PDA

Επιστροφή στο Forum : όσοι θέλουν να συνεννοηθούμε για να πάμε



Σελίδες : [1] 2

ace1774
01-02-07, 13:12
Προτείνω να θέσουμε μια μέρα σαν στόχο και ώρα για να πάμε στον ΟΤΕ Τούμπας.

Δευτέρα 5/02/07

Ώρα 08:00

Εγώ δηλώνω από τώρα ότι αν μαζευτούμε τουλάχιστον 10 άτομα θα βρίσκομαι εκεί.

Έχω ξαναπάει καρφί στον τεχνικό διευθυντή και έγινε panic.

Αν μαζευτούμε μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Σας παρακαλώ μόνο ειλικρινείς δηλώσεις

Mike-Dealer
01-02-07, 13:16
Για Αθήνα αναφέρεσαι φαντάζομαι.?

Kiwi
01-02-07, 13:32
Μακράν από τα πιο σουρεάλ μηνύματα που έχω διαβάσει :)

Σε τί αναφέρεσαι;

ace1774
01-02-07, 14:52
Sorry είμαι τόσο ζαλισμένος από τις φοβερές ταχύτητες που τα έχω παίξει.

l_satsok
01-02-07, 18:33
δυστυχως δεν ειμαι εκει φιλε μου γιατι θα ερχομουν πρωτος.
φαινεται οτι καθε πρωτη του μηνος σημειωνεται και νεο ρεκορ.
ειδικα σημερα και εγω ειμαι πολυ εκνευρισμενος,κατεβαζα πριν λιγο απο ftp με 4kb/sec,τι αλλο να πω,αφηστε τα δεν ειναι να λεμε τιποτα πλεον.

πηρα 2-3 τηλεφωνα,ειπα τα δικα μου ακουσα τις xxx τους και αλλη μια απο τα ιδια.

8rulos
01-02-07, 18:50
η κατασταση δεν παει αλλο οσο παει γινεται και χειροτερο και μενα σημερα με 1024 δεν υπερβαινει τα 25kb/s απο ftp ..ε αντε και στο διαολο πια.. φτανει πια ΕΛΕΟΣ

darisg
01-02-07, 19:11
Άντε να δούμε.......αν μαζευτούν καμια 10αρια άτομα και 'γώ μέσα.

1) ace1774
2) darisg
3)
4)

psytransas
01-02-07, 21:08
λετε ακριβη ωρα και παμε ...αλλα μια οργανωση πιο πριν ρε παιδια ,,ενα πανο ,,κατι ,,ετσι 10 νοματαιοι να φωναζουν ,,κατι να δειξουν και τα καναλια ,,κατι για τις καμερες

να συναντηθουμε πιο πριν καπου να το οργανωσουμε καπως...

ΦΤΑΝΕΙ !!!

psytransas
01-02-07, 21:17
εγω μαλιστα προτεινω ενα τεραστιο πανό ΔΥΣΦΗΜΙΣΗΣ του οτε και της υπηρεσιας του ,,
αλλα θα παρει χρονο να γινει αλλα θα ναι ,,φαρμακι ...

οτι δηλαδη αυτοι γραφουν στα ψιλα γραμματα των συμβολαιων εμεισ να τα κανουμε ΜΕΓΑΛΑ
σαν τα τετοια μας οπως μας τα χουν κανει τοσο καιρο

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ

alieus
01-02-07, 22:13
Εγώ μέσα...αλλά Δευτέρα αδύνατον...για Τρίτη τι λέτε κατά τις 11:00;

manoulamou
01-02-07, 22:25
Τι σκοπευετε να κανετε ακριβως και πως θα πετυχετε αυτο που θελετε?
Προσοχη εχει και ζαρντινιερες εξω απο τον ΟΤΕ Τουμπας.
Α μια συμβουλη: Φωναξτε και κανενα καναλι,
να δουμε φατσες :) εμεις οι χαμουτζηδες....

ace1774
01-02-07, 22:29
Το Δευτέρα το είπα γιατί λέμε συνήθως "Από Δευτέρα"

Ας το κάνουμε πράξη λοιπόν.Το 8 η ώρα γιατί δουλεύουμε κιόλας.

