PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE- ΓΕΡΜΑΝΟΣ



kounabi
10-08-13, 13:56
Αρχικά δεν ξέρω που έπρεπε να βάλω το θέμα αυτό.

Ξέρει κάποιος την εμπορική πολιτική του ΟΤΕ απέναντι στα καταστήματα γερμανός ?
Δηλαδή κάνει ένα κατάστημα γερμανός ένα conn-x πόσα πληρώνετε από τον ΟΤΕ .
Γιατί πολλοί δουλεύουν στον γερμανό ( μαύροι ) και τους δίνουν ψίχουλα μου φαίνεται .

vforvendetta85
10-08-13, 14:02
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.Εξήγησέ το λίγο.

kounabi
11-08-13, 00:50
το παραδιγμα μου ειναι απλό. τα καταστήματα Γερμανος ανήκουν στον όμιλο του ΟΤΕ. οκ. αλλα υπαρχει φραντσαιζ σε κάποιον ιδιοκτήτη. π.χ. γίνετε ενα conn-x απο pstn τι παίρνει ο ιδιοκτήτης γι αυτό. για τις συνδεσεις κινητης, ΟΤΕ-TV και παει λεγοντας.

DJG
11-08-13, 14:25
εννοείς το bonus που δίνει ο OTE στον έμπορο στο όνομα του οποίου είναι το κατάστημα Γερμανός. Δηλαδή το bonus για κάθε νέα σύνδεση σταθερης τηλεφωνίας και internet ή και κινητής. Δυστυχώς απάντηση σε αυτό δεν μπορεί να σου δώσει κάποιος, παρά μόνο αν είναι μέσα στα πράγματα και γνωρίζει.

FuS
11-08-13, 19:52
Kounabi άστο καλύτερα γιατί δεν θα βγάλεις άκρη. Έχει να κάνει με τους δείκτες που παρουσιάζουν.
Τώρα το πως βγαίνουν αυτοί... γι' αυτό σου λέω άστο καλύτερα.
Δεν έχει να κάνει πάντως με την κάθε πώληση μεμονωμένα αλλά με τους συνολικούς δείκτες πωλήσεων σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα καθώς και με την τρέχουσα εμπορική πολιτική.

Η κοτσάνα που έχουν κάνει από τον οτέ (μία από τις πολλές) είναι ότι σε καταστήματα του (τα συνεργαζόμενα καταστήματα που εξυπηρετούν τον όμιλο καθώς και τα oteshop/TEK) έχει βάλει διαφορετικούς στόχους και έτσι το ένα κατάστημα (αναλόγως τις εντολές του προισταμένου) ενδέχεται να κάνει λαμογιές για να πάρει τον πελάτη του άλλου.
Γι' αυτό είπα άστο καλύτερα, γιατί αν δεν πιάνουν τον στόχο των πωλήσεων, κάποιοι έχουν βρει διάφορους "τρόπους" για να τους πιάσουν..

kounabi
18-08-13, 18:37
φίλε Fus αυτά που μου λες έχουν σχέση με τον στόχο του κάθε μαγαζιού . εγώ άλλο ρώτησα, αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει καλό θα ήταν να μας πει στο περίπου τη δίνει ο ΟΤΕ

vforvendetta85
18-08-13, 19:06
Θες να ανοίξεις μαγαζί με την επωνυμία ΓΕΡΜΑΝΟΣ;Αλλιώς δεν εξηγείται η τόση πρεμούρα σου.

FuS
18-08-13, 22:50
φίλε Fus αυτά που μου λες έχουν σχέση με τον στόχο του κάθε μαγαζιού . εγώ άλλο ρώτησα, αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει καλό θα ήταν να μας πει στο περίπου τη δίνει ο ΟΤΕ

Οκ :)
Aπλά, επειδή δε θέλω να χάνεις τον χρόνο σου, αυτό είναι κάτι που δύσκολα θα πάρεις απάντηση από εδώ.

Αν υπάρχει σοβαρός λόγος (ίσως επαγγελματικός) που ρωτάς, γιατί δεν ρωτάς τον ίδιο τον οτέ; (το αν και πως θα σου απαντήσει είναι άλλο θέμα)

Rage
19-08-13, 20:10
Θες να ανοίξεις μαγαζί με την επωνυμία ΓΕΡΜΑΝΟΣ;Αλλιώς δεν εξηγείται η τόση πρεμούρα σου.χαχαχα καλο

kounabi
20-08-13, 22:15
οχι δουλευω και παιρνω ψιχουλα

@ ADSLgr.com All rights reserved.