.

maarinos
07-02-16, 15:06
Έχει κανείς την έκδοση του chromecast 2015???
Παίζει από σταθερό Η/Υ???

Nikiforos
07-02-16, 17:45
καλησπέρα, να ρωτησω παιζει απο εικονικα windows 7? εγκατεστησα κανονικα το plugin, αλλα μετα στον firefox δεν κανει κατι οταν παταω την live tv, μου διαφευγει κατι?

Nikiforos
12-02-16, 10:30
καλημερα! γραφω ξανα δεν με αφηνει να κανω edit....
Υπάρχει κανεις που να ειχε root σε συσκευη android, να το εβγαλε εστω με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και format της εσωτερικης μνημης και μετα ΜΟΝΟ η εφαρμογη nova go να πιστευει οτι ακομα ειναι root?
γιατι αυτο ακριβως εκανα στο ταμπλετ μου και συνεχιζει να νομιζει οτι ειμαι root!!!!! ενω ΔΕΝ ειμαι!
ΚΑΜΙΑ απολυτως εφαρμογη που θελει root δεν μου παιζει.
Εγραψα στο forthnet support ειχα μερικα PM's και περιμενω ενημερωση απο το αρμοδιο τμημα, ρωταω μηπως καποιος ειχε αυτο το προβλημα και το ελυσε καπως.
Επισης μεσω εντολων adb εκανα πληρη ελεγχο δλδ κοιταξα τους καταλογους /system, /system/data, /system/bin, /system/xbin και αλλους και δεν υπαρχει τπτ στα αρχεια-φακελους που να εχει σχεση με root! ολα ειναι εργοστασιακα!
περιττο να πω οτι ηδη μου εχει ληψει ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ το root, εχε χαρη που το δουλευω σπανια αυτο το ταμπλετ οποτε ειπα να βλεπω εκει το novago. Tι να εχει γινει? καμια ιδεα κανεις?

@ ADSLgr.com All rights reserved.