Όσο για τα κανάλια αν κλείσουμε μέρα και ώρα και είμαστε αρκετά άτομα το βλέπουμε.

nikgr
01-02-07, 22:30
Ωραία κίνηση! Μπράβο!
Εγώ θα πρότεινα και χτίσιμο της κύριας εισόδου! Είναι πολύ trendy το τούβλο τελευταία! :p

Αν θέλετε έρχομαι κι εγώ από Λάρισα με ενισχύσεις (με καμια καρδάρα φρέσκο κατσικίσιο γάλα!)
"Γάλατα - γαργάλατα"! :lol:

Επίσης μπορώ να φέρω απ' το γειτονικό καρβουνιάρικο ένα τσουβάλι 50κιλο κάρβουνο.
Το μόνο που μένει είναι το πανο "ADSL Τούμπας. Όχι άλλο κάρβουνο μωρέ!" :lol: (αυτό κι αν είναι επίκαιρο με τον Κούρκουλο!) :whistle:

Xguru
01-02-07, 22:51
Προσπαθώ να προβλέψω τον αντίκτυπο μιας τέτοιας πράξης στον παραδοσιακό δημόσιο υπάλληλο του ΟΤΕ...

χμμμ το πιό πιθανό είναι να αλλάξει πλευρά και από το αριστερό να ξύνει το δεξί φρίδι. Μακάρι να είμαι λάθος βέβαια.

PS. όταν λες έγινε panic τελικά άλλαξε κάτι ή απλά είπαν "μας τα παν και άλλοι, έχουμε και δουλειές-χρατς χρατς χρατς"

Gila1899
01-02-07, 23:55
Προσπαθώ να προβλέψω τον αντίκτυπο μιας τέτοιας πράξης στον παραδοσιακό δημόσιο υπάλληλο του ΟΤΕ...

χμμμ το πιό πιθανό είναι να αλλάξει πλευρά και από το αριστερό να ξύνει το δεξί φρίδι. Μακάρι να είμαι λάθος βέβαια.

PS. όταν λες έγινε panic τελικά άλλαξε κάτι ή απλά είπαν "μας τα παν και άλλοι, έχουμε και δουλειές-χρατς χρατς χρατς"
To πρόβλημα είναι οτι ο παραδοσιακός υπάλληλος του ΟΤΕ δεν είναι και αυτός που ευθύνεται για τα παερισσότερα προβλήματα, απλά συνήθως αυτός είναι εύκαιρος άρα αυτός τα ακούει.Δε νομίζω οτι οι άθλιες ταχύτητες που όλοι λίγο πολύ έχουμε οφείλονται στην κακή δουλειά των τεχνικών.Είναι προφανές, πιστεύω, οτι υπάρχει πρόβλημα bandwidth, αλλά κάποιος καταλληλότερος μπορεί να μας διαφωτίσει:hmm:

Kαλή επιτυχία, ace1774, αν και συνήθως η διοργάνωση τέτοιων πρωτοβουλιών δεν έχει ιδαίτερη επιτυχία.Ολοι γκρινιάζουμε στα φόρουμ, από το γραφειάκι μας και μέχρι εκεί:whistle:

nrg_polini
02-02-07, 00:12
Παιδια δεν ειναι αναγκη να πατε να τα σπασετε ή να αρχισετε τα βρισιδια. Απλα να βρειτε καποιο σχετικα μεγαλο κεφαλι εκει μεσα να του κανετε παραπονα.

