PDA

Επιστροφή στο Forum : Επόμενη Κυκλοφορία του XAKER ;



Giannis90
05-02-07, 19:14
Επειδή μόλις πήρα το πρωτο τευχος του περιοδικου XAKER τρελάθηκα απο τα tips που υπαρχουν μεσα για διάφορα προγράμματα , μήπως ξερετε ποτε θα κυκλοφορήσει το δευτερτο τευχος . Το ειδα στην τηλεοραση να διαφημίζεται αλλα δεν προλοβα να δω ολη την διαφήμιση... :(

nickolas2005
05-02-07, 19:38
Aπο οτι ειχα διαβασει κυκλοφορει "οποτε μπορεσουν" οπως λενε και οι ιδιοι..

coftaras
05-02-07, 19:52
Μπορουμε να το βρουμε αυτο σε κανενα περιπτερο το τευχος 1?

Reef
05-02-07, 19:59
σιγα τα tips ρε παιδια, καντε μια βολτα σε καννα site εξωτερικου και θα βρειτε χιλιαδες τετοια

Giannis90
05-02-07, 20:32
Δεν νομιζω να το βρεις. Εγω παντως οταν το πηρα εβαλα τον Explorer 7 , το Windows Media Player 11 και εκανα το DVD Writer που εχω dual layer. Αλλα δεν ξερω ποτε θα βγει το καινουργιο...:(

Reef
06-02-07, 00:29
πολυ καλο site με tips και tweaks little white dog (http://www.littlewhitedog.com)

lou.nick
06-02-07, 12:12
Αυτό λέτε; http://www.shop21.gr/product/product.book.asp?pfid=25639&prid=26169

Τόσο καλό είναι; Να το παραγγείλω αν είναι.

johnkall69
06-02-07, 12:35
Μ'αρέσει που λέει " Kυκλοφορεί αν και δεν θα έπρεπε " :lol:
Πολύ μάπα μου φαίνεται αν είναι αυτό!

Giannis90
07-02-07, 23:10
Πίστεψε με , δεν ειναι μαπα. Παντω εαν κανεις δει το 2 τευχος να κυκλοφορει ας ενημερωσει. Στο ram λεει οτι θα κυκλοφορυσει αρχες φεβρουαρίου αν μπορέσουνε.

AddictedToChaos
07-02-07, 23:16
Τα περιοδικά αυτού του στυλ, καλό είναι να τα παίρνουν όσοι δεν έχουν σύνδεση ίντερνετ και θέλουν να μάθουν κάποια βασικά πράγματα.

Από εκεί και πέρα, εφόσον θα υπάρχει σύνδεση ίντερνετ, είναι απολύτως περιττά.

RyDeR
07-02-07, 23:16
Σήμερα είδα την διαφήμιση του RAM που έδειχνε και για το Total Haker, πάντως το 1ο μ'έσωσε και δεν χρειαζόταν να κατεβάζω τα ubuntu για τι δοκιμές μου..:p
Ακριβό είναι πάντως... 5€ δεν μου πολυάρεσαν που τα έδωσα, αντίθετα για το PC World τα δίνω κάθε μήνα με ευχαρίστηση. Θα σκεφτώ πολύ την αγορά του 2ου.

Giannis90
07-02-07, 23:24
Συμφωνώ οτι υπαρχουν και πολλα site με περιεχομενο παρομοιο με το χακερ αλλά δεν σου εξασφαλίζουν την σιγουρη λειτουργεια απο καθε προγραμμα που κατεβαζεις και ας μην ξεχναμε οτι υπαχει το ενδεχομενο για ιο .

FFGR
08-02-07, 16:31
δεν σου εξασφαλίζουν την σιγουρη λειτουργεια απο καθε προγραμμα που κατεβαζεις και ας μην ξεχναμε οτι υπαχει το ενδεχομενο για ιο

Για αυτό πολύ απλά υπάρχει η αναζήτηση από site όπως το Google καθώς και ασφαλέστατα site με προγράμματα όπως το Download.com (http://www.download.com) και το Tucows (http://www.tucows.com/)

ownagE_
08-02-07, 18:08
5€ δεν μου πολυάρεσαν που τα έδωσα, αντίθετα για το PC World τα δίνω κάθε μήνα με ευχαρίστηση.

