PDA

Επιστροφή στο Forum : NovaGO



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

nnn
14-03-14, 21:38
Χμμμ μήπως όταν λήξει η δοκιμαστική θα είναι επί πληρωμή? Ποιος ξέρει..Έτσι όπως γράφεται αν καταλαβαίνω καλά θα μπορώ αν θέλω πχ για έναν μήνα να βάζω το Laptop σαν συσκευή Και τον άλλο μήνα άλλη συσκευή ή Laptop πάλι. Σωστά?

Σωστά...

- - - Updated - - -


Υπήρξαν σοβαρές περιπτώσεις πώλησης της υπηρεσίας .... από επαγγελματίες...
Αυτή το μόνιμο σκεπτικό για "λαμογιά"... είναι στο αίμα μας τελικά.

Το ψιλιάστηκα μόλις έμαθα τον περιορισμό.

DoSMaN
14-03-14, 22:54
Με τον τρόπο με την προηγούμενη έκδοση του plugin με Firefox έκανα δουλειά στο desktop.. αλλά δεν έχουν όλοι λάπτοπ...
Στο εξοχικό που έχω desktop δηλαδή τι θα κάνω;;

Τώρα αν βρούμε και τίποτα για το on demand θα είναι το καλύτερο. (αυτό με τη διαγραφή ενός αρχείου δεν δούλεψε δυστυχώς...)

Διάβασα κάπου ότι μπορείς να "ξεγελάσεις" τον browser για το data που στέλνει στη σελίδα πχ από που μπαίνεις (το λεγόμενο user-agent) αλλά όσα δοκίμασα δεν έκαναν τίποτα.
Ίσως αν κάνουμε τον browser να νομίζει ότι δουλεύει πχ σε iPad με chrome ίσως να παίξει ή με κάποιο τρόπο να νομίσει ότι είναι laptop κλπ...

nnn
14-03-14, 23:11
Και μετά θα κόψουν τελείως την υπηρεσία...

DoSMaN
14-03-14, 23:39
Θα μπορούσαν να βγάλουν application για υπολογιστή όπως έχουν και για το iPad...

DJman
16-03-14, 15:58
Και οσοι εχουν 2 iphone στην οικογενια? Πχ εγω και αλλο ενα μελος. Ποιο απο τα 2 θα βλεπει?

antreas9
16-03-14, 16:32
παιδιά, η συγκεκριμένη υπηρεσία, είναι ένα πολύ ωραίο έξτρα δώρο από τη 4νετ.
και εμένα με χάλασε η μείωση των συσκευών σε 1. ή το ότι έκοψε την έξοδο σε hdmi.
(για την ακρίβεια, αν υπήρχε εγγύηση για 2 συσκευές, θα πήγαινα σε full pack).
Όμως, επειδή ξέρω τι σκατοφάρα είμαστε, δεν θεωρώ διόλου απίθανο να βρέθηκαν διάφοροι που θα άρχισαν να πουλάνε το novago, και με χαλάει απιστευτα αυτό...
Όπως θα με χαλάσει απίστευτα, αλλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, αν το χρεώσει ξαφνικά...

BARKOULETOS
16-03-14, 17:39
Eγω δεν δινω και πολυ μελλον στο δωρεαν τις υπηρεσιας, γιατι εκτος απο αυτους που πουλαγαν, ειναι και καποιοι που για να το πω κομψα με την αγνοια τους κανουν την κατασταση χειροτερη... Ρωταει ο αλλος και νομιζω σε επισημο φορουμ! Πως μπορω να μοιρασω την υπηρεσια για να βλεπει ο πατερας μου και ο ξαδερφος μου που δεν εχουν συνδεση φορθνετ???