Mike-Dealer
02-02-07, 00:25
Τα μεγάλα κεφάλια κρύβονται πίσω από τα μικρά και δεν μπορείς να τα πλησιάσεις εύκολα. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να μπεις με μία καραμπίνα σε ένα oteshop να ζητήσεις να έρθουνε τα κανάλια και να βάλεις να παραδεχτούνε μπροστά στις κάμερες ότι είναι άχρηστοι και ότι κοροϊδεύουνε το κόσμο.Και μαζί σου να έχεις καμία 30αρα άτομα για μάρτυρτες. lol Όποτε περνάω απο τον Οτε γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου αυτό σκέφτομαι πραγματικά.

Darkman_
02-02-07, 00:50
1) ace1774
2) darisg
3) Darkman_dd
4)

Τα πάντα όμως πρέπει να οργανωθούν και να μαζευτούμε όσοι πιο πολλοί γίνεται! Αν πάμε 7-8 άτομα έτσι και αρχίσουμε και φωνάζουμε δε θα έχει ουσία.. Αλλά να το κάνουμε όσο πιο πρωί γίνεται γιατί κι εγώ (όπως κι άλλοι πιστεύω) δουλεύουν.

manoulamou
02-02-07, 01:49
Αντι ν α ρχιστε τα βρισιδια, δεν ριχνετε κανενα χιουμοριστικο happening (?)
με εξυπνες αττακες να τους καραφλιασετε ολους
ναχει πλακα η φαση, να διασκεδασει κι ο ταλαιπωρος συνανθρωπος
που θαναι πρωΐ πρωΐ εκει με την τσιμπλα στο ματι?

alieus
02-02-07, 02:31
Δεν περιμένω από τον απλό υπάλληλο του ΟΤΕ να δώσει λύση...απλά, αυτό που κάνουμε εδώ θα το συνεχίσουμε εκεί με καλαμπουράκι και χωρίς φασαρίες...Φανατστείτε να μπαίνουν 15-20 άτομα στην Παπάφη και να θέτουν θέμα στον διευθυντή...πιστεύω θα κάνει αίσθηση, τουλάχιστον εσωτερικά στον ΟΤΕ. Αν έρθει και κανας δημοσιογράφος και κανα καναλάκι δεν θα ήταν άσχημα. Τέτοια ψάχνουν εξ άλλου...Είναι καλή ιδέα.

koubaros
02-02-07, 03:18
Στις προηγούμενες καταλήψεις, του Ιουνίου, ο Πρόεδρος μιας εκ των Πολυτεχνικών Σχολών τους είπε, "πάει η εξεταστική, ξεχάστε την, την χάσατε" ....

Τον κλειδώσαν στο γραφείο του, μέχρι να αναθεωρήσει ... Και αναθεώρησε ....

Κάποιος είπε για χτίσιμο της πόρτας ... αλλά μέσα ο διευθυντής ....

Ψυχραιμία,

Βρείτε γνωστούς και φίλους με άκρες σε μέσα ενημέρωσης και καθήστε να γράψουμε ένα μικρό σαν "δελτίο τύπου". Στη συνέχεια το κυκλοφορούμε παντού, ένα δελτίο τύπου που να περιγράφει συνοπτικά την απαράδεκτη κατάσταση, υπογεγραμένο απ' όσο το δυνατό περισσότερους δυσαρεστημένους χρήστες ....

Αφού γραφεί, συμφωνηθεί το κείμενο απ' όλους τους εμπλεκομένους και υπογραφεί αντίστοιχα απ' όλους, μπορεί να κυκλοφορήσει από μέσα ενημέρωσης, e-mail, διαδίκτυο, μέχρι και την 4net ή τον ΟΤΕ ή όποια εταιρία εμπλέκεται. Το πιο σημαντικό είναι πέρα από τη φυσική παρουσία 10-20 ατόμων, να φανεί η ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ 300 ατόμων και παραπάνω, όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο. Μου μυρίζει Ινστιτούτο Δυσαρεστημένων Καταναλωτών (ΙΝΔΚΑ) ....

psytransas
02-02-07, 06:14
εγω ειμαι παντος και υπερ ενα εστω μικρου πανό που θα λεει κατι καυστικο
οπως ''ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΕΣ'' ή ''ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΗΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΡΓΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ''

