PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά .... μόνο ο Οτε αξίζει ?



anideos
02-02-07, 12:22
Γειά σας
Μετά από το χαστούκι που έφαγα από τη Τελλάς με τα Ψέμματά τις δικαιολογίες και τις κοροιδίες τους και την ανεύθυνότητά τους , και μετά από τα χίλια χάλια των άλλων λέω να επιστρέψω εκεί που έφυγα
Θα ήθελα τι γνώμη σας γιατί είμαι ΑΝΙΔΕΟΣ επί του ΟΤΕ τι παίζει
Ακούω μόνο τους πάντες να τον θεωρούν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΚΡΙΒΟ σε σχέση με τις ιδιωτικές
Τι παίζει πράγματι ?
Θα ήθελα να μου προτείνετε την καλύτερη επιλογή για μια σύνδεση ταχύτητας 1024 μινιμουμ
χωρίς όριο στο downloading και αν υπάρχει πακέτο και με δωρεάν κλήσεις όπως τις άλλες για κάποια λεπτά το μήνα
Να σας πω ότι θα πρέπει να χρεωθώ και καινούργια γραμμή στην ουσία μιας και την γραμμή του ΟΤΕ την παλιά την είχα καταργήσει πριν κάνα χρόνο εντελώς
Περιμένω τις προτάσεις σας αν έχετε χρόνο
Ευχαριστώ :)

hemlock
02-02-07, 12:26
Το καλυτρο που θα μπορουσες να κανεις θα ηταν να συζητησεις γαι ταχυτητες με καποιον απο την περιοχη σου...Εκει πιστευω οτι ειναι το προβλημα...Η περιοχη ,και οχι (τοσο) ο ISP.

jar76
02-02-07, 12:34
Όπως σωστά ανέφερε και ο hemlock πρέπει να δεις πρώτα τι γίνεται με την περιοχή σου. Αν διαπιστώσεις πως όλα είναι ΟΚ, τότε μπορείς να ψάξεις το conn-x talk του ΟΤΕ, που προσφέρει ADSL μέχρι 2048 Kbps και δωρεάν χρόνο ομιλίας.

anideos
02-02-07, 13:07
Όπως σωστά ανέφερε και ο hemlock πρέπει να δεις πρώτα τι γίνεται με την περιοχή σου. Αν διαπιστώσεις πως όλα είναι ΟΚ, τότε μπορείς να ψάξεις το conn-x talk του ΟΤΕ, που προσφέρει ADSL μέχρι 2048 Kbps και δωρεάν χρόνο ομιλίας.

Η περιοχή μου είναι η Ακρόπολη και υποθετικά δεν έχει κανένα πρόβλημα με καμμία εταιρία
Για να μη σας ζαλίζω χοντρικά θα πω πως η Τελλάς μου έλεγε ότι ο ΟΤΕ τους απέρριψε το αίτημά μου και έφτασα μέχρι και σε προϊστάμενο του ΟΤΕ που με διαβεβαίωσε ότι από αυτούς δεν υπάρχει πρόβλημα
Ετσι όταν μετά είπα στη Τελλάς ότι μίλησα με προιστάμενο του ΟΤΕ τότε μόνο γυρίζουν και μου λένε "δεν είναι του ΟΤΕ εμείς δεν έχουμε πόρτες " και το πιο κουφό ? ότι μετά από ένα μήνα με ξαναπήραν από τη Τελλάς να μου πουν ότι ο ΟΤΕ απέρριψε το αίτημά μου ( είχε μείνει η έτοιμη δικαιολογία που έχουν )
Το conn-x που λέτε είναι ΣΥΝ το πάγιο του ΟΤΕ ? χοντρικά πόσο πάει δηλαδή το μήνα ?
Αν είναι παίδεμα πείτε μου να ψάξω το site τους :)
Απλά θεώρησα ότι εδώ είναι πιο αντικειμενικά τα πράγματα

