PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24

hlias_3
09-02-17, 12:22
@ biggeo65. Πήγα στις ρυθμίσεις. Το πληκτρολόγιο είναι της Samsung . Στις επιλεγμένες γλώσσες έχω Ελληνικά και English UK. Το πληκτρολόγιο είναι qwerty.

Κατέβασα και το English US. Δοκίμασα και με αυτά. Η εξέλιξη ( θετική ) είναι ότι μου ζητάει πλέον verify code. Κάπου αναθάρησα. Βάζω τους κωδικούς αλλά πάλι τίποτα. Οι κωδικοί δεν επαληθεύτηκαν.

Πάντως θα το παλέψω με τις ρυθμίσεις, με κάτι. Που θα πάει. Πήγα από το laptop και είδα ότι η υπηρεσία είναι ενεργή. Άλλαξα το password, άλλαξα το pin !!
Κάπου θα βαρεθεί, θα ζαλιστεί ( το σύστημα ) και θα μπω και από το tablet !!!

biggeo65
09-02-17, 12:57
Άλλη σκέψη. Μήπως μένεις συνδεδεμένος από το laptop;
Αποσυνδέσου από το MyAccount στο laptop και από όλες τις συσκευές
και μετά προσπάθησε να συνδεθείς από το tablet.

hlias_3
09-02-17, 23:17
ΜΠΉΚΑ !!! Θέλω να γράψω το πως.
Όπως έγραψα σε ένα προηγούμενο μήνυμα, μόλις έγραφα το email πήγαινε και το έβαζε μόνο του. Και το έκανε αυτό μόλις έβαζα μια τελεία που έχω στο email.

Πάω λοιπόν στο προτελευταίο γράμμα πριν την τελεία και βάζω ακαριαία το τελευταίο γράμμα, την τελεία και τα επόμενα γράμματα μετά. Αυτό ήταν δεν πήρε το e-mail μόνο του.

Τώρα κοιτάζω τις ρυθμίσεις με τον εξοπλισμό μήπως χρειάζεται να το δηλώσω με κάποιο τρόπο.

biggeo65
10-02-17, 02:21
Επιτέλους. :oneup: Αν και γι'αυτές τις περιπτώσεις καλό είναι να απενεργοποιείς το auto complete.

manos80
10-02-17, 22:23
Μολις κλείδωσαν και τα ματς των ελληνικών ομάδων στην Ευρωλίγκα... :evil::down:

DRaPeTiS
10-02-17, 22:44
Επιβεβαιώνω και εγώ, κλείδωσαν και την euroleague. Αλήθεια μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό;

sdikr
10-02-17, 22:51
Απλά πράγματα.

Το να ζητήσει στοιχεία απο τρίτους παρόχους είναι πρόβλημα, το να πάρει τα στοιχεία απο το δικό της δίκτυο όχι ;)

Nikiforos
30-03-17, 10:11
καλημερα, να πω κατι περιεργο μετα απο την τελευταια αναβαθμιση του nova go.
Στο κινητο μου οπως ειχα πει επειδη ειναι root δεν επαιζε το nova go.
Για τον χαβαλε που λεμε το εβαλα και τι να δω? παιζει και δειχνει κανονικα αλλα οταν κραταω το κινητο καθετα δειχνει σε παραθυρακι και αμα παω να το κανω full screen και το γυρισει οριζοντια κολλαει και με βγαζει στο μικρο που δειχνει απο κατω το προγραμμα.
Οταν μετα ανοιξα το 7αρι ταμπλετ που εβλεπα και δεν ειναι τωρα root με ζητησε αν θελω να κανω διαγραφη συσκευης δλδ του κινητου μου, εκανα και δουλευει κανονικα.
Πως γινεται αυτο ξερει κανεις?
επισης δεν γινεται το κινητο να δειξει full screen? γιατι επειδη ειναι root?

