PDA

Επιστροφή στο Forum : Την αύξηση του μεγέθους του νέου iPhone στις 4.3 ίντσες εξετάζει η Apple



Σελίδες : [1] 2

nnn
18-07-13, 17:45
Η Apple πολύ πιθανό να μεγαλώσει το μέγεθος της οθόνης του νέου iPhone στις 4.3 ίντσες σε μια 126508προσπάθεια να ανταγωνιστεί τους άλλους κατασκευαστές, αλλά αυτό θα οδηγήσει στην καθυστέρηση παρουσίασης του νέου μοντέλου από τον Σεπτέμβριο στον Δεκέμβριο, σύμφωνα με ρεπορτάζ.

Ως τώρα αναμενόταν το καινούριο iPhone(7ης γενιάς) να έχει την ίδια οθόνη 4 ιντσών (ανάλυση 1136*640) με το iPhone 5, αλλά αυτό θα το έκανε το smartphone με την μικρότερη οθόνη έναντι του ανταγωνισμού, Samsung, Sony, LG Electronics, Nokia, φέρνοντας το σε μειονεκτική θέση.

Η αύξηση του μεγέθους διαγώνια θα φέρει μεγάλη ανασχεδίαση του επερχόμενου iPhone, αν τελικά γίνει και θα οδηγήσει και τους κατασκευαστές λογισμικού σε αναγκαστική τροποποίηση των εφαρμογών τους στο νέο format.

Πηγή : Xbitlabs (http://www.xbitlabs.com/news/mobile/display/20130716235827_Apple_May_Increase_iPhone_5S_Display_Size_to_4_3_Reports.html)

Catchphrase
18-07-13, 18:02
Δεν πιστεύω ότι η Apple και κατ' επέκταση οι developers της είναι διατεθειμένοι να παίζουν με 3 διαφορετικά format οθονών. Επίσης, αν κάνει κάτι τέτοιο, θα απαξιώσει το iphone 5, το οποίο θα εξακολουθήσει να πουλάει μετά την κυκλοφορία του 5S (αν τελικά το ονομάσουν έτσι) με χαμηλότερη τιμή.

Gordito
18-07-13, 18:05
Σφιγγουν οι κ@λοι Apple;

Και 4 να το αφησει, και 5 να το παει ή και στις 3.5" να γυρισει, οι πελατες θα ειναι οι ιδιοι παλι.
Σχεδον σιγουρα θα αναβαθμισουν απο 5->5s, ειδικα τωρα που εβγαλε και το Ios7.

Ειναι κοσμογονικη αλλαγη!

Jazzer
18-07-13, 18:11
Ας το κάνει και 6 ίντσες, μήπως θα το αγοράσουμε ; :p

Simpleton
18-07-13, 18:25
(...)
Η αύξηση του μεγέθους διαγώνια θα φέρει μεγάλη ανασχεδίαση του επερχόμενου iPhone, αν τελικά γίνει και θα οδηγήσει και τους κατασκευαστές λογισμικού σε αναγκαστική τροποποίηση των εφαρμογών τους στο νέο format.
(...)
«Considerably» κιόλας, σύμφωνα με το άρθρο. Δεν υπάρχει στο iOS η έννοια του δυναμικού layout; Όταν φτιάχνει κανείς μια εφαρμογή, αυτή δουλεύει σε μία-δύο συγκεκριμένες αναλύσεις και καμία άλλη;

pan24
18-07-13, 18:27
Σφιγγουν οι κ@λοι Apple;

Και 4 να το αφησει, και 5 να το παει ή και στις 3.5" να γυρισει, οι πελατες θα ειναι οι ιδιοι παλι.
Σχεδον σιγουρα θα αναβαθμισουν απο 5->5s, ειδικα τωρα που εβγαλε και το Ios7.

