PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρχείο έμεινε στη μέση λείπει από το Queue.xml. Ξαναμπαίνει;



stamiak
08-07-04, 18:38
Κατεβάζω αρχείο 550 ΜΒ. Κατέβασα τα 400 ΜΒ και μετά από επανεκκίνηση, για κάποιο λόγο που δεν ξέρω, όταν ψάχνω και βρίσκω χρήστη για να συνεχίσω το κατέβασμα, μου το ξεκινάει από την αρχή χωρίς να βλέπει ότι έχω κατεβάσει ήδη τα 400ΜΒ. Παρατήρησα ότι το DC++ κρατάει αρχείο downloads στο αρχείο Queue.xml (είναι έτσι;)

Υπάρχει τρόπος να το ξαναβάλω το αρχείο αυτό μέσα στη λίστα ώστε να δει το πρόγραμμα ότι έχω ήδη τα 400ΜΒ ώστε να μην το κατεβάσω πάλι όλο; (και είχα βρει ένα χρήστη όλο κι όλο και το κατέβασα μέχρι εδώ σε 5 μέρες με 3-4 ΚΒ/s).

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει
Ευχαριστώ

***********************************
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ
κάποιες πληροφορίες που ζητάει το Queue.xml μπορώ να τις βάλω. π.χ.
Download Target=
Size=
Priority= TempTarget=
Added= Αυτό τι σημαίνει;;
TTH= Αυτό που το βρίσκω;
Source Nick= και τα υπόλοιπα που ζητάει είναι απαραίτητα;

JohnGR
08-07-04, 18:46
stamiak υπάρχει κάποιο αντίστοιχο προσωρινό (temp) αρχείο;

Μήπως πριν την επανεκκίνηση είχε κολλήσει το DC++, ή ο υπολογιστής;

runnerma
08-07-04, 18:49
stamiak, Κάνε ένα search, βρες το συγκεκριμένο αρχείο και κάνε download to... εκεί θα κάνεις browse και point στο incomplete που έχεις(αυτό με τα 400ΜΒ). Θα συνεχίσει κανονικά. Απλά μόλις τελειώσει θα είναι στον temp folder (αν έχεις ορίσει άλλο dir για temp και άλλο για incoming, που είναι και το σωστό) και θα χρειαστεί να το μεταφέρεις manual εκεί που θες. Πριν 2-3 χρόνια το έκανα με κάτι incomplete που είχα από winmx. Μην ξεχάσεις να κρατήσεις ένα αντίγραφο του αρχείου σε περίπτωση που κάτι πάει στραβα.

stamiak
08-07-04, 20:11
Ναι runnerma. Αυτή ήταν η λύση.

Σας ευχαριστώ και τους 2 για το ενδιαφέρον!

runnerma
08-07-04, 20:16
np :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.