PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24

Nikiforos
25-10-19, 06:41
Παιζει κανονικα σε ολους ?

καλημέρα, αυτό λεμε ότι δεν παιζει κανονικα σε ολους, σε αλλους παιζει σε αλλους όχι, μιλαμε για λειτουργικο android και τελευταια εκδοση του nova go.
Αλλα εγω και σε λαπτοπ με win 10 που το δοκιμασα επισης παιζει.
Όπως βλεπω σε σχολια παραπανω λενε ότι παιζει προηγουμενη εκδοση.
Δεν ξερω ισως να εχει να κανει με τις εκδοσεις του ιδιου του android? οι συσκευες μου εχουν 7 και το ταμπλετ εχει 6.

Teo010
26-10-19, 01:36
Όπως βλεπω σε σχολια παραπανω λενε ότι παιζει προηγουμενη εκδοση.

Οντως εχει κανει κακη δουλεια η νοβα στην τελευταια εκδοση.
Η μονη λυση σε τετοιες καταστασεις ειναι η επιστροφη σε παλιες εκδοσεις.

Nikiforos
26-10-19, 20:57
Τελικά έχω πρόβλημα και έγω. Απλά ήθελε να παίξει παραπάνω ώρα δεν είχε τύχει να δω κάτι πολύ ώρα. Δοκίμασα σήμερα εδώ που είμαι με το κινητό να δω ταινία και μετά από λίγα λεπτά πρόβλημα αναπαραγωγής. Τα είχα τσεκάρει αλλά για λίγο παίζει. Τώρα που βρίσκουμε έκδοση προηγούμενη? Ότι βρήκα και κατέβασα λέει ότι ειναι χαλασμένο αρχείο. Καλά αυτή η νόβα δεν μπορεί να κάνει σωστή δουλεια? Έλεος!!!

SPIROS1979
26-10-19, 22:56
σε κινητο που δεν ειναι γνωστης μαρκας sony , samsung , lg κτλ και ειναι αγορασμενο απο alixpress μπορει να λειτουργησει η εφαρμογη ;

DoSMaN
27-10-19, 00:10
σε κινητο που δεν ειναι γνωστης μαρκας sony , samsung , lg κτλ και ειναι αγορασμενο απο alixpress μπορει να λειτουργησει η εφαρμογη ;

Γιατί να μην μπορεί;;;
Αν είναι Android σε έκδοση που υποστηρίζεται, τότε θα πρέπει να παίξει...
Αν δεν παίξει, πιο πιθανό είναι να φταίει η ίδια η εφαρμογή παρά το κινητό...

Πιο κακογραμμένη (για να μην πω τίποτα χειρότερο) εφαρμογή από αυτήν δεν έχω πετύχει ξανά...

Teo010
27-10-19, 01:24
σε κινητο που δεν ειναι γνωστης μαρκας sony , samsung , lg κτλ και ειναι αγορασμενο απο alixpress μπορει να λειτουργησει η εφαρμογη ;
Αν ειναι root οχι δεν θα παιζει.

Nikiforos
27-10-19, 19:32
Καλημέρα, κατεβάζω παλιότερη έκδοση σε όλα μου λέει κατεστραμμενο πακέτο ξέρει κανείς γιατί? Κινητό Mi max 2.

- - - Updated - - -

Τελικα για να μπει ποιο παλια εκδοση επρεπε πρωτα να ξηλωσω τη νεοτερη, γιαυτο ελεγε πακετο κατεστραμμενο!
μετα απο αυτο μπηκε και παιζει αλλα μετα απο λιγο λεει η αναπαραγωγη δεν υποστηριζεται!
το κινητο ειναι μαμα χωρις κανενα απολυτως πειραγμα! τι στο καλο???
Στο ταμπλετ δεν εχω κανενα προβλημα με την ιδια εκδοση 3.3.15 δλδ την προηγουμενη της τωρινης.

SPIROS1979
29-10-19, 13:01
Γιατί να μην μπορεί;;;
Αν είναι Android σε έκδοση που υποστηρίζεται, τότε θα πρέπει να παίξει...
Αν δεν παίξει, πιο πιθανό είναι να φταίει η ίδια η εφαρμογή παρά το κινητό...