LOUKAS32
05-04-17, 02:22
οι "my account" username + password είναι για το NOVA GO ίδιοι?

john dubi
05-04-17, 10:10
οι "my account" username + password είναι για το NOVA GO ίδιοι?

Για το nova go σου στελνουν τον κωδικο με sms.

Nikiforos
05-04-17, 18:31
οι "my account" username + password είναι για το NOVA GO ίδιοι?

εμενα δεν ειναι ιδιοι, μου ειχαν στειλει αλλους οταν γραφτηκα για το nova go.

panos314
09-04-17, 22:35
Θα υπάρξει αναβάθμιση novago v3. 2.0 μέχρι 25/4 νομίζω θα μπορείς να βλέπεις με την καινούργια αναβάθμιση

Nikiforos
09-04-17, 23:56
Θα υπάρξει αναβάθμιση novago v3. 2.0 μέχρι 25/4 νομίζω θα μπορείς να βλέπεις με την καινούργια αναβάθμιση

να βλεπεις ? τι εννοεις? σε ποιον αναφερεσε κιολας?

panos314
10-04-17, 10:46
Ενοοω ότι μετά τις 25/4 αν δεν κάνεις αναβάθμιση στην καινούργια έκδοση δεν θα μπορείς να δεις novago

182243

Nikiforos
10-04-17, 17:23
Στο android στο google play δεν θα βγαλει την αναβαθμιση? γιατι ΠΑΝΤΑ τις κανω!

panos314
10-04-17, 21:03
Στο android στο google play δεν θα βγαλει την αναβαθμιση? γιατι ΠΑΝΤΑ τις κανω!

Η φωτογραφία που ανέβασα λέει

Nikiforos
11-04-17, 06:30
Η φωτογραφία που ανέβασα λέει

καλημερα, οχι δεν λεει, λεει για την σελιδα, εγω λεω για το google play! ετσι που το βλεπω καταλαβαινω οτι πρεπει να κατεβασω το app απο την σελιδα???
και μετα δεν καταλαβαινω γιατι το ειπες αυτο στην αρχη, για ποιο λογο καποιος δλδ να μην κανει αναβαθμιση εφοσον αυτη βγει στο google play οποτε αυτοματως θα την δουμε ολοι? ή μηπως δεν θα ειναι εκει και πρεπει να ψαχνομαστε?


Θα υπάρξει αναβάθμιση novago v3. 2.0 μέχρι 25/4 νομίζω θα μπορείς να βλέπεις με την καινούργια αναβάθμιση

δες τι ειπες στο αρχικο ποστ σου και παλι δεν καταλαβαινω σε ποιον αναφεροσουνα, ποιος δεν μπορουσε να δει πριν και θα μπορει τωρα?
σορρυ αλλα δεν βγαζω νοημα.
Τα bold ποιος?

sculper
14-04-17, 19:08
με την πιο παλιά έκδοση έβλεπες χωρίς να κοπεί η θέαση στο κανονικό μηχάνημα.
Δυστυχώς μάλλον βρήκαν την τρύπα και την κλείσαν!

sakisvele
15-04-17, 09:50
Mπορει καποιος να μας πει πως θα δω στην τηλεοραση Νοvago και ΟΤΕτvgo

Nikiforos
17-04-17, 13:59
καλησπέρα, Χρονια πολλα και Χριστός Ανέστη!
εχω μιαν απορια, με την τελευταια αναβαθμιση πρεπει να εγινε του nova go, παιζει και στο κινητο μου με K.K custom rom αλλα δεν δειχνει οριζοντια, αμα κανω full screen οριζοντια κολλαει.
Αν το εχω καθετα δειχνει στο παραθυρακι πανω κανονικα. επισης δεν με αφηνει να το βγαλω screenshot.
Το κινητο ειναι root, πριν ελεγε οτι δεν μπορει να παιξει επειδη ειναι root.
Πως εγινε τωρα αυτο?
αν ανοιξω μετα το ταμπλετ που δεν ειναι root τοτε λεει επιλογη συσκευης το διαλεγω και βλεπω κανονικα και οριζοντια σε πληρη οθονη.
γνωριζει κανεις πως γινεται αυτο?
γιατι τωρα δειχνει σε root συσκευη αλλα οχι full screen? επισης αφηνει τις μπαρες μεσα στην εικονα πανω και κατω και δεν φευγουν.