Ειναι κοσμογονικη αλλαγη!
αν και λιγο offtopic πιστευω οτι αυτο που θα απογειωνε την apple θα ηταν να εβγαζε εκδοση του ipad με mac os(εννοειται τροποποιημενη εκδοση για αφη).αυτο θα ηταν κατι επαναστατικο οπως τα windows tablets και κυριως θα ηταν κατι πραγματικα χρησιμο

nnn
18-07-13, 18:33
«Considerably» κιόλας, σύμφωνα με το άρθρο. Δεν υπάρχει στο iOS η έννοια του δυναμικού layout; Όταν φτιάχνει κανείς μια εφαρμογή, αυτή δουλεύει σε μία-δύο συγκεκριμένες αναλύσεις και καμία άλλη;
Όταν μέχρι πέρσι, το μέγεθος κάτω από 4 ίντσες ήταν ιερή αγελάδα, θεσφάτο και holy grail, κανένας developer δεν θα καθόταν να φτιάξει εφαρμογές που θα μπορούν να προσαρμοστούν σε διάφορες αναλύσεις.

Ως τώρα το moto της Apple ήταν "μικρό στο μάτι, μεγάλο στο κρεβάτι" something :mrgreen:

Gordito
18-07-13, 18:44
αν και λιγο offtopic πιστευω οτι αυτο που θα απογειωνε την apple θα ηταν να εβγαζε εκδοση του ipad με mac os(εννοειται τροποποιημενη εκδοση για αφη).αυτο θα ηταν κατι επαναστατικο οπως τα windows tablets και κυριως θα ηταν κατι πραγματικα χρησιμο

Oυ ναι, πολυ χρησιμο.
Εξαλλου, ο καθε χρηστης εχει εναν υπολογιστη με macos στο σπιτι του και περιμενει την Apple ποτε θα βγαλει ταμπλετα με το ιδιο λειτουργικο (η οποια θα κανει κανα 1000ρικο βεβαια.)

knbsep
18-07-13, 18:54
Μάγκες... τρέξτε όλοι να το αγοράσετε πάση θυσία... Αξίζει μέρχι και το τελευταίο του λεπτό γιατί κάνει πράγματα που τα άλλα κινητά ούτε καν τα ονειρεύουνται...
Βγάζει τον σκύλο βόλτα, φτιάχνει καφέ και άλλα τέτοια...

Helix
18-07-13, 20:24
Η φυλακή εκτός από χρυσή, τώρα έγινε (; ) μεγαλύτερη

Revolution
18-07-13, 20:40
Με τα δάχτυλα των fanboys τι θα γίνει θα μεγαλώσουν και αυτά?

sonic
18-07-13, 20:41
Νομίζω ότι δεν βγάζουν παραπάνω ίντσες λόγω κατανάλωσης, 4" με μεγάλη πυκνότητα πιξελ θα τρώει πολύ μπαταρία. Έχω το 5 και αν παίξεις πολύ τρώει γρήγορα την μπαταρία, μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη κατανάλωση.

Η τεχνολογία υπάρχει εδώ και καιρό, και η Apple μπορεί να φτιάξει οθόνες που δεν είναι στα στανταρ (βλ. retina στα mac) της αγοράς όποτε θέλει. Οπότε ο μόνος λόγος που βλέπω να μην ακολουθεί την αγορά είναι λογικά αυτός, άποψη μου, δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό.

grayden
18-07-13, 21:49
[...] η Apple μπορεί να φτιάξει οθόνες[...]

Για την ακρίβεια δεν μπορεί να φτιάξει τίποτα, από τρίτες εταιρίες αγοράζει.

pan24
18-07-13, 22:35
Oυ ναι, πολυ χρησιμο.
Εξαλλου, ο καθε χρηστης εχει εναν υπολογιστη με macos στο σπιτι του και περιμενει την Apple ποτε θα βγαλει ταμπλετα με το ιδιο λειτουργικο (η οποια θα κανει κανα 1000ρικο βεβαια.)