hemlock
02-02-07, 13:12
Η περιοχή μου είναι η Ακρόπολη και υποθετικά δεν έχει κανένα πρόβλημα με καμμία εταιρία
Για να μη σας ζαλίζω χοντρικά θα πω πως η Τελλάς μου έλεγε ότι ο ΟΤΕ τους απέρριψε το αίτημά μου και έφτασα μέχρι και σε προϊστάμενο του ΟΤΕ που με διαβεβαίωσε ότι από αυτούς δεν υπάρχει πρόβλημα
Ετσι όταν μετά είπα στη Τελλάς ότι μίλησα με προιστάμενο του ΟΤΕ τότε μόνο γυρίζουν και μου λένε "δεν είναι του ΟΤΕ εμείς δεν έχουμε πόρτες " και το πιο κουφό ? ότι μετά από ένα μήνα με ξαναπήραν από τη Τελλάς να μου πουν ότι ο ΟΤΕ απέρριψε το αίτημά μου ( είχε μείνει η έτοιμη δικαιολογία που έχουν )
Το conn-x που λέτε είναι ΣΥΝ το πάγιο του ΟΤΕ ? χοντρικά πόσο πάει δηλαδή το μήνα ?
Αν είναι παίδεμα πείτε μου να ψάξω το site τους :)
Απλά θεώρησα ότι εδώ είναι πιο αντικειμενικά τα πράγματα

Για τα καφριλικια του καθε ISP εχεις διαβασει στα αντιστοιχα νηματα τους?
Δεν ειναι και λιγα.;)
Εγω παντως θα εμενα μακρια και απο τον ΟΤΕ και απο την ΤELLAS...
Το οτι σε εχουν κανει μπαλακι (απο τον ενα στον αλλο) μονο να σε θυμωσει θα επρεπε...
Πας στον οποιοηποτε αλλο ISP που δεν θα σε γραψει (ξερεις που):oneup:

jar76
02-02-07, 13:16
Η περιοχή μου είναι η Ακρόπολη και υποθετικά δεν έχει κανένα πρόβλημα με καμμία εταιρία
Για να μη σας ζαλίζω χοντρικά θα πω πως η Τελλάς μου έλεγε ότι ο ΟΤΕ τους απέρριψε το αίτημά μου και έφτασα μέχρι και σε προϊστάμενο του ΟΤΕ που με διαβεβαίωσε ότι από αυτούς δεν υπάρχει πρόβλημα
Ετσι όταν μετά είπα στη Τελλάς ότι μίλησα με προιστάμενο του ΟΤΕ τότε μόνο γυρίζουν και μου λένε "δεν είναι του ΟΤΕ εμείς δεν έχουμε πόρτες " και το πιο κουφό ? ότι μετά από ένα μήνα με ξαναπήραν από τη Τελλάς να μου πουν ότι ο ΟΤΕ απέρριψε το αίτημά μου ( είχε μείνει η έτοιμη δικαιολογία που έχουν )
Το conn-x που λέτε είναι ΣΥΝ το πάγιο του ΟΤΕ ? χοντρικά πόσο πάει δηλαδή το μήνα ?
Αν είναι παίδεμα πείτε μου να ψάξω το site τους :)
Απλά θεώρησα ότι εδώ είναι πιο αντικειμενικά τα πράγματα
Το conn-x talk είναι ξεχωριστά από το πάγιο του ΟΤΕ. Αυτό σημαίνει ότι εκτός από το πάγιο του ΟΤΕ θα πληρώνεις κάθε μήνα και το conn-x talk. Η τιμή εξαρτάται από την ταχύτητα του ADSL που θέλεις και από το δωρεάν χρόνο ομιλίας.
Λεπτομέρειες για το conn-x talk θα βρεις εδώ (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=456&hop=h)

anideos
02-02-07, 13:26
Ευχαριστώ πολύ παιδιά . Δε με βλέπω ούτε στον ΟΤΕ , πάει πολλά χρήματα μετά και δεν βγαίνω οικονομικά :(
Οταν λες ξέρεις που hemlock ? που εννοείς ? γιατί και στη βιβόντι τα χειρότερα ακούω και ένας φίλος μου έκανε αίτηση και ούτε αντίγραφο της αίτησης δεν του έδωσαν
Η μήπως Forthnet που αν πας στην ενότητα αυτή του φόρουμ βλέπεις μια απ'τα ίδια ?
Μήπως φταίει το Ελλαδιστάν ? και η νοοτροπία μας το 2007 ?

