PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με την σύνδεση μου



annasit
04-02-07, 02:21
Πήρα πρίν από λιγες μέρες το conn-x talk 1024 με to speedtouch 530v6.....στην αρχή τα βρήκα σκούρα δεν μπορούσα να εγκατασήσω το μοντεμ με το laptop μου, τελικά ήρθε ένας γνωστός μου, που είναι ειδικό σ'αυτά, σήμερα και το σύνδεσε με το Ethernet. Όμως, δεν είναι εφικτή σύνδεση με adsl στο site my.otenet.gr με τα προσωρινά στοιχεία πρόσβασης otenet@otenet.gr και otenet.............και έτσι δεν πορώ να ενεργοποιήσω την σύνδεση με τους απαρέτητους κωδικούς δηλ. το username και το password μου :hmm: :( :mad:

Βέβαια ο γνωστός μου πήρε έναν άλλο συνάδελφό του, που γνωρίζει, και του είπε ότi αυτή η σελίδα με την adsl σύνδεση δεν δούλευει ούτε και σ'αυτόν, δηλαδή ότι έχει πρόβλήμα προς το παρόν.............Εγώ ξαναπροσπάθησα αργότερα να μπώ με την adsl και δεν τα κατάφερα, αλλά με την απλή γράμμή μπήκα στην my.otenet.gr :hmm:

Ακόμα......................Συνδέομαι αλλά δεν μπορώ να ανοίξω σελίδες! :mad:

Εσείς τι λέτε, ότι μπορεί να φταίει?

teo_L20
04-02-07, 14:34
Καταρχήν το οtenet@otenet.gr δουλευει μονο στην σελιδα της ΟΤΕΝΕΤ. Κανε ενα restart το modem και ακολουθησε το howto του kadronarxi.Θα παιδευτεις πολύ φιλη μου για να βρεις ακρη!;)

RyDeR
04-02-07, 14:37
Συγχρονίζει, σωστά; Απο κει και κάτω, συνδέεται με τον ISP;


Καλως ήλθες.

teo_L20
04-02-07, 14:51
Εγω θα ελεγα να κανει restart και να το ξανασεταρει με προσοχη με τη βοηθεια καποιου howto του φορουμ. Ετσι δεν θα παιδευεται να βρει το προβλημα!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 1900 ΠΟΣΤ!ΣΤΑ 2000 ΚΕΡΝΑΩ ΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΠΥΡΕΣ!:p

nnn
04-02-07, 21:10
Dns servers έχεις ρυθμίσει ?

Καλώς ήρθες.

annasit
05-02-07, 17:52
Γειά σας και ευχαριστώ,

Ναι έχω ρυθμίσει τους Dns servers, και πάλι το ίδιο είναι. Αλλά πώς θα κάνω restart του modem μου?

Ευχαριστώ και πάλι

annasit
05-02-07, 21:52
Τελικά λικά τα κατάφερα...ενεργοποίησα την συνδεση σου, και έτσι έχω δικό μου username και password.........αλλά τώρα δεν ξέρω πώς να μπώ στο internet με τα δικά μου στοιχεία......κάποια βοήθειά?!:(

teo_L20
05-02-07, 21:58
Λοιπόν βαζεις yourusername@otenet.gr στο πεδιο του username. Και στο pass κανονικα το pass σου!

@ ADSLgr.com All rights reserved.