Chrisk6
30-04-17, 19:11
Τραγικη νοβα... να πληρωνω full pack κ να μην μπορω να δω συγχρονως απο τηλεοραση κ ταμπλετ.
Bye bye απο εμενα παντως...

biggeo65
01-05-17, 02:25
Τραγικη νοβα... να πληρωνω full pack κ να μην μπορω να δω συγχρονως απο τηλεοραση κ ταμπλετ.
Bye bye απο εμενα παντως...

Αν είσαι στο ίδιο δίκτυο ,μπορείς να δεις από δυο συσκευές.Αυτό δεν έχει αλλάξει από ότι ξέρω.
Αν το tablet είναι σε άλλο δίκτυο,λογικό είναι. Κοιτά να προστατέψει το προϊόν της.
Ότι ακριβώς κάνουν και οπι άλλοι.

Nikiforos
01-05-17, 15:49
καλησπέρα και καλο μηνα!, ετσι ειναι και στον ΟΤΕ με το OTE TV και οποιος αλλος ειχε τα ιδια ακριβως θα εκανε!
ας μην ειμαστε αδικοι λοιπον....αν το εκανε ενας τοτε να τον κραζαμε!
οσο για τις συσκευες εμενα πχ παιζει ενα 7αρι ταμπλετ που εχω ξηλωσει το root και αμα ανοιξω απο το κινητο λεει αλλαγη συσκευης και παιζει και απο εκει που ειμαι root αλλα δεν μπορω να δω full screen.
Δεν τα εχω δοκιμασει ταυτοχρονα αλλα δεν υπαρχει και κανενας λογος αλλωστε.

Chrisk6
02-05-17, 00:52
Στον ΟΤΕ στέλνεις ένα μήνυμα (εφόσον. Έχει κάρτα η συσκευή σου) κτρεχει κανονικά από άλλο δίκτυο.
Στο Nova go αν θεωρητικά εσύ πάς ένα ταξίδι κ θες να δεις μπάλα μέσω τάμπλετ η λάπτοπ κ ο άλλος βλέπει σπίτι απλά δεν γίνεται.
Αν είχες ΟΤΕ με ένα μηνυματακι ξεμπερδεψες...

teodgeor
02-05-17, 07:39
Σωστος γι'αυτο και εγω την εκοψα, εγω συνηθως εβλεπα σπιτι και ο αδερφος μου λογω δουλειας απο ταμπλετ. Ευτυχως μου τελειωνε το συμβολαιο πριν ενα μηνα και δεν ανανεωσα.

Nikiforos
02-05-17, 08:59
καλημερα, εμενα παιζει σε αλλα δικτυα κανονικα, δοκιμασμενο σε γνωστο μου με forthnet παλι αλλα και δουλεια με ΟΤΕ.
Επισης παιζει και με κινητη οταν εχω στικ 4G επανω σε mikrotik routerboard και συνδεομαι σε αυτο μεσω WIFI.
Τωρα ειμαι δουλεια το ανοιξα στο κινητο και παλι παιζει με ΟΤΕ VDSL 30, συνδεση απο το κινητο μεσω WIFI.
Πρεπει να δοκιμασω και μαζι να δω αν γινεται. Αλλα οταν ανοιξω την αλλη συσκευη δλδ ενα 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο τοτε λεει αλλαγη συσκευης!
ομως δεν τα εχω ανοιξει μαζι να δω τι θα γινει, προφανως μαζι δεν θα παιζουν οπως φαινεται.

