PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστροφή φωνής



Gianniskriti
01-08-13, 19:40
Γεια σας.
Από τον Φεβρουάριο του 2012 αντιμετωπίζω στην wind πρόβλημα επιστροφής φωνής (echo μου το ανέφεραν οι τεχνικοί) στο σταθερό τηλέφωνο. Μετά από περίπου 4-5 λεπτά κλήσης ξεκινάει ο συνομιλητής μου να ακούει την φωνή του σε έντονο βαθμό σε σημείο να γίνεται πολύ δύσκολη η συνεννόηση. Πέρυσι δηλώθηκε βλάβη συνολικά 4 φορές μέχρι αν φτιαχτεί γιατί κάθε φορα κλειναν την υποθεση επειδη δεν εβρισκαν κανενα προβλημα στην γραμμη μου. Την 5η πλεον φορα (7 μηνες μετα που πρωτοδηλωσα την βλαβη) το προβλημα διορθώθηκε και το θεμα εκλεισε. Η ταλαιπωρια ομως ηταν απιστευτη γιατι συνεχεια ζητουσαν να ειναι καποιος στο σπιτι για να παιρνουν μετρησεις, και εστειλαν και τεχνικο συνολικα 3 φορες να μέτρησει live την ποιοτητα μεσα στο σπιτι.
Δυστυχως πριν 1 μηνα το προβλημα επανηλθε. Εχω κουραστει πραγματικα. Σκεφτομαι οτι αν το δηλωσω παλι βλαβη θα περασω τρομερη ταλαιπωρια παλι.
Και ρωτω: υπάρχει πιθανότητα αν αλλαξω παροχο να διορθωθει η επιστροφή ήχου;
Θα ηθελα απαντησεις την γνωμη των φιλων που γνωριζουν το συγκεκριμενο τεχνικο ζητημα.
;)

- - - Updated - - -

Κανείς..

theopan
02-08-13, 10:35
Πήγαινε καλύτερα στον "τομέα" του ΟΤΕ να το ρωτήσεις αυτό που μπαίνουν και τεχνικοί. Εδώ μέσα οι λίγοι "απεσταλμένοι" της Wind ...μαρκετίστες είναι. Η γνώμη μου είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα θα πάψει το πρόβλημα αν αλλάξεις πάροχο. Εκτός κι αν το πρόβλημα οφείλεται στο βρόχο σου (κοντά στο σπίτι σου).

thenetpoet
02-08-13, 13:19
Συνήθως τέτοια θέματα έχουν να κάνουν με το MSAN που τερματίζει ο χαλκός του συνδρομητή, άρα σε άλλο πάροχο με διαφορετικού τύπου MSAN λογικά δεν θα έχεις το ίδιο πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.