PDA

Επιστροφή στο Forum : Νυχτερινές αποσυνδέσεις



tsiappas
04-07-13, 10:56
Τον τελευταίο μήνα εχω ΚΑΘΕ βράδυ διακοπή του internet απο τις 23:00 μεχρι τισ 07:00, απο την ΤΥ της forthet μου είπανε οτι η γραμμη είναι καθαρή (ελεγχος στις 17:00) κλπ και θα πρεπει να ελεγχθεί εκείνες τις ωρες. Με ρωτησαν επίσης αν υπάρχει καμια επιγραφή κλπ κοντα στον καλώδιο του τηλεφώνου. Τότε διαπίστωσα ότι το πρόβλημα εμφανίζεται όταν δουλεύει το νυχτερινό ρευμα(23:00 με 07:00).Το σπίτι είναι μονοκατοικία. Υπάρχει κάποιος που έχει παρόμοιο πρόβλημα?

avga
05-07-13, 17:12
δεν είναι πρόβλημα της εταιρίας σου αυτό.
παίζουν αρκετά τέτοια θέματα με παρεμβολές, από δημοτικό φωτισμό κλπ. πρέπει να το θεωρήσει πρόβλημα ο οτε και να κάνει κάτι, δεν ξέρω τι, να βάλει θωράκιση; μόνωση; κάτι πρέπει να κάνει πάντως αλλά είναι χλωμό. ας απαντήσει κάποιος πιο σχετικός.
ουσιαστικά πάντως δύσκολα θα λυθεί το θέμα σου αφού αλλαγή παρόχου δεν βοηθάει και η λύση χρειάζεται κονδύλια από οτε.
α, εκτός κι αν το πρόβλημα είναι στην δική σου καλωδίωση, εννοώ, αν η παρεμβολή δεν είναι έξω αλλά στα δικά σου καλώδια.

sdikr
05-07-13, 17:17
δεν είναι πρόβλημα της εταιρίας σου αυτό.
παίζουν αρκετά τέτοια θέματα με παρεμβολές, από δημοτικό φωτισμό κλπ. πρέπει να το θεωρήσει πρόβλημα ο οτε και να κάνει κάτι, δεν ξέρω τι, να βάλει θωράκιση; μόνωση; κάτι πρέπει να κάνει πάντως αλλά είναι χλωμό. ας απαντήσει κάποιος πιο σχετικός.
ουσιαστικά πάντως δύσκολα θα λυθεί το θέμα σου αφού αλλαγή παρόχου δεν βοηθάει και η λύση χρειάζεται κονδύλια από οτε.
α, εκτός κι αν το πρόβλημα είναι στην δική σου καλωδίωση, εννοώ, αν η παρεμβολή δεν είναι έξω αλλά στα δικά σου καλώδια.

Υπεύθυνος όμως για να διαγνώσει την βλάβη και να δηλώσει την σωστή βλάβη είναι ο παροχος του και όχι ο πελάτης

avga
05-07-13, 17:27
ναι, σαφέστατα. Δεν έχεις καμία δουλειά σαν πελάτης να ποστάρεις σε φόρουμ και να ρωτάς γνωστούς για να είσαι σε θέση να κάνεις υποδείξεις στους τεχνικούς και να βγάλεις άκρη.
του είπαν πάντως, ότι πρέπει να γίνει επανέλεγχος την ώρα που παρουσιάζεται το πρόβλημα, του δώσαν και μια υπόδειξη για την επιγραφή, οπότε σε καλή περίπτωση έπεσε.

sdikr
05-07-13, 17:32
ναι, σαφέστατα. Δεν έχεις καμία δουλειά σαν πελάτης να ποστάρεις σε φόρουμ και να ρωτάς γνωστούς για να είσαι σε θέση να κάνεις υποδείξεις στους τεχνικούς και να βγάλεις άκρη.
του είπαν πάντως, ότι πρέπει να γίνει επανέλεγχος την ώρα που παρουσιάζεται το πρόβλημα, του δώσαν και μια υπόδειξη για την επιγραφή, οπότε σε καλή περίπτωση έπεσε.

Μια χαρά κάνει αυτός, το να του λες οτι φταίει ο ΟΤΕ δεν είναι το σωστό όμως

avga
05-07-13, 17:52
δεν είπα φταίει ο οτε (μάλλον πρέπει να τα γράφω πιο ξεκάθαρα, σόρυ), είπα ότι ο οτε είναι ο μόνος που μπορεί να τον βοηθήσει, αν η βλάβη είναι εκτός του σπιτιού του.

@ ADSLgr.com All rights reserved.