PDA

Επιστροφή στο Forum : Που είναι η Forthnet οεο?



trelosfilosofos
01-07-13, 18:14
Για να μην πολυλογώ, εδώ και 4 ημέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω με την Forthnet για να πάρω νέα προσφορά επειδή έκλεισα χρόνο και μου αυξήσανε το πάγιο απροειδοποίητα κατά 20 ευρώ το δίμηνο. (από 50 ευρώ πήγε στα 70 με 2play economy) Παίρνω στο 13831 και στο 8011138888 και με βάζει σε αναμονή πάνω από 15 λεπτά, χρονικό διάστημα στο οποίο δεν είμαι διατεθειμένος να περιμένω. Τους έχω αφήσει τουλάχιστον 10 φορές το τηλέφωνο μου για να με καλέσουνε αυτοί και ακόμα δεν φιλοτιμήθηκε κανείς. Εντελώς εξαφανισμένοι! Φταίω τώρα εγώ να σηκωθώ να φύγω με τόση αδιαφορία που εισπράτω? Και αν ναι που να πάω? Σκεφτόμουνα τον ΟΤΕ ως μια καλή λύση, περίπου στα ίδια λεφτά.

billstamaniac
01-07-13, 18:49
συμπληρωσε την φορμα επικοινωνιας που υπαρχει στο site και θα σε παρουν αυτοι

sotiros
01-07-13, 18:51
Καλησπέρα,είχα συμπληρώσει την φόρμα επικοινωνίας πριν απο 10 μέρες για άσχετο θέμα .Δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα .........

trelosfilosofos
01-07-13, 19:49
Το έχω ήδη κάνει εδώ και 4 ημέρες αυτό με τη φόρμα επικοινωνίας στο site. Και δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα...

BARKOULETOS
01-07-13, 20:24
Δεν περνας απο κανα καταστημα να τα πεις απο κοντα? Το απροειδοποιητα δεν στεκει, γιατι ολες οι προσφορες ειναι για ενα χρονο, οποτε με την παροδο αυτου πανε στο αρχικο παγιο... Αν δεν βρεις προκοπη και απο το καταστημα κανε μια φορητοτητα (wind πχ αν θελεις double play) και λογικα θα σε παρουν...

sotiros
01-07-13, 20:58
θα μπορουσες να κανεις μια σημειωση στο ημερολογιο σου 10-15 μερες πριν την ληξη του 12μηνου και κανεις μια βολτουλα απο καποιο καταστημα να παρεις την προσφορα τους . Μια απλη υπενθυμιση σε καποιο απο τα web mail clients .

trelosfilosofos
01-07-13, 21:36
Δεν πάω σε κανένα κατάστημα γιατί έχω θυμώσει. Άμα θέλουν ας με πάρουν αυτοί τηλέφωνο, που έπρεπε να το έχουν ήδη κάνει.
Τώρα που έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για να δούμε; Θα με πάρουν;

BARKOULETOS
01-07-13, 22:18
Λογικα θα σε παρουν, παντα περνουν, αυτο που δεν ξερω ειναι τι θα γινει αν δεν σε βρουν! Μπορει και να προχωρησει η φορητοτητα, τα ιδια ειχα τραβηξει με την wind ημουν 25, οταν εληξε πηγε 35, Τους ελεγα να μου το αφησουν 25, μου λεγανε δεν γινεται τραβηξα μια φορητοτητα και τοτε με πηραν και μου ειπαν οτι μου προσφερουν τα 25, αλλα εγω ειχα τσαντιστει και συνεχισα... Παντως αντικειμενικα μονο για καλυτερη προσφορα θα φυγω απο Φορθνετ, αν και με το κριστμας πακ που εχω πολυ δυσκολα θα βρεθει κατι τοσο ανταγωνιστικο...

apto
02-07-13, 11:50
καλά κάνεις και θυμώνεις, αν και το να ασχολήσε 4 μέρες, να τους αφήνεις το τηλέφωνο σου 10 φορές και να γράφεις στο φόρουμ, είναι παραπάνω χρόνος απ' το να περίμενες 15 λεπτά στην αναμονή.
όπως και να χει, θα πρεπε να σε πάρουν, αλλά λόγο του χαμού με την προσφορά έχουν μεγάλες αναμονές.
τα λεφτά δικά σου είναι, αλλά εγώ δεν θα τα δινα έτσι αψήφιστα στον οτε, μόνο και μόνο επειδή θύμωσα. στα ίδια λεφτά περίπου που λες, συν την φορητότητα ένα 30αρι (κάπου εκεί δεν είναι; )
αν δεν σε πειράζει να δώσεις 200 ευρώ έξτρα στον χρόνο, οκ.
η πρόταση μου είναι να αλλάξεις πακέτο, άλλο 20 ευρώ τον μήνα, άλλο 35..

giorg
02-07-13, 13:44
Δεν πάω σε κανένα κατάστημα γιατί έχω θυμώσει. Άμα θέλουν ας με πάρουν αυτοί τηλέφωνο, που έπρεπε να το έχουν ήδη κάνει.
Τώρα που έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για να δούμε; Θα με πάρουν;

τα λεφτά δεν τα σκέφτηκες;
τόσοι πάροχοι υπάρχουν και όλοι έχουν πιο χαμηλή τιμή απ' τον οτε

trelosfilosofos
02-07-13, 21:33
Δεν είναι μόνο η τιμή αλλά και οι υπηρεσίες. Με HOL και WIND είχα δεινοπαθήσει στο παρελθόν. Και με την Forthnet τώρα έχω πρόβλημα αστάθειας με συχνές αποσυνδέσεις και γραμμή με πολλά παράσιτα, χωρίς να θεωρώ ότι γι' αυτό φταίει απαραίτητα ο πάροχος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.