PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία WIND!



peugeot206
09-08-13, 20:01
Καλησπέρα κι από εμένα,

Το θέμα έχει κάπως έτσι: Η κοπέλα μου είναι συνδρομητής της HOL σε double play.
Στο internet βρήκε μια καλύτερη προσφορά της WIND και τους πήρε τηλ. για να
αλλάξει πάροχο. Της έστειλαν την επόμενη μέρα τα συμβόλαια, τα υπέγραψε και τους
τα έστειλε. Την επόμενη ακριβώς μέρα την καλεί η HOL για να της προτείνει καλύτερη
προσφορά την οποία και αποδέχεται και στέλνει στη WIND αίτημα υπαναχώρησης με
φαξ, υπογεγραμμένο. Μετά από 2 μέρες καλεί η WIND και δυστυχώς απάντησε η μητέρα της.
Δυστυχώς γιατί η γυναίκα δεν ξέρει από αυτά και της λένε ότι το αίτημα για ακύρωση δεν
μπορεί να γίνει δεκτό. Τους απαντά λοιπό η γυναίκα, οκ μη το ακυρώνεται και επικοινωνήστε
με την κόρη μου. Δεν επικοινώνησαν και την επόμενη μέρα καλεί η HOL και λέει ότι βλέπει στο
σύστημα εκ νένου αίτηση για μεταφορά. Ξαναγίνεται αίτημα ακύρωσης και για 1 εβδομάδα η WIND
έλεγε ότι επεξεργάζεται το αίτημα. Κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και την επόμενη μέρα της στέλνουν με
email ότι το αίτημα μεταφοράς αρχειοθετήθηκε. Καλεί λοιπόν τη WIND και της επιβεβαιώνουν ότι αυτό
σημαίνει ότι το αίτημα ακύρωσης έγινε δεκτό και δεν θα γίνει αλλαγή παρόχου.

Σήμερα κόπηκε το τηλέφωνό της. Παίρνει τη HOL και της λένε ότι η WIND ξέχασε να ενημερώσει τον
OTE για την ακύρωση και ο ΟΤΕ έβγαλε το βρόχο από το δίκτυο της HOL. Οπότε έγινε εκ νέου αίτηση στη
HOL για να ενεργοποιηθεί από την αρχή η σύνδεση. :evil:

Και ρωτάω εγώ τώρα:
1) Δεν πρέπει να γίνει πάλι καταγγελία στην ΕΕΤΤ και σε οποιοδήποτε άλλο φορέα για τη WIND? Τι πάει να πει ξέχασαν να ενημερώσουν τον OTE?
2) Πως γίνεται η HOL να επιτρέπει στον OTE να βγάλει ένα βρόχο από το δίκτυό της χωρίς εξουσιοδότηση?
Δηλαδή πήγαν από τον ΟΤΕ και τράβηξαν ένα καλώδιο χωρίς να ειδοποιήσουν κανέναν από τη HOL?

no_logo
09-08-13, 22:52
ορισμένες φορές όταν παίζεις το "φτου ξελεφτερία" με τους παρόχους για να βρεις καλύτερη τιμή, συμβαίνουν και ατυχήματα

Helix
09-08-13, 23:13
Αυτό ακριβώς, η ψυχική υγεία είναι πολύ σημαντικότερη από μερικά ευρώπουλα διαφορά στην τιμή

em_seven
10-08-13, 02:40
Τζόγος έχει καταντήσει αυτό με την φθηνότερη προσφορά έστω και για 2-3 ευρώ τελικά καμιά φορά συμβαίνουν και αυτά που ανέφερες στο πόστ σου, όπως και να΄χει το ζήτημα θα λυθεί αρκεί να έχει λίγη ακόμα υπομονή...

theopan
10-08-13, 14:11
Για να πετύχει όφελος 2-3€ κάποιος πλέον, πρέπει να βρει πακέτο που η ονομαστική του χρέωση ανά μήνα θα είναι 6€ τουλάχιστον φθηνότερη από τον προηγούμενο πάροχό του (καθώς πρέπει να λάβουμε υπόψη μας και τα 3€/μήνα περίπου που κοστίζει η νέα ενεργοποίηση σε όλους πια). Διαφορές της τάξης των 6€/μήνα όμως δε νομίζω ότι υπάρχουν πλέον μεταξύ των παρόχων (για παραπλήσιων παροχών πακέτα χρόνου κλπ. πάντα). Αν βρεθούν τέτοια θα είναι μόνο μεταξύ ΟΤΕ και των λοιπών. Μόνο μέχρι πριν 6-7 μήνες και για παλιούς κυρίως "ξεχασμένους" συνδρομητές (πέραν του 1 ετούς με ακριβά πάγια από παλιά) ίσως άξιζε αυτή η διαδικασία. Τώρα πια δεν το βλέπω...