Δηλαδη ρε ανθρωπε τι ακριβως περιμενεις να σου απαντησει καποιος της νοβα σε αυτο??? ισως δεν ειναι κακη ιδεα το να ισχυει μονο για συνδεσεις φορθνετ (οπως ειναι το στριμινγκ ηδη) αν ειναι να διαφυλαχθει το δωρεαν της υπηρεσιας...

paiktaras
16-03-14, 19:35
Eγω δεν δινω και πολυ μελλον στο δωρεαν τις υπηρεσιας, γιατι εκτος απο αυτους που πουλαγαν, ειναι και καποιοι που για να το πω κομψα με την αγνοια τους κανουν την κατασταση χειροτερη... Ρωταει ο αλλος και νομιζω σε επισημο φορουμ! Πως μπορω να μοιρασω την υπηρεσια για να βλεπει ο πατερας μου και ο ξαδερφος μου που δεν εχουν συνδεση φορθνετ???

Δηλαδη ρε ανθρωπε τι ακριβως περιμενεις να σου απαντησει καποιος της νοβα σε αυτο??? ισως δεν ειναι κακη ιδεα το να ισχυει μονο για συνδεσεις φορθνετ (οπως ειναι το στριμινγκ ηδη) αν ειναι να διαφυλαχθει το δωρεαν της υπηρεσιας...
Καλά μην λέμε και ότι θέμε ......που την βλέπεις την καλή ιδέα ? Και που θα βρεις σύνδεση forthnet όταν θα είσαι διακοπές στο κάτω Παρτάλι?

BARKOULETOS
16-03-14, 20:21
αν ειναι να διαφυλαχθει το δωρεαν της υπηρεσιας...

Aπο το τιποτα, το προτιμω...

antreas9
17-03-14, 17:50
με τίποτα. χάνει τη δυνατότητα του remotely...

blade_
17-03-14, 20:15
παιδιά, η συγκεκριμένη υπηρεσία, είναι ένα πολύ ωραίο έξτρα δώρο από τη 4νετ.
και εμένα με χάλασε η μείωση των συσκευών σε 1. ή το ότι έκοψε την έξοδο σε hdmi.
(για την ακρίβεια, αν υπήρχε εγγύηση για 2 συσκευές, θα πήγαινα σε full pack).
Όμως, επειδή ξέρω τι σκατοφάρα είμαστε, δεν θεωρώ διόλου απίθανο να βρέθηκαν διάφοροι που θα άρχισαν να πουλάνε το novago, και με χαλάει απιστευτα αυτό...
Όπως θα με χαλάσει απίστευτα, αλλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, αν το χρεώσει ξαφνικά...

δυστυχως ειναι πολυ πιθανο να συμβει.

gavrinos
19-03-14, 12:04
καταγράφηκαν λοιπον όλες οι αποψεις. η ουσία ειναι οτι έδωσαν μία παροχή, χωρίς να την εχει κανεις απαιτήσει, σε ικανοποιούν ως υφιστάμενο πελάτη και σου χρυσώνουν το χάπι της πανάκριβης αρχικής υπηρεσίας και μετά σου λένε οτι σου κοβουν το δικαίωμα στη μέση. όλα τα άλλα περι πωλήσεως της υπηρεσίας, κωλοφάρας, ξαδέρφου ή μπατζανάκη που δεν εχει νοβα κλπ είναι δικαιολογίες που απλά δεν στέκουν και αν ειναι οι επισημες αιτιάσεις της φορθνετ, τοτε είναι κοροϊδία στα μούτρα μας.

periklakis
19-03-14, 14:06
Είμαστε γενικά αρκετά απαιτητικοί σε πράγματα που δεν έχουμε λόγο να είμαστε, όπως το αν οι συσκευές που θα βλέπουμε nova όταν δεν είμαστε στο σπίτι, είναι μία ή δύο και για ένα σωρό άλλα πράγματα στην ζωή μας που είναι ουσιαστικά, δεν μας καίγεται καρφί..

sdikr
19-03-14, 14:11
Είμαστε γενικά αρκετά απαιτητικοί σε πράγματα που δεν έχουμε λόγο να είμαστε, όπως το αν οι συσκευές που θα βλέπουμε nova όταν δεν είμαστε στο σπίτι, είναι μία ή δύο και για ένα σωρό άλλα πράγματα στην ζωή μας που είναι ουσιαστικά, δεν μας καίγεται καρφί..

