PDA

Επιστροφή στο Forum : συχνες αποσυνδεσεις



fragi
03-07-13, 10:34
καλημερα σε ολους,εχω ενα προβλημα με το ιντερνετ και δεν ξερω πραγματικα πως να το λυσω.εχω ενσυρματο ιντερνετ με zte ρουτερ και συνδεση connex 24αρα.το θεμα ειναι οτι καθε μερικα λεπτα αποσυνδεομαι απο το ιντερνετ .ο οτε μου διαβεβαιωνει πως η γραμμη δεν εχει βλαβη,τα καλωδια και του τηλεφωνου και του ρουτερ ειναι οπως πρεπει να ειναι ( υστερα απο επισκεψη τεχνικου στο σπιτι και σχετικο ελενχο ) και ολα οτι λειτουργουν κανονικα.απο το κεντρο και εκεινοι βλεπουν τις συχνες αποσυνδεσεις που εχω αλλα μαλλον δεν μπορουν να κανουν κατι και υποστηριζουν οτι ολα καλα.εχω windows 7 64 bit και αναρωτιεμαι αν ειναι καποιο προβλημα που οφειλεται στα windows και πως μπορει να λυθει.οι drivers της καρτα δικτυου ειναι updated τουλαχιστον αυτο το μυνημα εμφανιζει οταν κλικαρω driver update.οποιος ξερει η εχει κατι να προτεινει για το προβλημα μου παρακαλω ας με ενημερωσει.ειμαι σε απογνωση εχω δοκιμασει διαφορα αλλα κανενα αποτελεσμα. :(

AssVas
03-07-13, 15:44
Καλησπέρα Φίλε μου,

Δώσε μας τα στατιστικά της γραμμής σου από το Status Page του Router σου.
http://192.168.1.1

Κατόπιν πες μας αν το αντιμετωπίζεις όλη την ημέρα ή συγκεκριμένες ώρες .

Επίσης δες το Router σου όταν αποσυγχρονίζει, κάνει ολικό Reboot , δηλαδή σβήνουν όλα τα λαμπάκια και boot-άρει από την αρχή ; ή απλά αναβοσβήνει το ADSL led ?

Επειδή μου έχει τύχει σε γνωστό , το κλιματιστικό να κάνει παρεμβολή στο Wifi του και να τραβά Reboot το router αυτό , δοκίμασε προσωρινά να κλήσεις το WiFi του, έχει κουμπάκι .

Τέλος σε ποια περιοχή μένεις , σε πολυκατοικία ή μονοκατοικία; έχεις ansanseur ?

Αναμένουμε απάντηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.