peugeot206
11-08-13, 15:52
Έχετε δίκιο. Οι αλλαγές σε παρόχους για λίγα ευρώ είναι επικίνδυνες.
Αλλα τώρα έγινε το κακό και άντε να βγει άκρη!

gecko
12-08-13, 23:21
Δηλαδή για την γραμμή στην HOL, απο εκει που δούλευε κανονικά, τώρα καλείται να πληρώσει και τέλη φορητότητας καθώς είναι στον "αέρα" (βλέπε ΟΤΕ);;; Κάτι το επιθετικό marketing της WIND (χρεοκόπησε και μυαλό δεν έβαλε...) κάτι η ημιμάθεια του μέσου καταναλώτη για την φθηνότερη τιμή μπέρδεψε τις καταχωρήσεις σε W-CRM και ΕΒΔΑΦ έγινε χαμός. Το μόνο που μένει είναι να αλλάξει και ο χαλκός για να αρχίσουν και τα τεχνικά θεματάκια...

peugeot206
13-08-13, 20:59
Δηλαδή για την γραμμή στην HOL, απο εκει που δούλευε κανονικά, τώρα καλείται να πληρώσει και τέλη φορητότητας καθώς είναι στον "αέρα" (βλέπε ΟΤΕ);;; Κάτι το επιθετικό marketing της WIND (χρεοκόπησε και μυαλό δεν έβαλε...) κάτι η ημιμάθεια του μέσου καταναλώτη για την φθηνότερη τιμή μπέρδεψε τις καταχωρήσεις σε W-CRM και ΕΒΔΑΦ έγινε χαμός. Το μόνο που μένει είναι να αλλάξει και ο χαλκός για να αρχίσουν και τα τεχνικά θεματάκια...

Από τη HOL μας είπαν ότι δε θα χρεωθεί τα τέλη ενεργοποίησης. Βέβαια το ζήτησε και γραπτώς και
τώρα περιμένουμε την απάντηση.

andreasp
26-08-13, 11:04
Εγώ θα πω πώς ... Καλά να πάθει! Εχει καταντήσει αηδία αυτό το πράγμα με τις αιτήσεις φορητότητας. Εχει γίνει σύστημα, να ρίχνεις μία αίτηση φορητότητας για να πιέσεις τον προηγούμενο πάροχο να σου κάνει καλύτερη τιμή. Αυτοσκοπός έχουν γίνει τα 2-3-5 ευρώ τον μήνα.
Και φυσικά φταίνε και οι πάροχοι που συμμετέχουν σε αυτό το παιχνίδι.
Ο μισός όγκος δουλειάς στους παρόχους, είναι απο τις εικονικές αιτήσεις φορητότητας. Εχει γίνει σύστημα στην κινητή τηλεφωνίας, σε τέτοιο βαθμό που στο προτείνουν απο μόνοι τους, και τώρα πάει να γίνει και στην σταθερή τηλεφωνία.
Σημάδια άρρωστης αγοράς είναι αυτά, και όχι υγιούς ανταγωνισμού.

Shirayuki
31-08-13, 01:09
Το κακο ειναι οτι σε σπροχνουν σε τετοια παιχνιδια ! Οταν στους νεους συνδρομητες δινουν 15 ευρο προσφορα το πακετο που εγω ως παλιος πληρωνω 26 .... ε δεν θα αρχισω να απειλω ? Θα πληρωσω σαν αρνι που οτι του δινουν το τρωει ? Παιδια ειναι τα λεφτα μας και δεν τα χρωσταμε σε κανεναν ! Και εγω δεν γουσταρω τα παζαρια αλλα δεν γουσταρω και την κοροιδια ... θελουν να ειμαι σωστος και να μην αλλαζω εταιρια για 1-2 ευρω, κανε μου προσφορα και εσυ σαν σωστη εταιρια , και εμενα ως παλιος συνδρομητης ... οκ οχι 15 ευρο (που κανονικα οσο ποιο παλιος τοσο περισσοτερο επρεπε αν σου κοβουν αλλα τελος παντων ) αλλα τουλαχιστον στα 15 ευρο κοντα !