Εμ βεβαια αφου καθε μηνα εχει post σου στο user2user :rofl: :p

Γιατι το σημα του ευρώ μου το δειχνει μια κουκιδα στα Vista? :hmm:

johnkall69
08-02-07, 23:27
Γιατι το σημα του ευρώ μου το δειχνει μια κουκιδα στα Vista? :hmm:

Αν ενοείς στον browser πήγαινε View (προβολή) > Εncoding (κωδικοποίηση χαρακτήρων) > και διάλεξε κάτι άλλο απο εκεί ..

@Giannis90 Προσωπική μου γνώμη είναι πως με φόβο για τους ιούς θα πρέπει να σταματήσεις να έχεις (σε φυσιολογικά όρια) και να διαβάζεις/κατεβάζεις τα πάντα απο το internet. Γιατί και περισσότερα θα βρείς να κατεβάσεις/διαβάσεις και θα έχεις και τις τελευταίες εκδόσεις προγραμμάτων.
Εκτός αν σ'αρέσει το περιοδικό για τους δικούς σου λόγους (π.χ. να έχει ωραία άρθρα, reviews ή οτιδήποτε άλλο)

RyDeR
10-02-07, 15:08
Εμ βεβαια αφου καθε μηνα εχει post σου στο user2user :rofl: :p


Χχεχε :p

Όταν δεν είχα dsl αγόραζα κάθε 2 μήνες πάνω απο 2 περιοδικά για να πάρω τα τελευταία προγράμματα, τώρα τα έχω πριν τα περιοδικά.:p
Το pcworld μ'έκανε εντύπωση απο τότε. Και απο το πάσχα [που έβαλα dsl :rofl: ] δεν έχω χάσει τέυχος. Τα αγοράζω και άλλοτε τα δίνω σε κανένα φίλο να τα δει, δεν τα επιστρέφει ποτέ βέβαια..:rofl:
Πχ. τώρα που βλέπω, έχω τα τεύχη 7/06 -2/07, τα άλλα ''πέταξαν''. :whistle:

teo_L20
11-02-07, 13:58
Πρεπει να τα εμπλουτισεις!:p
Παντως εγω ποτε δεν θα αγοραζα τετοια περιοδικα μιας και τετοιες συμβουλες ειναι απειρες στο "αγριο" WEB.
Τα 5 ευρω ευχαριστως να τα ετρωγα σε ενα καφε που αξιζει κιολας...

ownagE_
11-02-07, 15:14
...για να πάρω τα τελευταία προγράμματα, τώρα τα έχω πριν τα περιοδικά.:p

Βλεπετε κυριοι Admins, το παραδεχετε δημοσιως και παραβιαζει τους κανονες λειτουργιας του forum :rofl: :rofl:


Το pcworld μ'έκανε εντύπωση απο τότε. Και απο το πάσχα [που έβαλα dsl :rofl: ] δεν έχω χάσει τέυχος. Τα αγοράζω και άλλοτε τα δίνω σε κανένα φίλο να τα δει, δεν τα επιστρέφει ποτέ βέβαια..:rofl:

Κι εγω σχεδον καθε μηνα το αγοραζω και πιστευω πως αξιζει :clap:

RyDeR
11-02-07, 15:41
Βλεπετε κυριοι Admins, το παραδεχετε δημοσιως και παραβιαζει τους κανονες λειτουργιας του forum :rofl: :rofl:
:whistle: :rofl:



Κι εγω σχεδον καθε μηνα το αγοραζω και πιστευω πως αξιζει :clap:
Σωστός.:oneup:

teo_L20
11-02-07, 17:59
Κανονικα επρεπε να σε κανουν μυνηση με αυτα που λες,αλλα ειδαν τι ψωναρα εισαι και το ξανασκεφτηκαν!:p :whistle: :rofl: :lol:

RyDeR
11-02-07, 18:09
Κανονικα επρεπε να σε κανουν μυνηση με αυτα που λες,αλλα ειδαν τι ψωναρα εισαι και το ξανασκεφτηκαν!:p :whistle: :rofl: :lol:

Δεν τους συμφέρει..:lol: :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.