Έχουμε νήματα και για εκείνα, εδώ μιλάμε όμως για κάτι συγκεκριμένο :whistle:

netman
23-03-14, 03:21
καταγράφηκαν λοιπον όλες οι αποψεις. η ουσία ειναι οτι έδωσαν μία παροχή, χωρίς να την εχει κανεις απαιτήσει, σε ικανοποιούν ως υφιστάμενο πελάτη και σου χρυσώνουν το χάπι της πανάκριβης αρχικής υπηρεσίας και μετά σου λένε οτι σου κοβουν το δικαίωμα στη μέση. όλα τα άλλα περι πωλήσεως της υπηρεσίας, κωλοφάρας, ξαδέρφου ή μπατζανάκη που δεν εχει νοβα κλπ είναι δικαιολογίες που απλά δεν στέκουν και αν ειναι οι επισημες αιτιάσεις της φορθνετ, τοτε είναι κοροϊδία στα μούτρα μας.

ότι πιό σωστό έχει ειπωθει εδώ.:oneup:

kuka
23-03-14, 12:13
και τα αυτογκολ απο την 4νετ συνεχιζονται.
Θυμαμαι το 2008 μου ειχε δωσει δωρο 1 mbit συνδεση αντι για 768kbps και μετα απο κανενα 2μηνο το εκοψε με τον τσαμπουκα. Με εχασε μεχρι το 2013 και μαλλον με αυτα τα μυαλα με βλεπω να με ξαναχανει (θα γλυτωσω και το 60αρι τον μηνα).
Ειναι σαν να δινεις μια σοκολατα σε ενα πιτσιρικι και ξαφνικα να του τρως την μιση (ολοι το εχουμε παθει). Τον μισεις η οχι αυτον που το κανει αν και στην πραγματικοτητα σου εχει δωσει ΔΩΡΕΑΝ μιση σοκολατα χωρις να το ζητησεις.
Ας εβαζε μια "ταυτοχρονα" συνδεμενη συσκευη και ας ειχες 2 δηλωμενες αν ηταν θεμα πειρατιας η bandwith οπως ισχυριζεται.
Και απο ΙQ φυκιου Τι να πω

Εντωμεταξυ εχω κανει αιτηση αλλαγης συσκευης απο την παρασκευη και ακομα τιποοοοοτα. Καλα αυτα δεν γινονται αυτοματα?
Α ρε 4νετ τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κ@λους ελεγε η γιαγια μου

gkaikov
23-03-14, 18:18
Παιδια, καλησπέρα. Κατέβασα την εφαρμογή από το site της forthnet, έχει όγκο 15,4 MB και όνομα webtvplugin.msi. Την εγκατέστησα, (εγκαταστάθηκε στο c:programfiles(x86)\webtv\webtvplugin). Εκεί η μόνη εφαρμογή (application) είναι μια με όνομα ChkHd και μέγεθος μόλις 24 ΚΒ. Όταν την τρέχω, δεν γίνεται απολύτως τίποτα. Έχω λαπτοπ τοσιμπα και λειτουργικό win 7. Κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ

DoSMaN
23-03-14, 18:21
Παιδια, καλησπέρα. Κατέβασα την εφαρμογή από το site της forthnet, έχει όγκο 15,4 MB και όνομα webtvplugin.msi. Την εγκατέστησα, (εγκαταστάθηκε στο c:programfiles(x86)\webtv\webtvplugin). Εκεί η μόνη εφαρμογή (application) είναι μια με όνομα ChkHd και μέγεθος μόλις 24 ΚΒ. Όταν την τρέχω, δεν γίνεται απολύτως τίποτα. Έχω λαπτοπ τοσιμπα και λειτουργικό win 7. Κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ
Δε χρειάζεται να τρέξεις κάτι από τον φάκελο αυτό... αφού κατέβασες την εφαρμογή.. μπαίνεις στη σελίδα του novago και πατάς να δεις κάτι... το Plugin θα παίξει αυτόματα...