Τεσπα αν δεν βρεις ακρη φιλε μου κινηγα το και μην πληρωσεις ουτε ευρο !

unitorian
04-09-13, 12:03
Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΙΔΗΣ

Εκανα το λαθος και μετεφερα την γραμμη μου στην WIND, απο οταν ενεργοποιηθηκε 30/07/13 εχει βλαβη(ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΑ 6/8 ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ) την οποια......ΔΕΝ μπορουν....ΔΕΝ ξερουν....ΔΕΝ θελουν, δεν ξερω τι απο ολα τα προυγουμενα αλλα το θεμα ειναι πως εδω και ενα μηνα ειμαι χωρις ιντερνετ και απο τις 29/9 και χωρις τηλεφωνο( μαλλον μου το εκοψαν γιατι ρωτουσα ποτε θα λυθει το προβλημα μου)
Στα αλλεπαληλα τηλεφωνηματα μου κανεις δεν ξερει να μου απαντησει....το μονο που λενε "φταιει ο ΟΤΕ" και στην ερωτηση "εσεις τι κανετε".... "δεν ειμαστε αρμοδιοι να απαντησουμε", το ωραιο ειναι πως καθε φορα που παιρνω τηλεφωνο η "πιθανη ημερομηνια αρσης τησ βλαβης" ειναι η επομενη ημερα.

Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το τεχνικο τηλεφωνο να μου πει τι εχουν κανει......
Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το νομικο τμημα τηλεφωνο να μου πει εαν εχουν κανει καποια επιστολη διαμαρτυριας στην ΕΕΤΤ ( ο νομοσ λεει οτι απο την αναγγελια βλαβης ο οτε εχει 48 ωρες να την επιστρεψει διορθωμενη)

ΟΣΟ εχουν παρει εσας τηλεφωνο για να σας ενημερωσουν ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ πηραν και εμενα


ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην WIND ΔΕΝ υπαρχει ουτε τεχνικο τμημα ουτε νομικο τμημα μονο κατι ΑΣΧΕΤΑ παιδακια στο 13800 που ειναι και αναιδη και κλεινουν το τηλεφωνο στον πελατη οπωσ μου εκανε σημερα ο "κυριος" Σ.Π. (το ονοματεπωνυμο διαθεσιμο σε οποιον ενδιαφερεται), "κυριος" με το Μ κεφαλαιο!!!!
Ζητησα να μιλησω με προυσταμενο, εννοειτε οτι δεν με μου μιλησε αλλα "θα σας παρει τηλεφωνο", ματαια περιμενα, ξαναπηρα μετα απο τρεις ωρες και τελικα αξιωθηκε και μου μιλησε ο προυσταμενος που με διαβεβαιωσε οτι σε 5 λεπτα θα με παρουν οι τεχνικοι απο το ¨δικτυο" ..... καταλαβαινετε βεβαια πωσ δεν με πηρε κανενας (προσφερθηκα ακομα και να τους πληρωσω το τηλεφωνημα που θα μου εκαναν αλλα ματαια....)

εν ετοι 2013 γραμμη με βλαβη μετα απο ενα μηνα και δεν ξερουν τιποτα Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lex_luthor
09-09-13, 13:27
Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΙΔΗΣ

Εκανα το λαθος και μετεφερα την γραμμη μου στην WIND, απο οταν ενεργοποιηθηκε 30/07/13 εχει βλαβη(ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΑ 6/8 ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ) την οποια......ΔΕΝ μπορουν....ΔΕΝ ξερουν....ΔΕΝ θελουν, δεν ξερω τι απο ολα τα προυγουμενα αλλα το θεμα ειναι πως εδω και ενα μηνα ειμαι χωρις ιντερνετ και απο τις 29/9 και χωρις τηλεφωνο( μαλλον μου το εκοψαν γιατι ρωτουσα ποτε θα λυθει το προβλημα μου)
Στα αλλεπαληλα τηλεφωνηματα μου κανεις δεν ξερει να μου απαντησει....το μονο που λενε "φταιει ο ΟΤΕ" και στην ερωτηση "εσεις τι κανετε".... "δεν ειμαστε αρμοδιοι να απαντησουμε", το ωραιο ειναι πως καθε φορα που παιρνω τηλεφωνο η "πιθανη ημερομηνια αρσης τησ βλαβης" ειναι η επομενη ημερα.

Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το τεχνικο τηλεφωνο να μου πει τι εχουν κανει......
Εχω ζητησει 100 φορες να με παρει καποιος απο το νομικο τμημα τηλεφωνο να μου πει εαν εχουν κανει καποια επιστολη διαμαρτυριας στην ΕΕΤΤ ( ο νομοσ λεει οτι απο την αναγγελια βλαβης ο οτε εχει 48 ωρες να την επιστρεψει διορθωμενη)

ΟΣΟ εχουν παρει εσας τηλεφωνο για να σας ενημερωσουν ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ πηραν και εμενα


ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην WIND ΔΕΝ υπαρχει ουτε τεχνικο τμημα ουτε νομικο τμημα μονο κατι ΑΣΧΕΤΑ παιδακια στο 13800 που ειναι και αναιδη και κλεινουν το τηλεφωνο στον πελατη οπωσ μου εκανε σημερα ο "κυριος" Σ.Π. (το ονοματεπωνυμο διαθεσιμο σε οποιον ενδιαφερεται), "κυριος" με το Μ κεφαλαιο!!!!
Ζητησα να μιλησω με προυσταμενο, εννοειτε οτι δεν με μου μιλησε αλλα "θα σας παρει τηλεφωνο", ματαια περιμενα, ξαναπηρα μετα απο τρεις ωρες και τελικα αξιωθηκε και μου μιλησε ο προυσταμενος που με διαβεβαιωσε οτι σε 5 λεπτα θα με παρουν οι τεχνικοι απο το ¨δικτυο" ..... καταλαβαινετε βεβαια πωσ δεν με πηρε κανενας (προσφερθηκα ακομα και να τους πληρωσω το τηλεφωνημα που θα μου εκαναν αλλα ματαια....)

εν ετοι 2013 γραμμη με βλαβη μετα απο ενα μηνα και δεν ξερουν τιποτα Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΞΑΝΑΛΕΩ Μ Α Κ Ρ Υ Α ΑΠΟ ΤΗΝ WIND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νομίζω ότι το trolling δεν πείθει. Και εμείς έχουμε Wind και είμαστε μια χαρά ικανοποιημένοι. Και πίστεψε με δεν είμαστε οι μόνοι...

DREAMBOX
09-09-13, 15:19
Νομίζω ότι το trolling δεν πείθει. Και εμείς έχουμε Wind και είμαστε μια χαρά ικανοποιημένοι. Και πίστεψε με δεν είμαστε οι μόνοι...

κι εγώ ευχαριστημένος..έως τώρα...!!! ;)

techgirl
09-09-13, 15:23
Νομίζω ότι το trolling δεν πείθει. Και εμείς έχουμε Wind και είμαστε μια χαρά ικανοποιημένοι. Και πίστεψε με δεν είμαστε οι μόνοι...
+1000 και από μένα

iznodur
09-09-13, 22:02
Νομίζω ότι το trolling δεν πείθει. Και εμείς έχουμε Wind και είμαστε μια χαρά ικανοποιημένοι. Και πίστεψε με δεν είμαστε οι μόνοι...

Έτσι ακριβώς, εγώ είμαι με VDSL από τα γενοφάσκια του και όλα μια χαρά!

daywalker06
09-09-13, 22:25
Οι ευχαριστημένοι κερδίζουν δωροεπιταγη 5€ ;)

unitorian
11-09-13, 11:10
ο εκπροσωποσ της Wind μιλησε και τι ειπε?....τιποτα οπως ολοι οσοι δουλευουν στην Wind.

Οταν εισαι και εσυ χωρισ ιντερνετ 35 ημερες και χωρισ τηλεφωνο 15 ξαναελα να μιλησεις.....εως τοτε......

Απο 30/7 που πηραν την γραμμη μου μεχρι σημερα και ιντερνετ.....ΔΕΝ ΕΧΩ, απο 29/8 μου κοψαν και το τηλεφωνο για να μην τους παιρνω τηλεφωνο και τους ρωταω ποτε θα μου φτιαξουν την γραμμη.

Εσεις που εισαστε "τοσο" ευχαριστημενοι απο αυτη την "καλη" εταιρια που εγω κατηγορω, αδικα (οπως λετε) ξερεται πολλες εταιριες που δεν μπορουν να φτιαξουν μια βλαβη μετα απο 35+ ημερες(και συνεχιζεται γιατι ακομα ΔΕΝ ξερουν ποτε θα εχω τηλεφωνο και ιντερνετ)?????
Η δικια μου απαντηση ειναι ΟΧΙ δεν ξερω αλλη εταιρια τοσο ..."καθυστερημενη"
Στην ΗΟL που ημουνα πριν(ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ) ειχα παρει τηλεφωνο για βλαβη στισ 19:00 μια μερα που ειχα προβλημα, και την αλλη μερα το πρωι υπηρχε συνεργειο του ΟΤΕ κατω απο το σπιτι μου και εσκαβε......
Τωρα, εαν εχουν τοσο πολυ για τον π....ο την wind στον οτε ωστε 35 μερες να μην κανουν τιποτα και σε αλλες εταιριες τρεχουν αμεσα, καταλαβαινεται ποσο ΜΙΚΡΗ ειναι σαν εταιρια η wind.