Chrisk6
02-05-17, 10:56
To ολο θεμα προκυπτει γιατι η forthnet δεν επιτρεπει να τρεχουν μαζι ο δεκτης κ μια αλλη συσκευη (πες το tablet,pc, κινητο).
Δεν μιλησαμε για δικτυα κ αλλους λοιπους λογους.
Γουστο κ καπελο μου να τα εχω κ τα 2 ανοιχτα συγχρονως...Δεν καταλαβαινω τον λογο που το κανει η nova αυτο.
Κ επειδη δεν ειμαστε μλκς φαγανε κανονικη διακοπη κ αστους να κλαινε μετα.

Ravager
02-05-17, 11:42
Αν είσαι σε δίκτυο Forthnet παίζει κανονικά χωρίς να κλείσει ο Δεκτής. Σε όλα τα υπόλοιπα κλείνει. Κλείνει μόνο το συγκεκριμένο κανάλι που βλέπεις όχι όλα. Δηλαδή μπορείς να Novasport 1 στο δεκτή, και Νovasports 2 στο novago. Δοκιμασμένο το έχω κάνει πολλές φόρες. Για μένα το Novago είναι μακράν καλύτερο από την ηλιθιότητα που λέγετε OTEgo. Που μόνο go δεν είναι. Εγώ βλέπω από laptop μόνο.

Chrisk6
02-05-17, 12:02
Αν είσαι σε δίκτυο Forthnet παίζει κανονικά χωρίς να κλείσει ο Δεκτής. Σε όλα τα υπόλοιπα κλείνει. Κλείνει μόνο το συγκεκριμένο κανάλι που βλέπεις όχι όλα. Δηλαδή μπορείς να Novasport 1 στο δεκτή, και Νovasports 2 στο novago. Δοκιμασμένο το έχω κάνει πολλές φόρες. Για μένα το Novago είναι μακράν καλύτερο από την ηλιθιότητα που λέγετε OTEgo. Που μόνο go δεν είναι. Εγώ βλέπω από laptop μόνο.

Το θεμα ειναι πως δεν μπορεις να δεις το ιδιο καναλι συγχρονως...
Τι να το κανω το διαφορετικο?

Nikiforos
02-05-17, 16:22
τελικα σε εμενα δεν γινεται να δω μαζι απο 2 συσκευες android, δεν εχω αλλη συσκευη υποστηριξιμη για να δοκιμασω.
Θελει να δηλωσω αλλαγη συσκευης.
Να δεις το ιδιο καναλι συχρονως απο αλλες συσκευες? :hmm: ποιος ο ο λογος περι αυτου?
να δεις αλλο καναλι ναι να το καταλαβω.

teodgeor
02-05-17, 19:46
Γιατι φιλε μου πολλες οικογενειες οπως και εγω που την εκοψα, οπως εγραψα και πιο πανω εγω συνηθως εβλεπα σπιτι και ο αδερφος μου λογω δουλειας απο ταμπλετ.

Nikiforos
02-05-17, 20:50
α! καλα λες δεν το ειχα σκεφτει ακριβως ετσι.
καλα και πως βλεπατε με τι συσκευες? εμενα λεει αλλαγη συσκευης, μηπως επειδη και οι 2 ειναι android?
απο ποτε κοπηκε αυτο?
γενικα υπαρχουν πολλοι περιορισμοι και καθιστουν την υπηρεσια αχρηστη, τους τα εχω πει και απο το τηλ απειρες φορες.
Δυστυχως η υπερβολη προστασια και καλα των δικαιωματων τους, εχει κανει πολλους συνδρομητες να αγανακτησουν και να αλλαξουν εταιρια, αλλα οχι οτι και το ote tv go ειναι καλυτερο οπως μου εχουν πει καποιοι που εχουν.