Αν σου λέει να το κατεβάσεις ξανά.. τότε κλείσε το browser και άνοιξέ τον ξανά...

DONKIXOTHS
27-03-14, 08:20
Καλημέρα παιδιά από την ημέρα που έγινε η αλλαγή από την nova στην υπηρεσία έχω το εξής πρόβλημα: Είχα δηλώσει 3 συσκευές Λαπτοπ κινητό ταμπλετ μετά την αλλαγή λοιπόν πρέπει να έχω μια μέχρι εδώ καλά αλλά, ενώ μπαίνω κανονικά με τους κωδικούς μου από το λαπτοπ απο κινητό δεν μπαίνει και φυσιολογικό αλλά προσπαθώντας να κάνω login μου λέει ότι έχω υπερβεί τις επιτρεπόμενες συσκευές και μου βγάζει ένα λινκ που εκεί μπορείς να κάνεις delete τις άλλες συσκευές και θέλοντας να κάνω delete το κινητό βάζοντας κανονικά αριθμό κάρτας, username, email και πατάω για να προχωρήσει μου λέει ότι δεν υπάρχει ενεργοποιημενη υπηρεσία για αυτή την κάρτα ή username.... με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω delete τη συσκευή του κινητού.... το ίδιο μου κάνει και οταν πάω να κάνω delete το λαπτοπ και φαντάζομαι και στο ταμπλετ το ίδιο θα κάνει αν προσπαθήσω.... ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

kinakias
27-03-14, 11:18
Καλημέρα παιδιά από την ημέρα που έγινε η αλλαγή από την nova στην υπηρεσία έχω το εξής πρόβλημα: Είχα δηλώσει 3 συσκευές Λαπτοπ κινητό ταμπλετ μετά την αλλαγή λοιπόν πρέπει να έχω μια μέχρι εδώ καλά αλλά, ενώ μπαίνω κανονικά με τους κωδικούς μου από το λαπτοπ απο κινητό δεν μπαίνει και φυσιολογικό αλλά προσπαθώντας να κάνω login μου λέει ότι έχω υπερβεί τις επιτρεπόμενες συσκευές και μου βγάζει ένα λινκ που εκεί μπορείς να κάνεις delete τις άλλες συσκευές και θέλοντας να κάνω delete το κινητό βάζοντας κανονικά αριθμό κάρτας, username, email και πατάω για να προχωρήσει μου λέει ότι δεν υπάρχει ενεργοποιημενη υπηρεσία για αυτή την κάρτα ή username.... με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω delete τη συσκευή του κινητού.... το ίδιο μου κάνει και οταν πάω να κάνω delete το λαπτοπ και φαντάζομαι και στο ταμπλετ το ίδιο θα κάνει αν προσπαθήσω.... ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

ρώτα στο forthnet support να σου πουν τι πρόβλημα υπάρχει

polakis
27-03-14, 19:59
Παιδια μαλλον η νοβα μπλοκαρε σημερα το παλιο plug in που εβλεπες στην τηλεοραση.Ας το δοκιμασει οποιος το ειχε να μας πει αν δουλευει σημερα

DoSMaN
27-03-14, 20:16
Παιδια μαλλον η νοβα μπλοκαρε σημερα το παλιο plug in που εβλεπες στην τηλεοραση.Ας το δοκιμασει οποιος το ειχε να μας πει αν δουλευει σημερα
Ναι δε με αφήνει να δω... μου λέει να κατεβάσω το νέο plugin...!! :(

paiktaras
27-03-14, 23:27
Για να κάνει κάποιος την γνωστή διαδικασία, εγκατάσταση του νέου, login, κλείσιμο του browser Όχι αποσύνδεση Δηλαδή, απεγκατάσταση του plugin και εγκατάσταση του παλιού

bilis41
27-03-14, 23:45
τελος το παλιο plugin παιδια....
τι κανουμε τωρα?