1) ace1774
2) darisg
3) Darkman_dd
4) psytransas

αλλα στη τελικη σας λεω οτι θα μας καλμαρουν για λιγο καιρο με παραπανω b/w και μετα τα ιδια σκατα ,,,επισης αυτο που ειχα ακουσει απο εναν προισταμενο λιγο καιρο πριν οτι αρμοδια αρχη για το θεμα ειναι τα ελληνικα δικαστηρια ,,,,

θ΄ακουσουμε και τετοια παιδες ,,οποτε γερα νευρα:twisted:

jdm
02-02-07, 07:36
της molotof μην ξεχασετε!!!!

kudos
02-02-07, 08:06
Κάθε αντίδραση καλό κάνει, μη λένε ότι καθόμαστε και δεν κάνουμε τίποτα. Εγώ αντέδρασα δραστικά πάντως, αφού είδα και απόειδα το Νοέμβριο έκοψα το ADSL (στο σπίτι μια και στη δουλειά δεν έχω πρόβλημα, πιάνω σταθερά 100kb) έβαλα και μια προεπιλογή και από 100-140 πληρώνω μόνο πάγια και αυτά με την πρώτη ευκαιρία κόβονται (και το τηλέφωνο θα έκοβα με τη φόρα που είχα πάρει).

Ούτε από έξω δεν θέλω να περνάω πλέον καθότι η συμπεριφορά όλων εκεί μέσα θυμίζει cosa nostra. Όσες φορές αγόρασα κάτι κάνανε ότι και καλά κόλλησε ο υπολογιστής και δεν έβγαζε απόδειξη. Επίσης πριν 2 χρόνια φάγανε κατά την πληρωμή λογαριασμού από την αδελφή μου 50€ με ταχυδακτυλουργικά κόλπα και όταν αντέδρασε τους κάλυψε ο διευθυντής τους. Όλα αυτά στον ΟΤΕ Τούμπας φυσικά.

psytransas
02-02-07, 15:41
για ποτε λετε τελικα ?
εγω πρωι μπορω,,αν και δεν θα ειμαι τοσο active λογω της βραδυνης δουλειας μου

EvilHawk
02-02-07, 16:27
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να μπεις με μία καραμπίνα σε ένα oteshop


της molotof μην ξεχασετε!!!!

Καλού κακού δεν μαθαίνετε και το "ποτέ θα κάνει ξαστεριά ..." :whistle:

ps. ααααααααα και να προσέχετε να διαλέξετε oteshop που δεν έχει κοντά ζαρντινιέρες. :nono:

Darkman_
02-02-07, 16:50
ps. ααααααααα και να προσέχετε να διαλέξετε oteshop που δεν έχει κοντά ζαρντινιέρες.

:worthy: :respekt:

nicnt
03-02-07, 01:55
Και εγώ μέσα.
Δώστε οριστική ώρα και μέρα μόνο.
Καλά είναι να μαζευτούμε καμιά 50ριά.
Με πανώ και κανάλια.
Μπας και ιδρώσει κανένα αυτί...

Αν και περιμένω ακόμα απάντηση σε email που τους έστειλα από 12/1:

Σας είχα στείλει από 11/11/2006 το παρακάτω email:
Από πέρισυ είχα ενεργοποιήσει κύκλωμα ADSL 384/128 για το οποίο η ταχύτητα ήταν πολύ χαμηλότερη από την πραγματική.
Από τέλος Αυγούστου ενεργοποιήθηκε νέο κύκλωμα με πακέτο της Forthnet και ταχύτητες 1024/256Kbps.
Με την ενεργοποίηση διαπιστώθηκε πάλι το πρόβλημα χαμηλών ταχυτήτων (αντί 1024/256Kbps ήταν σχεδόν πάντα 200/100Kbps ~ 500/170Kbps) για το οποίο δεν δώσατε λύση και η Forthnet με παρότρυνε να περιμένω την αναβάθμιση όπου θα έλυνε όλα τα προβλήματα.
Η αναβάθμιση σε 2048/256Kbps έγινε προ μηνός περίπου αλλά το πρόβλημα παραμένει με ίδιες χαμηλές ταχύτητες 300~500Kbps για download και 100~200Kbps για upload.
Κατόπιν αυτών διαμαρτύρομαι συνέχεια στην forthnet η οποία αποδίδει το πρόβλημα στα κυκλώματα του ΟΤΕ αναφέροντας παράλληλα πως δεν έχετε τελειώσει με τις αναβαθμίσεις
Δήλωσα επανειλλημένα βλάβη σε εσάς αλλά δεν διαπιστώνετε πρόβλημα και κλείνετε την βλάβη, ενώ ταυτόχρονα με ενημερώνετε πως έχετε τελειώσει με την αναβάθμιση και δεν προβλέπετε κάτι διαφορετικό από τά ισχύοντα.
Είναι σίγουρο πως το πρόβλημα έγκειται σε εσάς με το γνωστό "γέμισμα" των dslam, κάτι το οποίο διαπιστώνεται από το γεγονός πως το πρόβλημα είναι πιο έντονο μετά το μεσημέρι και ειδικά βραδυνή ώρα είναι χειρότερα από PSTN σύνδεση.
Κατόπιν αυτών σας καλώ να δώσετε άμεσα λύση και σε κάθε περίπτωση να μου αποστείλετε γραπτώς τις τεχνικές λεπτομέρειες για όλες τις βλάβες που σας δήλωσα και δεν διαπιστώσατε πρόβλημα.
Θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός να υπογράφετε συμβάσεις για ταχύτητες τις οποίες δεν είστε ικανοί να δώσετε, που ούτε καν στο μισό της ονομαστικής δεν φτάνουν και πολύ περισσότερο όταν αυτές κοστίζουν πολύ ακριβότερα από άλλες χώρες της ΕΟΚ.
Απαιτώ να έχω ακριβώς την ταχύτητα 2048/256Kbps όλο το 24ωρο. Αν υπάρχουν απώλειες λόγω καλωδίων, απόστασης κτλ υπολογίστε αυτές και αυξήστε ταχύτητα ώστε να φτάνει στον αποδέκτη η ταχύτητα που πληρώνει. Δεν ευθύνεται ο καταναλωτής για την δική σας υποδομή, όπως ενημερώθηκα από διάφορες οργανώσεις καταναλωτών.
Θεωρώ απαράδεκτο να πληρώνω για κάτι που δεν έχω δική σας υπαιτιότητας και δεν σας κρύβω πως προτίθεμαι σε δικαστική αξίωση εναντίον σας με την συμμετοχή και άλλων συνδρομητών που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα, οι οποίοι δυστυχώς είναι πολλοί.
Μετά από μέρες με ενημέρωσε το τεχνικό τμήμα σας οτι είναι γνωστά τα προβλήματα και πως άμεσα θα λυθούν ή το αργότερο έως το τέλος του 2006.
Επειδή τίποτε δεν άλλαξε μέχρι σήμερα 12/01/2007, επειδή οι ταχύτητες συνεχίζουν να είναι το ίδιο χαμηλές και ειδικότερα απογευματινές ώρες, επειδή δηλώνοντας βλάβη στο τεχνικό σας τμήμα την κλείνει αμέσως χωρίς καν να με ενημεώσει ως οφείλει και χωρίς να γνωρίζω αν όντως έλεγξε τη γραμμή για την οποία βλέπω θόρυβο 25db στο download και 15 στο upload, επειδή η forthnet υποστηρίζει πως θεωρείτε λογικό να συγχρονίζει το modem στα 2048/256 και να έχουμε ταχύτητα 500/100, επειδή θεωρώ απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει, ειδικά με το DSLAM της Τούμπας όπως καταθέτουν την αγανάκτηση συνδρομητές ακόμα και σήμερα σε forums και newsgroup που συμμετέχω,
Παρακαλώ:
Να προβείτε άμεσα στη λύση του προβλήματος και σε κάθε περίπτωση να έχω έγγραφη απάντηση επί συνόλου στην επιστολή μου, επειδή στην προηγούμενη δεν απαντήσατε.
Ενημερώστε με το συντομότερο δυνατό για τις προθέσεις σας,