Τελικα αυτο που ειχα ρωτησει κανεις δεν το ξερει?
οπως ειχαμε πει οταν εχεις root δικαιωματα δεν επαιζε μεχρι προτεινος γιαυτο και στο 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο τα εβγαλα.
Στο κινητο μου αρχισε να παιζει ενω ειμαι root, ομως δεν μπορω να δω fullscreen και ουτε φευγουν οι διαφανες μπαρες στην εικονα πανω κατω που εχει.
Κατι που δεν συμβαινει στην αλλη συσκευη που δεν ειναι root.
Εχει καμια σχεση αυτο με το root?
σε αλλον με root παιζει????

Ravager
03-05-17, 12:03
δεν ξέρω φιλέ μου. Εγώ δεν το μοιράζομαι με κανέναν το έχω για πάρτι μου. Ειδικά εάν έχει 2 αγώνες ταυτόχρονα είναι ότι πρέπει.

biggeo65
03-05-17, 15:24
Στον ΟΤΕ στέλνεις ένα μήνυμα (εφόσον. Έχει κάρτα η συσκευή σου) κτρεχει κανονικά από άλλο δίκτυο.
Στο Nova go αν θεωρητικά εσύ πάς ένα ταξίδι κ θες να δεις μπάλα μέσω τάμπλετ η λάπτοπ κ ο άλλος βλέπει σπίτι απλά δεν γίνεται.
Αν είχες ΟΤΕ με ένα μηνυματακι ξεμπερδεψες...

Και μάλλον εννοείς cosmokarta. Έτσι είναι φυσιολογικό.
Η Forthnet δεν έχει mobile Internet.

Nikiforos
03-05-17, 17:22
οταν απαντησα ποιο πανω μου ειπανε οτι δεν λεμε γιαυτο....
οπως ειπα εχει τροπους εμενα παιζει κανονικα μεσω κινητης, δεν θελει κοπο, θελει τροπο.
και οι τροποι ειναι 2 που εχω δοκιμασει και παιζουν (2 και 3 για να δεις κιολας εικονα).
1) Στικ 4G με καρτα cosmote W.U πανω σε mikrotik routerboard και συνδεση κινητου-ταμπλετ με wifi, βλεπει wifi και παιζει.
2) απο το κινητο ή το ταμπλετοτηλεφωνο openvpn client και συνδεση με το σπιτι που εχω forthnet adsl, παιζει ip απο εκει και περναει το ιντερνετ, βλεπει ip απο εκει και παιζει, oμως δεν δειχνει εικονα απο καναλια λεει οτι δεν γινεται μεσω δικτυων 3G/4G γιατι ομως?
Σε περιπτωση που δεν ανοιξω openvpn τοτε δεν συνδεεται απο την αρχη καν.
3) μεσω wifi σε αλλα δικτυα σταθερων παιζει μια χαρα πχ στην δουλεια μου μεσω ote vdsl 30.

Δλδ οπως εχω καταλαβει αν θες να ΔΕΙΣ κιολας οχι απλα να μπεις μεσα στην εφαρμογη θες WIFI, αλλιως δεν βλεπεις.
Αν καποιος το εχει καταφερει αυτο να πει και σε εμας τον τροπο.

Μηπως αν μια συσκευη την βαλεις σε wifi tethering mode γινεται? δεν το εχω δοκιμασει!

STAVROS7
04-05-17, 14:16
Παιδιά καλησπέρα.Μπορώ να σας κάνω μία ερώτηση?

Έχω το Nova Sports Pack στο κατάστημά μου,που είναι Ανδρικό Κομμωτήριο.
Επίσης έχω εγκαταστήσει στο κινητό του πατέρα μου το NovaGo.Στο κάτω σπίτι,εκεί που μένει ο πατέρας μου δηλαδή, έχει Double Play από Vodafone,αλλά στο πάνω σπίτι που μένει η αδερφή μου με τον άντρα της,έχουν Double Play από Forthnet.
Aν του πω να συνδεθεί με το Wifi του πάνω σπιτιού (της αδερφής μου δηλαδή) που είναι Forthnet,λέτε να μπορούμε να βλέπουμε ταυτόχρονα σε Κομμωτήριο και NovaGo?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Nikiforos
04-05-17, 14:18
Καλησπέρα! εμενα δεν παιζει ταυτοχρονα απο 2 συσκευες android, δεν ξερω αν η μια ειναι laptop πχ μπορει να γινει.
Μου ζηταει αλλαγη συσκευης. Δεν εχω αλλη υποστηριξη συσκευη για δοκιμη.
Οπως εχω πει μια συσκευη σε αλλο δικτυο μου παιζει κανονικα και βλεπω.
Δεν μας λες με τι συσκευες θες να βλεπετε οπως λες?