polakis
27-03-14, 23:55
Τιποτα, βλεπουμε σε laptop

stevenik
28-03-14, 00:10
Δε χρειάζεται να τρέξεις κάτι από τον φάκελο αυτό... αφού κατέβασες την εφαρμογή.. μπαίνεις στη σελίδα του novago και πατάς να δεις κάτι... το Plugin θα παίξει αυτόματα...

Αν σου λέει να το κατεβάσεις ξανά.. τότε κλείσε το browser και άνοιξέ τον ξανά...

Καλησπερα, εχω το ιδιο προβλημα. Εχθες εκανα εγκατασταση για πρωτη φορα στο λαπτοπ και ειδα κανονικα tv. Σημερα που ανοιξα να δω τον ΠΑΟΚ μου ελεγε να κατεβασω το plugin παλι. Εκλεισα 5-6 φορες τον chrome αλλα παλι τα ιδια. Εκανα εγκατασταση παλι το plugin, reboot το λαπτοπ αλλα παλι τα ιδια. Δοκιμασα και με αλλους browsers. Εχει συμβει και σε αλλους; Τι μου προτεινετε να κανω;

paiktaras
28-03-14, 00:15
Καλησπερα, εχω το ιδιο προβλημα. Εχθες εκανα εγκατασταση για πρωτη φορα στο λαπτοπ και ειδα κανονικα tv. Σημερα που ανοιξα να δω τον ΠΑΟΚ μου ελεγε να κατεβασω το plugin παλι. Εκλεισα 5-6 φορες τον chrome αλλα παλι τα ιδια. Εκανα εγκατασταση παλι το plugin, reboot το λαπτοπ αλλα παλι τα ιδια. Δοκιμασα και με αλλους browsers. Εχει συμβει και σε αλλους; Τι μου προτεινετε να κανω;

Για να κάνει κάποιος την γνωστή διαδικασία:
εγκατάσταση του νέου plugin, login, κλείσιμο του browser Όχι αποσύνδεση Δηλαδή, απεγκατάσταση του plugin και εγκατάσταση του παλιού

stevenik
28-03-14, 00:47
Για να κάνει κάποιος την γνωστή διαδικασία:
εγκατάσταση του νέου plugin, login, κλείσιμο του browser Όχι αποσύνδεση Δηλαδή, απεγκατάσταση του plugin και εγκατάσταση του παλιού

Εγω εχθες εκανα αποσυνδεση, γι'αυτο δεν μ'αφηνει να δω σημερα; Εκανα ποσες φορες εγκατασταση το plugin αλλα τιποτα. Να παω στην καρτελα "ανανεωση συσκευης"; Τι μου προτεινεις να κανω;

aenaos15
28-03-14, 10:26
Αυτα διαβαζει η κυρια και θα το κοψει εντελως η θα το χρεωσει.

netman
28-03-14, 17:09
απαγορεύεται τίποτα από αυτά που λένε πιό πάνω και θα μας τιμωρήσει η κυρία;
ε άμα θέλουν να το χρεώσουν ας το κάνουν,αλλά μη μας λένε ότι μας κάνουν και χάρη τότε.

marampou
28-03-14, 19:01
Δεν δουλεύει τίποτα από τα παραπάνω ζητάει πάλι να κάνεις εγκατάσταση το νέο plugin help παίζει η παναθα το βράδυ

nnn
28-03-14, 21:07
απαγορεύεται τίποτα από αυτά που λένε πιό πάνω και θα μας τιμωρήσει η κυρία;
ε άμα θέλουν να το χρεώσουν ας το κάνουν,αλλά μη μας λένε ότι μας κάνουν και χάρη τότε.