Πιο κακογραμμένη (για να μην πω τίποτα χειρότερο) εφαρμογή από αυτήν δεν έχω πετύχει ξανά...

ευχαριστω

οχι δεν ειναι root .

paiktaras
29-10-19, 17:55
ευχαριστω

οχι δεν ειναι root .

τι μάρκα είναι το κινητό ? Με root cheker το τσέκαρες αν είναι ή όχι ?

SPIROS1979
30-10-19, 11:08
τι μάρκα είναι το κινητό ? Με root cheker το τσέκαρες αν είναι ή όχι ?

θα το κατεβασω και θα το κανω


IP68 DOOGEE S90 Pro

Nikiforos
30-10-19, 11:26
Καλημέρα, καλα τι μαπα είναι αυτή η εφαρμογή δλδ εκαναν υποστηριξη για android 10 και δεν παιζει σε ολους τους αλλους?
ευτυχως σε 2 συσκευες μου προλαβα και δεν αναβαθμισα στην τελευταια εκδοση, στο κινητο όμως δεν παιζει τωρα γιατι προλαβα και αναβαθμισα, εβαλα την ακριβως προηγουμενη που εχουν δλδ οι άλλες 2 συσκευες μου και λεει πρόβλημα αναπαραγωγης και δεν παιζει παλι.
Ελεος δλδ! τωρα θα περιμενω δλδ ποτε θα βγει νεα αναβαθμιση να δουμε αν θα φτιαχτει ?

Nikiforos
01-11-19, 22:04
Καλησπέρα, μετα απο συννενοηση με το Nova Support μου προτειναν επανεκκινηση κινητου, ξηλωμα εφαρμογης και να την ξαναβαλω.
Μετα απο αυτο μου εδειξε το κινητο μου και ελεγε διαγραφη συσκευης, το εκανα και ξανασυνδεθηκα και πλεον ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.
Οση ωρα εκανα δοκιμη μια φορα μονο πεταξε το λαθος (μονο σε live) γενικα δεν το κανει οπως πριν που το εκανε συνεχεια.
Oποιος θελει το δοκιμαζει με την τελευταια εκδοση.

Teo010
02-11-19, 02:26
Το κινητο σου ποια εκδοση android εχει?

Nikiforos
03-11-19, 16:22
Το κινητο σου ποια εκδοση android εχει?

Καλησπερα, 7.1.1 εχει μαμα, αλλα δεν εχει να κανει πριν επαιζε μια χαρα. Το ταμπλετ εχει 6 κατι εκδοση και παιζει με την προηγουμενη. Δεν εχει να κανει με την εκδοση αυτη υποστηριζεται κανονικα. Και τωρα παιζει τελικα το Weekend ειδα διαφορα μονο σε ενα καναλι live το εκανε μια στιγμη, μετα επαιζε.

bananasplit
04-12-19, 14:55
Καλημέρα..ρε παιδιά που βρίσκω προηγούμενη έκδοση για το Android;έχει και το δικό μου το κλασικό σφάλμα αναπαραγωγής..

Nikiforos
04-12-19, 19:03
Καλημέρα..ρε παιδιά που βρίσκω προηγούμενη έκδοση για το Android;έχει και το δικό μου το κλασικό σφάλμα αναπαραγωγής..

καλησπερα, εκανες αυτα που λεω στο ποστ 1112? ειναι αυτα που μου προτειναν απο τη NOVΑ (τεχνικο τμημα) και πλεον εχω τελευταια εκδοση και παιζει κανονικα παντου.

DREAMBOX
04-12-19, 19:29
Το Novaflix σύντομα σε Android TV και σε LG τηλεοράσεις!
https://digitaltvinfo.gr/news/pay-tv-news/item/28891-eidisi-to-novaflix-syntoma-se-android-tv-kai-se-lg-tileoraseis

bananasplit
04-12-19, 22:17
καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση!διαγραφή εννοείς από το myaccount;

Nikiforos
04-12-19, 23:30
καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση!διαγραφή εννοείς από το myaccount;

οχι απο την εφαρμογη nova go οταν το ανοιξεις απο μια αλλη συσκευη και μετα ξανα στην πρωτη δεν σου λεει να κανεις διαγραφη? αυτο...

bananasplit
04-12-19, 23:42
αυτό είναι δύο αλλαγές συσκευής..θέλει ένα μήνα να γίνει..αν κατάλαβα τι εννοείς..δηλαδή,να σβήσω από το κινητό την εφαρμογή,να το ανοίξω στο tablet και μετά να το ανοίξω πάλι στο κινητό..