http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/prosthetes-upiresies-/nova-go/suhnes-erotiseis/

Πώς μοιράζομαι την υπηρεσία με τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειάς μου;

Μέσω του κύριου λογαριασμού στο μενού "Διαχείριση Προφίλ" στο επάνω δεξί μέρος της οθόνης (μέσω laptop) ή στο μενού "My Nova GO" (μέσω των εφαρμογών iOS και Android), υπάρχει η δυνατότητα να δημιουργηθούν μέχρι και 4 παρένθετοι λογαριασμοί (προφίλ, με περιορισμένα δικαιώματα) οι οποίοι να είναι μοναδικοί για κάθε μέλος της οικογένειας.

Τι σύνδεση internet χρειάζεται ώστε να έχω πρόσβαση στην υπηρεσία;

Η υπηρεσία διατίθεται μέσω οποιασδήποτε broadband σύνδεσης (ενσύρματης ή ασύρματης) στην Ελλάδα. Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση μέσω δικτύων κινητής τηλεφωνίας δεν υποστηρίζεται.

Προσπαθώ να συνδεθώ στην υπηρεσία και μου εμφανίζεται το μήνυμα: "Έχετε ξεπεράσει τον επιτρεπόμενο αριθμό συσκευών". Τι σημαίνει;

Σας υπενθυμίζουμε ότι με τη συνδρομή σας έχετε την δυνατότητα να καταγράψετε και να χρησιμοποιείτε 1 συσκευή. Το μήνυμα αυτό εμφανίζεται όταν έχετε ξεπεράσει τον επιτρεπόμενο αριθμό συσκευών. Μπορείτε αυτόματα να ανανεώσετε τη συσκευή σας, μία φορά το μήνα, μέσω του myaccount.nova.gr -> Η υπηρεσία μου -> Nova GO και μέσα από τις ρθυμίσεις της εφαρμογής στη συσκευή που βλέπετε τώρα το Nov GO στην ενότητα «Διαχείριση συσκευών».

Βρηκα τα παραπανω σχετικα, δεν ξερω αν σε βοηθανε.


Σχετικα με αυτ που ειχα πει τωρα γραφω τι δοκιμες εκανα :

1. Κινητο android σε wireless AP mode με δεδομεν κινητης Η+ μονο δυστυχως και 7αρι ταμπλετοτηλεφωνο να παιζει nova go, δειχνει οτι παει να συνδεθει αλλα τελικα μολις εχω εικονα απο επιλογες καναλιων λεει οτι η ωρα συνδεσης ελειξε και με ριχνει απεξω. Αν μπορει καποιος με 4G να δοκιμασει μηπως ειναι θεμα ταχυτητας. Επειδη βλεπει WIFI θεωρητικα θα πρεπει να παιζει.
Αν δοκιμασουμε απευθειας με δεδομενα λεει οτι δεδομενα κινητης 3/4G δεν υποστηριζονται, εδω ΔΕΝ το λεει ομως.

2. Ανοιξα το προγραμμα απο το ταμπλετ και μετα στο κινητο, στο ταμπλετ επαιζε, ενω στο κινητο λεει οτι η συσκευη ταδε ειναι ενεργη και ζηταει διαγραφη συσκευης οποτε δεν μπορω καν να κανω login απο το κινητο ταυτοχρονα.

