PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS !!!! Αλλαγή ταχυτήτων στα DSLAM SIEMENS !!!



Σελίδες : 1 2 3 [4]

GP
31-07-04, 13:42
Ήθελα να'ξερα εάν ήσουν σε Intracom θα έλεγες πάλι "Η ADSL - όπως και η ζωή - είναι άδικη.."; Δεν νομίζω. Κλασικά ο Έλληνας αν δει μια αδικία ή θα φωνάξει ή θα το βουλώσει· ανάλογα την πλευρά που ανήκει.

Shaman
31-07-04, 14:04
Εγώ αν ήμουν σε Intracom, δε θα αισθανόμουν αδικημένος.Θα αισθανόμουν άτυχος που δεν έπεσα σε Siemens.Έχει μεγάλη διαφορά το ένα απο το άλλο...
Όπως και να 'χει, και μόνο απο άποψη ποιότητας και αξιοπιστίας να το πάρεις, όσοι πέφτουν σε Siemens είναι τυχεροί..Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να αισθάνονται και τύψεις για τους υπόλοιπους.Δεν έδωσε κανείς και μίζα σε υπάλληλο του ΟΤΕ για να βάλει Siemens στη γειτονιά του.....

sdikr
31-07-04, 14:32
Δεν έδωσε κανείς και μίζα σε υπάλληλο του ΟΤΕ για να βάλει Siemens στη γειτονιά του.....

Αυτό θέλει έρευνα!!! :D :mrgreen:

Shaman
31-07-04, 14:33
:twisted:

netrinos
31-08-04, 20:33
Από σήμερα παιδιά και εμένα μου το κατεβάσανε απο τα 440 στα 384.Ξενέρωμα! τι τους πήραζε μετά από τόσο καιρό?
Περιοχή Καλλιθέας

Bayern7
01-09-04, 05:10
Άντε σιγά σιγά να αποκαθίσταται η τάξη..

red bastid
02-09-04, 03:03
Με κίνδυνο να σας τσαντίσω όλους, εγώ είμαι μάλλον ικανοποιημένος από την αλλαγή...Μέχρι χθες, μπορεί να είχα *θεωρητικό* 448/160, αλλά στην πραγματικότητα τα downloads μου ήτανε 'χτένες' χωρίς σταθερό rate, και όλα τα test στο Web100 server της Forthnet δείχνανε packet loss. Αυτά τα προβλήματα φαίνεται να έχουν εξαφανιστεί (τουλάχιστον μέχρι τη στιγμή που γράφω αυτό το post). Τελικά πιστεύω ότι μετράει να έχεις μια 'υγιή' γραμμή πρώτα απ'ολα, και ακολούθως φυσικά μπορείς να πειραματιστείς με διάφορα tweaks για να τη βελτιστοποιήσεις. Έχοντας σαν monitor το Netpersec, βλέπω σχεδόν γραμμικά downloads μετά την αλλαγή, και όσο για το rate είναι γύρω στα 39-40,*περίπου* όπως πριν. Θα προσπαθήσω να πειραματιστώ τις επόμενες μέρες, και πιθανόν θα γράψω κάτι στο forum αν δω αξιοσημείωτη διαφορά.

Για να γίνω πιό συγκεκριμένος με νούμερα, το παρακάτω δείχνει αυτό που παίρνω σήμερα, και το οποίο δε μου φαίνεται ιδιαίτερα κακό:

http://www.adslguide.org.uk/tools/speedchart.asp?id=f663e30bfebc633431f663e30b

Έχουν άλλοι φίλοι από το Μαρούσι (σε DSLAM Siemens που άλλαξε) παρόμοια 'σταθεροποιητική' εμπειρία με τα downloads τους?

Kthulhu
15-09-04, 10:41
Ίσως να υπάρχει λύση, αδέρφια!

http://www.adslgr.com/forum/thread9417.html

goldsl
10-10-04, 23:25
Να μαι κ εγω μετα το τεστ στο http://www.adslguide.org.uk .
Περασμενα μεγαλεια.....
Ναι ειμαι πανω σε σιεμενς.(ισως γιαυτο κ επεσε η ταχυτητα...) :wink:

Actual Speed
Downstream 286 Kbps (35.8 KB/sec)
Upstream 105 Kbps (13.1 KB/sec)

True Speed (estimated)
Downstream 308 Kbps (inc. overheads)
Upstream 113 Kbps (inc. overheads)

suffo
11-10-04, 00:54
Kthulu όχι δεν είναι λύση αυτό που λες, εμένα τουλάχιστον μου την είπαν ότι και στο συμβόλαιο που υπέγραψα λέει πως δεν είναι εγγυημένη καθόλου η ταχύτητα μου, και έτσι είναι :evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.