PDA

Επιστροφή στο Forum : διακοπη τηλεφωνου χωρις να εχει ολοκληρωθει η φορητότητα



spartacus
04-07-13, 08:48
ονομαζομαι Μαντουλιδης Νικολαος, σας καλώ να μου απαντησετε γιατι μου εχετε κοψει το τηλεφωνο απο εχτες το μεσημερι την στιγμη που η φορητότητα για τον οτε θα ολοκληρωθει οπως μου ειπατε στις 9/7, μια εβδομαδα πιο πριν κοβετε απροειδοποίητα το τηλέφωνο;;; σας εχω καλεσει 3 φορες και ακομα το κοιτάτε, ο τεχνικος χτες το βραδυ μου ειπε οτι μάλλον κατα λάθος εγινε η διακοπή, μια μερα μετά κι εγω συνεχιζω να ειμαι χωρις τηλεφωνο, απαράδεκτα πράγματα, το χρειαζομαι το τηλέφωνο γιατι κάνω και on call εφημερίες, ελπίζω μεχρι το βραδυ που θα πάω στο σπίτι μου να εχετε διευθετήσει το θέμα μου.

- - - Updated - - -

Μετά από 4 κλήσεις μου και μιάμιση ημέρα χάμενη με ενημερώσατε ότι πλέον δεν είμαι πελάτης σας, τα τμήματά σας δεν ενημερώνει το ένα
το άλλο εγκαίρως;;

CytaRep
05-07-13, 10:39
ονομαζομαι Μαντουλιδης Νικολαος, σας καλώ να μου απαντησετε γιατι μου εχετε κοψει το τηλεφωνο απο εχτες το μεσημερι την στιγμη που η φορητότητα για τον οτε θα ολοκληρωθει οπως μου ειπατε στις 9/7, μια εβδομαδα πιο πριν κοβετε απροειδοποίητα το τηλέφωνο;;; σας εχω καλεσει 3 φορες και ακομα το κοιτάτε, ο τεχνικος χτες το βραδυ μου ειπε οτι μάλλον κατα λάθος εγινε η διακοπή, μια μερα μετά κι εγω συνεχιζω να ειμαι χωρις τηλεφωνο, απαράδεκτα πράγματα, το χρειαζομαι το τηλέφωνο γιατι κάνω και on call εφημερίες, ελπίζω μεχρι το βραδυ που θα πάω στο σπίτι μου να εχετε διευθετήσει το θέμα μου.

- - - Updated - - -

Μετά από 4 κλήσεις μου και μιάμιση ημέρα χάμενη με ενημερώσατε ότι πλέον δεν είμαι πελάτης σας, τα τμήματά σας δεν ενημερώνει το ένα
το άλλο εγκαίρως;;

Αγαπητέ Πελάτη,

Σχετικά με το ζήτημα που αναφέρετε, σας ενημερώνουμε αναλυτικά και γραπτώς ότι στις 26/6/2013 η Εταιρεία μας έλαβε αίτημα από άλλο πάροχο για τη φορητότητα του αριθμού σας, το οποίο έγινε αυθημερόν δεκτό. Η μετάβαση του εν λόγω αριθμού ολοκληρώθηκε στις 4/7/2013.

Επιπλέον, η Εταιρεία μας ενεργεί βάσει ρυθμιστικού πλαισίου και δεν μπορεί να παρέμβει στην ημερομηνία μεταφοράς της εκάστοτε γραμμής. Συγκεκριμένα, σύμφωνα με το ισχύον ρυθμιστικό πλαίσιο και τη διαδικασία που οφείλουν να τηρούν οι τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι, το αίτημα φορητότητας της γραμμής σας δρομολογήθηκε από τον πάροχο δέκτη, ήτοι τον πάροχο που αιτηθήκατε την μεταφορά, και ο οποίος αναλαμβάνει την υλοποίηση αυτής. Ως εκ τούτου η διαδικασία που τηρήθηκε ως προς την ολοκλήρωση της μεταφοράς του αριθμού σας, αρμόδιος να σας απαντήσει είναι ο πάροχος δέκτης.

Παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση

@ ADSLgr.com All rights reserved.