Φυσικά απαγορεύεται όταν σου λέει ξεκάθαρα πως η υπηρεσία είναι για χρήση από laptop, tablet και κινητό μόνο.

cm28
28-03-14, 22:00
Με windows 8 παιζει??

Δεν ξερω τι δεν κανω καλα.Εκανα εγγραφη,ηρθε μηνυμα στο κινητο,κατεβασα και εγκατεστησα το plugin
Oταν παω και πατω συνδεση μου λεει "πρεπει να κατεβασετε" και να εγκαταστησετε το plugin πριν την προβολη.Εκανα και επανεκκινηση..Τι κανω λαθος?

Τι έκανες τελικά με αυτό γιατί και ργώ έχω το ίδιο πρόβλημμα...΄???

DoSMaN
29-03-14, 00:02
Όντως δεν πιάνουν τα κόλπα αυτά πλέον...
Δηλαδή ακόμα και λογκαρισμένος να είσαι, άπαξ και βγάλεις τον νέο οδηγό και βάλεις τον παλιότερο σε κάνει αυτόματα logout...

Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί σώνει και ντε έχουν στο μυαλό τους ότι όλοι έχουν τάμπλετ και φορητούς υπολογιστές... δηλαδή εγώ που έχω πάει στο εξοχικό κανονικό desktop μηχάνημα γιατί να μην έχω το δικαίωμα να το χρησιμοποιήσω; λίγο βλακεία αυτό αλλά οκ... τζάμπα είναι οπότε όταν σου χαρίζουν ένα γάιδαρο... αν δεν σου αρέσει μην τον πάρεις...!!! :P

spelljammer
29-03-14, 00:50
Αφού λοιπόν μείωσαν τις συσκευές σε μία και κόβουν οποιοδήποτε output, και εφόσον δεν είμαι κάτοχος laptop ή tablet ή κινητού με android 4.2 ή ιπτάμενου γαϊδάρου που γεννήθηκε μια Τρίτη με πανσέληνο, η υπηρεσία μου είναι πλέον άχρηστη. Το φιλαράκι όμως που έχει laptop θα περάσει μια χαρά αν του δώσω τους κωδικούς μου.

Πράγμα που ΔΕ θα έκανα ΠΟΤΕ αν ΤΟ NOVAGO ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ PC, αλλά...

Όσο με σέβεστε, σας σέβομαι κι εγώ. Ας μην ξεκινούσατε καν την υπηρεσία κύριοι. Αλλά κλασικά, πάτε από τη μια καταστροφή δημοσίων σχέσεων στην άλλη.

Το μόνο που με λυπεί είναι ότι όταν κλείσετε, ο ΟΤΕ θα κάνει χειρότερα...

DoSMaN
29-03-14, 01:03
[..] ή ιπτάμενου γαϊδάρου που γεννήθηκε μια Τρίτη με πανσέληνο, η υπηρεσία μου είναι πλέον άχρηστη. [..]
Χαχαχαχαχαχαχαχα... έγραψες...!!!

netman
30-03-14, 02:44
......

- - - Updated - - -


Φυσικά απαγορεύεται όταν σου λέει ξεκάθαρα πως η υπηρεσία είναι για χρήση από laptop, tablet και κινητό μόνο.
την καλύτερη απάντηση την έδωσε ο φίλος ...
Αφού λοιπόν μείωσαν τις συσκευές σε μία και κόβουν οποιοδήποτε output, και εφόσον δεν είμαι κάτοχος laptop ή tablet ή κινητού με android 4.2 ή ιπτάμενου γαϊδάρου που γεννήθηκε μια Τρίτη με πανσέληνο, η υπηρεσία μου είναι πλέον άχρηστη. Το φιλαράκι όμως που έχει laptop θα περάσει μια χαρά αν του δώσω τους κωδικούς μου.