φυσικα και οχι,ουτε εγω εχω αλλα οπωσδηποτε θα εχει απειρως μεγαλυτερη χρησιμοτητα απο το ios σε tablet ειναι σαν να εχεις ενα iphone σε μεγεθυνση(οπως και το android βεβαιως)

kstefanos
18-07-13, 22:36
Με τα δάχτυλα των fanboys τι θα γίνει θα μεγαλώσουν και αυτά?

μικραίνει ο εγκέφαλος και διατηρεί την αναλογία ιδια... μπε

emeliss
18-07-13, 22:41
Τελικά η apple κάνει κοινωνικό έργο. Τσάμπα ψυχοθεραπεία σε όλες τις γωνιές της γης.

sonic
18-07-13, 22:50
Για την ακρίβεια δεν μπορεί να φτιάξει τίποτα, από τρίτες εταιρίες αγοράζει.

Λεπτομέρειες... το θέμα είναι ότι αν θέλει, μπορεί να το έχει, το αν το φτιάχνει ή όχι δεν παίζει κανένα ρόλο.

3lbereth
19-07-13, 01:09
Ως τώρα αναμενόταν το καινούριο iPhone(7ης γενιάς) να έχει την ίδια οθόνη 4 ιντσών (ανάλυση 1136*640) με το iPhone 5, αλλά αυτό θα το έκανε το smartphone με την μικρότερη οθόνη έναντι του ανταγωνισμού, Samsung, Sony, LG Electronics, Nokia, φέρνοντας το σε μειονεκτική θέση.
...και μετά θα κάνει αγωγή στη Samsung, Sony, LG Electronics, Nokia γιατί αντέγραψαν την οθόνη του!
Trolol :tooth

tsigarid
19-07-13, 05:18
Πολύ δηλητήριο βλέπω στο νήμα, αναμενόμενο όμως... Μιας και πρόσφατα αγόρασα το 5 αποκλειστικά και μόνο λόγω της μικρότερης οθόνης από τον ανταγωνισμό, πιστεύω ότι η αύξηση του μεγέθους θα είναι λάθος. Τα fanboys θα το αγοράσουν είτε το κάνει 10 ίντσες είτε μία, αλλά για τους ανθρώπους που σκέφτονται (ελπίζω να είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) το μειονέκτημα του "μικρό στο μάτι μεγάλο στο κρεβάτι" εξαφανίζεται, οπότε θα χαθούν πελάτες. Αν το iPhone ήταν 4.5 ίντσες, με εξαιρετικά androids ελάχιστα μεγαλύτερα, δεν θα βλέπανε τα δολάριά μου ούτε ζωγραφιστά...

akis1009
19-07-13, 09:22
Πολύ δηλητήριο βλέπω στο νήμα, αναμενόμενο όμως... Μιας και πρόσφατα αγόρασα το 5 αποκλειστικά και μόνο λόγω της μικρότερης οθόνης από τον ανταγωνισμό, πιστεύω ότι η αύξηση του μεγέθους θα είναι λάθος. Τα fanboys θα το αγοράσουν είτε το κάνει 10 ίντσες είτε μία, αλλά για τους ανθρώπους που σκέφτονται (ελπίζω να είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) το μειονέκτημα του "μικρό στο μάτι μεγάλο στο κρεβάτι" εξαφανίζεται, οπότε θα χαθούν πελάτες. Αν το iPhone ήταν 4.5 ίντσες, με εξαιρετικά androids ελάχιστα μεγαλύτερα, δεν θα βλέπανε τα δολάριά μου ούτε ζωγραφιστά...

