PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταβίβαση και διακοπή internet



daemon82
03-07-13, 19:51
Καλησπέρα. Για να μην κουράζω περνάω απευθείας στο θέμα. Λοιπόν έχουμε και λέμε, πριν καμιά βδομάδα έκανα μεταβίβαση τη γραμμή από το όνομα του πατέρα μου στο όνομά μου. Πριν τη μεταβίβαση είχα Ote TV και Conn-x στα 24 (όλα είχαν γίνει αορίστου - ευτυχώς όπως διαπίστωσα στη συνέχεια). Με το που γίνεται η μεταβίβαση λοιπόν κι επέστρεψα σπίτι το ote tv είχε κοπεί. Μικρό το κακό γιατί αρκετά υψηλό το κόστος κι εγώ δεν ήμουν σίγουρος αν ήθελα να το κρατήσω ή όχι. Μέχρι σήμερα...

Σήμερα λοιπόν κάποια στιγμή - μετά από ένα reset στο router - σταμάτησα να έχω internet. Με τα πολλά απ το 13888 με ενημέρωσαν ότι υπάρχει μόνο ενεργή γραμμή ADSL και όχι internet (να σημειώσω εδώ πως είχα κάνει κι άλλα reset μέσα στο σ/κ μέχρι να βεβαιωθώ τί παίζει με το OTE TV και κάθε φορά συνδεόμουν στο internet κανονικά) και ότι οι κωδικοί μου (username και pass) είναι ανενεργοί από την Πέμπτη (!) επίσης.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν είναι φυσιολογικό αυτό σε μεταβιβάσεις στοιχείων ή αν ο πωλητής στο κατάστημα αυτοσχεδίασε. Του τόνισα πως δε θέλω να κάνω νέα σύνδεση ούτε ανανέωση αλλά απλά να το μεταφέρω στα στοιχεία μου. Το θέμα μου είναι ότι το internet το χρησιμοποιώ και για δουλειά. Για την ώρα βολεύομαι με tethering αλλά δεν έχω ούτε χρόνο να τρέχω για νέες αιτήσεις Internet ούτε μπορώ να μείνω πολύ καιρό χωρίς internet και φυσικά το ίντερνετ στο κινητο δεν είναι απεριόριστο.

Βέβαια καταλαβαίνω πως έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα η νέα σύνδεση είναι μονόδρομος, αλλά σίγουρα δεν πρόκειται να την κάνω στο εν λόγω κατάστημα - κι επίσης νομίζω δεν έχει νόημα να την κάνω τώρα μια και σε λίγο καιρό φεύγω για διακοπές, μέχρι να ολοκληρωθεί θα πάρει καμιά 10ρια μέρες άρα ουσιαστικά θα έχω πληρώσει 2 μήνες για 20 μέρες που θα το χρησιμοποιήσω (και πιθανόν μετά τον 15Αύγουστο να υπάρχει καμιά νέα προσφορά).

Αυτά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Dr_power
03-07-13, 22:57
Πιθανών να μην συσχετίτσηκε το πακέτο(connx) μετα την μεταβίβαση, μπορεις να ζητήσεις το ίδιο πακετο αμα ειναι εμπορικά διαθέσιμο με ανανεωση του username που ηταν και πριν και ενεργοποιείτε την ιδια μέρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.