Πράγμα που ΔΕ θα έκανα ΠΟΤΕ αν ΤΟ NOVAGO ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ PC, αλλά...

Όσο με σέβεστε, σας σέβομαι κι εγώ. Ας μην ξεκινούσατε καν την υπηρεσία κύριοι. Αλλά κλασικά, πάτε από τη μια καταστροφή δημοσίων σχέσεων στην άλλη.

Το μόνο που με λυπεί είναι ότι όταν κλείσετε, ο ΟΤΕ θα κάνει χειρότερα...

να σου θυμήσω το ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ το όλο σκηνικό;

MANTHES
30-03-14, 17:48
Οπως βλεπω και εγω πλεον δεν παιζει το παλιο plugin οποτε αφου το λαπτοπ μου εχει σπασμενη οθονη και το εχω συνδεδεμενο με εξωτερικο μονιτορ με αναγκαζει να μην μπορω να δω, να με κανει απο εκει που ειμαι νομιμος να γινω παρανομος για να δω τους αγωνες μεσω λινκ (αυτο ειναι η μαγκια να εισαι φορθνετ) τοτε και εγω οπως και ο αλλος φιλος θα δωσω αλλου τον κωδικο συνδεσης μιας και μου ειναι αχρηστος.
Υ.Γ. Πουθενα δεν λεει οτι απαγορευεται αλλα οτι δεν παρεχεται αυτη την δυνατοτητα. Ειναι κατι εντελως διαφορετικο αλλιως θα το εγραφαν και ξεκαθαρα οπως πχ λενε ρητα οτι "Σας υπενθυμίζουμε ότι η υπηρεσία προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για ιδιωτική θέαση" (Η υπηρεσία διατίθεται μόνο μέσω φορητών συσκευών laptop, tablets και smartphones. Δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα παρακολούθησης της υπηρεσίας μέσω τρίτων συσκευών, τηλεοράσεων, εξωτερικών monitor κλπ. ).
Για να το πω και πιο απλα αν εσυ βγαλεις το λαπτοπ στο μπαλκονι και βλεπει ο γειτονας εισαι παρανομος συμφωνα με την νοβα. Αν το συνδεσεις με την τηλεοραση σου εισαι μεν νομιμος αλλα επειδη ετσι γουσταρω δεν παρεχω αυτη την δυνατοτητα. Νοβα ειναι αυτη

sakis1234567
30-03-14, 20:21
σωστοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!

grepol
31-03-14, 11:42
Αφού λοιπόν μείωσαν τις συσκευές σε μία και κόβουν οποιοδήποτε output, και εφόσον δεν είμαι κάτοχος laptop ή tablet ή κινητού με android 4.2 ή ιπτάμενου γαϊδάρου που γεννήθηκε μια Τρίτη με πανσέληνο, η υπηρεσία μου είναι πλέον άχρηστη. Το φιλαράκι όμως που έχει laptop θα περάσει μια χαρά αν του δώσω τους κωδικούς μου.

Πράγμα που ΔΕ θα έκανα ΠΟΤΕ αν ΤΟ NOVAGO ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ PC, αλλά...

Όσο με σέβεστε, σας σέβομαι κι εγώ. Ας μην ξεκινούσατε καν την υπηρεσία κύριοι. Αλλά κλασικά, πάτε από τη μια καταστροφή δημοσίων σχέσεων στην άλλη.

Το μόνο που με λυπεί είναι ότι όταν κλείσετε, ο ΟΤΕ θα κάνει χειρότερα...
το θέμα είναι να υπάρχει σωστός ανταγωνισμός και όχι να υπάρχει μονοπώλειο όπως παλιά με τον οτε . Αν είχε βγάλει και ο οτε κάτι ανάλογο του nova go τότε θα ήταν διαφοετικά τα πράματα

polakis
31-03-14, 15:16
το θέμα είναι να υπάρχει σωστός ανταγωνισμός και όχι να υπάρχει μονοπώλειο όπως παλιά με τον οτε . Αν είχε βγάλει και ο οτε κάτι ανάλογο του nova go τότε θα ήταν διαφοετικά τα πράματα

Μην ανησυχεις, το καλοκαιρι και το OTE Go ερχονται...