Νίκος

psytransas
03-02-07, 15:02
σας διαβεβαιωνουμε οτι ΣΙΓΟΥΡΑ εως το τελος του 2007 ολα τα προβληματα θα εχουν λυθει ...:p

φανταζεστε ν' ακουσουμε κανα τετοιο οταν παμε ,,,:evil:

balander
03-02-07, 15:31
Οτι μέχρι το τέλος του 2007 τα προβλήματα θα έχουν λυθεί αυτό είναι σίγουρο... Αλλά όχι γιατί θα κάνει κάτι ο ΟΤΕ αλλά θα μοιραστούν τα άτομα και θα πάνε στους εναλλακτικούς..

Αυτό ο ΟΤΕ το ξέρει και σίγα μην στάξει λεφτά για να κάνει αναβάθμιση...

rista
03-02-07, 17:31
Παιδια πεστε μερα, θα ερθω και εγω οτι ωρα να ειναι δεν παει αλλο αυτη η καταντια και να φανταστειτε μενω 1 τετραγωνο πιο πανω απο τον οτε....

Δεν θελω να πληρωνω για 1024 και να εχω εδω και μηνες 256......
Δεν θελω να κανω συνεχεια τα σκατο τεστ της forthnet για να διλωνει απλα βλαβη και μαλακιες και φτου και απ την αρχη!!

Tainted
03-02-07, 17:38
Πειτε μερα και ωρα και θα προσπαθησω να ειμαι εκει.

psytransas
03-02-07, 19:40
εγω μπορω ολα τα πρωινα της εβδομαδος,,περιμενω να δω εδω τη μερα που θα αποφασιστει ,,,
και περιμενω πολυ...:twisted: :mad: :mad:

ace1774
04-02-07, 11:27
Για να τελειώνουμε ραντεβού δεύτερα ή τετάρτη 08:00

nikgr
04-02-07, 13:58
Γνώμη μου είναι πριν πάτε στον ΟΤΕ σαν όχλος και να ψάχνετε ποιός έιναι ο psytransas, ο rista και οι υπόλοιποι να γίνει μια προ-συνάντηση ώστε να αποφασίσετε τί ακριβώς θα ζητήσετε και ποιός θα μιλήσει.
Δεν είναι δυνατόν να πάνε 20άτομα και να αρχίσουν να φωνάζουν όλοι σα νηπιαγωγειο.
Αν πάτε έτσι στο ξεκάρφωτο 20 άτομα θα θέλετε μια ώρα μέχρι να βρείτε ποιός είναι ποιός, άλλη καμια ώρα να περιμένετε μήπως έρθει κανένας ακόμα καθυστερημένος στο ραντεβού, καμια ώρα απ' το ένα γραφείο στο άλλο (" ο άλλος είναι υπεύθυνος, πηγαινετε εκεί") και τελικά μπορεί να ακούσετε και κανένα " ο διευθυντής λείπει σήμερα" ή "είναι σε meeting"

Eπίσης ίσως να έπρεπε να απευθυνθείτε και στην Τηλεπ. Περιφέρεια Β. Ελλάδος που είναι κάπου στην Κ.Ντηλ νομίζω (τηλ 2310-361154) για να κάνετε παράπονα για το χάλι της Τούμπας.
Όλα αυτά θέλουν κάποιο προγραμματισμό αν θελετε να κάνετε μια οργανωμένη προσπάθεια και όχι "γιούρια ρεεεε!"