STAVROS7
05-05-17, 10:12
Πήρε τηλέφωνο την Forthnet.Ευτυχώς γίνεται!
Αν η κινητή συσκευή συνδέεται με οποιοδήποτε WiFi από Forthnet,θα μπορώ να παρακολουθώ εγώ από τον Αποκωδικοποιητή μου αλλά ταυτόχρονα και ο Πατέρας μου,αρκεί να χρησιμοποιεί το WiFi του πάνω σπιτιού (της αδερφής μου) που είναι της Forthnet!
Γιούπιιιιι!!!!!

Nikiforos
05-05-17, 13:07
εγω νομιζα οτι λες 2 συσκευες με nova go και οι 2.
αυτο που λες γινεται και με αλλα δικτυα, σπιτι μου δλδ βλεπουν απο τον αποδικοποιητη κανονικα nova ενω εγω εχω παει σε εναν ξαδερφο μου ή ειμαι δουλεια και βλεπω απο android συσκευη και nova go, με ΟΤΕ που εχουν τα αλλα 2 μερη.
δεν ειναι αναγκη να ειναι forthnet το wifi δικτυο.
Κατι που αλλωστε το λεει και στην επισημη σε λιδα της NOVA.

απο το FAQ του NOVA GO

Τι σύνδεση internet χρειάζεται ώστε να έχω πρόσβαση στην υπηρεσία;

Η υπηρεσία διατίθεται μέσω οποιασδήποτε broadband σύνδεσης (ενσύρματης ή ασύρματης) στην Ελλάδα. Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση μέσω δικτύων κινητής τηλεφωνίας δεν υποστηρίζεται.

Aυτο που δεν γινεται ειναι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να παιζουν 2 συσκευες με το NOVA GO.
αυτο με την διαχειριση προφιλ δεν εχω καταλαβει και δεν το εχω κανει, ισως απο εκει καπως να γινεται, να θυμηθω να το ψαξω.

STAVROS7
05-05-17, 13:35
Όχι φίλε!!Δυστυχώς εδώ και 1 μήνα,και για τους αγώνες της Super League μόνο,απαιτείται ο χρήστη της NovaGo υπηρεσίας να συνδέεται μόνο με Internet από Forthnet!
Τεσταρισμένο την προηγούμενη εβδομάδα στον αγώνα Ολυμπιακού-Παναιτωλικού!Ο Πατέρας σε Hol Δίκτυο,εγώ έβλεπα μέσω Αποκωδικοποιητή, και ...δεν τον άφηνε να δει!Έπρεπε να μπω στο NovaMyAccount,στο διαχείριση θέασης και να ... διαλέξω ανάμεσα σε τηλεόραση και NovaGo!
Ενώ χθες στον 4ο τελικό του Volley,Πάοκ-Ολυμπιακού,δεν είχε θέμα κανένα ακόμα και αν έμπαινα από Cosmote Wifi!Ο περιορισμός έγκειται MONO στα ματς της Super League!

https://digitaltvinfo.gr/news/news/item/18588-allages-stin-ypiresia-nova-go

Nikiforos
05-05-17, 13:53
δεν εχω αθλητικα και δεν με ενδιαφερουν δεν ξερω εκει αν ισχυει κατι αλλο! και γιαυτο και δεν το γνωριζα αλλα δεν μπορω και να το τσεκαρω φυσικα.
Παντως οτι εγραψα ισχυει στα αλλα ΕΚΤΟΣ τα αθλητικα και γινεται και με novacinema γιατι εχω και αυτα.
καλα τι ειναι αυτα που κανει η nova? αδιανοητα πραγματα!!!