Nikiforos
05-12-19, 07:47
αυτό είναι δύο αλλαγές συσκευής..θέλει ένα μήνα να γίνει..αν κατάλαβα τι εννοείς..δηλαδή,να σβήσω από το κινητό την εφαρμογή,να το ανοίξω στο tablet και μετά να το ανοίξω πάλι στο κινητό..

καλημέρα, εμενα γινεται αμεσως δεν εχω κανενα θεμα….και μαλιστα με 3 συσκευες android, κινητο, 8αρι ταμπλετ και ένα android tv box.
Δεν τα ανοιγω όλα συνεχεια αλλα όταν το εχω κανει μεσα στον ιδιο μηνα γινεται κανονικα. Ειδικα όταν εκανα δοκιμες το εκανα συνεχεια.
Όχι δεν εννοω αυτό που λες.
Την εφαρμογή την ειχα ανοιξει στα αλλα για δοκιμες.
Όταν δοκιμασα όταν μου ειπαν δοκιμαζα στο κινητο.
Οποτε εσβησα την εφαρμογή, την ξαναβαλα, εβαλα κωδικούς, εκανα διαγραφη συσκευης ελεγε την άλλη αν θυμαμαι καλα και μετα επαιξε και παιζει από τοτε.
Είναι καποια εμπλοκή που γινεται και εχουμε πρόβλημα.
Καπως ετσι είναι δοκιμασε και εσυ.
Εμενα πλεον παιζει κανονικα σε ολες τις συσκευες μου android.

pankostas
06-12-19, 04:19
Ρε παιδιά , για ποιο λόγο η ανάλυση είναι τόσο χάλια? Σε ορισμένα ούτε καν 576p! Πόσο δύσκολο είναι να δώσουν FHD? Ακόμα και στο ondemand?

Nikiforos
06-12-19, 07:34
Ρε παιδιά , για ποιο λόγο η ανάλυση είναι τόσο χάλια? Σε ορισμένα ούτε καν 576p! Πόσο δύσκολο είναι να δώσουν FHD? Ακόμα και στο ondemand?

καλημέρα, ναι αστα να πανε, πολύ μειωμενη, οι περισσοτερες συσκευες πλεον είναι τουλάχιστον HD, εμενα μονο το tablet μου είναι σαν 720p και παλι είναι αισθητη η πτωση. Γιατι το κανουν για το b/w?
εμενα κατι μου λεει ότι το κανουν για να μην παραπονιουνται οι χρηστες ότι κολλαει, αλλα ένα συστημα να αλλαζει αυτόματα η αναλυση με το b/w της γραμμης όπως κανει το youtube δεν μπορει να γινει δλδ? ενταξει ελεος….ειμαστε στην εποχη της υψηλης αναλυσης και εχουμε μειωμενη.
Ετσι κανουν και οι αλλοι αραγε ? ή μονο η NOVA ?
Ειδικα αμα παιζω από το tv box εκει κανει καρα καραμπαμ.

pankostas
08-12-19, 00:09
καλημέρα, ναι αστα να πανε, πολύ μειωμενη, οι περισσοτερες συσκευες πλεον είναι τουλάχιστον HD, εμενα μονο το tablet μου είναι σαν 720p και παλι είναι αισθητη η πτωση. Γιατι το κανουν για το b/w?
εμενα κατι μου λεει ότι το κανουν για να μην παραπονιουνται οι χρηστες ότι κολλαει, αλλα ένα συστημα να αλλαζει αυτόματα η αναλυση με το b/w της γραμμης όπως κανει το youtube δεν μπορει να γινει δλδ? ενταξει ελεος….ειμαστε στην εποχη της υψηλης αναλυσης και εχουμε μειωμενη.
Ετσι κανουν και οι αλλοι αραγε ? ή μονο η NOVA ?
Ειδικα αμα παιζω από το tv box εκει κανει καρα καραμπαμ.

