PDA

Επιστροφή στο Forum : αγορα αλλου router !



nikoslykos
02-07-13, 03:36
εχει κανεις να μου προτεινει ενα καλο ρουτερ vdsl? (περα απο Draytek :p )

GSF
04-07-13, 18:18
εχει κανεις να μου προτεινει ενα καλο ρουτερ vdsl? (περα απο Draytek :p )

θα γίνω γραφικός αλλα σε τι δεν σε καλύπτει το Technicolor?

nikoslykos
04-07-13, 23:01
τελικα νταξι ακυρο το thread λιγο... εκανα αιτηση διακοπης του vdsl τσαμπα το πληρωνω πλεον για αυτη τη ταχυτητα.εκει που επιανα 26,5 - 27 πλεον ειναι μονο 20 - 21 και δεν κανουνε τιποτα.

morfeas-dsl-
11-07-13, 12:41
20 ποιανω με απλο adsl2+ φορθνετ.

hadouken
01-10-13, 21:31
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoslykos Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει κανεις να μου προτεινει ενα καλο ρουτερ vdsl? (περα απο Draytek )
θα γίνω γραφικός αλλα σε τι δεν σε καλύπτει το Technicolor?
σορυ που μπαινω σα σφινα αλλα πως ανοιγουμε το νατ σε αυτο;στο παλιο (adsl) ειχα καταφερει μεσω telnet να το κανω.πλεον δεν με αφινει ουτε αυτο να κανω στο vdsl modem(δεν εχει backup/load config).

GSF
01-10-13, 21:55
σορυ που μπαινω σα σφινα αλλα πως ανοιγουμε το νατ σε αυτο;στο παλιο (adsl) ειχα καταφερει μεσω telnet να το κανω.πλεον δεν με αφινει ουτε αυτο να κανω στο vdsl modem(δεν εχει backup/load config).

για να μπείς μέσω telnet θα μπείς στο ρουτερ απτον browser και πανω αριστερα λεει user. θα το πατήσεις και μετα switch user. εκει θα βαλεις τον default root αν έχεις το τελευταίο firmware. το username και ο κωδικός ειναι τα εξής:
username: dsath password=f!g*h!X0 μετά πρεπει να κανεις backup το user.ini και να αλλαξεις το config του telnet στο [servmgr.ini]... να ανοίξεις νατ εννοείς για το ps3?

hadouken
09-10-13, 13:40
thanks.θα το δοκιμασω.
θυμαμαι παντως οτι για να με αφησει στο τελνετ ειχα θεμα και με το adsl router αλλα δεν θυμαμαι τι ειχα κανει (κατι με θυρα 23)
κυριως για το psvita που δεν εχει upnp.

edit : The username or password you've entered is incorrect. Please check and try again.

@ ADSLgr.com All rights reserved.