Darkman_
04-02-07, 14:17
Γνώμη μου είναι πριν πάτε στον ΟΤΕ σαν όχλος και να ψάχνετε ποιός έιναι ο psytransas, ο rista και οι υπόλοιποι να γίνει μια προ-συνάντηση ώστε να αποφασίσετε τί ακριβώς θα ζητήσετε και ποιός θα μιλήσει.

Ακριβώς. Πρέπει να συναντηθούμε κάπου ένα απόγευμα να τα πούμε, να κανονίσουμε τι θα πούμε, τι θα φωνάξουμε. Να ετοιμάσουμε κάτι. Ενα χαρτί να δώσουμε, ένα πανώ, 1-2 συνθήματα αν αποφασίσουμε να πούμε και τέτοια.

ace1774
04-02-07, 14:40
Ρε παιδιά.Στην περιφερεια έστειλα γραμμα και μεσώ γνωστών βρήκα τηλέφωνα πριν 1 χρόνο και έφτιαξαν την κατάσταση τότε.τώρα δεν κάνουν τίποτα.

Όσο για το ποιος είναι ποιος είναι απλό.Άπλα ένα αυτοκόλλητο στο πέτο

psytransas
04-02-07, 15:39
ενα αυτοκολλητο στο πετο ναι ,,ας γραφει ''ADSL GR FORUM'' πχ.
πειτε λοιπον ή αυριο ή για τεταρτη ...αν ειναι για αυριο ,,δε προλαβενουμε πανο και τετοια ..
αλλα αν παει για τεταρτη η δουλεια και συναντηθουμε αυριο το απογευμα κατι γινεται για πανο...
κατι που θα εδινε στο ολο θεμα και μια μεγαλυτερη δημοσιοτητα..

τι λετε λοιπον ?

hemlock
04-02-07, 15:45
ενα αυτοκολλητο στο πετο ναι ,,ας γραφει ''ADSL GR FORUM'' πχ.
πειτε λοιπον ή αυριο ή για τεταρτη ...αν ειναι για αυριο ,,δε προλαβενουμε πανο και τετοια ..
αλλα αν παει για τεταρτη η δουλεια και συναντηθουμε αυριο το απογευμα κατι γινεται για πανο...
κατι που θα εδινε στο ολο θεμα και μια μεγαλυτερη δημοσιοτητα..

τι λετε λοιπον ?
Δε νομιζω να θες να συνδσεις το forum adslgr.com με το ταμπελακι ''ADSL GR FORUM''...;)

psytransas
04-02-07, 16:37
καλα καλα,,,μη φωναζετε ,,,ας ειναι τοτε ''ADSL ΤΟΥΜΠΑΣ''

nikgr
04-02-07, 17:07
καλα καλα,,,μη φωναζετε ,,,ας ειναι τοτε ''ADSL ΤΟΥΜΠΑΣ''
μόνο μη σε περάσουν για καναν τεχνικό του dslam τίποτα άλλοι εξαγριωμένοι με τις ταχυτητες Τουμπιώτες και σου ρίξουν κανα βρωμοξυλο πριν προλάβεις τα "τί και πώς"... :p

psytransas
04-02-07, 18:19
μόνο μη σε περάσουν για καναν τεχνικό του dslam τίποτα άλλοι εξαγριωμένοι με τις ταχυτητες Τουμπιώτες και σου ρίξουν κανα βρωμοξυλο πριν προλάβεις τα "τί και πώς"... :p

μοναχα που θα χω τυπωσει μπλουζιτσα με μεγαλα γραμματα που θα γραφει Π-ΟΤΕ οποτε θα καταλαβουν...