Χάχαχαχαχαχ θες να μας πεις ότι δεν υπάρχει τηλέφωνο άλλο ακριβώς στις ίδιες ίντσες... Και αναγκαστικά εσύ αφού δεν υπήρχε άλλο στις ίδιες ίντσες, καθαρά από ανάγκη μεγέθους πηρες αυτό....

prodromosfan
19-07-13, 09:36
το 5s θα εχει ιδιο μεγεθος οθονης με το 5. 4ιντσες.
μαζι με το 5s παει για παρουσιαση το iphone lite (οχι φτηνο) με οθονη 3,7 ή και 3,5.
Με το iphone 6 η οθονη θα γινει 4,3-4,5 ιντσες και θα σταθεροποιηθει εκει (μετα πατε για ipad mini cellular οσοι θελουν πιο μεγαλη οθονη) με το iphone mini 2 να πηγαινει στις 4" και να σταθεροποιείται εκει. (μαλλον βασικα στο iphone mini 2 η οθονη θα γινει ρετινα και μετα στο iphone mini 3 θα μεγαλωσει) αλλα καταλαβαινετε πως παει.

με το σταγονομετρο ολα.

- - - Updated - - -


Πολύ δηλητήριο βλέπω στο νήμα, αναμενόμενο όμως... Μιας και πρόσφατα αγόρασα το 5 αποκλειστικά και μόνο λόγω της μικρότερης οθόνης από τον ανταγωνισμό, πιστεύω ότι η αύξηση του μεγέθους θα είναι λάθος. Τα fanboys θα το αγοράσουν είτε το κάνει 10 ίντσες είτε μία, αλλά για τους ανθρώπους που σκέφτονται (ελπίζω να είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) το μειονέκτημα του "μικρό στο μάτι μεγάλο στο κρεβάτι" εξαφανίζεται, οπότε θα χαθούν πελάτες. Αν το iPhone ήταν 4.5 ίντσες, με εξαιρετικά androids ελάχιστα μεγαλύτερα, δεν θα βλέπανε τα δολάριά μου ούτε ζωγραφιστά...

καταρχας εκανες λαθος που αγορασες iphone εν αναμονης καινουριου μοντελου :p
κατα δευτερον στις 4" παιζουν εξαιρετικα κινητα συμπεριλαμβανομενου και των nokia lumia
που στην αμερικη τρωνε προωθηση τρελη με πολύ καλές χαμηλές τιμες.

Ωραιο και αγιο το iphone5 αλλα εχω βαρεθει να (τε)λειωνει η μπαταρια σαν παγακι στον ηλιο και να μου ζητανε το τηλ μου για να μιλησουν.
ας βαλουν και μεγαλυτερη μπαταρια οταν αυξησουν τις ιντσες.

Lagman
19-07-13, 10:16
Ποια εξαιρετικά android υπάρχουν στις 4" με επιδόσεις του iPhone 5 ;

prodromosfan
19-07-13, 10:57
Ποια εξαιρετικά android υπάρχουν στις 4" με επιδόσεις του iPhone 5 ;
ξεχνα το vs για λιγο και ξαναδιαβασε το μηνυμα.

Jimmisardo
19-07-13, 12:14
Iphone 5s θα ονομαζετε το νεο iphone και θα εχει λιγο καλυτερη καμερα και επισης θα ειναι λιγο γρηγοροτερο.
Καμια αλλαγη στο μεγεθος της οθονης.
Και δεν θα υπαρξουν mini iphone η πιο φθηνα iphone. Η apple θα παραμεινει στο ιδιο μοτιβο που βλεπουμε εδω και αρκετα χρονια.

Αποψη μου παντα και φιλικα!! :)

Amlet
19-07-13, 13:06
μικραίνει ο εγκέφαλος και διατηρεί την αναλογία ιδια... μπε

God Like :respekt:

psytransas
19-07-13, 16:27
Για μενα το οριο ειναι 4". Παραπανω ονομαζεται mini tablet.

Catchphrase
19-07-13, 16:49
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Πάνω από 4'' νομίζω ότι αρχίζει και γίνεται δυσκίνητο (σαν τηλέφωνο). Δεν έχεις την ίδια ευκολία δηλαδή να το βάλεις στις τσέπες σου, λόγω μεγέθους

grayden
19-07-13, 17:35
Οι 4,5" μπαίνουν άνετα σε normal τσέπες.

