PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο Hol σε Forthnet, 3 απορριψεις χαλκου απο ΟΤΕ



Tzimakos
05-07-13, 18:12
Καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα με μενα για το πως να το χειριστω..

Την τεταρτη 26 Ιουνιου εκανα την αιτηση της Forthnet για το 3play με τα Novasports στα 39.90 ..

Απ'οτι μου ειπανε στη forthnet που πηρα τηλεφωνο για να ρωτησω το λογο για τον οποιο βλεπω αυτην την κατασταση στον ελεγχο προοδου ενεργοποιησης μου στο site, ο οτε απορριπτει καθε φορα την μεταφορα μου στην forthnet για να αλλαξει ο χαλκος μου ειπε, δεν ξερω καν τι αλλαζει, αυτο που ξερω ειναι οτι εχει απορριφθει το αιτημα ηδη 3 φορες.. Και μου ειπε και οτι δεν ξερουμε ποτε μπορει να δεχθει το αιτημα ο οτε, στο αοριστο εντελως δηλαδη.. Τι κουφα ειναι αυτα?

Ημερομηνία Περιγραφή Κατάστασης
01/07/2013 14:51:14 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης στον ΟΤΕ
02/07/2013 09:01:02 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης στον ΟΤΕ
05/07/2013 14:42:04 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης στον ΟΤΕ


Γιατι γινεται αυτο? Τσουζει ο Οτε που δε θα με παρει πισω? 7 χρονια στη HOL ειμαι δεν το πηραν ακομα αποφαση? Με πηραν χτες για προσφορα απ τον ΟΤΕ και εφαγαν πορτα..

Πως πρεπει να ενεργησω εγω?

Ionlab
05-07-13, 19:49
Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα....πρέπει να βρεθεί ΝΕΟ ζεύγος πριν ξεκινήσει η διαδικασία της φορητότητας, δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το ήδη υπάρχον!!!! Η όλη διαδικασία κρατάει 20-25 μέρες συνολικά....

Εγώ ήμουν σε αυτό το στάδιο από τις 11-17/06...και η οριστική μετάβαση πριν απο μερικές μέρες

Tzimakos
05-07-13, 20:23
Το νεο ζευγος σημαινει οτι θα μπω σε αλλη γραμμη? Γιατι ειχα ζητησει να μπω σε αλλη γραμμη γιατι η υπαρχουσα στην hol κλειδωνει στα 6-7 ενω συμφωνα με την ακριβη αποσταση απο το αστικο κεντρο θα επρεπε να κλειδωνω μεχρι 14, και μου ειπαν οτι δεν γινεται να μου αλλαξουν γραμμη, στην ιδια θα ειμαι.. Οποτε το νεο ζευγος τι σημαινει?

NexTiN
05-07-13, 23:25
Παραμύθια σου λένε φίλε.Δεσμευση καλωδίωσης σημαίνει το όριο (συνδετικό καλώδιο) που θα σε κουμπώσουν στο DSLAM της 4net.Προφανώς η 4net μάλλον δεν έχει ελεύθερα ζεύγη οπότε και περιμένει ή να φύγει κάποιος πελάτης ή να τους κάνει ο ΟΤΕ επέκταση ορίων (συνδετικών).

Tzimakos
06-07-13, 03:21
Πρακτικα μπορω να κανω κατι ειτε στον εναν ειτε στον αλλον για να μην καθυστερω κι αλλο?

Στον ΟΤΕ να παρω να φωναξω? Στη Forthnet? Και τι ακριβως να πω?

Και βεβαια αν εχω δικιο και δεν ειναι κατι απολυτως φυσιολογικο ετσι? Αλλα νομιζω πως δεν ειναι φυσιολογικο και οντως αποτελει καθυστερηση, γιατι ενα παιδι στο αλλο θεμα με τη διαρκεια ενεργοποιησης εγραψε οτι την ιδια μερα που εγινε η αιτηση απ τη forthnet, την ιδια μερα δεσμευτηκε..

Tzimakos
22-07-13, 01:17
Ας ενημερωσω απλα για το τυπικο, για να εχει αρχη μεση και τελος το thread..

Πριν κατι μερες εδωσε πορτα ο ΟΤΕ τελικα και την αμεσως επομενη επεσε συρμα φαινεται στην HOL και εσκασε τηλεφωνο με προσφορες για να με κρατησουνε να μη φυγω..

Να μη σας τα πολυλογω καλη η forthnet με τα novasports στα 40 ευρω αλλα τα 24 ευρω το μηνα ειναι 24 ευρω το μηνα..

Πλεον θα ειμαι στο Hol Double Play ευελικτο 700 με 16 ευρω το μηνα..

FSHOPAXD
22-07-13, 03:22
Άρα κάτι ξέρανε και ρίχνανε απορρίψεις...και καθυστερήσεις, μετά λέμε ότι θα γίνουμε σοβαρή αγορά.

Tzimakos
23-07-13, 13:00
Με συγχωρεις, δεν καταλαβαινω, εννοεις οτι επρεπε να μην μεινω στη hol και να παω με 40 στη forthnet?

Δυστυχως δεν εχω την οικονομικη ανεση να αγνοησω 24 ευρω το μηνα..

avga
23-07-13, 17:11
ήταν πολύ καλή η προσφορά της forthnet για αυτά που προσφέρει, αλλά αν δεν έχεις τα λεφτά εννοείτε πως δεν το βάζεις.
βασικά εξαρχής έπρεπε να ρωτήσεις για πιο φτηνά πακέτα, δεν έπαιζε το σκέτο ίντερνετ, τηλ να είναι πιο ακριβό από απεριόριστα σταθερά, 720 κινητά και τηλεόραση.

xmperop1
23-07-13, 21:16
Άρα κάτι ξέρανε και ρίχνανε απορρίψεις...και καθυστερήσεις, μετά λέμε ότι θα γίνουμε σοβαρή αγορά.

Δηλ. ποιός έριχνε τισ απορρίψεις και για ποιό λόγο?
Ο ΟΤΕ για να νη φύγει από την HOL η η HOL παραμύθιαζε τον πελάτη της?
Υπόψιν ότι αν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες σε κάποιο πάροχο η δέσμευση γίνεται αυτομάτως.

Tzimakos
24-07-13, 03:13
ήταν πολύ καλή η προσφορά της forthnet για αυτά που προσφέρει, αλλά αν δεν έχεις τα λεφτά εννοείτε πως δεν το βάζεις.
βασικά εξαρχής έπρεπε να ρωτήσεις για πιο φτηνά πακέτα, δεν έπαιζε το σκέτο ίντερνετ, τηλ να είναι πιο ακριβό από απεριόριστα σταθερά, 720 κινητά και τηλεόραση.

Ναι εννοειται το ηξερα αυτο αλλα επειδη ειχαμε ψηθει πολυ με τη νοβα και τα αθλητικα συντ τις 12 ωρες κινητα που σημαινει οτι μπορει να το γυρισει ο πατερας μου το κινητο σε καρτα και να περναει με μια καρτα καθε μηνα ωστε να φυγει απ το παγιο της vodafone και θα τα διναμε τα 40 ευρω κι ας ηταν πολλα αναλογικα ηταν πολυ καλα..

Απλα δεν περιμενα και να μας κανουν και 16 ευρω προσφορα και σιγουρα δεν θα την κανανε αν δεν βλεπαν αιτηση αλλαγης.. γιατι το 700 ευελικτο για παλιους συνδρομητες ειναι 35 και για καινουργιους 26.. το 16 ειναι απο αλλο πλανητη και δεν μπορουσαμε να το αγνοησουμε με τιποτα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.