PDA

Επιστροφή στο Forum : Βλάβη ξαφνικά σε νεα γραμμή Forthnet ή κάτι άλλο?



s.lampros
18-07-13, 13:26
Λοιπόν εδώ είναι τα στοιχεία με την νέα γραμμή forthnet σε ανενεργο βρογχο που έκανα.
01/07/2013 19:26:41 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
01/07/2013 19:26:41 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
09/07/2013 17:09:39 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
12/07/2013 17:03:42 Η υπηρεσίας σας ενεργοποιήθηκε

Απο 12 Ιουλίου(Παρασκευή) μέχρι και 16 Ιουλίου(Τρίτη) στις 11 το πρωί είχα κανονικά τηλέφωνο και ίντερνετ χωρίς κανένα πρόβλημα.Ξαφνικά στις 11 το πρωί της Τρίτης 16 Ιουλίου σταματά το ίντερνετ και νεκρώνει το τηλέφωνο.Παίρνω τηλεφωνο forthnet και κάνω καταγραφή βλάβης.Τετάρτη πρωί επανέχεται το τηλέφωνο με πολύ θορυβο-παράσιτα και όταν καλώ τον αριθμό μου χτυπάει μια φορά και μετα απαντά αυτόματα.Αυτό γίνεται είτε είναι συνδεμένο τηλέφωνο είτε όχι.Το ιντερνετ επανήλθε με πολύ χαμηλές ταχύτητες για λίγες ώρες την Τετάρτη και το απόγευμα της Τετάρτης κόπηκε εντελώς.Τετάρτη απόγευμα μου στέλνουν μήνυμα απο FORTHNET και μου λένε οτι υπάρχει πρόβλημα καλωδίωσης και σε συνεργασία με ΟΤΕ θα επιλυθεί το πρόβλημα ΜΕΤΑ ΤΙΣ 19 ΙΟΥΛΙΟΥ.
Η ερώτηση μου είναι τώρα γίνεται έτσι ξαφνικά να χαλάσει η καλωδίωση?Γινεται να λειτουργούσαν όλα αψογα για 4 μέρες και μετά να διαλυθούν όλα?

ZORO
18-07-13, 14:27
Όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ, αυτό είναι ο ορισμός της βλάβης, κάτι που λειτουργούσε σταματάει να δουλεύει. Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι εκτός από υπομονή.

s.lampros
18-07-13, 14:31
Όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ, αυτό είναι ο ορισμός της βλάβης, κάτι που λειτουργούσε σταματάει να δουλεύει. Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι εκτός από υπομονή.

Αν είναι απλά βλάβη οκ.Απλά μου κάνει εντύπωση μέσα σε 4 μέρες περίπου να υπάρξει βλάβη.Θα περιμένω και θα επανέλθω με νεότερα.

s.lampros
24-07-13, 03:37
'Εφτασε 19 του μηνός έληξε η πρώτη προθεμία επισκευής που μου είχαν στείλει με μήνυμα και και ακόμα δεν έχω ιντερνετ και τηλέφωνο.Μου στέλνουν ΞΑΝΑ μήνυμα σήμερα απο FORTHNET και μου λένε οτι υπάρχει πρόβλημα καλωδίωσης και σε συνεργασία με ΟΤΕ θα επιλυθεί το πρόβλημα ΜΕΤΑ ΤΙΣ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ.ΤΡΑΓΙΚΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ZORO
24-07-13, 04:17
Δυστυχώς, τέτοιες περιπτώσεις είναι, να μην σου τύχουν.

s.lampros
13-08-13, 11:14
31 Ιουλίου τελικά αποκαταστάθηκε η βλάβη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.