PDA

Επιστροφή στο Forum : ταχυτητα



billo
18-07-13, 17:57
καλησπερα σας.
Εδω και ενα μηνα εχω περασει στη hol και τα προβληματα αρχισαν πριν ακομη απο την την εγγραφη μου στην εταιρια.
Το θεμα ειναι οτι εχω χαμενα 300kB/s και η ταχυτητα λιγοτερη και απο 8Mbps.Πριν συνεχισω θελω να αναφερω οτι εγω παντα ειχα στανταρ 1000kB/s.σε οτιδηποτε,ειτε τορεντ λεγεται αυτο ειτε απλο download.
Εχω μιλησει απειρες φορες μαζι τους μεσα σε αυτο το μηνα,εκανα τα τεστ απο τα ftp τους τα οποια ηταν αχρηστα,του τυπου κατεβαζα ενα αρχειο με ταχυτητα 600-700 και οταν κατεβαζα τρια μαζι επιανα στα 850.Κατεβαζα απο εκει που μου ελεγαν να κατεβασω π.χ. απο τη σελιδα της nvidia στην οποια μονο εκει επιανα τα 1000kb/s και στο τελος εγω συνεχιζω να εχω το ιδιο προβλημα και αυτοι να μου λενε οτι η γραμμη μου ειναι πολυ καλη και δεν βλεπουν προβλημα.
Μολις εκανα και ενα speedtest το οποιο με συγχρονιζει στα 7158 Kbps...
Παρακαλω πολυ μια βοηθεια, βγαινω σε αδιεξοδο μαζι τους

psylos
18-07-13, 20:29
Παρέθεσε για αρχή τα στατιστικά της γραμμής σου απο το ρούτερ. Επίσης το γεγονός ότι κατεβάζεις από την nVidia με 1000kbps σημαίνει ότι η γραμμή σου τόσο πιάνει και άρα τα υπόλοιπα που έπεσαν οφείλεται σε κάτι άλλο.

Δοκίμασε αν θες το παλιό σου ρούτερ και όχι αυτό που σου έδωσε η HOL, ώστε να δεις αν είναι ενδεχομένως η διαφορά που παρατηρείς εξαιτίας του ρούτερ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.