PDA

Επιστροφή στο Forum : Olympic Games ΚΑΙ ποτε!!!



L.s.k.
09-07-04, 14:17
Παιδιά καλημέρα.
Έχω κάνει αίτηση για DSL στον Οτε στις 29-6-04 ,και σήμερα μου απάντησαν ότι λόγο Olympic Games θα καθυστέρηση η εγκατάσταση περίπου ένα μηνα!!!
Ξέρει κανεις κάτι για αυτό το θέμα?

AsGoodAsItGets
09-07-04, 14:24
Δε με εκπλήσσει καθόλου, και λίγο νομίζω σου είπαν.

Επίσης δε θα με εξέπληττε καθόλου αν το bandwidth μας πέσει σε επίπεδα dialup και χειρότερα κατά την περίοδο των Ολυμπιακών Αγώνων, όπου προφανώς θα δοθεί μεγαλύτερη προτεραιότητα στην εξυπηρέτηση των τηλεπικοινωνιακών αναγκών στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις και όχι στους κακόμοιρους Έλληνες που πληρώνουν για μια γα@#%^*$ υπηρεσία! :evil:

L.s.k.
09-07-04, 14:28
12 Μερες ομως δεν ειναι το MAX? :cry:

L.s.k.
09-07-04, 14:38
Χθεσινη απαντηση απο τον τεχνικο στον πΟΤΕ ΠΕΙΡΑΙΑ " Σε 6 με 7 μερες θα ειναι ΟΚ". Και σημερα στο 8011167700 χωρις να με ρωτησουν σε ποιων αριθμο τηλεφωνου εχω κανει αιτηση, αλλα μονο ποτε την εκανα "Σε ενα μηνα περιπου "!!! :twisted: :twisted:

ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΑ


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Sovjohn
11-07-04, 00:30
Εγώ έχω κάνει αίτηση στον ίδιο πΟΤΕ από 24/6...Ελπίζω να έχω καλύτερη τύχη!

dantouan
11-07-04, 05:37
Ενταξει ρε παιδια , λιγο υπομονη, υπαρχουν και ατομα στο forum που εχουν κανει αιτηση εδω και 3 μηνες και ακομα να δουν φως... :shock:

lechuck
20-08-04, 15:03
Ναι παιδια μην το συζητατε ... Εκκρεμει αιτηση μου απο αρχες Απριλιου ...

jerry
01-09-04, 23:14
Παιδιά, κατ' αρχήν μην με βρίσετε...και υπόψιν δεν έχω βύσμα!!

Έκανα την αίτηση στις 7 Αυγούστου και μου ενεργοποιήθηκε προχθές 30 Αυγούστου!!!
Δηλαδή μόλις 3 εβδομάδες! Έχει σχέση μήπως και με την περιοχή που κατοικούμε; Εγώ μένω στο Γαλάτσι.

aguila21
02-09-04, 05:34
Jerry ISDN η PSTN έχεις;Δώσε περισότερες λεπτομέρειες και σε ποια εταιρεία έκανες αιτηση;

jerry
02-09-04, 09:48
Έχω γραμμη ISDN και ISP έχω Forthnet.

Επιπλέον, την αίτηση την έκανα στο oteshop.gr και βεβαίως ζήτησα να κάνω την εγκατάσταση μόνος μου. Μετά περίπου από 12-14 ημέρες μου τηλεφώνησε κάποιος τεχνικός (από τον αριθμό συμπέρανα ότι είναι στην περιοχή μου) που μου είπε ότι "με σύνδεσε" και είμαι έτοιμος. Τότε τηλεφώνησα στο 134 και μου έιπαν ότι ναι μεν είμαι σύνδεδεμένος αλλά βρισκόμαι στο δεύτερο (από τα τρία) στάδια της σύνδεσης(?) και ότι σε 8-10 ημέρες θα ήμουν πλήρως έτοιμος. Τέλος πάντων σκέφτηκα, γίνονται οι ολυμπιακοί αγώνες και δεν περίμενα κάτι καλύτερο.
Όντως άφησα να περάσουν αυτές οι ημέρες, και πήρα τηλέφωνο για να δώ σε τι στάδιο βρισκόμουν τώρα την Δευτέρα (30/8). Πρός μεγάλη μου έκπληξη μου είπαν ότι ολοκληρώθηκε η σύνδεση μου!!

Αυτά εν συντομία...

DRaPeTiS
04-09-04, 01:22
Απολυτα φυσιολογικο μου φαινεται... απλα στο οτε του γαλατσιου οι τεχνικοι περνουν ληγμενα... αλλιως δεν εξηγειται...

@ ADSLgr.com All rights reserved.