STAVROS7
05-05-17, 14:13
Εγώ έχω μόνο το SportsPack!
Oι ανωτέρω περιορισμοί που ανέφερα ισχύουν μόνο στους ποδοσφαιρικούς αγώνες της Super League και όχι σε άλλα αθλητικά γεγονότα των καναλιών NovaSports!
Σε Μπάσκετ-Volley-Πόλο κτλ,δεν υφίσταται περιορισμός!
Πάλι καλά που έχουμε και το WiFi του πάνω σπιτιού (Forthnet) και θα γίνει η δουλειά εντέλει!!!Μας έσωσε,έστω και κατά τύχη,η αδερφή μου!!!Χα χα!

vazelo
12-05-17, 12:21
Εγώ έχω μόνο το SportsPack!
Oι ανωτέρω περιορισμοί που ανέφερα ισχύουν μόνο στους ποδοσφαιρικούς αγώνες της Super League και όχι σε άλλα αθλητικά γεγονότα των καναλιών NovaSports!
Σε Μπάσκετ-Volley-Πόλο κτλ,δεν υφίσταται περιορισμός!
Πάλι καλά που έχουμε και το WiFi του πάνω σπιτιού (Forthnet) και θα γίνει η δουλειά εντέλει!!!Μας έσωσε,έστω και κατά τύχη,η αδερφή μου!!!Χα χα!

Ο περιορισμός ίσχυε και στους αγώνες της Euroleague των ελληνικών ομάδων το τελευταίο δίμηνο, και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν και στο Final4.

deninho
28-06-17, 13:21
παίζει κανονικά σε εσάς η υπηρεσία; Έκανα αναβάθμιση του player, και τώρα, προσπαθώ να δω το silicon valley, και ενώ ανοίγει ο player, δεν κάνει τίποτα. Δε δείχνει τίποτα, δε φορτώνει τίποτα...

lx911
28-06-17, 16:18
Ο περιορισμός ίσχυε και στους αγώνες της Euroleague των ελληνικών ομάδων το τελευταίο δίμηνο, και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν και στο Final4.

Ο λογος που πλεον ειναι μια αχρηστη υπηρεσια.

ducatigr
09-10-17, 17:08
δουλευει το novago plugin σε safari και high sierra???

ipo
02-11-17, 20:06
Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί η διαχείριση θέασης να οριστεί σταθερά στο Nova Go; Δηλαδή οι αγώνες που μπορούν να προβληθούν σε μία μόνο συσκευή να έχουν ως προεπιλογή το Nova Go και όχι τον αποκωδικοποιητή, ώστε να μη χρειάζεται κάθε μέρα ο χρήστης να ορίζει το Nova Go ως τη συσκευή που θα προβληθούν οι αγώνες του μήνα;

algedan
03-11-17, 15:00
από ότι ξέρω εξ ορισμού είναι ενεργοποιημένη προβολή μέσω τηλεόρασης γιατί αφορά μια υπηρεσία για τον συνδρομητή του δορυφορικού και όχι υπηρεσία του διαδυκτίου. Άρα θα ενεργοποιείς κάθε φορά την υπηρεσία. Πιστεύω ότι το κάνουν για να αποφύγουν τυχόν "καταχρήσεις".

makfil
20-11-17, 23:36
Μετά από επαναφορά εργοστασιακών σε rooted συσκευή Androi 5.1, και ενώ πριν την επαναφορά είχα δει αγώνα στο Nova Go, μετά τη νέα εγκατάσταση της εφαρμογής βγάζει ένα περίεργο μήνυμα σφάλματος
1, -2063335376

Απενεργοποίησα και το supersu αλλά εμφανίστηκε πάλι το ίδιο μήνυμα.
Κάλεσα τις βλάβες, είπα το πρόβλημα αλλά ο υπάλληλος, μετά από διαβούλευση με συναδέλφους του, είπε ότι είναι bug της τελευταίας αναβάθμισης και το ... σημείωσε (δεν γράφω αυτό που πραγματικά σκέπτομαι, για ευνόητους λόγους)

Έχει άλλος το ίδιο μήνυμα;

Ravager
21-11-17, 02:27
δουλευει το novago plugin σε safari και high sierra???

Δεν ξέρω για safari άλλα σε chrome μια χαρά. Με high Sierra

@ ADSLgr.com All rights reserved.