Το "πρόβλημα" με τις τσέπες αρχίζει κάπου στις 5"-5,5".

nnn
19-07-13, 18:11
Οι 4,5" μπαίνουν άνετα σε normal τσέπες.

Το "πρόβλημα" με τις τσέπες αρχίζει κάπου στις 5"-5,5".

Συμφωνώ, έχοντας εδώ και 2 μήνες το 4.5 ιντσών Honor 2 μπορώ να πω πως δεν έχω αντιμετωπίσει προβλημα λόγω μεγέθους.

spelljammer
19-07-13, 18:28
Οι 4,5" μπαίνουν άνετα σε normal τσέπες.

Το "πρόβλημα" με τις τσέπες αρχίζει κάπου στις 5"-5,5".


Χαμηλοκάβαλα φοράς; :p

grayden
19-07-13, 18:41
Χαμηλοκάβαλα φοράς; :p

Άπ' όλα φοράω αλλά δεν συνηθίζω να σκύβω οπότε δεν μ' ενοχλεί το κινητό.

:lol:

aiolos.01
19-07-13, 18:53
Τόσο καιρό μας είχε πρήξει οτι η 3,5 είναι ιδανική γιατί έχουν κάνει μελέτες, focus groups, έχουν πάει σε χαρτορίχτρες, καφετζούδες κλπ κλπ. Μετά μεγάλωσε την οθόνη και έβγαλε τη διαφήμιση οτι πάλι είναι ιδανική γιατί τόσο φτάνει ο αντίχειρας (λες και όλοι έχουν τα ίδια χέρια). Τώρα τι θα πεί; Οτι ο αντίχειρας μεγάλωσε και γι αυτό μεγαλώνει την οθόνη;

ThReSh
19-07-13, 19:46
το θέμα δεν είναι οι ίντσες της οθόνης αλλά οι διαστάσεις του κινητού, διότι αν το bezel είναι τεράστιο ακόμα και 3" να είναι η οθόνη το κινητό θα είναι γουρούνι...

apnet
19-07-13, 19:49
Μήπως μαζί με το μέγεθος αυξήσουν και την τιμή; Να την στρογγυλέψουν λίγο εκεί στο χιλιάρικο. Θα είναι πιο γκλαμουράτο έτσι. Ένα χιλιάρικο δίπλα στον φραπέ με το ένα ευρώ από τα εβερεστ :)

tzelen
19-07-13, 20:06
Τόσο καιρό μας είχε πρήξει οτι η 3,5 είναι ιδανική γιατί έχουν κάνει μελέτες, focus groups, έχουν πάει σε χαρτορίχτρες, καφετζούδες κλπ κλπ. Μετά μεγάλωσε την οθόνη και έβγαλε τη διαφήμιση οτι πάλι είναι ιδανική γιατί τόσο φτάνει ο αντίχειρας (λες και όλοι έχουν τα ίδια χέρια). Τώρα τι θα πεί; Οτι ο αντίχειρας μεγάλωσε και γι αυτό μεγαλώνει την οθόνη;

Μα στατιστικές δείχνουν ότι ο άνθρωπος ψηλώνει. Λογικό δεν είναι να μεγαλώσει και το τηλέφωνο;

:tooth

albatross
19-07-13, 20:13
Επειδή δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις, όταν φτάσει σε μέγεθος παντόφλας παρακαλώ να μ' ενημερώσετε ν' αγοράσω.

