PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL se Athina kai Eparhia



George
10-08-02, 15:37
Afto ine to proto mou post

Gia sas, :D
Apo oti ida o OTE ehi anakinosi oti mehri to telos tou 2002 tha yparhoun 200 kedra ADSL. Ego ime stin Mitilini kai perimeno pos kai pos to ADSL, tha ehi erthi mehri ta hristougena :?:

:arrow: An agoraso ADSL Home Connect Plus tha mporo na ime 24 ores to 24oro sto internet me 45Euro/mina kai tipota parapano i tha plirono kai horia ton OTE, hronohreosi :!: kai ala?

:arrow: Eho di sto xDSL Tutorial (http://www.adslgr.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=33) oti tha prepi na hrisimopio mia siskevi Splitter. Prepi na sindeso tin tilefoniki syskevi me hrisi Splitter i mporo kai na tin sindeso katefthian stin priza tou tilefonou (eho 2 tilefonikes syskeves kai den mporo na tis sindeso pano sto Splitter)

8) Signomi an rotao pola ala thelo na matheno :D
:wink: an kapios asholite me Visual Basic, C, ASP, .NET as mou stili PM
Efharisto

trendy
10-08-02, 18:31
Me ta 45 euro to mhna 8a eisai sunexws mesa sto net xwris allh xrewsh (ektos apo thlefwnhmata)
Tis suskeues sou 8a tis bazeis panw sto splitter. Twra an to problhma sou einai oti de sundeontai kai oi 2 , tote pare ena diakladwth apo ena magazi me hlektrika eidh. An kai logika 8a uposthrizontai 2 thlefwnikes prizes panw sto modem.
Mhn eisai kai polu aisiodo3os gia o,ti lene ston OTE, allwste autoi mas kratane ston thlepikoinwniako mesaiwna. :wink: :wink:

Crosstalk
10-08-02, 18:58
File George,
opws swsta leei o trendy.......min akous tous OTEdes........
ena xrono prin legane oti apo arxes 2002 tha eixan DSL toulaxiston megales poleis!Kai opws vlepeis oxi mono den exoun dwsei akoma...alla sampotaroun kai alles prospatheies pou ginonte (IC) kathisterontas paradosi gramwn!
OTE filarako..........Exoume sinithisei na zoume me logia tou aera!
X-talk

George
10-08-02, 21:17
Me ta 45 euro to mhna 8a eisai sunexws mesa sto net xwris allh xrewsh (ektos apo thlefwnhmata)
Tis suskeues sou 8a tis bazeis panw sto splitter. Twra an to problhma sou einai oti de sundeontai kai oi 2 , tote pare ena diakladwth apo ena magazi me hlektrika eidh. An kai logika 8a uposthrizontai 2 thlefwnikes prizes panw sto modem.
Mhn eisai kai polu aisiodo3os gia o,ti lene ston OTE, allwste autoi mas kratane ston thlepikoinwniako mesaiwna. :wink: :wink:

Malon ehis dikio Trendy,

Ego omos pote peripou na perimeno gia ADSL :?:

(Otan les tha plirono ta tilefonimata enois tilefonimata omilias ohi tilefonimata Modem i kati alo etsi :?: )

To ksero oti to mporo na syndeso 2 syskeves sto splitter ala to provlima ine oti i siskeves den ine konta kai etsi hriazome poly megalo kalodio apo to tilefono sto splitter. Mporo na to syndeso se 2o splitter :?:
Poso tha kostisei? Ti tha gini an to sindeso katefthian stin priza?
Mporo na vro pio fthino 2o splitter me mono eksodo tilefonou :?:

Efharisto pou diavasate to minima mou kai apandisate :D

trendy
10-08-02, 23:45
Nai thlefwnhmata omilias, fax klp ennoousa...
Twra pote na perimeneis DSL... kalutera na mhn perimeneis opws den perimenw kai egw pou menw 5xlm apo Hrakleio. Epi tou parontos h monh high-speed sundesh pou exw einai tou Panepiou Krhths ka8ws kai h bolikh ISDN pou mas parexei pali to Panepi.

Gia thn kalwdiwsh:Exeis 2 luseis , thn prwth thn aneferes hdh me to makru kalwdio. H deuterh einai na enwseis to 2o splitter me to upoloipo spiti sou (dhl tis prizes stous toixous) enw sto 1o 8a sundeseis mia suskeuh konta sto modem. Toulaxiston auto exw kanei me thn ISDN.
Kalh tuxh (kai kuriws upomonh!)[/quote]

@ ADSLgr.com All rights reserved.