Ακριβώς! 2020 μπαίνουμε...

DREAMBOX
13-12-19, 18:15
Καλησπέρα,
σήμερα ενεργοποίησα την υπηρεσία NOVAGO, όμως όταν εισάγω τα στοιχεία της σύνδεσής μου και έχω ήδη εγκαταστήσει το απαιτούμενο πρόσθετο (με οποιονδήποτε browser, σε LAPTOP-WINDOWS 10) μετά από 1-2 λεπτά μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:
<<Παρακαλώ κατεβάστε και εγκαταστήστε το απαραίτητο NovaGO Player. Στο τέλος της διαδικασίας κάντε refresh ή επανεκκίνηστε το browser. Αν το έχετε εγκαταστήσει ήδη,επιτρέψτε την εκτέλεση του για να απολαύσετε θέαμα.>>
έχω κάνει εκκαθαριση ιστορικου, cookies, ουτε firewall, ουτε antivirus, εχω εγκατεστημενο ,,,
Κάποια ΒΟΗΘΕΙΑ???

Nikiforos
14-12-19, 20:38
Καλησπέρα,
σήμερα ενεργοποίησα την υπηρεσία NOVAGO, όμως όταν εισάγω τα στοιχεία της σύνδεσής μου και έχω ήδη εγκαταστήσει το απαιτούμενο πρόσθετο (με οποιονδήποτε browser, σε LAPTOP-WINDOWS 10) μετά από 1-2 λεπτά μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:
<<Παρακαλώ κατεβάστε και εγκαταστήστε το απαραίτητο NovaGO Player. Στο τέλος της διαδικασίας κάντε refresh ή επανεκκίνηστε το browser. Αν το έχετε εγκαταστήσει ήδη,επιτρέψτε την εκτέλεση του για να απολαύσετε θέαμα.>>
έχω κάνει εκκαθαριση ιστορικου, cookies, ουτε firewall, ουτε antivirus, εχω εγκατεστημενο ,,,
Κάποια ΒΟΗΘΕΙΑ???

καλησπέρα, δες στο ποστ μου #1085 τι εκανα και παιζει, αυτο μου το ειπαν και απο την ιδια τη NOVA.

DREAMBOX
15-12-19, 12:36
καλησπέρα, δες στο ποστ μου #1085 τι εκανα και παιζει, αυτο μου το ειπαν και απο την ιδια τη NOVA.

Σε Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...αλλά Επαναφορα Εργοστασιακων Ρυθμισεων στα Windows 10.. πως κανουμε??
/////και τι να προσεξω για να μην διαγραψω εγκατεστημενα προγραμματα μου ???

Nikiforos
15-12-19, 17:14
Σε Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...αλλά Επαναφορα Εργοστασιακων Ρυθμισεων στα Windows 10.. πως κανουμε??
/////και τι να προσεξω για να μην διαγραψω εγκατεστημενα προγραμματα μου ???

καλησπέρα, δεν τα θυμαμαι απεξω δες εδω https://support.microsoft.com/el-gr/help/12415/windows-10-recovery-options
απ οτι θυμαμαι τα ειχα ξαναπερασει εγω, επειδη τον ειχα παρει μεταχ, ειχε το ονομα χρηστη ενος φιλου μου και ετσι το εφτιαξα και αυτο.
επισης ειχα προβληματα πληρη δικαιωματων κατι δεν ειχε γινει σωστα ολα εφτιαξαν μετα, πχ το msdos prompt δεν μου ανοιγε, το msconfig δεν δουλευε, το ιδιο και το regedit, ελεγαν οτι θελουν αδεια απο τον administrator ενω εδειχνε οτι ειμαι!
δεν ξερω αν ακριβως αυτα ειχαν σχεση με το προβλημα αλλα απο τοτε εφτιαξαν ολα μαζι με το nova go.

Eπαναφορα εργοστασιακων μου ειχε πει παντως και το nova support να κανω.