Gordito
19-07-13, 21:22
Πολύ δηλητήριο βλέπω στο νήμα, αναμενόμενο όμως... Μιας και πρόσφατα αγόρασα το 5 αποκλειστικά και μόνο λόγω της μικρότερης οθόνης από τον ανταγωνισμό, πιστεύω ότι η αύξηση του μεγέθους θα είναι λάθος. Τα fanboys θα το αγοράσουν είτε το κάνει 10 ίντσες είτε μία, αλλά για τους ανθρώπους που σκέφτονται (ελπίζω να είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς) το μειονέκτημα του "μικρό στο μάτι μεγάλο στο κρεβάτι" εξαφανίζεται, οπότε θα χαθούν πελάτες. Αν το iPhone ήταν 4.5 ίντσες, με εξαιρετικά androids ελάχιστα μεγαλύτερα, δεν θα βλέπανε τα δολάριά μου ούτε ζωγραφιστά...

Eιχες ποτε τηλεφωνο μεγαλυτερο των 4.2";

Μαλλον οχι.

pakitis
20-07-13, 00:07
Μάγκες... τρέξτε όλοι να το αγοράσετε πάση θυσία... Αξίζει μέρχι και το τελευταίο του λεπτό γιατί κάνει πράγματα που τα άλλα κινητά ούτε καν τα ονειρεύουνται...
Βγάζει τον σκύλο βόλτα, φτιάχνει καφέ και άλλα τέτοια...

χαχαχχαααχχαχχαχα

apnet
20-07-13, 01:47
Έχεις και σκύλο εσύ αν κρίνω από τη φωτογραφία. Θα σε ξεκουράσει βγάζοντάς τον βόλτα :p

blade_
20-07-13, 01:54
θα ηθελα να δω ενα iphone με 4.8-5.2 οθονη παντως.

savids
20-07-13, 09:36
Οι 4,5" μπαίνουν άνετα σε normal τσέπες.

Το "πρόβλημα" με τις τσέπες αρχίζει κάπου στις 5"-5,5".

Και γιατί θα πρέπει να έχω τα πάντα στις τσέπες και να κυκλοφορώ σαν "προικισμένος" ?:lol:
Μου πήρε 1 μέρα να συνηθίσω τις 5.5" του Νοτε2 μου, χωράει μια χαρά σε τσέπη αλλά ούτως ή άλλως χρησιμοποιώ τσαντάκι.:p
Δεν αλλάζω με τίποτα την οθονάρα του για τα οθονάκια 4 ιντσών. Τα smartphones είναι πρώτα υπολογιστές τσέπης και μετά τηλ.
Αν δεν το καταλαβαίνετε τότε λάθος κινητά αγοράζετε. Υπάρχουν και τα Nokia S40 phones.:rolleyes:

Catchphrase
20-07-13, 10:46
Τα smartphones είναι πρώτα υπολογιστές τσέπης και μετά τηλ.

Ακριβώς αυτή είναι η διαφωνία μου με τις μεγάλες ίντσες. Τα smartphones, όπως λέει και το όνομά τους, είναι τηλέφωνα και η πρωταρχική τους χρήση είναι αυτή.

Αν κάποιος θέλει υπολογιστή τσέπης, ας πάει σε tablet. Όσο περισσότερο προσπαθείς να συγχωνεύσεις δυο διαφορετικές λειτουργίες/απαιτήσεις, τόσο περισσότερο χαλάει το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό δηλαδή που κρατάς στα χέρια σου δεν είναι ούτε καλό τηλέφωνο, ούτε καλος υπολογιστής.

savids
20-07-13, 10:49
Ακριβώς αυτή είναι η διαφωνία μου με τις μεγάλες ίντσες. Τα smartphones, όπως λέει και το όνομά τους, είναι τηλέφωνα και η πρωταρχική τους χρήση είναι αυτή.

Αν κάποιος θέλει υπολογιστή τσέπης, ας πάει σε tablet. Όσο περισσότερο προσπαθείς να συγχωνεύσεις δυο διαφορετικές λειτουργίες/απαιτήσεις, τόσο περισσότερο χαλάει το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό δηλαδή που κρατάς στα χέρια σου δεν είναι ούτε καλό τηλέφωνο, ούτε καλος υπολογιστής.

