PDA

Επιστροφή στο Forum : Άσχετοι στο 134



secjournalist
03-02-07, 23:47
Εντάξει το ήξερα είχα ακούσει διάφορα και είχα και προσωπική εμπειρία για το πόσο άσχετοι είναι στο 134 αλλά αυτά που άκουσα τις τελευταίες μέρες ξεπερνούν κάθε φαντασία.Είχε γίνει ενα λάθος απο 4νετ στην γραμμη μου και συγχρόνιζε στα 1024 αντι για 2048 που είχα ζητήσει.Έτσι παίρνω 134 να μου πουν σε τη ταχύτητα με έχουν δηλωμένο.Και τί ακουω μου λένε η κάρτα σας ειναι 2048, η σύνδεση 1024 αλλά εμείς σας συνδέσαμε στα
768:rofl: :rofl: .Έλεος μόνο αυτό έχω να πω.Μετά από κανα δύο μέρες που έστειλε η 4νετ την αίτηση για το update παίρνω σε κάποια φάση και μου λένε ότι δεν υπάρχει γραμμή ADSL στον τηλεφωνικό αριθμό που μας δώσατε.Άντε να έρθουν τα LLU να ξεμπερδεύουμε.:twisted:

sdikr
03-02-07, 23:53
Η forthnet πού ειναι ο υπεύθυνος της γραμμής σου τι σου είπε;

secjournalist
04-02-07, 00:01
Βασικά το πρόβλημα λύθηκε σήμρα αφού την πέμπτη είχα μιλήσει με προιστάμενο στην 4νετ για το update.Αυτό που με έκανε να κάνω αυτό το ποστ είναι οτι ξαφνιάστηκα με το πόσο δεν ξέρουν τι τους γίνεται στον ΟΤΕ.

AddictedToChaos
04-02-07, 00:08
Αφού στο 134 δουλεύουν ανειδίκευτα άτομα. Έναν καλό βαθμό απολυτηρίου να έχεις και σε πήραν.

Τώρα αν δεν ξέρουν που τους παν τα 4, δεν τους απασχολεί και πολύ εκεί στον ΟΤΕ...

nickpgr
04-02-07, 01:14
Αφού στο 134 δουλεύουν ανειδίκευτα άτομα. Έναν καλό βαθμό απολυτηρίου να έχεις και σε πήραν.

Τώρα αν δεν ξέρουν που τους παν τα 4, δεν τους απασχολεί και πολύ εκεί στον ΟΤΕ...

Εντάξει... ανειδίκευτα άτομα ναι δε λέω. αλλά ο βαθμός και το απολυτήριο σε τι έχει να κάνει.

:p

aria
04-02-07, 01:18
Εντάξει... ανειδίκευτα άτομα ναι δε λέω. αλλά ο βαθμός και το απολυτήριο σε τι έχει να κάνει.

:p

Κι όμως, αποτελεί βασικό κριτήριο για την τελική κατάταξη ;)

Xguru
04-02-07, 13:33
Μια απορία που δεν μου την έλυσε ποτέ το 134, όταν κάνεις εσωτερική φορητότητα τηλεφωνικού αριθμού, η adsl σου (ΑΡΥΣ) μεταφέρεται αυτόματα και αυτή ή χρειάζεται αίτημα;

Stratos
04-02-07, 22:57
Γιατί εκτός του 134 ποιοι άλλοι σας έχουν εξυπηρετήσει καλά? Εμένα προσωπικά, στα τηλεφωνικά κέντρα εταιριών δε με εξυπηρετεί πλήρως κανένας! πιο καλές απαντήσεις πέρνω μέσα από το φορουμ αυτο.!

Αν κατάλαβα για την εσωτερική φορητότητα, θεωρω πως γινεται αυτόματα εφόσον και δεν αλλάζεις αριθμό!

pappoulis
05-02-07, 01:41
Σύμφωνα με το 134, ούτε η αίτηση αλλαγής αριθμού επηρρεάζει το aDSL της γραμμής.

No-Name
05-02-07, 01:45
Κάλα κανε να αλλάξεις αριθμό και θα δείς τι ωραία που θα είσαι 10 μέρες χωρίς adsl.....

Xguru
05-02-07, 01:45
Η εμπειρία μου μου λέει ότι κόβεται πάντως-ίσως κάποτε να ξαναενεργοποιείται δεν ξέρω. Τώρα ποιός έχει δίκιο... δεν ξέρω.

No-Name
05-02-07, 01:47
Η εμπειρία μου μου λέει ότι κόβεται πάντως-ίσως κάποτε να ξαναενεργοποιείται δεν ξέρω. Τώρα ποιός έχει δίκιο... δεν ξέρω.

Χguru ελπίζω οι τύπισσες στο avatar σου να είναι φίλες σου :p

prodromosfan
06-02-07, 00:18
κόβεται το adsl, μεταφέρεται το τηλέφωνο, 2-3 εργασιμες ημερες ξαναενεργοποιειται το adsl

pappoulis
06-02-07, 00:23
Η εμπειρία μου μου λέει ότι κόβεται πάντως-ίσως κάποτε να ξαναενεργοποιείται δεν ξέρω. Τώρα ποιός έχει δίκιο... δεν ξέρω.

Τι να σου πω. Έτσι ρώτησα κι έτσι μου είπανε. Σε λίγο καιρό που θα το κάνω, θα ξέρω κι από πρώτο χέρι.

diabibas
06-02-07, 00:32
Γιατί εκτός του 134 ποιοι άλλοι σας έχουν εξυπηρετήσει καλά? Εμένα προσωπικά, στα τηλεφωνικά κέντρα εταιριών δε με εξυπηρετεί πλήρως κανένας! πιο καλές απαντήσεις πέρνω μέσα από το φορουμ αυτο.!

Αν κατάλαβα για την εσωτερική φορητότητα, θεωρω πως γινεται αυτόματα εφόσον και δεν αλλάζεις αριθμό!

Και όμως εγώ είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος με το τεχνικό τμήμα του i-call.

Τα παιδιά είναι άπαιχτα και όταν ένας μου είπε μία βλακεία μετά από λίγο με πήρε ένα άλλο παλικάρι να ζητήσει συγνώμη και να κοιτάξει πάνω από το πρόβλημα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.