1600
21-12-19, 21:45
Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα:cool:

Subaru
22-12-19, 09:55
Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα:cool:

Καλημέρα! Και ρε φίλε τι το λες έτσι ανοιχτά; Να το δουν και αυτοί ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ και να το δίνουν ως λύση αφού πρώτα σου έχουν βγάλει το λάδι στα τηλέφωνα και στο να σου επαναλαμβάνουν με την ίδια βλακεία τα 6 βήματα που τους έχουν πει να λένε; Γράψε και εσύ : όσοι θέλετε να μάθετε τη λύση στείλτε μου pm. Τέλος με τα υπόλοιπα. Τώρα θα βρουν το Post, γιατί εννοείται πως το παρακολουθούν, θα δοκιμάσουν αυτό που λες και θα ξεκινήσουν να μας χρεώνουν και για να μας πουν τη λύση... :p:p:p Δε μας λυπάσαι που θα μας έρθει αύξηση στο λογαριασμό τώρα; :p :respekt:

skel
22-12-19, 15:07
Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα:cool:

χρειάζεται συγκεκριμένα έκδοση της χρονιάς 2013-2015 ?

DREAMBOX
23-12-19, 10:09
Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα:cool:

:oneup:Είσαι ΜΕΓΙΣΤΟΣ!!!! :worthy:
Μόλις εγκατέστησα αυτά που είπες, ΑΜΕΣΩΣ λειτούργησε το novago με firefox !!!!
Λοιπόν εγκατέστησα τις εκδόσεις (Visual Studio 2015, 2017 και 2019 x86: τις εκδόσεις --->x86: vc_redist.x86.exe & x64: vc_redist.x64.exe<---) από εδώ (https://support.microsoft.com/el-gr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads) ,
......ευτυχώς που υπάρχουν και γνώστες τεχνικών θεμάτων!

makfil
23-12-19, 10:20
Αυτή η διαδικασία αφορά στη θέαση σε κινητό ή σε desktop/laptop;

tdc
27-12-19, 10:10
Αυτή η διαδικασία αφορά στη θέαση σε κινητό ή σε desktop/laptop;

Laptop

Maximvs
04-01-20, 19:39
....καλα εδω εκαναν αναβαθμιση στην Android εφαρμογη και οσοι ( η οι περισοτεροι που ) εχουν Samsung tablets δεν τους δουλευει η εφαρμογη....βγαζει μυνημα "Μη διαθεσιμο δικτυο"......

_Pvls_
08-03-20, 20:45
Οσοι εχετε προβληματα εκκινησης της εφαρμογης, εκτος απο τα τετριμμένα της εξυπηρετησης πελατων...δηλαδη...

..."απενεργοποιηση adblock-antivirus-firewall, windows update, αφαιρεση teamviewer εξοφλημενα τελη κυκλοφοριας, ευχελαιο με φανουροπιτα, κτλ"...

ψαχτειτε με την microsoft visual c++.....εκει έγκειται το προβλημα συνηθως. απλως δεν το ξερουνε ουτε αυτοι (στη νοβα)

Σε Win 8.1 64bit, κι ενω υπηρχε η C++ 2013-2015 σε 64 bit, χρειαζοταν εγκατασταση και οι αντιστοιχες 32bit εκδοσεις.

Κατοπιν τουτου, τερμα τα σφαλματα, τερμα οι προσευχες αν θα παιξει, και ειστε πλεον ανενοχλητοι να απολαυσετε την διαστημικη 576p_οιότητα:cool:

Είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ..!!!
Multi-Respect :oneup:
είχα σκάσει δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει 2 βδομάδες τώρα..
ρε τι βρήκε ο άνθρωπος..

despoina44
15-03-20, 23:52
Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια εάν γνωρίζει κάποιος. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του novago σε xiaomi box -μετά από πολυυυ κόπο- και αφού εγκατέστησα set orientation για να εμφανίζεται κανονικά η οθόνη προσπαθώ να κάνω login αλλά δεν μου δίνει επιλογή στο πεδίο που μπαίνουν κωδικοί... Τς έχει καταφέρει κανείς?

thama
16-03-20, 00:21
Να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κανείς να παίξει σε Linux, ή καλύτερα να μη ρωτάω;

Nikiforos
16-03-20, 08:34
Να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κανείς να παίξει σε Linux, ή καλύτερα να μη ρωτάω;

καλημέρα, εχω δοκιμασει πολλες φορες δεν παιζει με τιποτα.
Η μονη λυση ειναι android emulator και να το τρεχεις από εκει, αυτό εχει πετυχει.
Αν εχεις νέο pc μπορεις και με το anbox (android in container) αντι emulator, χρησιμοποιει τον πυρηνα του Linux αντι ξεχωριστο όπως οι emu.