MANTHES
31-03-14, 15:25
Θα εχει ενδιαφερον αν δωσει ο ΟΤΕ το ΟΤΕ go ή οπως αλλιως θα λεγεται με καποιο μικρο αντιτιμο σε οσους δεν ειναι συνδρομητες του.
Μακαρι να εχουν κατι τετοιο στο μυαλο τους

tkompos
31-03-14, 16:31
αν και δεν έχω ακούσει κάτι για το οτε go αλλά δεν το θεωρώ απίθανο να ακολουθήσει και αυτή, αυτό που θεωρώ δύσκολο να κάνει είναι να το "δώσει με μικρο αντίτιμο σε όσους δεν είναι συνδρομητές του" όπως λες αφού πάνω απ' όλα είναι εταιρίες, το σημαντικό είναι αν θα το προσφέρει δωρεάν ή όχι

MANTHES
31-03-14, 18:45
Απο οτι λεγεται θα ειναι πολυ καλυτερο απο το αντιστοιχο της νοβα. Οσο αφορα αυτο που ειπα ως επιθυμια το παν για αυτους ειναι να θα θεωρησουν πως θα εχουν κερδος. Αν δινουν καποια απο τα καναλια σε μια λογικη τιμη τοτε γιατι οχι; Μπορει να κερδισουν κοσμο που ισως να μην εδινε ποτε τα 30 ευρω που κανει το δορυφορικο πακετο τους αλλα να εχουν την διαθεση να δωσουν ενα μικρο σχετικα αντιτιμο για κατι λιγοτερο.

paiktaras
31-03-14, 22:45
Υπομονή λοιπόν για λίγο ακόμα.....

MANTHES
01-04-14, 22:07
Ποσο γελοιοι ειναι εκει στην νοβα που αναγκαζομαι τωρα να ψαχνω για λινκ ωστε να δω την μπαρτσα επειδη δεν εχω λαπτοπ; Εγω φταιω που αυτη την στιγμη με κανουν παρανομο;

xekarfotos11
02-04-14, 12:06
Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να μπορείς να πάρεις πακέτο NovaGo για όσες συσκευές θέλεις ανεξάρτητα με το αν είσαι ή όχι πελάτης. Πρέπει να το δουν εμπορικά ...

DoSMaN
02-04-14, 12:12
Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να μπορείς να πάρεις πακέτο NovaGo για όσες συσκευές θέλεις ανεξάρτητα με το αν είσαι ή όχι πελάτης. Πρέπει να το δουν εμπορικά ...
Δεν είναι άσχημη σαν ιδέα...
Θα μπορούσε να το έχει ελεύθερο στους συνδρομητές της και περιορισμένο σε μη συνδρομητές της και μάλιστα θα μπορούσε να κάνει κάποια συνδρομή με το μήνα ή με το "κομμάτι" για κάποιον που θα ήθελε να πληρώσει μόνο εκείνη τη φορά για να δει μία ταινία/άθλημα κλπ κλπ

babispppp
05-04-14, 13:33
καλησπερα πως μπορω να κανω απενεργοποιηση του νοβα go ?

BARKOULETOS
05-04-14, 15:42
Το novago με την μορφη που εχει σημερα αποκλειεται να δωθει με συνδρομη για χαμηλο ποσο σε μη συνδρομητες φορθνετ... Και ο λογος ειναι απλος... Ουσιαστικα εχεις θα ενα σπορτπακ - φουλ πακ σε τιμη ευκαιριας και δεν εχεις αναγκη να εισαι συνδρομητης φορθνετ. Λογικα θα εχει καπου στο εικοσαρι αν βγει στην αγορα για αλλους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.