Διαφωνώ και από την στιγμή που υπάρχει καταναλωτικό κοινό που προτιμά αυτή την κατηγορία δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προσπαθείτε να επιβάλλετε τα δικά σας θέλω.
Οποιος τα θεωρεί τεράστια απλά δεν τα επιλέγει.

Catchphrase
20-07-13, 11:13
Διαφωνώ και από την στιγμή που υπάρχει καταναλωτικό κοινό που προτιμά αυτή την κατηγορία δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προσπαθείτε να επιβάλλετε τα δικά σας θέλω.
Οποιος τα θεωρεί τεράστια απλά δεν τα επιλέγει.

Εδώ θα συμφωνίσω. Όπως όμως υπάρχει καταναλωτικό κοινό που προτιμάει την κατηγορία των τεράστιων κινητών που κάνουν τα πάντα, έτσι υπάρχουν και αυτοι που βάζουν ένα όριο στις ίντσες και λένε "ως εδώ". Κανένας δεν προσπαθεί να επιβάλλει τίποτα. Και όπως πολύ σωστά λες, όποιος θεωρεί ένα τηλέφωνο τεράστιο, απλά δεν το επιλέγει.

Gordito
20-07-13, 19:13
Και γιατί θα πρέπει να έχω τα πάντα στις τσέπες και να κυκλοφορώ σαν "προικισμένος" ?:lol:
Μου πήρε 1 μέρα να συνηθίσω τις 5.5" του Νοτε2 μου, χωράει μια χαρά σε τσέπη αλλά ούτως ή άλλως χρησιμοποιώ τσαντάκι.:p
Δεν αλλάζω με τίποτα την οθονάρα του για τα οθονάκια 4 ιντσών. Τα smartphones είναι πρώτα υπολογιστές τσέπης και μετά τηλ.
Αν δεν το καταλαβαίνετε τότε λάθος κινητά αγοράζετε. Υπάρχουν και τα Nokia S40 phones.:rolleyes:

Καλα, χαλαρωσε και λιγο.
Ακου 'οθονακια' οι 4 ιντσες. Μας το εκανες και στανταρ δηλαδη το 5.5"?

Πολυ καλο το Note, αλλα δεν ειναι για ολους, αν τωρα εχεις δουλεια γραφειου και το ακουμπας στο τραπεζακι, καλα εισαι.
Αν τρεχεις ολη μερα και εισαι στους δρομους, δεν εχει να σου πει κατι η 'οθοναρα' του.

hmtykabatzas
21-07-13, 12:10
αμα μεγαλωσουν κιαλο την οθονη τοτε πιστεύω θα ναι απο τις μεγαλυτερες αποτυχιες της apple..!

Catchphrase
21-07-13, 15:13
Συμφωνώ! Όπως είπα και παραπάνω, αν κάποιος θέλει μεγαλύτερη οθόνη τότε μπορεί να την έχει με το ipad mini (7,9''), το οποίο θα έχει συγχρονισμένα στοιχεία με το τηλέφωνο μέσω του icloud

miledent
23-07-13, 16:49
το θέμα δεν είναι οι ίντσες της οθόνης αλλά οι διαστάσεις του κινητού, διότι αν το bezel είναι τεράστιο ακόμα και 3" να είναι η οθόνη το κινητό θα είναι γουρούνι...

Αυτό ακριβώς είναι το ζήτημα. Αν είναι να μπει μεγαλύτερη οθόνη αυτό να γίνει μόνο αν δεν αλλάξουν οι διαστάσεις της συσκευής κατα πολύ.

psytransas
23-07-13, 17:27
Σε λιγο θα συγκρινουμε ποιος την εχει...μεγαλυτερη...:p

Την οθονη ε!:p

hmtykabatzas
23-07-13, 17:35
χαχαχ πάντως για μένα το ι-phone είναι σε ιδανικό μέγεθος αυτή τη στιγμή

@ ADSLgr.com All rights reserved.