DREAMBOX
16-03-20, 13:26
Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια εάν γνωρίζει κάποιος. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του novago σε xiaomi box -μετά από πολυυυ κόπο- και αφού εγκατέστησα set orientation για να εμφανίζεται κανονικά η οθόνη προσπαθώ να κάνω login αλλά δεν μου δίνει επιλογή στο πεδίο που μπαίνουν κωδικοί... Τς έχει καταφέρει κανείς?

...επειδη εχω παρα πολυ καιρο να το χρησιμοποιησω , βαλε ποντικι στο μι μποξ, και προσπαθησε να φερεις την εικονα στις διαστασεις της τηλεορασης...

paiktaras
23-04-20, 00:03
Eρώτηση.... σε σύνδεση μέσω ethernet , λόγω περιορισμών από τον admin των συστημάτων μου κόβει την θέαση ( όπως και youtube Κλπ ) , τι μπορώ να του δώσω ως στοιχείο ώστε να εξαιρέσει το novago αλλά και το otego ?

skel
23-04-20, 01:56
Eρώτηση.... σε σύνδεση μέσω ethernet , λόγω περιορισμών από τον admin των συστημάτων μου κόβει την θέαση ( όπως και youtube Κλπ ) , τι μπορώ να του δώσω ως στοιχείο ώστε να εξαιρέσει το novago αλλά και το otego ?

σε λάπτοπ ?

paiktaras
23-04-20, 02:49
σε λάπτοπ ?

Nαι σε λάπτοπ

alexopth69
03-05-20, 19:55
καλησπερα, επισης!
εσενα σου κανει εγκατασταση ή οχι? εμενα δεν κανει και φυσικα το ζηταει συνεχεια!!!

- - - Updated - - -



εχω δοκιμασει αλλα δεν εχω δει τετοια επιλογη, δουλευω ομως με virtualbox επανω σε linux.
Αλλα αν θυμαμαι καλα κατι με την καρτα γραφικων καθως την βλεπει εικονικη ειναι το θεμα του και οχι κατι αλλο, δλδ δεν φτανει για να δει αλλο προβλημα αφου δεν παιζει με αυτην.

Παλιο μυνημα αλλα επειδη με ενδιαφερει πολυ:
Εχω δοκιμασει με VB και KVM και δεν παιζει. Τι settings έχεις?

Nikiforos
03-05-20, 22:30
Παλιο μυνημα αλλα επειδη με ενδιαφερει πολυ:
Εχω δοκιμασει με VB και KVM και δεν παιζει. Τι settings έχεις?

Δεν μου εχει παιξει ποτε με εικονικα windows, αλλα πλεον τα εχω πεταξει.
Σε εναν λαπτοπ με κανονικα win 10 παιζει αψογα.

alexopth69
04-05-20, 15:57
Δοκιμασα τα παντα, δεν παίζει. Δοκιμασα και bliss, παλι τιποτα... Οπότε έκανα ενα ΟΤΤ ΟΤΕ να δω αν παιζει και παιζει μια χαρά...

Nikiforos
04-05-20, 19:47
Δοκιμασα τα παντα, δεν παίζει. Δοκιμασα και bliss, παλι τιποτα... Οπότε έκανα ενα ΟΤΤ ΟΤΕ να δω αν παιζει και παιζει μια χαρά...

