PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDSL ενεργοποιήθηκε χωρίς αίτηση;;



xp1988
01-02-07, 17:33
Γεια σας

Τον Νοεμβριο πήρα ενα πακέτο OnDSL απο τον Γερμανό. Αυτήν την εβδομάδα αποφάσισα να ενεργοποιήσω την σύνδεση. Οταν πηγα στον ΟΤΕ είπαν οτι ενεργοποιήθηκε την ημερα που πηρα το πακετο, και εχω ηδη χασει 2 μήνες τις συνδεσης. Μα πως γινεται να ενεργοποιήθηκε? Δεν έκανα αίτηση, ουτε έδωσα φωτοτυπια ταυτότητας, ουτε λογαριασμο ΟΤΕ. Μονο ενα χαρτι υπέγραψα για 12μηνη δεσμευση. Τι γινεται?

sdikr
01-02-07, 17:49
Γεια σας

Τον Νοεμβριο πήρα ενα πακέτο OnDSL απο τον Γερμανό. Αυτήν την εβδομάδα αποφάσισα να ενεργοποιήσω την σύνδεση. Οταν πηγα στον ΟΤΕ είπαν οτι ενεργοποιήθηκε την ημερα που πηρα το πακετο, και εχω ηδη χασει 2 μήνες τις συνδεσης. Μα πως γινεται να ενεργοποιήθηκε? Δεν έκανα αίτηση, ουτε έδωσα φωτοτυπια ταυτότητας, ουτε λογαριασμο ΟΤΕ. Μονο ενα χαρτι υπέγραψα για 12μηνη δεσμευση. Τι γινεται?

Μα αφού το υπόγραψες το χαρτί, η ταυτότητα είναι αρκετή

spirosta
02-02-07, 12:46
Καλά αυτός ο Γερμανός κάνει ότι θέλει.... Τεσπα... Το χαρτί αυτό που υπέγραψες δυστυχώς είναι το συμβόλαιο. Κανονικά έπρεπε να ζητήσεις να μην στο ενεργοποιήσουν και απλά να στο πουλήσουν και χωρίς υπογραφές χωρίς τίποτε θα έστελνες εσύ με fax όποτε ήθελες τα χαρτιά. Εγώ αυτό έκανα και είχα πάρει το πακέτο από ΟΤΕshop.

Τώρα μόνο ζήτα να μιλήσεις με κάποιον υπέυθυνο από otenet μπας και συγκινηθεί με το πρόβλημα σου και δώσει κανα μήνα δώρο... Χλωμό αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

spanaks
04-02-07, 21:35
Μήπως ήταν πακέτο προσφοράς?
(για ενεργοποιήσεις μέχρι κάποια ημερομηνία?)

@ ADSLgr.com All rights reserved.