EvilHawk
02-02-07, 13:38
To conn-x είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικό με τις νέες τιμές του:

conn-x 768/ 192 Kbps με OnDSL Home Αορίστου Μηνιαίο Τέλος € 18,5
conn-x 1024/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου Μηνιαίο Τέλος € 23,5
conn-x 2048/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου Μηνιαίο Τέλος € 35,9

όλα πληρωμένα και δώρο 50€ για το modem με συνολική έκπτωση 67,85€

σε αυτά υπολογίζεις + το πάγιο της τηλεφωνικής γραμμής (όχι της adsl)

oxyd
02-02-07, 13:41
Έχω αλλάξει 4 ISP λόγω μετακομίσεων. OTE, Tellas, Vivodi και τώρα HOL. Είναι όλοι ίδιοι αλλά η Vivodi ήταν η χειρότερη από χρόνους ενεργοποίησης και χρόνους αναμονής στο τηλ. της κέντρο. Πάντως να ξέρετε ότι όλοι είναι στα ίδια χάλια. Τώρα περιμένω την ΗΟL για ενεργοποίηση εδώ και 34 ημέρες (έχω ακόμα!).

Διάλεξε έναν και πάρε! Το ίδιο θα κουραστείς με όλους. Το θέμα είναι κάποια στιγμή να κάνεις εσύ τη δουλειά σου.

Stelios GR
02-02-07, 14:09
Εγώ πάντως φεύγω σιγά-σιγά απ'τον ΟΤΕ και δεν επιθυμώ με τίποτα να επιστρέψω. Οι άνθρωποι σου πίνουν το αίμα :twisted: Άσε που πλρώνεις συνέχεια κάτι αναδρομικά και άλλα remix τους. Π.χ. είχα ISDN για κάποιον καιρό και ύστερα διέκοψα. Μετά από 6 μήνες (εφόσον έχω PSTN) μου φέρνουν στο λογαριασμό 12.32 Ευρώ (χωρίς Φ.Π.Α.) για αναδρομικά ISDN!
Πέρα απ'αυτό το πάγιο τηλεφώνου. Τι μ@λ@κία! Όλες οι άλλες εταιρείες βάζουν πάγιο συνήθως σε υπηρεσίες αορίστου χρόνου. Όχι χρονοχρέωση και πάγιο! Κα άλλες (όχι όλες) εταιρείες δεν χρεώνουν δευτερεύουσες υπρεσίες π.χ. αναγνώριση κλήσης.
Εν αναμονή για Zisto (και ας περιμένω μέχρι τώρα 7 εβδομάδες)! :cool:

anideos
02-02-07, 14:42
Εν αναμονή για Zisto (και ας περιμένω μέχρι τώρα 7 εβδομάδες)! :cool:

Aν ήμουν και εγώ 17 θα είχα την υπομονή σου :rolleyes:
Πάντως προβλέπω να σου πουν ότι ο ΟΤΕ ( και καλά ) είπε όχι ( αντί να πουν ότι δεν έχουν πόρτες οι ίδιοι )
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις
Καταλαβαίνω ότι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα , τελικά είτε μονωπόλια είτε όχι το ίδιο μας παιδεύουν

NUTSIS
02-02-07, 17:24
Aν ήμουν και εγώ 17 θα είχα την υπομονή σου :rolleyes:


ΣΩΣΤΟΣ σας χωριζει το χασμα των γεννεων .:rolleyes:

Τελως παντων , με 18 ευρα κανεις μια αξιοπρεπη δυκτιωση στα 768/ 192 Kbps με conn-x
Ετσι κι'αλλιως τι 1024 ,τι 2048 να παρεις κοντα στα 50 - 80 τερματιζει.
Οποτε δωσε τα 18 και τουλαχιστον θα απολαμβανεις 70-90 % απο την επενδυση σου .:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.