πολυ στο χαβαλε το ριξαμε παντως ,,,να δουμε ποσοι θα χουν @@ να φανουν :hmm:

manoulamou
04-02-07, 21:02
μοναχα που θα χω τυπωσει μπλουζιτσα με μεγαλα γραμματα που θα γραφει Π-ΟΤΕ οποτε θα καταλαβουν...πολυ στο χαβαλε το ριξαμε παντως ,,,να δουμε ποσοι θα χουν @@ να φανουν :hmm:

(1)πΟΤΕ μην υπερτιμας αυτα που ξερει η κυρα Κατινα και ο κυρ Μητσος;)!
(2)@@ δεν χρειαζονται, αποφαση να χασουν λιγο απ τον πολυτιμο χρονο τους,
τι χειροτερο να τους κανουν, εκτος εαν εχει ζαρντινιερες και ο ΟΤΕ...:twisted:

Darkman_
05-02-07, 00:01
πειτε λοιπον ή αυριο ή για τεταρτη ...αν ειναι για αυριο ,,δε προλαβενουμε πανο και τετοια ..

Μόνο πανό δεν προλαβαίνουμε;! 4 άτομα έχουμε μαζευτεί μέχρι τώρα! Που να πάμε; :p

psytransas
05-02-07, 00:08
ε..μονο 4 ,,σκ...α !!!

ε βεβαια ,,καλα ειναι να βριζεις επι του καναπ**ς

για παραεξω θελει τα @@ που λεγαμαι προηγουμενως,,,

αντε να δουμε ,,,τουλαχιστον 10-20 πρεπει να μαστε ..αλλιως αφηστε το ,,ας παραπονιεται ο καθενας μονος του

εγω θα παρακουλουθω παντως...;)

nikgr
05-02-07, 01:07
κλασική τακτική νεοέλληνα...
Άσε τους άλλους να βγάλουν το φίδι απ' την τρύπα και αμα τα καταφέρουν κι εγώ κερδισμένος θα βγω.
Τα ίδια δεν κάνουν και οι απεργοσπάστες? Άσε τους άλλους να χάσουν το μεροκάμματό τους και αμα καταφέρουν κάτι απ' την απεργία θα το πάρω κι εγώ.

Να θυμήσω το Σεπτέμβρη πόσοι έλεγαν "μέσα για την Πέμπτη" και τελικά δεν πήγε κανένας?
Αλήθεια πήγε ποτέ κανένας στον ΟΤΕ Τούμπας να δει τα μούτρα τους?
Ή το δηλώνουμε στη forthnet, να το δηλώσει στο 121?

psytransas
05-02-07, 15:55
εγω εχω παει παντως ,,,κι οταν ειπα κατι για @@ αμεσως δεχτηκα κριτικη,,

nevermind...:down:

manoulamou
05-02-07, 16:23
Με το συμπαθειο που εθιξα τα @@ αλλα αν τα χρειαζομαστε
για να παμε μεχρι τον ΟΤΕ, τοτε οντως εχεις δικιο psytransas
ειμαστε για τα μπαζα:down:

Papous
05-02-07, 17:22
Αν σας πω ότι σύμβουλος του Βουρλουμη , που μένει απέναντι από την Αμερικανική πρεσβεία (δεν έχω ιδέα ποιο κέντρο είναι εκει) είχε ξεχεστει για τις ταχύτητες και τελικά βρήκαν τη λύση να του βάλουν μισθωμένη?
Είναι χάος η κατάσταση στον ΟΤΕ.
Ωστόσο είναι καλό να πέσει μια φωνή.
Για τα κανάλια ύπαρχοι μια εύκολη λύση. Επειδή λογικά δεν θα έχει αλλάξει τίποτα σε μερικους μήνες, ριξτε μια επανάληψη στο περίπτερο του ΟΤΕ τον καιρό της ΔΕΘ. :whistle:

psytransas
05-02-07, 17:36
μακαρι να ηταν συντομα η ΔΕΘ ...θα πειθμε περισσοτερο κοσμο ακομα κι απο αλλες περιοχες της πολης να κατεβουν σε διαμαρτυρια

και τη μας νοιαζει εμας για το συμβουλο του βουρλουμη,,με μας τι γινεται ???

ετσι κι αλλιως δε του την εβαλαν γι αυτον αλλα για τη φαμιλια του ..:evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.