καλησπερα, δεν καταλαβα που θες να σου παιξει ακριβως?
bliss και ΟΤΤ ΟΤΕ δεν ξερω τι ειναι.
Παντως σε win10 με εναν emulator android αυτον εδω μου επαιζε κανονικα : https://www.bluestacks.com/ αλλα ειχα καποιο προβλημα με το λειτουργικο, οταν το ξαναπερασα για αλλον λογο επαιζε κανονικα και απο browsers.
Eπειδη ομως εχω ενα tv box και παιζει κανονικα δεν ξανασχοληθηκα με αλλους τροπους.
Επισης τωρα περιμενω να μου ερθει απεξω και ενα usb to hdmi adapter και μετα θα μπορει να παιζει και σε παραθυρικο περιβαλλον, γιατι μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα την οθονη του PC με KVM switch δλδ.

alexopth69
05-05-20, 01:51
To bliss είναι android emulator και σηκώνεται κατω απο KVM.
Θέλω να πάιζει στο laptop μου που είναι RedHat EL, με οποιονδήποτε τρόπο π.χ. σε κάποιας μορφής VM. Δυστυχως οτι κι αν δοκίμασα σε VM δεν παίζει. Και δε θα γυρίσω σε Windows μόνο γι αυτό. Ετσι κι αλλιως Νοβα βλέπω σπάνια.

Nikiforos
05-05-20, 06:31
To bliss είναι android emulator και σηκώνεται κατω απο KVM.
Θέλω να πάιζει στο laptop μου που είναι RedHat EL, με οποιονδήποτε τρόπο π.χ. σε κάποιας μορφής VM. Δυστυχως οτι κι αν δοκίμασα σε VM δεν παίζει. Και δε θα γυρίσω σε Windows μόνο γι αυτό. Ετσι κι αλλιως Νοβα βλέπω σπάνια.

Καλημέρα, εχεις δοκιμασει με denymotion? το ειχα βαλει στον desktop δεν θυμαμαι όμως αν μου επαιζε εκει, αφου παιζει στον αλλον θα παιζει και σε αυτόν, είναι αυτονομοι emulators.
Επισης μπορεις να δεις τον Anbox (android in a box).
Επισης εχει σημασια σαν τι συσκευή στηνεις τον emulator, δλδ αν θεωρει ότι είναι X86, ή android tv box μαλλον δεν θα παιζει.
Όταν λες δεν παιζει δλδ τι ακριβως σου εκανε?

Απευθειας σε VM σε browser δλδ εχω δοκιμασει σε win 7 και 10 μαλλον καταλαβαινε ότι είναι PC, ίσως και λογω εικονικης καρτας γραφικων και δεν επαιζε με τιποτα.
Δεν θυμαμαι τι λαθος εβγαζε.

alexopth69
05-05-20, 22:43
Καλημέρα, εχεις δοκιμασει με denymotion? το ειχα βαλει στον desktop δεν θυμαμαι όμως αν μου επαιζε εκει, αφου παιζει στον αλλον θα παιζει και σε αυτόν, είναι αυτονομοι emulators.
Επισης μπορεις να δεις τον Anbox (android in a box).
Επισης εχει σημασια σαν τι συσκευή στηνεις τον emulator, δλδ αν θεωρει ότι είναι X86, ή android tv box μαλλον δεν θα παιζει.
Όταν λες δεν παιζει δλδ τι ακριβως σου εκανε?

Απευθειας σε VM σε browser δλδ εχω δοκιμασει σε win 7 και 10 μαλλον καταλαβαινε ότι είναι PC, ίσως και λογω εικονικης καρτας γραφικων και δεν επαιζε με τιποτα.
Δεν θυμαμαι τι λαθος εβγαζε.

Ειναι και δοαφορετικό κάθε φορά, οπότε δεν ξερω τι να πρωτοπώ. Λούστηκα και με ουλτρεξ, αλλά τίποτα, θέλει μάλλον δουλεια σε βάθος...
Genymotion: είναι με λεφτά, οπότε θα το αφήσω, δε με καίει και τόσο.
Anbox: Παγώνει το PC μου
Bliss+KVM: Φτάνει να ανοίγει το παράθυρο για να παίξει και σκάει. Δεν παίζει βέβαια ούτε το subway surfers π.χ., όμως youtube παίζει, άρα γενικώς βίντεο παιζει.
Γενικά σε x86, power, και αλλες πολλές πλατφόρμες δε μου έχει γλυτώσει τίποτα (assembly programmer/reverse engineer γαρ), αλλά λέω για πρώτη φορά στη ζωή μου να μην το παω μέχρι τέρμα γιατί δεν υπάρχει χρόνος πια

@ ADSLgr.com All rights reserved.