τωρα μπορειτε να ...τρολαρετε ελευθερα!!!!!!!!!!!!

FuS
11-09-13, 16:36
@unitorian:

H επίσημη απάντηση της wind ποια είναι; Καταρχήν, σου έχει απαντήσει επίσημα (εγγράφως);
Αν όχι, η έγγραφη καταγγελία στη wind είναι το πρώτο που πρέπει να κάνεις για να πάρεις μια απάντηση και αφού γίνει αυτό -και δεν είναι δικό σου πρόβλημα- μια καταγγελία στην εεττ.

mpampis23
13-09-13, 18:29
για 2-3 ευρω δεν αλαζεις παροχο αν εισαι ικανοποιημενος....ΝΟΜΟΣ

Roland_Grapow
14-09-13, 12:09
φίλε και εμείς μπλέξαμε έτσι.Ακριβώς το ίδιο συνέβη και ενώ λέγανε ότι έχει λυθεί,τώρα μετά απο έναν μήνα ήρθε λογαριασμός και από τις 2 εταιρίες:mad:

gkamared
14-09-13, 12:42
To έχω πάθει με κινητό αυτό οι εταιρίες μάλλον δεν υποδομές, είναι φοβερό να θες να μετατρέψεις το κινητό σου σε κάρτα και να μην σα αφήνουν. Το θέμα με το σταθερό είναι χειρότερο, μα αρέσει που λένε υπάρχει ανταγωνισμός.

traderman
14-09-13, 12:59
Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον unitorian.Βλαβη δηλωμενη απο 25-8 και ακομη με κοροιδευυν οτι ειναι προβλημα καλωδιωσης του ΟΤΕ.Ζητησα αριθμο βλαβης που δηλωθηκε προς τον ΟΤΕ αλλα απαντηση δεν πηρα.Απο Δευτερα θα ξεκινησω με εγγραφες καταγγελιες προς ολους τους αρμοδιους φορεις και μετα καταγγελια συμβασης.
Και μην διαβασω τιποτα για troll :nono:

theopan
14-09-13, 18:26
To έχω πάθει με κινητό αυτό οι εταιρίες μάλλον δεν υποδομές, είναι φοβερό να θες να μετατρέψεις το κινητό σου σε κάρτα και να μην σα αφήνουν. Το θέμα με το σταθερό είναι χειρότερο, μα αρέσει που λένε υπάρχει ανταγωνισμός.

Γραφειοκρατία υπάρχει. Τα δε περί "ανταγωνισμού" "που λύνει τα πάντα", είναι ένα ακόμα από τα πολλά παραμύθια του νεοφιλελευθερισμού. Από το κρατικό μονοπώλειο, πήγαμε στο ιδιωτικό ολιγοπώλειο. Ακόμα χειρότερα δηλαδή σε κάποια θέματα τουλάχιστον.

blkik
14-09-13, 21:06
Όπως ανέφεραν και άλλοι όσοι πέφτουν στην παγίδα να αλλάξουν εταιρεία είναι άξιοι της μοίρας τους.
Πολλά τράβηξα και γω απο την Wind και είδα την ανικανότητας της σε όλο της το μεγαλείο.
Και οι άλλοι πάροχοι έχουν προβλήματα αλλά τα περισσότερα παράπονα και οι πιο ακραίες καταστάσεις γίνονται στην wind.

Οποιος λοιπον έχει προβλήματα, πριν η Wind τον στείλει στον ψυχίατρο καλα θα κάνει να διακόψει αμέσως και να κάνει και την καταγγελία του

lex_luthor
16-09-13, 17:39
Οι ευχαριστημένοι κερδίζουν δωροεπιταγη 5€ ;)

Τότε ας ορίσουμε μια δωροεπιταγή των €10 για αυτούς που είναι ευχαριστημένοι από HOL και Forthnet :rofl:

gkamared
16-09-13, 18:01
Τωρα γελαμε βαλε και τον ΟΤΕ να ειναι ποιο αστειο :respekt:
Τότε ας ορίσουμε μια δωροεπιταγή των €10 για αυτούς που είναι ευχαριστημένοι από HOL και Forthnet :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.